Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Skopiowane z innego topiku: Co robi norka żeby mieć dzieci? To samo co kobieta, żeby mieć norki. Stoi goła panienka na poboczu i łapie samochody na \"kciuk\" Długo nikt nie chce się zatrzymać wreszcie nadjeżdża facet na rowerze. — Podwiezie mnie pan do miasta — pyta ona. — Niech pani siada na ramie. Jadą kilka minut a facet nic. Panienka chrząka i mówi: — Czy pan nie zauważył, że ja jestem goła? — A pani nie zauważyła, że ten rower nie ma ramy? Przychodzi dziewczynka do apteki i mówi: — Poplosie tsy plezelwatywy. — Dziecko, po co ci prezerwatywy, przecież masz mleko pod nosem. Dziewczynka rękawem wycierając się pod nosem: — To nie mleeeeeko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej Wlasnie nadrobilam zaleglosci w czytaniu!!!;) Smerfetka. Dobrze,ze nic sie Wam nie stalo w tym wypadku!!! Samochod rzecz nabyta. Najwazniejsze zycie i zdrowie!!! Swoja droga wyobrazam sobie,ze masz obecnie awersje do jazdy samochodowej... Gingera. Oddalam rowniez glos \"pieciogwiazdkowy\" na zdiecia. Trzeba przyznac,ze zdiecie z burza jest rewalacyjne. Nie jest latwo utrwalic taki moment!!! Ignorancja i Belauza. Super zarty!!! Ja dzisiaj jestem calkowicie nieprzytomna. Pije kawe za kawa i nie moge sie rozbudzic. To chyba dlatego,ze wstalam o 3h nad ranem, by zawiesc siostre na poranny lot. Potem o 7h poszlam spac i obudzilam sie o 12.30h.... Zycze milego popoludnia!!!!! I ide na kawusie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🌻 Dzis mam ciezki dzien , boli mnie glowa i wogole ciezko ten dzien mija. Pogoda okropna , wciaz pada, mozna dostac depresji.... Ignoracja , Belaiza - naprawde dobre kawylki....:D Smerfetka....widocznie masz przy sobie Aniola Derag...Wiec juz jestesmy dwie nieprzytomne.Ja dzis bez kawy , skonczyla mi sie bezkofeinowa a tu w sklepie nie ma😡 http://poszkole.pl/filmiki/1,film,2087.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Diewczyny. Wiecie, ze mi sie przykro zrobilo, jesli chodzi o te liste. Czy to naprawde cos strasznego bylo to dopisanie? Przeciez, to chodzilo o to, ze chialysmy tylko dolaczy do was!!!!!! Poczuc , ze tez przynalezymy!! A co do pomaranczki, to ja niestety nie umiem tego zmienic, az tak dobrze sie na tym nie znam. Prosze mi powiedzcie Jak, to zmienie. Gingera: zdjecia super. Jesli to sie jeszcze liczy to tez dolozylam swoje 5*. Jutro przyjezdzam w wasze strony (do tych co mieszkaja w okolicy Bremen). Pomacham wam po drodze. :) Jedziemy do Cuxhaven ZOBACZY CO I JAK TAM WYGLADA. Czy nam sie spodoba miasto., itd. Szczerze mowiac bardzo chcialabym mieszkac namorzem. Uwielbiam je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzbieta ja go sobie z internetu sciagnelam i jakos nieidzie.Niewiem jak sie ten nummer dostaje i wogöle.No daj mi to spruböje.Moze sie tak uda. A przejezdzasz przez Bremen????:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassay-jak Ci wyskoczy okno gg ta lista u gory pisze gadu gadu klikasz na to i robisz uzytkownik -nowy i dalej chyba juz dasz rade...tak mysle jakby nie to pisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale smieszne to na gorze
a moze przy instalacji musisz zaakceptowac warunki umowy. tam jest na dole specjalne okienki i musisz zaptaszkowac - zgadzam sie albo przyjmuje warunki umowy,czy cos podobnego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera no wlasnie do tego miejsca tez juz doszlam a pözniej mialam haslo podac i möj e-mail i kiedy to zrobilam to nic sie nie stalo ani niezmienilo.Niedostalam zadnego numeru ani nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze potem robisz dalej dalej i wpisujesz haselko meila.....no i chyba juz dalej bedzie ok...moze bardzo nie gramatycznie ale jakos ciezko tak wytlumaczyc piszac....to najlepiej recznie wychodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suuuuuuuuuuuper dowcipy, przygnębienie mniejsze przy tej pogodzie chciałabym już wiosny, słońca i ciepełka jak wy to robicie, że wklejacie buźki, kwiatki i takie tam bajery?? troche zielona jestem w takim pisaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to o "TO" pomaranczowe chodzilo? TO teraz sie nie dziwie waszemu uczuleniu na ten kolor. :( do wiecieeeee co.... Dziewczyno !!!! Opanuj sie to tylko przyjacielskie pogaduchy dla wszystkich. Nikt nie zapomnial jezyka. ALE musimy tez uczyc sie niemieckiego i to jest calkiem normalne, ze mieszamy oba. Zastanow sie o co ci chodzi???? Czy cos ci dolega????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam w końcu mandat za fotkę, ojj na jakis czas mogę zapomnieć o kremach na ebayu:( że też wszędzie musi mi się gdzieś spieszyć, tak jak na tą listę szybko bo do ludzi, bo dobrzy, bo zorozumieli:) a tu bach, tak jakby skrzydła podcieli Elzbieta23-73 nie przejmuj się, mi też było przyko, to przecież lista, dziewczyny maja swoje zasady i ok:) a tu o dialog przeciez chodzi a zrozumienie i dobre słowo napewno tu znajdziemy Takie czasy, człowiekowi nie ufa się od razu a te wpisy pomarańczowe tylko to potwierdzają ignorancjo dziękuję za link kurcze a jednak to prawda, że człowiek cały czas się uczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do sagenka
