Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

witam wszystkich ! o jaki certyfikat chodzi ? ma on jakąś nazwę ? czy tylko o egzamin potwierdzający ukończenie kursu językowego? kto go przeprowadza jakaś niezależna komisja czy organizator kursu? w ogóle się nie orientuję dlatego spytam jeszcze czy zdaje się taki egzamin dla siebie czy może trzeba go zrobić bo np do czegoś uprawnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM, u nas trochę pośnieżyło, a teraz pięknie słoneczko świeci, tylkko dlaczego tak zimno....... a co do tego egzaminu to z opisu rzeczywiście nie wygląda groźnie, ja w tej chwili chodze na kurs niemiecj\\kiego i wszystko to o czym pisze justus78 to mamy na porządku dzinnym, no wiadomo że to w PL ale babka, która uczy jest konkretna i wymagająca, także mam nadzieję, że jak przyjdzie mi zdawać taki egzamin to nie będzie dużego bólu, pozdrowienia z nad morza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justys a ty bedziesz zdawac zertyfikat?bo ja tez mam w lutym egzamin ,ale na ZMP.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen21 Zobaczysz bedzie dobrze , Twoj maz jest Niemcem wiec rozmawiacie w domu po niemiecku a to bardzo duzo daje. To tylko egzamin , nie koniec swiata , bedzie dobrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:)) Jeny ile nowych twarzy:)milo:) Dawno mnie tu nie bylo,nieraz to nawek kompa nie wlaczamy.Jutro ostatni raz na kurs ide,a w tygodniu zapisuje sie na nastepny.Pewnie beda robic mi test.haha ciekawe czy cos wiecej potrafie:)Ja czuje ze tak,ale ten test to duzo gramatyki.Zobaczymy... Kassay i co masz gg? Justys do tego egzaminu mam jeszcze czas ale bym prosila o te przyklady:):) Ide cos na obiad zrobic:)nie mam dzis pomyslu... A co do kwiatkow to ja wchyba nie potrafie dbac o gwiazde betlejemska:(marnieje mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey , no niby mam gg ale jakos ciagle jestem niedostepna i niemoge tego zmienic. Nawet nie wiem czy mi ktos moze cos pisac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaHB
hej dziewczyny, wiecie moze, czy trzeba teraz, gdy Polska jest juz w EU wymieniac prawojazdy? Ja osobiscie kilka lat temu musialam, ale moj maz ma teraz ten problem, z gory serdeczne dzieki za podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaHB
Do bremenka Hej, gwiazde betlejemska podlewaj do podstawki, a gdy zaczyna zolknac wstaw ja do ciemnego miejsca, najlepiej do piwnicy, podlewaj co jakis czas, ale nieczesto, na nastepny rok bedzie znowu piekna czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay to dawaj nowy numer sprawdzimy :) Justys to ja tez prosze o maila z testem, moze sie zapisze w koncu do tej szkoly i coz zdam :) tak dawno egzaminow nie zdawalam, przyda sie dreszczyk emocji :) : Mnie przy przyjeciu do pracy nikt nie pytal czy mam certyfikaty. Znajomosc niemieckiego jest wazna w mojej pracy ale pewnie po rozmowie wiedzieli wiecej niz czytajac papierek. Madlen powodzenia zycze na egzaminie, pewnie dlatego tak tu Cie malo, bo zakuwasz :P Marto mi powiedzieli, ze nie musze wymieniac prawka, mimo ze mam na nim stare nazwisko. Pan powiedzial, ze z dowodem osobistym zgraja w koncu w razie czego jak sie nazywam, ale ja na dowodzie mam jeszcze inne :) no w kazdym razie na obu dokumentach widnieje inne nazwisko a nie na obu widnieje moje panienskie :) mam nadzieje, ze w razie czego policjant bedzie wiedzial o co chodzi. Musze kiedys to prawko wymienic, bo jakis baran dal mi terminowo. QWazne jest jeszcze kilka lat. No i dzieki za wiadomosci dotyczace gwiazdy, moja tez marnieje. Ale piwnicy nie mam. Evo mam nadzieje, ze bole glowy przeszly i masz sie juz dobrze.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina-polska
witasjcie moje drogie remont u mnie nadal trwa dlatego tak malo tu wpisuje sie ostatnio ale staram sie czytac na bierzaco. Poniewaz widze problem u Kassy a ze jestem informatykiem postaram ci sie pomoc. Kassy skarbie sam program gg nie wystarczy by z niego korzystac ale to juz polowa twojego skucesu teraz musisz sie w niego wprowadzic w ustawieniach i zalozyc nowego uzytkownika to ta pierwsza fisza "Gadu Gadu" u gory programu na listwie narzedziowej w ustawieniach masz uzytkownika tam wpisz swoj nr i swoje namiary a jeszcze wpisz sie w publicznych danych. Jak bedzie problem nadal pisz na topiku. Pozdrawiam wszystkich z STR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina-polska
