Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Jest trudno w to uwierzyc.Chociazby z tego powodu ze ja sama bylam z niemcem po slubie i sie rozwiodlam i mi mojego syna mi przypisali.Nikt mi dziecka nieodbieral.Nawet mowy o tym niebylo.Takze nie jestem pewna czy to tylko tak o widzi mi sie czy ci rodzice cos zbroili.Tez mi nikt niemöwil ze musze z tego kraju isc jak sie mojemu bylemu cos takiego zachcialo.Moze Ci rodzice tu i tam zrobili sch ... i teraz möwi sie ze caly Jugendamt taki jest.Jeden polak kradnie auto to znacz ze wszyscy polacy kradna??? Ja do tej pory mam pozytywne przezycia z Jugendamtem.I z powodu mojego dözego syna mialam z nimi dlugo i dözo do czynienia.Gdyby tak bylo jak oni pisza to bym juz go dawno niemiala.Möj syn byl w Wochengruppe bo sie tak zle zachowywal ze bylam bezradna.Zyl tam piec dni a na weekend przychodzil do domu.Przez 2 lata.A ze sie bardzo poprawil wzielam go znowu spowrotem.Zaden Jugendamt nieprzyszedl do mnie i powiedzial ze jako matka zle wychowuje i musza mi dziecko zabrac.Dlatego jestem zaskoczona.Naprawde.Ale moze w Bremen jest inaczej?Nawet trzeba za nimi biegac i dzwonic zeby w koncu jakis Sozjalarbeiter przyszedl. I jest mi obojetne czy sie ktos teraz na mnie rzuci.Tak, mnie tez sie lezka zakrecila w oku.jest to przykre i niemile i boli mnie tez.Ale wiem co znaczy TV.I wiem co mozna tam zrobic zeby ludzmi kierowac tak jak sie pewnym osobom chce.Dlatego mysle ze niepowinno sie teraz tutaj bluzgac i zle möwic jak sie niema dowodöw poza Video.Pozatym nieznam calej sprawy.I na koniec moge jeszcze powiedziec ze w Jugendamcie pracuja ludzie .Jest to urzad jak kazdy inny.Sa tam ludzie i ludzie i niewiadomo na kogo sie trafi.I to jest smutne bo powinni wszystcy dla dobra dzieci walczyc.Mamy wlasnie tez taka urzedniczke w Jugendamcie ktöra walczy dla jednego dziecka o pieniadze i jest jej sch...egal ze poza tym dzieckiem sa jeszcze dwa inne. Marta zycze Ci szybkiego powrotu do stanu normalnego :-))I viel Spaß przy babci. Dobranoc dziewczynki. P.S...jestem ciekawa czy dzisiaj weszlam komu w tylek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia nasze dzieciaczki pasuja co do extremalnych pomyslöw na zabawe. Möj jeremmy czesie sie szczoteczka do zeböw naturalnie z pasta na niej:-)) A tak wogöle to: Halli haloo.Dzisiaj jest piatek. Ide spac. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt ! piątek ! ;-) 🖐️\" pomachiwowywuje\" ! na powitanie :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i Tante w przedszkolu patrzyła się na mnie jakoś tak podejrzliwie ( myślała może ,że mąż mnie maltretuje :-p) a ja z taaaaaakimi zapuchniętymi gałkami od płaczu tam poszłam, bo przed wyjściem luknęłam te linki :-( na razie się ie wypowiem bo miotają mną skrajne emocje :-o . z jednej strony tragedia ludzka WIELKA ! a drugiej mitomani z TVNu i mistrzowska gra na ludzkich uczuciach wrrrrr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sterling
JO a ja uwazam że reporterzy z tvn z programu uwaga są świetni , tak samo z superwizjera , odrywają wiele tragedi ludzkich , które nigdy nie ujrzałyby światła dziennego, ludzie są pozostawiani sami sobie ze swoimi problemami, a rząd i inne instytucje państwowe od problemu zawsze umywaja ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocola
Barbarag-przyznaje Ci racje-TVN i TVN 24 jest najlepszy.A ogladasz Szklo Kontaktowe na TNV 24 o 22.00-kapitalne. I nie uwazam zeby ürogram Uwaga gral na czyichs uczuciacz-poprostu chca pomoc ludziom,ktorzy nie maja wyjscia z danej sytuacji.Chyle czola przed programem Uwaga i Superwizjer!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może i chcą, ale ja osobiście wymiernych tego efektów nie dostrzegam :-o robią co do nich należy, dbają o \"oglądalność\" mnie akurat takie dziennikarstwo nie odpowiada (nawet jeżeli jestem w mniejszości ) ;-) wcale nie mam zamiaru nikogo przekonywać do swoich racji (mam pilota :-p ) do każdego przemawia coś innego ludzie są różni i a i stacji jest dość sporo ;-) na szczęście jest w czym wybierać i tak jest dobrze Halleluja :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawy link 2
