Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość Kalusia__
Piast dzieki :) wiesz moj narzeczny ma obywatelstwo niemieckie wiec moze nie jest to dokonca stracone. Tylko ciekawe czy jak bede zona "obywatela niemieckiego" :) to przysluguje mi taki bezplatny kurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalusia__ bierzcie slub dziewczyno i po klopocie zycze wam szczescia jak bedziesz tutaj to zawiadom o dacie slubu. odezwij sie czasem i pozdrow chlopaka od piasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem o tym wedrowaniu w nieskonczonosc, robi to moja kuzynka, która pielegnuje pewna babcie nad Laacher See. Przecudownie piekne okolice... a ona sama pojechala teraz do domu na pare miesiecy, a mi juz jej brakuje! Ale zeby byly jeszcze jakies bezplatne kursy niuemeickiego??? Nawet Zydzi z Rosji musza umiec z pochodzenia, jesli w ogóle chca tu przyjechac. Troche mi dziwne, zeby Polaków traktowali inaczej. Kursy sa, Kreisvolkshochschule etc. oczywiscie platne, jak wszystko inne, ale jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DelMar cos mi tu zalatuje antysemityzmem nie ladnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie ty tu czlowieku drogi zobaczyles antysemityzm? Istnieja Zydzi w Rosji, i nie wiem, jak ich mozna by nazwac inaczej? Robisz sobie wiecej Problemu, niz niemiecki urzad kultury, który z powodów antyrasistowskich przechrzcil \"10 kleine Negerlein\" Agaty Ch, na \"Einer blieb übrig\"- zeby nie bylo slowa neger. Cos mi sie zdaje, ze teraz ty jestes bardziej niemiecki niz Niemcy ;-) a szkoda, bo mam fachowo- jezykowe pytanie do ciebie i ogólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DelMar pusc sobie radio piekary i rozluznij sie to pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, wole radio polska stacja :-) A powiedz mi jedno: czy bidul to jest oficjalne slowo na dom dziecka? Bo niestety mówie tylko \"gwara z polowy lat osiemdziesiatyh\" a wtedy takie slowo nie istnialo. To znaczy istnialo w sensie jakiegos godnego pozalowania chlowieka, ale zeby zrobic z tego pojecie na dom dziecka, no tego sie domyslilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DelMar slowo bidul nigdy nie kojarzylem z domem dziecka,raczej z moim szwagrem ,kiedy sie ozenil z niemka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalusia__
tak Bidul to inaczej dom dziecka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Kalusiu, ciekawe kto to wymyslil i dlaczego z tym bidulem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalusia__
wiesz mysle ze to potoczne slowo wyszlo od tego ze te dzieciaczki sa takie biedne "bidule" zal serce sciska i tak niektorzy zaczeli poprostu okreslac dom dziecka no i same dzieci przede wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, szkoda tych wszystkich dzieciaczków, ale jesli chce sie adoptowac, to tez niemozliwe, bo nie uregulowana sytuacja prawna, itd. Mój kuzyn w Warszawie latami czekal na swoja Madzie, drugiego juz nawet nie chce, szkoda, ze tyle kamieni rzuca sie w Polsce pod nogi chetnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki mediatorko, niestety zamówienie niezbyt mozliwe, bo tej waluty nie przyjmuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna fotka, a ja akurat przegladam www.lustich.de smieszne te zdjecia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje!! ciesze sie, ze wam te kwiatki sie podobaja i na pewno koteczek spodoba sie wam tez........... Wpadam tu od czasu do czasu, bo cos mnie z wami dziewczynki laczy, ciesze sie, ze panuje teraz mila atmosfera . Dobranoc wpadne jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wszyscy po przerwie troche mnie tu nie bylo. Dziekuje za zyczenia urodzinowe. Jest mi strasznie ciezko 2 dni temu prawie ze stracilam mojego dzidzusia jestem zalamana i tak naprawde nie mam z kim o tym pogadac bo moj