Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Marylou ja juz sie autobusami tyle najezdilam, ze nie zlicze, i przezylam chyba wszystko co mozliwe. Problem jest tylko taki, ze jestem wysoka i mam problemy z kregoslupem, co w polaczeniu u tymi cholernie niewygodnymi siedzeniami jest katorga, no ale trudno... Z Monachium niestety nie ma zbyt duzej oferty tanich lotow, a nawet jak cos jest to trzeba duuuuuzo wczsniej bukowac, zeby sie oplacalo, a moje wyjady wychodza zawsze dosyc niespodziewanie... Spalam tak sobie, w nocy dosyc niespokojnie, zwlaszcza, ze moj chlop pochrapywal czego nienawidze, ale za to \'\'odespalam\'\' do poznego ranka:) Pakowanie juz chyba musze dzisiaj zaczac wcielac w zycie bo jutro nie bedzie kiedy, we wt to juz w ogole, po pracy szybko do domu i na autobus.. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziweczyny, witam was. I pozdrawiam serdecznie z Hannoveru. Dopiero od 3 dni mamy internet, no i czeka mnie czytanie wstecz, aż 100 stron naprodukowałyście . U nas wszysto się udalo, od 3 tygodni mieszkamy nareszcie w swoim mieszkanku. Roboty jeszcze masa, ale powoli, powoli do przodu. No i za jakieś dwa tygodnie idziemy na kurs językowy. POZDRAWIAM JESZCZE RAZ I ZABIERAM SIĘ DO LEKTURY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia, poki co znam malo ludzi, a Polakow to juz w ogole zadnych... A chlop w weekend w pracy i tak to wyglada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam, ale dzieki:) Wiesz jakkolwiek glupio to zabrzmi, to nie staram sie na sile poznawac Polakow... jesli wiesz o co mi chodzi:) A co u Ciebie Dziunia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem dziewczyny,moze cos slyszalyscie,albo ktos cos wspominal....;) jedna babka w sklepie dzis z nami gadala i powiedziala ze na skore malego najlepiej gabka hara-ale szukam a te hara same do okien ,do pucowania calego domu a nie pisze nigdzie ze do skory-moze cos wiecie ze ktoras z tych szmatek dziala cuda na neurodermitis...dajcie cynk-ktokolwiek cos wie...i zycze milego wieczorka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aol pytanko
czy ktoras z was ma aol i jesli tak to jak moge wymazac moje adresy stron na ktore ostatnio wchodzilam? tz. na gorze jest linijka gdzie wpisuje jakies tam www...... i daje na ok i szukam ale ja mam ich bardzo duzo jak otworze to linijkie i wiem , z e est mozliwosc zeby to wymazac i nawet jest taka mozliwosc , ze za kazdym razem co wylacze komputer i potem znow wchodze na aol to ta linijka jest pusta czyli automatycznie wymazja sie po kazdym wyjsciu z aol. jak mam to zrobic , napewno w ustawieniach ale gdzie? prosilabym o operowanie niemieckimi slowami typu wejdz do datei czy dienste itd. , poniewaz nie znam sie na polskim komputerze i programach z gory dziekuje i pozdarwiam cala polonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aol pytanko
marylu-dzieki ze sie zglosilas jednak juz mam problem , bo nie mam extras mam na gorze datei, bearbeiten,eMail, Kontakte,Dienste itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aol pytanko
dziekuje ze sie zameldowalas Extras- Einstellungen- Dateien löschen- Cookies löschen- Verlauf leeren- ok jednak nie umie znalezc extras u mnie? jes tna gorze datei, bearbeiten, eMail, kontakte itd. mam aol 9.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aol pytanko
marylou-dziekuje nie znalazlam u mnie extra niestety ale na innym forum bylo tez takie cos Drückt einfach mal Strg und h dann auf ja klicken und schon ist er weg lub Bearbeiten i verlauf leeren dziekuje ci z apomoc pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! mam prośbę do dziewczyn z Bremen i okolic, może znacie :) szukam księgowości w której można porozumieć sie po polsku chodzi o poprowadzenie rachunków jednoosobowej firmy. z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aol pytanko
