Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość Mam do Was pytanie
Do Berlina, kierunek-administracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam do Was pytanie
Najbardziej boję się tego przeprogramowania na niemiecki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość universitt dortmund
jesli chodzi o gopolonia to tez tam zagladnelam ale mam wrazenie ze oni taki zastoj tam maja; czytaj: nie pisza czesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość universitt dortmund
hmm... administracja nic mi niestety nie mowi :-( zaczynasz normalny semestr czy robisz przed tym jakis kurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam do Was pytanie
Mam wcześniej przez dwa tygodnie intensywny kurs językowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość universitt dortmund
ja robilam kurs dsh bez egzaminow wstepnych wposzczali tylko tych ktorzy mieli mature z niemieckiego.To byl taki kurs przygotywujacy do studiow ale mysle ze ty przez te 7 lat masz wiecej wyuczone niz ja wiec glowa do gory! Poczatek jest trudny; pamietam moj pierwszy wyklad to byl erziehungswissenschaft. Jak pojechalam do domu to wylam cala droge bo nic nie zrozumialam:-) Na szczescie moj chlopak mnie pocieszyl bo on choc niemiec tez na tych pierwszych wykladach czul sie jakby mowili po chinsku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość universitt dortmund
to sie nie przejmuj. juz na kursie poznasz ludzi, ktorzy przechodza to co ty :-) to dobre poczatki, nie zostaniesz rzucona na gleboka wode. Niemieccy studenci sa otwarci na obcokrajowcow i na ogol chetni do pomocy. Musisz sie przemoc i tylko do nich podejsc... Oni tez wyjezdzaja na auslandssemester i wiedza jakie poczatki sa ciezkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam do Was pytanie
:) Ja jadę w ramach programu LLP- Erasmus. Rekrutacja odbywała się na naszej uczelni (test i rozmowa). A po jakim czasie zaczęłaś bardziej rozumieć to, co było na wykładach? Kurcze, boje się, że mogę sobie nie dać rady:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość universitt dortmund
gdyby mysleli ze nie dasz rady to by cie tu nie zaprosili:-) Trudno powiedziec kiedy zaczelam wszystko rozumiec, przyszlo samo od siebie... nie wiem na ile przyjezdzasz ( pelny rok czy tylko 1 semestr).Ja po pierwszym semestrze mialam wszystkie klausury z 1 albo 2 pozdawane :-) Niemcy jednak troche glupsi:-) To byl oczywiscie zart! Wiec gdzies w tym semestrze musialo sie to wydazyc... Ale czeka cie duzo pracy, jesli chcesz podazac za materialem to czeka cie wiele godzin nadrabiania.Mowi sie ze na kazdy Vorlesung (1,5 godziny) potrzebujesz 2 godzin przygotowania i 2 godzin nadrabiania. Ja na poczatku siedzialam ze slownikiem 5 przed i 5 po :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam do Was pytanie
Przyjeżdżam na jeden semestr (chyba, że zechcę przedłużyć mój pobyt do roku). Dziękuję ślicznie🌻 Podniosłaś mnie troche na duchu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam do Was pytanie
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość universitt dortmund
nie ma za co! ( z mojej strony :-) ) i glowa do gory! Bedzie dobrze i zobaczysz ze bedziesz chciala zostac! Nie zaprzataj sobie tyle glowy, samo sie ulozy! Powodzenia i toi, toi, toi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam do Was pytanie
Jeszcze raz dziękuję🌻 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do - Mam do Was pytanie
To w Niemczech jest kierunek+++++administracja++++???? Pierwszy raz slysze , na jakim wydziale w Berlinie i jak sie dokladnie to po niemiecku nazywa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie panie , panienki , mezatki i cala reszte. Wiem, ze dawno nie pisalam, ale postaram sie przypomiec. Pozdrawiam znajome : Kassay 😍 Marta HB Belaiza......milo bylo cie poznac. Dobrej nocy zycze eszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na dobranoc......
