Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

ja ostatnio w ogole jestem wrazliwa, a dzisiaj to juz w ogole... moja siostra ma dzis termin u lekarza a ja siedze juz jak na szpilkach... martwie sie o nia. mam nadzieje, ze to co jej dolega to mala blachostka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piekna historia Izabelko a Ty juz u nas bylas? witaj 🌻 no i dobrze, ze po niemiecku mamy okazje do pocwiczenia jezyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Tofi 🌻 Ja z Jeleniej Gory, a niedlugo z Bremerhaven, fajnie sie zlozylo u nas:D Dziunia 🌻 pomoc ci z tymi oknami???:P Izabela1982 🖐️ witaj:D sororita 🌻 witaj poczekaj na mnie, jak przyjade chetnie sie gdzies z toba wybiore. Nie tylko upodobania podobne mamy, bedziemy w okolicy mieszkac, wloskie zarelko tez uwielbiam, nawet i zawod widze ten sam mamy. Zastanawiam sie czy nie zaczac znow pracowac?? Powiedz jak sie pracuje tutaj, w tym zawodzie? Dla wszystkich😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzbieta-23-73 list wrocil do mnie! 😡 nakreslone, pokreslone....... ale po poludniu puszcze to jeszcze raz..... dam panu do reki i dziesiec razy zapytam czy wszystko OK! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela- juz wiem dlaczego to wrocilo- zamiast 9 w kodzie wpisalam 6 i chyba cos jeszcze pomylilam, sorrki! ale jak mala sie obudzi to ide wyslac jesczcze raz :) (u kobiet wciazy ponoc zanika klika zwalow mozgowych-wiec coz.... ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim Ja tylko na chwilke. Rodzinka jest juz u mnie:)wczoraj wieczorkiem przyjechali:)ale jestem szczesliwa:):):) Dowiedzialam sie tak po cichu ze czeka nas jutro sprzatanie szkla:)szykuje sie rafalka rodzinka na bicie butelek:) pozdrawiam Was mocno i slonecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dawno mnie niebylo ale caly czas was sledze:) Ja juz po spacerku ze swoja niunia cala wytarzala sie wpiachu i cala piaskownice przyniosla do domu a teraz smacznie spi:):):):):). marta bardzo sie ciesze ze podoba sie twojemu mezewi ciesze sie jak klient jest zadowolony:) Trzymam kciuki za twoja siostre napewno bedzie wszystko ok. Zycze wszystkim milego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, w koncu jestem tutaj za jasnego dnia ;-) Zaintrygowala mnie stopka Piasta, bo cos sobie nie moge wyobrazic, co on wlasciwie ma na mysli, mówiac, ze nie toleruje ludzi tu mieszkajacych, którzy sa bardziej niemieccy od Niemców. Konkternie: co znaczy byc Niemcem, i jak Polak moze Niemca przewyzszyc niemczyzna ??? Dzieki z góry za wydajna dyskusje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DelMar mieszkam tutaj od 18 lat ,i nie napisalem tego bez uzasadnienia chetnie wlacze sie do dyskusji a moze tylko ja obracam sie miedzy ludzmi,ktorzy wstydza sie swojego pochodzenia moj syn, mial piec lat jak tutaj sie zjawilismy ,mowi i pisze po polsku w niemczech jest szczesliwy jak jedzie do babci to rozmawia z nia po polsku .wie ze \"mittwoch to jest sroda\" czego nie mozna powiedziec o ludziach ktorzy sa tutaj trzy dni z dojazdem i kalecza jezyk polski zalosne to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalusia__ bede mial dzisiaj wieczorem informacje dla ciebie na temat nauki jezyka niemieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sororita
