Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość ale ale ale......
Autokar z Polakami nie wpuszczony do Niemiec Niemiecka straż graniczna zawróciła z polsko-niemieckiego przejścia granicznego Pomellen/Kołbaskowo autokar z osiemnastoma Polakami - poinformował rzecznik sztabu kryzysowego policji federalnej (Bundespolizei) w Rostocku, Juergen Maresch. Pasażerowie mieli przy sobie sprawne maski gazowe, kominiarki oraz kartki z instrukcją, jak zachowywać się podczas demonstracji - wyjaśnił rzecznik. Decyzję o niewpuszczeniu Polaków do Niemiec podjęto w związku z groźbą zamieszek podczas rozpoczynającego się w środę w Heiligendamm spotkania przywódców siedmiu najbogatszych krajów świata oraz Rosji (G8). - Ta decyzja pokazuje, że kontrole graniczne są skuteczne i że policja federalna wykorzystuje konsekwentnie swoje prawne możliwości, by nie pozwolić osobom gotowym do użycia przemocy na dotarcie do Heiligendamm - czytamy w komunikacie wydanym przez wiceszefa Bundespolizei Hansa-Georga Lisona. 28-letni Polak znajduje się także wśród dziewięciu osób aresztowanych po zamieszkach w Rostocku za poważne zakłócenie porządku i uszkodzenia ciała. Jak poinformował rzecznik rostockiej prokuratury Rainer Gluecksmann, aresztowany Polak pochodzi z Lubieniowa. Jego proces w trybie przyspieszonym odbędzie się w tym tygodniu. Grozi mu kara do roku więzienia. Wśród osób, które otrzymały nakazy aresztowania, znajduje się czterech Niemców, dwóch Hiszpanów, Ukrainiec i Bułgarka. Podczas zamieszek w minioną sobotę w Rostocku obrażenia odniosło blisko 1000 osób, w tym 433 policjantów. W związku z tym pojawiły się głosy krytykujące policję za nie dość skuteczną kontrolę prewencyjną, której celem powinno być uniemożliwienie chuliganom włączenia się do pokojowej manifestacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, dobrze,ze moja rodzina przyjezdza do mnie czesto i jest uswiadomiona,jesli chodzi o realia zycia w niemczech. Zastanawiam sie ,ktore kobiety zarabiaja netto 2000€,chyba,ze nauczycielki albo lekarki,albo te,ktore maja cos swojego,bo przecietna niemka zarabia ok 1000€ albo i mniej.Wiec skad te sumy. No ale coz niektorzy widza to co chca widzec. Anulka jak sie czujesz?Ja to mam problemy z kregoslupem,a i odwracac sie w lozku strasznie ciezko.Wczoraj daly mi sie we znaki stawy kolanowe.Po 16 latach ciezko widocznie jest organizmowi dzwigac taki brzuch.W pierwszej ciazy nie mialam takich problemow,no i bylam o wiele mlodsza...No ale dosc narzekan , zycze wam milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ja mam 23 latka za 28 dni wyprowadzam sie na stale do niemiec a 06.07.07 biore cywilny w niemczech i z becikowymi to moge powiedziec to co tu w polsce mowia czyli ze dostaje sie kupe pieniedzy za urodzenie dziecka. Boje sie tego czy sobie poradze w niemczech no ale z tego co czytam wy sobie radzicie wiec obawy slabna koncze teraz studium hotelarskie dlatego jeszcze musze sie tu przemeczyc bez mojego przyszlego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikusia-dlaczego nie wybraliscie 07.07.07 .W moim miescie podobno ten termin byl juz na poczatku roku nie do osiagniecia.Ale corce moich znajomych udalo sie.Biora slub 07.07.07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e-v-a dlatego ze ta data jest dla nas wazniejsza niz 07.07.07r i tansza o conajmniej 190 euro a dzidziusia chce ale dopiero za 3 latka narazie mi nie spieszno musze sie nacieszyc moim skarbem hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec tak jezeli chodzi o jezyk to rozumie wszystko i potrafie sie dogadac mam problemy ze skomplikowanymi slowami bo ucze sie jezyka tylko jak jestem w niemczech bo wiecie jaka to nauka w polsce a bede mieszkala kolo oberhausen i essen mam nadzieje ze sie uda moj przyszly maz mieszka tam 15 lat i on tez mnie szkoli z jezyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie nie potrafie wyobrazic jak takie malenstwo mozna najnormalniej w