Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Do dla przypomnienia: nigdy niedostawalo sie tutaj przez 3 lata Erziehungsgeld. Do tej pory byly to 2 lata. Marta ja mieszkam obok ciebie bo zaraz na Schevermoor ale möwia ze to osterholz tenever.tez niechce tutaj byc.Dlatego szukam mieszkania:-)) Przy züricherstr. mieszkam a na blockdick czesto jezdze chociazby do poczty lub polskiego sklepu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wy tez macie problem z codziennym wymyslaniem obiadow? Mnie juz glowa boli na sama mysl o tym, co mam ugotowac, same gotowanie sprawia mi nawet przyjemnosc... coz nasz kobiecy problem to (przewaznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay to wpadaj na kawke :-) ja mieszkam na Düsseldorfer, zaraz kolo przystanku, musimy koniecznie sie spotkac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera nie wiem dlaczego ale jakos niemam ani jednego zdjecia od Ciebie.Albo nigdy niedostalam albo jakos mi sie tutaj gdzies zmazalo:D....ucieklo:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Marta no chetnie.napisze Tobie jeszcze maila:-)) Bo teraz musze spadac i nie wiem kiedy wpadne:-)) Napewno wpadne....dzisiaj...pözniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starka , a skąd jesteś ? jakiego przedmiotu uczysz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mnie wkurza ta reklama nivea po prawej ! czy ktos wie jak się tego pozbyć z ekranu? oczopląsu zaraz dostanę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkie dzewczyny 🌼 A tym w ciazy gratuluje......i bardzo zazdroszcze!!!! Nie pisalam przez trzy dni, ale bylam was odwiedzic tam nad polnocnym morzem. Strasznie wialo, chcialo glowe urwac, aleeee bylo pieknie. Pomachalam do was wszystkich :) Mozliwe, ze jak mi szczescie dopisze a wlasciwie mojemu, to od 1 marca lub 1 kwietnia przeprowadzam sie do Bremen. Nawet nie wiecie jak sie ciesze. Choc tez wiele bedziemy miec zmaetwien przez te przeprowadzke !!! :) :) :) Kassay, jesli masz juz swoj numer GG to chetnie pogadam o roznych sprawach- szkola, ktora dzielnica lepsza do zamieszkania, itp. Tofi_Bremen, Bremenko - was tez prosze o rade. :D Kasiu k... moja corka ma problemy z migdalami, ale nie chorowala duzo, wiec lekarka mi doradzila zeby je zostawic i nie wycinac. Ale slyszalam, ze jesli juz to wszystko, migdaly razem z przyleglosciami. Podobno w Niemczech robia to bardzo dobrze, i najlepszy termin , to podobno zimowe miesiace. Nie zdziw sie jesli dziecku zaproponuja potem lody, to tez jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELKA===
🌻🌻🌻 1.asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 2.agamor(Agnieszka)****Frankfurt****9miesiecy****30lat** **dziecko-8lat 3. barbarag****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 4.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 5.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1,5 roku***36 lat 6.Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat 7.cludi_alb********Münsingen******3 lata **24 lata 8.derag****????****4miesiace****31lat****maz 9.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 10..elzbieta-23-73***Weiden i.d.Obp.***3,5 roku*** 34lat***1 dziecko(13) 11.Gingera***Weil am Rhein-BW**od10.11.06****35lat-Patrycja-15l+ciaza 12.ignorancja****NRW****18lat****46lat****2 dzieci 13.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 14.Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat 15.janta****Coburgu********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 16..Jo24*****Hildburghausen (Thüringen)******35lat***mąż***2dzieci (7,4) 17.Jeams*****30lat****Nordhorn****17lat ****zona 18.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 37lat****2 dzieci(16lat i roczek) 19.Karlsruhe***Karlsruhe**27lat 20.lila25(Magda)****Traunreut*****1*****25*****Bayern 21.limes-inferior**** bei Göttingen*****4,5*****34 lata****maz****dzieci 22.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3,5roku****21 lata (Olivia-2 ,5latka, Thomas 3.05.2006) 23.malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(24.10.2005) 24.maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat 25.micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) 22.Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 26.mary.de****Wiesbaden *******21lat****chlopak 27.naneczka*******München *******6lat 28.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 29.Sarra****Hannover ****5lat******maz 30. Skagenka***Surwold**31 lat***mąż**Szkrabina11m-cy 31. smerfetka22*****Bielefeld****10lat*****22lata***maz 32.Tofi_Bremen**** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedzic na 31.03.07 J) 33.Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci 34.Tuptaczek****w Norymberdze****31lat****maz 35.usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat 36.Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie nie ma w tabelce :-( elzbieta-23-73 ja jeszcze nie moge sie otrzasnac po przeprowadzce :-) a minelo juz troche czasu, wiem jaki to stres... Zycze silnych nerwow. ja tez do Bremen sie przeprowadzalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze jest to ,ze 2,5 roku temu przeprowadzilismy sie tu do Weiden z München, a teraz dalej. Zaluje, ze od razu tego nie zrobilismy. Teraz znowu pakowanie , no i dziecko juz sie troche zaaklimatyzowalo, a teraz znowu jej musze namieszac, a to taki trudny wiek(13LAT). I szkodami jej strasznie, bo ona ciezka jest z charakteru i zawieranie znajomosci nie przychodzi jej latwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELKA===
