Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość mmmaao
Hej moze mi ktos podpowiedziec jak zalatwic prace na bialo jestem juz od roku zameldowana i narazie nic wiecej dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzi Ja na poczatku jak nie umialam jezyka nic jak szlam po prostu do fryzjera i pokazywalam mu recznie co chce albo znajdz gdzies w gazecie swoja fryzurke i pokaz ze chcesz tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzi
Dzieki chyba tak zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie o Niemcach, ktorzy oficjalnie nasmeiwaja sie z Polski i Polakow? np Harald Schmidt? on wydaje sie Niemcom zabawny i oni sie smieja, a my sie nie mamy smiac? przeciez to humor, nawet jesli w nim jest ziarno prawdy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do przzszywanej heski nie zwracaj uwagi na kogos kto nie umie sie zachowac tylko sie przylanczaj tu jest duyo fajnych dziewczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj przyszly przyjecham i jade na usg. Zawitam jeszcze wieczorkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neczka 2
Hej jestem tu nowa i jestem z hamburga jest tu moze ktos z Hamburga ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dluzszej nieobecnosci. Wlasnie wrocilismy z nasza corcia ze szpitala. W piatek pani doktor powiedziala ze nic jej nie jest i ze mam jej dawac syrop przeciw kaszlowi i inhalowac. A w niedziele wieczorem zakaszlala nam sie, zaglucila i wogole miala problemy z oddychaniem i wyladowala w szpitalu. Przez moja nieobecnosc sporo sie tu dzialo jak mnie nie bylo. Zajelo mi sporo czasu na nadrobienie zaleglosci. I szczerze mowiac jestem troche zkolowana. No nic. Zycze milego wieczoru. I zajrze tu jutro. Aha! Witam i pozdrawiam wszystkie nowe osoby na forum. 🌼 👄 🌼 👄 🌼 👄 🌼 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam usg w normie kolejna fotka do kolekcji teraz kolacyjka i ponownie lozeczko wita. Jak milo jest wyjsc na swierze powietrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do andzi cieniowac wlosy po niemiecku ab stufen znalazlam to na internecie w slowniku www.pons.de jest tam slownik pol-de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z wieczorka, ale gorąca dyskusja, nadrobiłam zaległości w czytaniu od rana i prosze więcej tych kawałłów, jak tylko je przeczytałam to zadzwoniłam do szefa mojego męża, co prawda w zupełnie innej sprawie, ale jak mu zaczęłam czytać, to mało nie udławił się ze SMIECHU, a jest rodowitym 56 letnim NIEMCEM, tak więc nie widzę powodów aby kogoś te dowcipy mogłyby obrazić, poszły oczywiście dalej w świat sunhine bardzo sie cieszę że masz lepszy nastrój, nie mam za wiele czasu w pracy i nie moge pisać, ale za to wieczorem nadrabiam ile wlezie, gdyby mozna było to na zapas, hahaha 🖐️ uciekam do wyrka, bo jutro znowu o 6 pobudka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie widzicie różnice między życiem w Polsce a życiem w Niemczech? Powiedzice o tych, które najbardziej odczuwacie. Ja moze na to pytanie napisze, bo na poprzednie to jeszcze nie mam uprawnien, za krotko tu jestem i nie korzystalam z pomocy kogokolwiek poza moim mezem :D Ja odczuwam szczegolne roznice w mojej pracy. Jestem tu traktowana po ludzku. Nikt mnie nie stresuje, nie musze znosic humorow szefowej i patrzec jak okrada wlasna firme. Nie musze milczec w obawie przed utrata pracy. I nie mam wreszcie zazdrosnych kolezanek, ktore ciagle sie czegos czepiaja. Zarabiam na 1/4 etatu tyle samo co na caly etat w Polsce mimo, ze nie placa mi tu za moje wysokie wyksztalcenie. (w Polsce bylym na najwyzszym miejscu w tabeli plac, tu jestem jako poczatkujaca). No i zyje sobie powolutku. Jak ktos sie juz czegos czepia to najczesciej jest