Elzbieta-23-73 jesli mozna,to..gdzie bedziesz mieszkala?Ja pracuje od 1,5 roku,wczesniej sprzatalam...skonczylam kurs med.fußpflege,potem przedluzanie paznokci´..."nagelstudio" jak "piasku na plazy",jest tu na rynku duzo tanich produktöw...wtedy ceny sa tansze...czesto widze nieladne paznokcie,grube nienaturalne itdJa uzywam produktöw alessandro. U mnie dopiero poczatki,trzea miec duzo cierpliwosci...dobrze,ze möj maz pracuje,bo z tego co zarabiam ...niewiele...czesto widze ogloszenia w gazetach,napewno znalazlabys prace .Jezeli lubisz to co robisz,robisz ladne i dobre paznokcie,to zawsze bedziesz miala klientöw.Jak bedzie nam dane sie spotkac,to wiecej na ten temat... Kiedy przyjezdzasz do niemiec?Pozdrowienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chantall to co piszesz to buduje dzieki jednak nie jestem odmiencem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Anulko, ale co to znaczy dla ciebie, \"czuja sie Niemcami bardziej nuz Niemcy\"??? Znam tu pare rodzin z Polski, to sa Slazacy, od Chorzowa, Huty itd, z poczatku mialam naprawde problem dogadac sie z nimi, bo umieli tylko gware slaska ;-) mimo szkoly podstawowej itd. Mysle, ze nie byla to poza, o byl fakt. Kalecza po polsku do dzisiaj, ale i ja juz wiecej umie, po kursie ksiazek Doroty Simonides :-))) Piascie, a jak tam u twego syna pisanie i czytanie po polsku? Bo ten problem maja teraz \"moi\" Slazacy. Córka, która chodzila juz tylko tutaj do szkoly, chciala by wrócic chetnie do Polski z powodu milosci, ale zadnych szans na prace tam, bo po prostu analfabetka. \"Prawic\" ale potrafi swietnie. (dla nie- Slazaków: prawic= mówic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DelMar ja nie oddzielam jezyka polskiego i gwary ja jestem slazakiem i nie rozdrabniaj tematu bo tutaj nie oto chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli mam im na drugi raz powiedziec, zeby nie udawali, czy jak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze niesprawiedliwe sa niektóre ataki na ludz tutaj mieszkajacych od dziesiatek lat. Nikt mi tez nie powie, ze dziecko tu ksztalcone ma ten sam zapas slownictwa, jak jego rodzice, którzy chodzili do szkoly w Polsce. Moze i wyjde tu na idiotke, ale i ja, która tu zdobywalam dalsze wyksztalcenie, takze zawodowe, a wiec specyfichne slownictwo z tym zwiazane- - a jestem pielegniarka- nie umialabym nazwac niektórych rzeczy po polsku. dluzszy czas bylo np dla mnie zagadka, co to jest wenflon??? Zreszta, ponad 20 lat temu takie cos w Polsce po prostu jeszcze nie bylo znane, wiec jak mialam to wiedziec, jako dziecko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DelMar ja slucham radia Piekary,Radia wesoly hanys rozmawiam na ile potrafie po slasku, ja pisze o tych biednych ludziach ktorzy wstydza sie swoich korzeni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delmar - w pl wenflon to wenflon:) duzo jest slownictwa z niemieckiego w pl :) piast -ja cie w 100 procentach rozmiem i popieram...slyszalam kiedys modre zdanie - Ci ktorzy nie wiedza skad ppochadza, nie wiedza dokad isc....🌼 ps. miales mnie obudzic w poludnie i co, dopiero co wstalam:) Bremenko - trzymym kciuki, ja tez bralam slub w czwartek i pieknie to wspominam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm, szkoda, ze u nas kablówka, nie mam zadnego polskiego programu TV, tym bardziej radiowego, niestety tez spotkalam sie juz z mniemaniem, ze wstydze sie mojego pochodzenia, bo jak bym sie nie wstydzila, to bym te wszystkie Polsaty miala... i zrozum tu rodaka, który twój patriotyzm czy nie-patriotyzm deklaruje przez posiadanie czy nieposiadanie szczególnych programów. Za to posiadam cudownie zaoparzona biblioteke z polskimi ksiazkami :-) co nikogo za bardzo nie interesuje, a chetnie bym pozyczyla to czy owo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi_Bremen dzieki za wypowiedz i przepraszam ze nie przebudzilem ale nie mialem sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Tofi, wiem, ze wenflon to po polsku, tutaj to sie nazywa Braunüle albo, poprawniej, Venenverweilkanüle ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DelMar radia mozesz sluchac przez internet sam sciagam, jak interesuje podam namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, nie powinnam miec problemów, w razie czego syn mi pomoze :-) gadu- gadu tez mi zalozyl, z moja pomoca w czytaniu, bo nie umie po polsku w zab ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×