martaHB i chantall mam nadzieje ze bedziecie z nami dlugo! Potrzebne sa nam wasze dane ,tak jak w tabelce😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Elzbieta, myslalam ze ty do Cuxhaven chcesz?Czy zle zrozumialam??? No to bedzie nas troszke wiecej,fajnie:D Möj GG niefunktionuje i nie wiem dlaczego.jedyne co moge zrobic to jest www GG bo to mam i idzie.Ale niewiem jak to funktionuje w polaczeniu z normalnym GG. Nie wiem na ile znasz sie z Yahoo messenger.Do tej pory uzywalam tego bo jest prosty i nietrzeba sie gdzies tam dlugo meldowac. Moze mi sie uda to bede miala kiedys GG :D Co do dzielnicy w Bremen musze powiedziec ze w ciagu tych 20 lat jakie tutaj jestem dözo sie zmienilo i dzielnice sie pozmienialy. Takze zalezy wszystko od tego gdzie sie chce mieszkac.W domku czy w bloku i na ile jest Ciebie stac.Prywatnie jest droze niz w spöldzielni...logiczne co nie?. My mamy tutaj dzielnice w ktörych sa drogie mieszkania jak np.Oberneuland .I tanie jak np.Oslebshausen, Bremen Nord. tenever ma zla opinie ale powoli robi sie tutaj ladnie bo Bloki burza i remontuja i maluja. Neue Vahr uwazam za najgorsza dzielnice.A osobiscie wole mieszkac zawsze gdzies na granicy bo mozna sobie fajnie na spacer pöjsc po polach i lakach. Elzbieta jak chcesz mozemy tez dzwonic.ja mam za \"darmo\".Jezeli chcesz:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tabelka== martaHB,Bremen, od 6 lat w DE, 25 lat, 1 dziecko- Madleen 1,5 roku i ciaza Marcell na 30.04.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy moze ktos mi powiedziec, jak odwolac polecenie wysylania wiadomosci o kazdym nowym wpisie na forum? wlaczylam to pierwszego dnia, i codziennie przychodz mi wieeeeele wiadomosci email :-) a ja to i tak tutaj czytam :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta jak dostajesz mailer to zawsze na koncu jest napisane ze jezeli niechcesz wiecej tego to musisz tam kliknac:-)) zröb to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassay, to fajowo, wiesz zastanawiam sie nad jakas spielgrupa, chodzisz gdzies z twoim malym? madleen tak juz jest spragniona dzieci, musze cos z tym zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juppi, wylaczylam :-D przyznaje sie, ze nie czytakam do konca jeszcze tych maili :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mo.nika -dlaczego sie tak wsciekasz ??? CZY NA PRAWDE TO TAKI PROBLEM DLA CIEBIE??? Czy wiesz jak to milo byc we wspolnocie? Sama wiesz, ze to zycie tutaj nie jest ani latwe, ani proste. Napoczatku i pozniej tez. Niemcy inaczej zyja i rozumuja, a my musimy sie czesto do nich dopasowac psychicznie. Prosze , nie wsciekaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, Tofi-dziekuje,ze w moim imieniu przyjelas nowe \"ciezarowki\",mnie umknelo. Teraz osobiscie witam nowe dziewczyny w ciazy oraz te nie w ciazy,bo nie wiem czy tez nie przeoczylam. Szkoda,ze z powodu tabelki znowu jakies nieporozumienia. Nie dziwie sie Monice,ze tak zareagowala,bo sposob w jaki ktos wyrazil opinie nie wydaje mi sie najlepszy.Na pewno Monika poczula sie zaatakowana. Moniko-troche zasmucila mnie rowniez twoja reakcja,bo ten topik bardzo mi sie podoba i nie chcialabym,zeby z powodu nieporozumien przestal istniec. Szkoda,ze nie zawsze jestesmy w stanie przemyslec swoje odpowiedzi,zwlaszcza pod wplywem wzburzenia,zanim je wyslemy. Mam nadzieje,ze i tym razem uda nam sie zalagodzic konflikt. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie czy jest jakies forum dla mezczyzn...? maz zaczal mi zazdroscic tego forum :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay..... masz racje. Bylismy w Cuxhaven. Tam ma pracowac moj meszczyzna. Ale to miejsce podoba mi sie na urlop, ale nie do zamieszkania. Jesli bedziemy sie przenosic to albo do Bremerhaven, albo najszybciej do BREMEN. I to mi sie naprawde podoba. Napisze do ciebie jeszcze. martaHB ... do ciebie tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny cyz wy wiecie czy w zyciorysie niemieckim tabelarycznym trzeba wpisywacx oprocz imion, nazwisk rodzicow, takze ich daty urodzin i zawody? jakos mi to glupio wyglada... a moze znacie jaks stronke z przykladami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A od kiedy pisze sie w zyciorysie niemieckim imiona rodzicöw????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×