marylou-no ja wlasnie nie mam tego extra tylko jako przedostanie mam vwrbindung a ostatnie hilfe ale i tak dziekuje za pomoc , bede teraz robic to w bearbeiten-verlauf löschen lub poprostu strg h czlowiek sie uczy do stasrosci-mam na mysli siebie pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-inferior -nie chodzi o ciemienuche-to juz zwalczylam w sumie nie bylo zle ...chyba ze dwa mycia i poszla won;),ale o atopische ekzeme-neurodermitis-czyli atopowe zapalenie skory...dzis bylismy u heilprakticerin-nie wiem czy to sie tak pisze sorrki...ale zobaczym efekty....jak zadzialaja dam znac ..narazie nie chce zapeszac...moze akurat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malykicior
Przepraszam,ze przeszkadzam. Mam do Was male pytanie. Wiecie moze jaki jest koszt plomby dentystycznej w Niemczech? Mam ubezpieczenie normalne i nie chodzi mi o zwykla plombe amalgamatowa. Dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amalgamaat
"i nie chodzi mi o zwykla plombe amalgamatowa. " "zwykła " plomba to już dawno nie amalgamat amalgamat to nie "zwykła plomba" to - historia ;-) czy są stomatolodzy którzy to mają ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja na nic glowy nie mam, pakowac mi sie nie chce, w ogole nic mi sie nie chce:( Babcia jutro bedzie operowana, cala rodzina w nerwach, dziadek zalamany... ehhh, czemu to jest takie ciezkie, powiedzcie? To bycie na odleglosc??:( W kazdym razie, Wam spokojnego wieczoru zycze:) Dobrejnocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laseczki sorry ze przeszkadzam
ale chcialam Was prosic o pomoc. Moja znajomosc niemieckiego jest bardzo nikla ale ogladalam w niedziele na sat 1 Blitz i mowili tam cos o jakiejs diecie lemonowej ( syrop kolonowy lemonki i chilli ), ze podobno furore ogromna robi w USA. Tez bym chciala schudnac a jezeli mozna w sposob latwy, prosty i przyjemny to dlaczego nie :D Problem jednak w tym, ze nie dokonca wszystko zrozumialam, nie znam receptury i sposobu przyzadzania. Moze ktoras ogladala ten program i utkwilo jej kilka szczegolow w pamieci a moze slyszalyscie o tej diecie i mozecie mi cos dokladniej powiedziec - najlepiej po naszemu. Bardzo prosze o pomoc. Wasza gruba fanka i stala czytelniczka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malykicior
Dziekuje Wam za informacje o plombach dentystycznych!!! Strasznie drogo!!! Przerazajace jest ,ze tylko amalgamat jest zwracany przez ubezpieczenie!!! DZIEKUJE ZA INFORMACJE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku. A ja dzisiaj przeżywam niesamowity stres. Nasze dzieci poszły dzisiaj pierwszy raz do szkoły. Syn do 1 klasy, a córka do 2. No i oczywiście nie obyło sie bez placzu,. Dostaliśmy wykaz przyborow potrzebnych do szkoły, cała lista , no i tak jak chyba Limes kiedyś pisała , przy każdej jednej sztuce jest napisane z jakiej firmy musi być. Troche przesada. Farbki np z Pelikana, klej Pritt lub Uhu. Ciekawe gdzie mam tego wszyskiego szukać i ile zapłacę za takie firmowe rzeczy dla dwójki dzieci. Wczoraj kupilam im to wszystko w normalnym sklepie, no i chyba niepotrzebnie. Wiecie może co to jest Stehordner aus Holz DIN A 4 , z.B. von Ikea? Oj chyba w tym stresie nie dotrwam do 12.45 aż się skończą zajecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Barbary
czy to znaczy ze Twoja corka chodzi z dziecmi o 2 lata mlodszymi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie nie można zapytać tylkona pomarańczowo? Poszła tutaj do 2 klasy, w polsce także miała iść do 2 klasy. Chodzi z dziećmi o rok młodszymi, nie dali jej do 3 klay z powodu nieznajomości języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Dziuna za pocieszenie, wczoraj właśnie kupiliśmy wszystkie te rzeczy w normalnym sklepie, no a dzisiaj dostaliśmy wykaz więc już nie wiedziałam co mam myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Barbary
ok, bo wydawało mi sie ze corka by szla w polsce do 3 klasy, dlatego myslalam ze ci niemcyjuz calkiem powariowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia wykaz podreczników też dostaliśmy, no i są kwoty np: do 2 klasy dwa podręczniki kosztują 35 e , ale można je w szkole wypożyczyć za 12 e, no ale jeszcze dochodzi koszt ćwiczeń 64 e, a cwiczenia kupujesz w księgarni? Bo mam tutaj jakieś numery zamówień na tym wykazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×