a ile dostalas i ile jechalas? bo mi wczoraj przyszlo zdjecie: na autostradzie musiala byc budowa i zamiast 60 km jechalam 85 czyli o 25 przekroczone w terenie niezabudowanym. Zabiorom chyba prawojazdy , bo przyslali zdjecie i kaza wypelnic czy to ja jechalam. No to pewnie na miesiac zabiora i ok. 120 euro -ale nie wiem dokladnie , bo mi sie to jeszcze nigdy nie zdazylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, u nas chyba zima zbliza się wielkimi krokami, pogoda taka sobie, nikomu nic się nie chce, a do tego jak się czyta takie głupie uwagi na temat pisania w róznych językach i zamkniętych kręgach, to sie człowiek zastanawia o co tym szurniętym ludziom chodzi, forum jest dla wszystkich, ale jak komuś nie pasuję, to po co się udziela? dla mnie nie ma problemu z obcojęzycznymi wpisami, a nie sądze aby były tu osoby, które zapomniały skąd pochodzą, bo po co w takim razie byłby ten topik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za przekroczenie o 10 km/h w zabudowanym 15 euro czy 20 juz dokładnie nie pamiętam ale nie więcej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to było koło Fuldy ale mnie się nikt nie pytał czy ja czy nie, zdjęcia tez nie dostałam buuuuuu tylko informacjęże dodatkowe dokumenty są w aktach i jak sobie życzę to mogą mi je dosłać za opłatą oczywiście - chyba za czas pracy policjanta który by to zapakował w kopertę haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do mandatu ograniczenie było 70km/h a jechałam 94km/h, czyli 24km/h teren niezabudowany, chociaz nie jestem pewna księgowa z pracy meza powiedziała, że miałam niezłego fuksa bo jeden km wiecej i zabraliby prawko na miesiąc mandat 65euro no cóż jakoś przeżyję, chociaż bardzo jestem zła na siebie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co nie potrafię podać podstaw prawnych ale wydaje mi się że ta księgowa trochę przesadziła! jakoś trudno mi w to uwierzyć , sądzę że dużą rolę odgrywają tu nazbierane punkty, jeśli ktoś ma ich duzo no to wtedy jedna kropla może przelać czarę ale normalnie to tylko konto w banku krwawi i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje wywody opieram na doświadczeniu niekoniecznie swoim ale znanych mi osób np mój tato ma portfolio jak wzięta modelka i jeszcze (na szczęście) nigdy nie był w obliczu zabrania prawa jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście namawiam wszystkich do bezpiecznej jazdy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24 to na podstawie czego ten mandat dostalaś, fotka chyba musiala być? I naprawdę przekroczyłaś tylko 10km/h? Kurde a mnie maż zapewnial, że przekroczenie do 10km/h to spoko taka tolerancja, a tu prosze z tego co piszesz to tak nie jest. Pomarańcza u góry, nie przejmuj się, to że tyle przekroczyłas to jeszcze nic pewnego, że zabiorą prawko, księgowa owszem mowiła że może tak być ale pewności przecież nie ma. Daj znać jak sprawa się u ciebie zakończyła, dobrze wiedzieć jak to jest w końcu z tymi mandatami. A TAK W OGóLE TO DLACZEGO JESTEś POMARAńCZA????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Jo24 a to w niemczech też są punkty????? proszę napisz coś więcej o tym, jak to jest, czy duzo inaczej niz w Polsce? ten mandat to moj pierwszy i oby ostatni i nie wim jak to jest z kartoteka w niemczech dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilus
hej dziewczyny.Od kilku miesiecy mieszkam w Dortmundzie.I co tu ukrywac-strasznie tesknie.Nie znam tu prawie nikogo,a czasem chcialabym wyskoczyc z jakas kumpela na kawke albo drinka i posmiac sie z tej calej tesknoty.Jest tutaj ktos z moich okolic,kto tez czuje sie troche samotny?Milej niedzielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mandat był bo namierzył mnie radar, po tygodniu przyszedł list: kiedy, gdzie, o której i o ile za dużo ( naprawdę było tylko 10) kwota, konto i termin zapłaty z adnotacją że zdjęcie jest i nawet jakiś świadek ( do dziś nie wiem skąd ten świadek, może był ktoś kto gapił się w monitor, tez mnie to ciekawi) więc jeśli nie zgadzam się z przedstawionymi faktami bo mam takie prawo to oni prześlą mi zdjęcie i coś tam jeszcze za odpowiednią opłatą sęk w tym,że ta opłata przekraczała wartość kary więc ze zrozumiałych wzgledów moja ciekawośc dotycząca tego świadka nie została zaspokojona ;-) co do punktów to jestem prawię pewna ale nie na 100% więc obiecuję że się dopytam i napiszę rzetelne informacje nie będę gdybać i siać niepewności . Szczerze powiedziawszy to nigdy się tak naprawdę tym nie interesowałam tylko tyle wiem co przez przypadek , dopiero teraz dotarło do mnie że jest to ważne i warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może ktoś się lepiej na tym zna i nas oświeci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×