swiecie wyzucic przeciez to nieludzkie poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm......wydaje mi sie ze liczba pieluch zalezy od dziecka.Ja jeszcze nigdy niemusialam 10 na dzien uzywac.Göra 5 jak sie urodzil a teraz jak ma 2 latka to czasami tylko 3 albo 4.Zalezy ile pije.No i nikt niemöwi ze trzeba Pampersy kupowac.Ja kupuje w extra od \"Tip\" i jestem bardzo zadowolona.Sa one nawet lepsze od Fixis ktörch nigdy wiecej niekupie. A Pampersy tez juz mialam i jak mialo byc to i wyszlo z pieluchy.Dlatego niewidze potrzeby kupowania drogich. A ja dzisiaj znowu jakis sch...dzien.Chyba pogoda mnie lamie.Powietrze ciezkie a ja sie poce pomimo tego ze mam 22 stopnie i slonca niema.Mialo byc;-).Powiedzieli ze bedzie swiecilo 7 godzin.Moze byli tak narabani ze pomylili to z ksiezycem. A moze jest to \"O dwöch takich co ukadli slonce\" :-)) Nie wiem ale slonca nie widac u nas.Byc moze tez sie rozmyslilo i poszlo gdzie indziej swiecic. A mieszkan jak nie ma tak niema.Chcielismy isc na 3 pokojowe to niedadza bo na nas 4 ech to za male.Jak mojej kuznce z polski to opowiadalam to se myslalam ze on se mysli ze tutaj to wszstcy bogadzi.Ale na szczescie mnie zrozumiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieluszki...:)-to ja tez dorzuce,ze mniej wiecej 6,7 dzennie,a kupuje teraz w lidlu-maja wskaznik \"zasikania\" ze tak sie wyraze;) jest zolty pseczek z perzodu jak nowy,a jak pelny sie robi niebieski,a pampersy orginalne to byly najlepsze te zolte opakowania od najmniejszych do 7kg ,a teraz juz nie:( A slonko u mnie swieci i grzeje-w poludnie bylo 30 stopnii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie Kassay ;-) jak u ciebie z nocnikiem :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psor sprawdza obecnosc. w tym czasie wchodz spozniona studentka.po sprawdzeniu obecnosci psor pyta sie: -czy macie jakies pytania? spozniona uczennica wyrywa sie i mowi: - bo, bo ja chcialam powiedziec, ze doszlam. (na sali smiech) psor: -no, nie kazdy moze dojsc... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee Dziunia ;-) zaraz oszczerstwa rzucasz ;-) czasem tak coś fajnego wyjdzie :-p . . Kupił facet za małe spodnie i wyszły z tego niezłe jaja. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem tak wiele zależy od interpretacji ;-) język to takie nieprecyzyjne narzędzie :-p . . Opani moja tak mi stanął i stoi.... obraz twój w oczach moich. Tak mi kapie i kapie ...... łza z oka mego a ty myślisz że mam małego.... O nie ja mam wielkiego..... ducha w mojej piersi. Wciaż idę z tym zamiarem by ci wsadzić głęboko pierścień zaręczynowy na palec. . . :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze tylko to i idę robić dzieciom kolację . Dzwoni gościu do masarni i pyta: - macie tam kurze łapki? Po chwili namysłu: - no mamy. - A macie świńskie ryje? - no mamy. - To musicie śmiesznie wyglądać . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śliwki na winie ! . otwieram lodówkę i \"śliwam\" co się nawinie :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandalenana
😍 mariechen ,- czyli ja moglabym studiowac nie placac za studia? Mam 32 lata , mezatka i syna urodzony w Niemczech , w Polsce skonczylam ekonomie , a tu mieszkam w München.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz z pieluch wyrosłam a jak mąż przyjeżdża to bardzo wtedy potrzebuje mercilon, bo nie zamierzam jak na razie do pieluch powracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z drugiej strony to jak widze ciężarną to jej zazdroszcze takiego szczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia to jest tak ze mam i to straszne problemy nie tylko po tych po innych tez ży****am, woda się w organiźmie zatrzymuje, bóle głowy itp ale co ja tyle używam ze raz na jakiś czas nie zaszkodzi sie pomęczyć ale przed porodem nie miałam takich problemów brałam antyki przez kilka dobrych lat i czułam sie świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak....