Do Łojczulka Łojczulku Świynty keryś jest w niebie Dzisioj ty wszyjscy rzykomy do Ciebie, Wiysz że Ślazoki dycki Cie chwolom, I Twe królestwo zachować wolom. Niych Twoja wola zowdy tu bydzie, Bo przez nia durch nom pomogosz w biydzie. Twa wola musi być tukej i w niebie, Łona nom sprzijo w kożdyj potrzebie. Dej nom chlebiczka, tego dziynnego, Bo wiysz że ciynżko wyżyć bez niego. Bez ta modlitwa łodpuść nom winy, A my i innym tyż łodpuszczymy. Sprow by nos nigdy niy kisiył dioboł, I coby kożdy Ciebie szanowoł. Łod zła wszystkigo wybow nos Panie, Ło to Cie proszom Slązoki. Amen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak by nie patrzec kolejna noc minęła całkiem, całkiem mariechen - jemy zapasy z PL, na jakis czas jeszcze wystarczą wczoraj wieczorem poznałam \"już\" kolejnych sąsiadów, małżeństwo włosko-niemieckie, bardzo sympatyczni ludzie, a dokładnie on niemiec ona włoszka, oboje lekarze, bardzo mi się podobało, kiedy zaczęłam z nimi rozawiać, jak on powiedział, że nie muszę mówić super gramatycznie, a jak co drugie słowo wtrące po angielsku, to nie ma to dla nich znaczenia, i tak zrozumieją, poprosiłam o to żeby mnie poprawiali, wypiliśmy sobie zieloną herbatkę z miętą i posiedzieliśmy jakąś godzinkę, było naprawde miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i dzisiaj idę juz do tej starszej pani od niemieckiego, powiedziała, że \"trzeba kuć żelazo póki gorące\" i za dużo sobie nie odpuszczać, mała oczywiście idzie ze mną, jak na razie pyta cały czas kiedy babcia przyjedzie, dzieci w jej wieku nie widziałam jak na razie, ale mój mąż mówił, że zawsze się \"coś znajdzie\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia Anastasii
czesc dziewczyny. Od jakiegos czasu wpadam na wsz topic i w koncu chcialam sie dowiedziec czy tez sie moge przylaczyc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezanka z Niemiec
Chantall kiedy jedziesz do Polski ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia Anastasii
Mieszkamy w okolicach Dortmundu, jestem w niemczech niecale 5 lat. Studiuje Lehramt i wychowuje naszego 1,5 rocznego aniolka... oprocz tego gotuje, sprzatam i robie to samo co wy:-) Teraz mam ferie wiec miedzy pisaniem pracy klikam troche... Nie jestem w stanie przeczytac teraz wszystkich postow, skad jestescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia Anastasii
Hey marylou, wiem o ktory topic ci chodzi, juz cie tam widzialam:-) Gdzie dokladnie lezy Weserbergland?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia Anastasii
weser znam :-) To u "was" lezy Solling,prawda? Slicznie musisz miec, ja tez chce wyjechac po studiach moze do Sauerlandu, takie duze miasta mi nie odpowiadaja, chcialabym tez blizej natury :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia - ja Dusseldorf chantall - w naszej kamienicy mieszka pięć rodzin \"chyba\" bo nie wiem dokładnie, a co do tej włoszki to chyba się z toba zgodzę, co prawda jedna herbata to nie wiele ale wydają się naprawdę sympatyczni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia Anastasii
kasia to niedaleko:-) mozemy sie kiedys spotkac na Königsalle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezanka z Niemiec
Tak pytam bo ostatnio pisalas ze wybieracie sie zaniedlugo. I zwiazku z tym zapytalam a nie boisz sie jechac tak daleko z takim malym dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia Anastasii
mieszkamy w castrop-rauxel. To wlasciwie miedzy dortmundem a bochum 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×