Polakiem :( I nieprawda, ze tu jest wyzszy poziom przedszkoli i szkol. Ja pracowalam w przedszkolu w Polsce i tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunhine,wlasnie wrocilam z robienia pazurkow.Wyszly bardzo slicznie jak zwykle.Robi mi to mloda dziewczyny Rosjanka w domu.Odradzono mi studio poniewaz niechlujnie robia.wszystko odpada po paru dniach,Ja od dwoch lat robie zelki i jestem bardzo zadowolona.Na Kafeterii jest fajny topik pazurkowy-jest tam wszystko co tylko ktoras potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza zgadzam sie z toba zupelnie ja pracuje w tej samej firmie 17 lat dobra atmosfera liczy sie kompetencja stosunki z szefostwem super nigdy nie odczulem negatywnie ze jestem z polski, pracuje w naszej firmie \"dwoch polakow\"ktorzy mnie mazywaja polaczek, wzbudzaja tylko u niemcow politowanie i ironiczny usmiech .Milego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haj
durchstufen, nie abstufen nazywa sie to strzyzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haj
ja tez nie mam zadnych problemów zwiazanych z praca, mysle, ze o tez kwestia czy umiesz sie dogadac, czy nie. nieumiejacemu trudniej. I jest sie bardziej tarcza na wszelkiego rodzaju pociski. Piascie, a twój szef umie po polsku? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belaiza nie chodzilo
o to , ze jest wyzszy poziom przedszkoli i szkol, tylko o to ze sa warunki, wyposazenie i traktowanie uczniow i pracownikow o niebo lepsze nizeli w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haj
Bo tak sobie pomyslalam, jak rozumie to, co do ciebie gadaja koledzy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haj
Belajzo, a ty pracujesz tutaj w przedszkolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haj
o jej, co z wami, jeszcze zadna noc, a topik juz usnal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja jeszcze chwilke dlugo nie spie :) czekam na meza jak zwykle jak ma druga zmiane. Nie zabardzo sie dzis czuje. Wlasnie mi ktos nawrzucal. I dochodze do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haj
co masz na mysli z nawrzucaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haj
acha, no to cie pocieszam na odleglosc trzym sie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shunshine - wiecej kawalow:) Niemcy smieja sie z Nas do rozpuku - przyklad przed mistrzostwami w pilce recznej ...zlekcewazyli nas, a Bild potraktowal jak Glupkow i zlodziei...szkoda slow Ja napisze co mi przeszkadza w DE - mz moich spostrzezen wszytsko skierowane na tgz HausFrau...co to wogole za zawod??!! Dokladnie zawod - w rubryce Beruf jak nie pracujesz to sie pisze wlasnie Hausfrau.... Wkurza mnie, stereotyp kobiety z dziecmi w domu a faceta pracujacego - skad to biore a otoz -godziny otwarcia np bankow do 17 z jakas przerwa od 12 - 14?? ta przerwa jest we wszystkich instytucjach prawie i niema szans cokolwiek zalatwic... - lekarze - znowu ta przerwa od 12 - 14...w pt pracca do 12? a potem - kaplica - przerwa obiadowa, co mozna cos zalatwic - nie zalatwie nic bo u innych tez przerwy - zepsula mi sie kanapa - reklamacja - i co godziny pracy majstra rano? ja mam urlop brac? - kindergarden - do 14 - 15 a co ja mam z dzieckiem zrobic jak pracuje do 17?? - obie osoby pracujace do 17 od rana majace dziecko jest ciezko , gdziekolwiek cokolwiek zalatwic... Panstwo dla emerytow i Hausfrau, wszystko im podporzadkowane, godziny otwarcia, itp i jeszcze sie dziwia - nie bedzie Panstwa rano?? coz ja jestem przyzwyczajona do innego trybu - banku pod klienta, urzedu, pöoczty, itp ..... pisze co mi przeszkadza, jest masa rzeczy co mi sie podoba, ale tyle co podoba to mnie wkurza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×