nie ma jak spirala wykladasz w polsce prywatnie u ginekologa jedyne 300 zl i masz spokoj przez 4 lata, stosuje z powodzeniem juz jakies 8 lat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazdy organizm inaczej reaguje
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam pewien problem, dotyczący on stosowania tabletek antykoncepcyjnych -Mercilon. Biorę te tabletki od dłuższego czasu.Mój lekarz nie powiadomił mnie o tym że póxniej mogą być jakieś powikłania. Od pewnego czasu zauważyłam że moje nogi bardzo gwałtownie pokryły sie popękanymi naczyniami krwionośnymi(zaznaczam że mam 20 lat). NAstępnie równie szybko pojawił się cellulit na pośladkach,udach i nad kolanami!(mam 166zm wzrostu i ważę 50 kg). Wraz z cellulitem pojawiły się rozstępy na biodrach i udach. Jestem rozgoryczona tym wszystkim,ponieważ lekarz nie uprzedził mnie o tym,a ja muszę odłożyć tabletki bo jestem pewna że to właśnie one sa przyczyną tych wszystkich powikłań! Prawdopodobnie estrogen zawarty w hormonach(nadmiar żeńskich hormonów) powoduje te nieprzyjemne zmiany. Byłabym wdzięczna,gdyby ktoś z Was napisał mi , czy rzeczywiście tabletki mają taki negatywny wpływ na mój orgaznim!? I czy to prawda że gdy już odstawię tabletki ,to hormony"ulatniają" się z organizmu po upływie roku? Powrót do góry myszka1717 Dołączył: 09 Cze 2005 Posty: 232 Wysłany: Pon Sty 23, 2006 12:11 pm Temat postu: -------------------------------------------------------------------------------- Popękane naczynka krwionośne mogą być skutkiem ubocznym tabletek, ale muszę przyznać że o pozostałych nie słyszałam... _________________ http://members.lycos.co.uk/makt86/phpbb2/index.php Forum o antykoncepcji i nie tylko:) Powrót do góry beth Dołączył: 06 Lut 2005 Posty: 552 Skąd: Wrocław Wysłany: Pon Sty 23, 2006 1:28 pm Temat postu: -------------------------------------------------------------------------------- Cellulit jak najbardziej jest przyczyną. Tzn. inaczej - staje się bardziej wodoczny przy braniu pigułek. Ale oczywiście masz na to wpływ - jeśli będziesz się ruszać (aerobik, basen), to szybko możesz się z nim rozprawić. A na ginekologa tak nie narzekaj - sama podjęłaś decyzję o braniu tabletek i powinnaś poszukać informacji dotyczących pigułek zanim zaczęłaś je stosować. Ginekolog pigułek przecież Ci nie wciskał. Ja po braniu pigułek od 10 m-cy robię sobie co najmniej 7-miesięczną przerwę. Potem chcę przerzucić się na Yasmin, który ponoć jest lepiej tolerowany przez organizm - nie powoduje przyrostu masy ciała oraz nie wpływa na zwiększenie "pomarańczowej" skórki. Na drugi raz radzę uważnie przeczytać ulotkę dołączoną do wszystkiego, co zamierzasz stosować. Poza tym wszelkie informacje dot. wszystkich metod zabezpiecznia są teraz na wyciągnięcie ręki w internecie. _________________ Mój wykres Powrót do góry cindi2 Dołączył: 12 Sty 2006 Posty: 5 Skąd: szczecin Wysłany: Pon Sty 23, 2006 6:56 pm Temat postu: -------------------------------------------------------------------------------- witam.niestety dziewczyna ma prawo narzekac na lekarza.nikt nie ma obowiazku wertowac informacji na temat pigulek czy innych metod .OD TEGO JEST LEKARZ!!!!!!!!!to on musi zlecic badania watroby ,poziomu hormonow i zrobic dokladny wywiad.Po ty moze pacjetce polecic odpowiednia metode zapobiegania ciazy. Mam 31 lat i wiem cos na ten temat. przez glopote i lenistwo lekarza meczylam sie z roznymi pigulkami przez 6 lat.co dalo:chora watrobe,zoladek,zylaki ,depresje! gdybym nie zmienila lekarza to dzisiaj moze bym juz nie chodzila albo w najgorszym wypadku nie zyla bo zator zyl niestety ale moze skonczyc sie smiercia.Naprawde wazne jest co i komu nalezy przepisac a nie dochodzenie droga dedukkcji ze jak nie te to moze te.a zdrowie moje panie nie zawsze jest do naprawienia. Hormony to powazna sprawa i tyle. Powrót do góry Kathrina Dołączył: 11 Lut 2006 Posty: 15 Wysłany: Wto Lut 28, 2006 12:36 am Temat postu: -------------------------------------------------------------------------------- biore Mercilon on ponad dwoch lat i musze przyznac ze zauwazylam na posladkach lekki cellulit ale cwicze wiec szybko sobie z nim poradzilam co do jesli chodzi o naczynka to u mnie nie wystapily naprawde czuje sie po niech naprawde dobrze wczesniej bralam logest i to byla porazka moglam spac 24h jak wiesz zalezy to od kazdej z nas.powodzenia Powrót do góry alja9 Dołączył: 16 Paź 2005 Posty: 2482 Skąd: FRANCJA Wysłany: Sro Mar 01, 2006 9:01 am Temat postu: -------------------------------------------------------------------------------- ja tez jestem przykladem, ze niewlasciwe tabsy moga powodowac wiele niedobrych skutkow ubocznych i problemy ktore moga skonczyc sie... w szpitalu /nawet pomimo faktu, ze bierze sie je krotko/ uwazam, ze nalezy obwiniac lekarzy za to, ze nie informuja pacjentow o tym, ze tabsy niekiedy dobiera sie do organizmu bardzo dlugo, po wielu badaniach i ze trzeba rowniez pamietac, aby je w przyszlosci ... zmieniac na inne, robic od niech przerwy idt.. oczywiscie, ze trzeba czytac ulotki ale prawda jest taka, ze to do lekarza nalezy aby nas na to uczulil.. a swoja droga, to niestety powolanie lekarskie to tez jest temat do syskusji - rzeki przynajmniej taki sam jak ta o powolaniu kaplanskim... ja napotkalam wsrod nich sporo KONOWALOW a w polsce szczegolnie wielu bo tutaj nie ma jeszcze zwyczaju skladania na nich skarg i nie wygrywa sie procesow az tak spektakularnie jak na zachodzie. JESZCZE! MALWINO - jesli czujesz, ze twoj problem wystapil po tabsach wlasnie - odstaw je i znajdz innego lekarza do ktorego bedziesz miala zaufanie na przyszlosc. warto w to zainwestowac i czas i nawet pieniadze. rownoczesnie idz tez do naczyniowca - niech cie przebada i zobaczymy jaka wyda diagnoze. nie jest tez prawda, ze hormony ulatniaja sie z organizmu po roku. prawda jest taka, ze zalezy to od kazdego organizmu indywidualnie. czasem trwa to bardzo dlugo niestety. /ale wcale nie musi tak byc w twoim przypadku/. niestey celulit ci pozostanie jesli nie zaczniesz czegos z tym robic pomagajac sobie masdazem, kremami i gimnastyka zobacz nasz temat o tym w dziale URODA http://www.ginekologia.med.pl/forum/viewtopic.php?t=5639 pozdrawiam Powrót do góry alja9 Dołączył: 16 Paź 2005 Posty: 2482 Skąd: FRANCJA Wysłany: Sro Mar 01, 2006 9:09 am Temat postu: -------------------------------------------------------------------------------- wlasnie sobie przypomnialam,ze przeciez juz nam o tym pisalas tutaj: http://www.ginekologia.med.pl/forum/viewtopic.php?t=6264 czy od tego czasu bylas u jakiegos lekarza? pozdrawiam Powrót do góry jelonek Dołączył: 20 Lut 2006 Posty: 12 Wysłany: Nie Mar 05, 2006 5:47 pm Temat postu: Re: Powikłania po stosowaniu tabl.hormonalnych MERCILON -------------------------------------------------------------------------------- malwina_2004 napisał: Witam wszystkich bardzo serdecznie. Prawdopodobnie estrogen zawarty w hormonach(nadmiar żeńskich hormonów) powoduje te nieprzyjemne zmiany. Owszem, to nadmiar estrogenow powoduje pekanie naczynek i cellulit, ale wydaje mi sie to dziwne, bo przeciez Mercilon zawiera malo estrogenow, wiekszosc pigulek ma go conajmniej 2 razy wiecej... Powrót do góry szmaja Moderator Dołączył: 31 Mar 2004 Posty: 609 Wysłany: Nie Mar 05, 2006 10:29 pm Temat postu: Re: Powikłania po stosowaniu tabl.hormonalnych MERCILON -------------------------------------------------------------------------------- jelonek napisał: bo przeciez Mercilon zawiera malo estrogenow, wiekszosc pigulek ma go conajmniej 2 razy wiecej... nie dwa razy, a o polowe, niby nic, a jednak. roznica w zawartosci estrogenu jest, jesli chodzi o obciazenie zyl np. "reklamowa", tzn. ma bardziej znaczenie marketingowe niz medyczne. na obciazenie zyl wplywa rowniez gestagen - np. dezogestrel wykazuje wieksze sklonnosci do wplywania na powstwawanie choroby zakrzepowej niz np. gestoden. nie lekcewazylabym zatem znaczenia gestagenu. _________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitykat
hej ja mieszkalam 3 lata w Bremen a teraz od 2 lat mieszkam w Stuttgarcie poczatki byly ciezkie ale z czasem jest coraz fajniej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie każdy może spiralke sobie wkręcić, ja ze względów \"moralnych\" bo uważam, że to jednak środek wczesnoporonny, a po drugie trzeba miec warunki na spiralkę, ja należę do tych co nie mogą blebleble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazdy organizm inaczej reaguje
uwazam, ze nalezy obwiniac lekarzy za to, ze nie informuja pacjentow o tym, ze tabsy niekiedy dobiera sie do organizmu bardzo dlugo, po wielu badaniach i ze trzeba rowniez pamietac, aby je w przyszlosci ... zmieniac na inne, robic od niech przerwy idt.. oczywiscie, ze trzeba czytac ulotki ale prawda jest taka, ze to do lekarza nalezy aby nas na to uczulil.. a swoja droga, to niestety powolanie lekarskie to tez jest temat do syskusji - rzeki przynajmniej taki sam jak ta o powolaniu kaplanskim... ja napotkalam wsrod nich sporo KONOWALOW a w polsce szczegolnie wielu bo tutaj nie ma jeszcze zwyczaju skladania na nich skarg i nie wygrywa sie procesow az tak spektakularnie jak na zachodzie. JESZCZE! MALWINO - jesli czujesz, ze twoj problem wystapil po tabsach wlasnie - odstaw je i znajdz innego lekarza do ktorego bedziesz miala zaufanie na przyszlosc. warto w to zainwestowac i czas i nawet pieniadze. rownoczesnie idz tez do naczyniowca - niech cie przebada i zobaczymy jaka wyda diagnoze. nie jest tez prawda, ze hormony ulatniaja sie z organizmu po roku. prawda jest taka, ze zalezy to od kazdego organizmu indywidualnie. czasem trwa to bardzo dlugo niestety. /ale wcale nie musi tak byc w twoim przypadku/. niestey celulit ci pozostanie jesli nie zaczniesz czegos z tym robic pomagajac sobie masdazem, kremami i gimnastyka zobacz nasz temat o tym w dziale URODA http://www.ginekologia.med.pl/forum/viewtopic.php?t=5639 pozdrawiam Powrót do góry alja9 Dołączył: 16 Paź 2005 Posty: 2482 Skąd: FRANCJA Wysłany: Sro Mar 01, 2006 9:09 am Temat postu: -------------------------------------------------------------------------------- wlasnie sobie przypomnialam,ze przeciez juz nam o tym pisalas tutaj: http://www.ginekologia.med.pl/forum/viewtopic.php?t=6264 czy od tego czasu bylas u jakiegos lekarza? pozdrawiam Powrót do góry jelonek Dołączył: 20 Lut 2006 Posty: 12 Wysłany: Nie Mar 05, 2006 5:47 pm Temat postu: Re: Powikłania po stosowaniu tabl.hormonalnych MERCILON -------------------------------------------------------------------------------- malwina_2004 napisał: Witam wszystkich bardzo serdecznie. Prawdopodobnie estrogen zawarty w hormonach(nadmiar żeńskich hormonów) powoduje te nieprzyjemne zmiany. Owszem, to nadmiar estrogenow powoduje pekanie naczynek i cellulit, ale wydaje mi sie to dziwne, bo przeciez Mercilon zawiera malo estrogenow, wiekszosc pigulek ma go conajmniej 2 razy wiecej... Powrót do góry szmaja Moderator Dołączył: 31 Mar 2004 Posty: 609 Wysłany: Nie Mar 05, 2006 10:29 pm Temat postu: Re: Powikłania po stosowaniu tabl.hormonalnych MERCILON -------------------------------------------------------------------------------- jelonek napisał: bo przeciez Mercilon zawiera malo estrogenow, wiekszosc pigulek ma go conajmniej 2 razy wiecej... nie dwa razy, a o polowe, niby nic, a jednak. roznica w zawartosci estrogenu jest, jesli chodzi o obciazenie zyl np. "reklamowa", tzn. ma bardziej znaczenie marketingowe niz medyczne. na obciazenie zyl wplywa rowniez gestagen - np. dezogestrel wykazuje wieksze sklonnosci do wplywania na powstwawanie choroby zakrzepowej niz np. gestoden. nie lekcewazylabym zatem znaczenia gestagenu. _________________ UWAGA! Wspaniała inicjatywa - doskonały i naprawdę wartościowy prezent, możesz pomóc bez wysiłku!!! Powrót do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasia
spirala wczesnoporonny co ty opowiadasz, wbrew powszechnej opini nie jest to srodek wczesnoporonny, wydziela miedz i nie dopuszcza wogole do zaplodnienia, poczytaj troche a potem gadaj JAK DZIAŁA Wkładki nie dopuszczają do zapłodnienia jajeczka. Masz do wyboru np. z miedzią (Cooper T) lub z hormonem (Mirenę). Miedź zagęszcza śluz i jest toksyczna dla plemników. Progestagen zagęszcza śluz, utrudniając w ten sposób plemnikom dotarcie do jamy macicy i jajowodów. Pobudza też produkcję glikodeliny A, substancji hamującej wiązanie plemników z komórką jajową. Ryzyko niepożądanej ciąży wynosi od 0,3 do 2%. Wkładki są więc niemal równie skuteczne jak pigułka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×