przyszly jest zalamany tak jak moja rodzinka no i jak ich slysze to mam ochote plakac. Tak szczerze mowiac zostaliscie mi tylko wy. Tak bardzo sie boje i nie moge sie nikomu wyrzalic. Czego ten los chce ode mnie za malo wycierpialam? Jestem wsciekla na zycie! Bo wkoncu nigdy nic nie zrobilam nikomu nie wyrzadzilam nikomu krzywdy. Bylam grzeczna corka dobrze sie uczylam, a odkad skonczylam 6 lat to ciagle ten na gorze mnie krzywdzi. Pozwolil na to by odebrano mi cos co nie powinien nigdy mi nikt zabrac. Podem odebral mi moja kobiecos, co doprowadzilo do ruiny moja mame bo kredyt na protezy kosztowal ja majatek. Utracilam zdrowie juz na zawsze a nie wspomne co czulam gdy lekarze wydawali diagnoze o nowych przezutach ile bolu kosztowalo mnie leczenie ile musialam poswiecic by wyzdrowiec, potem pozwolil bym stacila swoje dzieciatko no i teraz znowu chce mi zabrac kolejne dziecko! Dlaczego ten na gorze mnie tak nienawidzi co ja mu zrobilam?Dlaczego mnie kara? Za co?Boze ja mam dopiero 24 lata a przecierpialam wiecej niz przecietny czlowiek! Ja juz dluzej niemoge.Przepraszam ze pisze takie zeczy na forum ale nie mam sie komu wyzalic. Moj przyszly nie mam sil probuje ale widze ze niewytrzymuje tego stresu. Ostatnio podsluchalam jego rozmowe z bratem ja przekla nasze dziecko (prosze nie oceniajcie go tylko pochopnie) Lekarze od samego poczatku namawiaja nas na usuniecie dziecka bo moze spowodowac w czasie porodu (o ile do niego dojdzie) zagrozenie mojego zycia a wtedy moj przyszly moze stanac przed wyborem ja albo dziecko. Chemia zniszczyla moje serce wiec namawiaja mnie do usuniecia ( ta obcja wogole dla mnie nie istnieje juz to powiedzialam ale on sie tak boi o mnie) ja sobie nie wybacze tego jezeli usune.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, bardzo smutno i się zrobiło po tym co przeczytała od ciebie sunhine, ja dokładnie rozumiem co przeżywasz, jeżeli chcesz pogadać to oje gg 4922037 ale dopiero wieczorem albo e-mail pod nickem nie chce tutaj roztrząsać swoich przeżyć, ale proszę cie bardzo nie poddawaj się, o ile jest to mozliwe myśl pozytywnie, a nawiasem mówiąc kiedy ja straciła 3 ciąże to wyparłam się Boga, znienawidziłam go i doszła do wniosku, że nie jest potrzebny w oim zyciu, dopiero potem zmieniła zdanie, jeśli tylko chcesz pisz i mów o tym, to bardzo poaga i w pewien sposób nie pozwala ci zwariować, Anulka26 wiem, że to blisko od Koln, może jak już się osiedlę to pojadę na wycieczkę po \"niedalekiej\" okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciała zapytać jak tam nasze \"mamuśki? co u ciebie martaHB i jak mała? gorączka minęła? u nas w przedszkolu panuje tzw. grypa jelitowa i od wczoraj każde podejrzane dziecko wraca do domu, a za oknem piękna pogoda 🌻 , słońce świeci, tylko trochę mroźno z rana, aale za to potem........ uciekam do pracy, bo kupa paierów na biurku zalega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! SUNHINE --> od godziny zastanawiam się nad tym co ci powiedzieć by dodać sił, chciała bym coś mądrego , co by sprawiło że ........ no sama nie wiem , o czym nie pomyślę to wydaje mi się takie infantylne w obliczu tego co cię spotkało. Gdybym była blisko po prostu bym cię przytuliła 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine 🌻 slonce nie poddawaj sie , jeszcze jestes z dzidziusien, kladz sie i lez do konca ciazy jesli trzeba. Dziewczyno wytrzymalas juz tyle i wlasnie Bog da ci sily , zebys to wytrzymala do konca. A potem bedzie tylko lepiej. Ktos mi ostatnio powiedzial, ze musi byc gorzej aby bylo lepiej.:D Wierzyc trzeba. Dziewczyno bylas taka dzielna do tej pory, zycie czasami jest okrutne, ale pomysl ile juz przeszlas, ile juz za toba zlych chwili, teraz moze byc juz tylko bardzo dobrze.Jesli potrzebujesz placz, krzyc , ale nie poddawj sie Jesli potrzebujesz i chcesz : MOJE GG 5668803, caly czas jestem, choc na niewidocznym, wiec nie krepuj sie. albo moj telefon 0961/4708641 Najtanszy prefiks na dzis to 01084..