jak do Hodenhagen jedziecie to zajedzcie do Bremen na kawe!!!!!!!! my tez tam ostatnio bylisdmy, nam pogoda dopisala, wiec bylo super, zycze wspanialej pogody!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plebejczynka
a ja niedługo jadę do Niemiec i chciałabym się zapytać o to co jest aktualnie modne w niemczech, a co raczej nie (chodzi mi o ubiór). Nie chcę wyjść na jakąś zacofaną:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plebejczynka
*Niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plebejczynka modne jest to w czym ty sie modnie i dobrze czujesz a nie to co ktos wymyslil i möwi ze jest modne :-)) To mi kiedys bardzo fajna ziewczyna powiedziala na dokladnie to samo pytanie.I miala racje.Popatrz na Gwen Stefani.Ona nosi tylko to co sama kreuje i zazwyczaj niepodobaja mi sie jej dziwne ubranka ale ona jest modna;-) A tutaj pada i pada i trza w domciu siedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plebejczynka, Kassay dobrze napisala, badz soba, to bedziesz modnie zawsze wygladala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plebejczynka
Wiecie, pytam Was, ponieważ nigdy wcześniej nie byłam w Niemczech. Nie chcę jakoś "dziwnie' wyglądać na ulicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plebejczynka
Najbardziej lubie ubierać się na sportowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plebejczynka
Na ok pół roku. Moi znajomi prosili mnie żeby pomóc opiekować się kimś z rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rowniesz mieszkam
ja rowniez mieszkam w niemczech .... i moge powiedziec, ze czesto juz widzialam w tutrjszej tv programy poswiecone ogromnej wladzy tych urzedow ! Z jedenj strony potrafia zabrac matce dziecko tylko dlatego, ze jakas stara sasiadka zadzwoni do nich zlosliwie pare razy i opowie bzdury, ze dziecku sie krzywada dzieje. A z drugiej dzieci sa katowane i glodzone na smierc przez swoich biologicznych rodzicow i jakos niekt niczego nie widzi do momentu odnalezienia zwlok, a wtedy te urzedy tlumacza sie tym, ze nie bylo przeslanek !!! Sama jestem zona niemca i mam dwojke dzieci i najsmieszniejesz jest to, ze w przypadku ewentualnego rozwodu moj malzonek moze zarzadac mojego wydalenia z niemiec bo jestem calkowicie na jego utrzymaniu - mam nadzieje, ze to nigdy nie nastapi - ale jedyna rada dla matek ktore sie rozwodza z mezami-niemcami to : zwiewajcie z tego kraju gdzie pieprz rosnie, bierzcie dzieci i uciekajcie do Polski chocby i piechota ! Tam zaszyjcie sie na wsi u dalekiej rodziny i zapomnijcie o alimentach jezeli chcecie zeby dzieci byly z wami !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojoj12
Pod nadzorem niemieckiego rzadu! Szykany polskich rodzin, zniemczanie i odbieranie polskim rodzicom dzieci odbywa sie pod nadzorem i przyzwoleniem niemieckiego rzadu. Wiekszosc osob, ktore radykalnie sprzeciwiaja sie narzucania im niemieckiego sposobu wychowania ich dzieci, napotykaja na represje, czy to ze strony szkoly czy urzedow do spraw dzieci (Jugendamt) a nawet stronniczych niemieckich sadow, ktore przychylnie do wnioskow faszystowskich urzednikow orzekaja na niekorzysc rodziny i ich dzieci (rzekoma troska o dziecko). Szykany Polakow w niemczech nie ograniczaja sie tylko do odbierania im dzieci, w niemczech mozna zostac legalnie pobitym przez ich policje za uzywanie j. polskiego. Za zlozenie skargi na taki fakt do odpowiednich sluzb, skutkuje skazujacym wyrokiem przed niemieckim stronniczym sadem za pomowienie. Takie sa realia, polityka niemiec wobec polakow i ich rodzin, ktore osmiela sie przeciwstawic niemieckiej trosce o nasze "dobro".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojoj12
bo ty we wsi mieszkasz , idz do wielkiego miasta np hamburg, frankfurt , monachium, berlin,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plebejczynka
Jejku ja też się boję:/ Nigdy wcześniej nie byłam w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plebejczynka
Ojojoj12--- a skąd o tym wiesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieie co??? smiech na sali, ja nigdy , od poczatku pobytu tutaj nie chowalam sie z jezykiem polskim, I TEZ ZYJE!!!!!!!! Ba nawet bardzo dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×