AAAA moje drogie kobietki musze sie z wami podzielic jakze mila informacja. Moj maly (skonczone 6 lat) idzie juz do szkoly wskakuje do 1szej klasy od polrocza. W przedszkolu po spotkaniu z psychologiem stwierdzono ze jest zdolny no fakt potrafi juz czytac i pisac. Jutro ide zalatwiac formalnosci w szkole miedzynarodowej z pomocnicami oczywiscie . Jak przeskoczy jezyk to czeka go od nowego roku szkolnego odrazu 3cia klasa. Jak milo sie zaczyna pobyt tutaj. Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalino gratuluje nie moge sie powstrzymc, by Wam tu nie wkleic pewniego kawalu, po ktorym o malo ze stolka nie zlecialam. Troche nieprzyzwoity [czerwieni sie] ale..... Pewien facet został członkiem bardzo eksluzywnego klubu nudystów. Podczas pierwszej wizyty na plaży postnowił się trochę rozejrzeć. Rozebrał się I poszedł na spacer. Po drodze zauważył rewelecyjną blondynkę. I momentalnie mu stanął. Blondynka to zauważyła, podeszła i pyta: - \"Wzywal mnie pan?\" Facet na to: - \"Nie, o co chodzi??\" Blondynka uśmiechnęła się i mówi: - \"Pewnie jest pan TU nowy. Tu jest taka zasada, że jak komuś stanie to znaczy, że mnie wzywał\" Nie bawiąc się w dalsze wyjaśnienia blondyna zrobiła gościowi loda. Facet uchachany idzie dalej, myśli sobie, że warto by było saunę też zwiedzić. Tak wiec wszedł do sauny, usiadł sobie i pierdnął. Po chwili pojawił się wielki zarośniety koleś i pyta: - \"Wzywał mnie pan?\" Facet na to: - \"Nie, o co chodzi??\" Zarośnięty koleś uśmiechnął sie i mówi - \"Pewnie jest pan TU nowy. Tu jest taka zasada, że jak ktoś pierdnie to znaczy, że mnie wzywał\" Następnie nie bawiąc się w dalsze wyjaśnienia koleś \"przeleciał\" nowego członka klubu nudystów. Obolaly facet idzie do biura klubu, gdzie wita go uśmiechnięta, naga recepcjonistka: - \"Czym moge służyć?\" Facet na to: - \"Tu moja karta członkowska I klucz do szafki na ubrania. Możecie zatrzymać 500$ wpisowego.....\" Recepcjonistka na to: - \"Ale jest pan TU dopiero do kilku godzin i nawet nie poznał pan naszych wszystkich atrakcji!!!\" - \"Słuchaj paniusiu, mam 58 lat. Staje MI raz na miesiąc, a pierdzę przynajmniej trzydzieści razy dziennie...\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaHB
Hej Dziewczyny, jak to jest z ta tabelka, mozna sie na nia samemu wpisac? No i chce sie podzielic radosna informacja, ze ja tez oczekuje dzidziusia :) na koniec kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaHB
belaiza!!! Suuuuuuper poprostu :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marto wpiszemy Cie niedlugo jak z nami troche pobedziesz :) mysle, ze czas zrobic sie na czarno czyli wejsc w preferencje [u gory stronki) i zarezerwowac swoj nick. My tu lubimy murzynki :) a kawal oczawiscie znalezony w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do koci koci
jestem z topiku:Najlepsze dowcipy-topik dla wszystkich z poczuciem humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do belaiza Dzieki za odpowiedz, juz jestem Murzynka Pozdrawiam z Bremen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc,witam wszystkich, glowa przestala mnie bolec,ale za to brzuch mi pecznieje chyba,wygladam nie na 14 tydz tylko na 25 pewnie.Mysle ,ze to problemy z jelitami,ale chyba nic na to nie poradze.Boje sie tylko,ze jak tak dalej pojdzie,to jak bede wygladala pod koniec ciazy? Nie moge wiecej pisac ,bo dostalam pozwolenie na 5 min,bo moj chce cos instalowac. Pozdrawiam \"stare\" i nowe dziewczyny,milego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koci koci
podaj link rycerzu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to dobrze ze istnieją dobrzy ludzie... a pytanie mam takie czy któreś z waszych dzieci chorowało na anginy? zapalenie migdałków itp? moja mała właśnie znowu jest chora a mi już ręce opadają, do zabiegu jeszcze miesiąc, nie wiem jak to wtyrzymam aaauuuu.... i zastanawiam się czy rzeczywiście usunięciw migdałków coś pomoże, bo 12 angin w roku to spora przesada.... idę uczyć się dalej niemieckiego, bo po dzisiejszym dniu nic inego mi nie pozostało dobrej nocy z zaśnieżonej Północy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki - stare i nowe bywalczynie!! marta HB - mieszkam w Bremen, ale chwilowo w Kassel, ale wracam do Bremy w sierpniu, wiec bardzo chetnie wybiore sie na kawke i ploteczki:) Serdecznie gratuluje malenstwa!!!! Cudo, wybierzemy sie razem z wozeczkami:):) Witaj wsrod ciezarowek ;) - Ja, Gingera i eva z radoscia witamy cie w naszym gronie:)! Reszte pozdrawiam cieplo, macham lapka, kopniak od Jaska i udanego wieczorku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Tofi_Bremen, ciesze sie, ze nas przybedzie!!! czekam do sierpnia, wtedy napewno wybierzemy sie na spacerek, a na kiedy ty masz termin? Znosisz ciaze dobrze? Ja niestety nie tak dobrze jak pierwsza, ale juz minal najgorszy dla mnie czas. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×