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana 🌻 Sunshine wydaje mi sie , ze dziewczyny powiedzialy juz wszystko co mozna byloby powiedziec. I jestemk pewna ze TY jestes silniejsza niz ja i wiekszosc nas tutaj! dasz rade DACIE RADE. Tyle lat sie nie poddawalas, teraz nic nie zmusi Cie tez do tego. Jestem z myslami z TOBA. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny za slowa pociechy. Wlasnie wstalam no i.... jest ze mna troche lepiej bo nie placze. Teraz postaram sie nadrobic zaleglosci i przeczytac topik tzn te dni co mnie nie bylo zebym byla nabierzaca bo to przynajmiej zajmie mi glowe zebym nie myslala o tym wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Jak często nasze spełnione życzenia są piekłem dla człowieka! Nieraz ktoś jest zdrowy jak koń i dlatego grzeszy. Inny jest szczęśliwy i myśli tylko o sobie samym. Jeszcze inny staje się despotą bo wszystko dzieje się po jego myśli \" [Ks.Jan Twardowski-Myśli na każdy dzień] Ja nie wiem Sunhine DLACZEGO ? cię to wszystko spotyka. Nie wiem jaki jest tego sens ?! Ale JAKIŚ NA PEWNO ! Może właśnie dlatego byś nam o tym mówiła, by twój los był dla nas, tych którzy cię słuchają, źródłem siły. Nawet jak wątpisz roztaczasz wiarę nie zwątpienie i siłę do walki nawet kiedy piszesz że cię siły opuszczają. Może w tym jest sens ! Może właśnie ratujesz innych dając im siłę 🌻 Masz taki dar że ja to właśnie w twoich tekstach wyczuwam. Wzmacniają mnie., Choć było by pychą z mojej strony sądzić , że wiem co przeżywasz. Miałaś ju z taki8 pomysł żeby napisać książkę?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam to na innym topiku mi poprawilo humor moze wam tez - Niemieccy piłkarze są jak niemieckie jedzenie, żeby byli dobrzy muszą być przywiezieni z Polski - Ostatnio tynkowałem dom pewnego satyryka z Niemiec. Jego żona mówiła na do widzenia, że ma dzięki mnie najpiękniejszy tynk w całym mieœcie oraz pierwsze orgazmy od 5-ciu lat. - Dlaczego prostytutki na Mundial w Niemczech są importowane? Żeby Niemki nie musiały dopłacać.. - Dlaczego Niemcy nie radzą sobie z powodziami? Bo nie da się ich rozstrzelać. - Niemcy wymyśœlili nowa mikrofalówkę, ma 10 miejsc siedzących. - JedŸźcie do Niemiec, majątek waszych dziadków już tam jest. - Jak to jest, że w Niemczech produkują tyle dobrych samochodów? Jak się ma takie żony, czymśœ trzeba się zająć. - Dlaczego Niemcy lubią Mercedesy? Bo mają celownik i czują się jak w Tygrysie. - Co to znaczy, gdy krowa jest ładniejsza od kobiety? Po prostu przekroczyłeœ granicę na Odrze. - Jak odróżnić niemiecką kobietę od niemieckiej krowy? Po kolczykach. - Dlaczego narodowy test inteligencji Niemców wypadł tak słabo? Bo pisali ludzie, a nie krasnale ogrodowe. - Dlaczego Niemiec nie złapie AIDS? Bo nie ma przyjaciół. - Po czym poznać postępowego Niemca? Nie odwozi dziadków do domu starców tylko na zabieg eutanazji. - Dlaczego japoński sędzia nie uznał bramki Krzynówka? Bo z przyzwyczajenia na widok Niemców podniósł rękę do góry. - Gdzie leżą Niemcy? Pod Stalingradem. - Dlaczego Krzyżacy przegrali pod Grunwaldem? Bo mieli wtedy paradę równośœci. - Wiecie, że na 10 kobiet niemieckich 12 jest brzydkich? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Promyczku, jestes silniejsza, niz ma wszyscy razem wzieci. Bog dal Ci to dzicko, to bozy dar. Wierze, ze urodzi sie zdrowe i bedziecie we trojke sie nim cieszyc. Jak to napisaly moje poprzedniczki moj nr gg pod nickiem, mail tez. A jak podlaczyst sobie skypa to moge Ci spiewac by bylo Ci weselej :) Bede sie modlic za Ciebie i Twoj dzidzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda że ktoś wymyśla takie \"dowcipy\" :-( uważam że są niesmaczne :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×