Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość Hannover
Barbarag w jakiej czesci Hannoweru mieszkasz , bo ja List za miesiac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiec muszę teraz sama kupić , i chyba najszybciej będzie w księgarni, u nauczyciela już nie ma szans bo szkoła zaczęła się tutaj już miesiąc temu .A z internetu pewno kilka dni trzeba czekać na dostawę, mam nadziję, że uda mi się na jutro załatwić wszystkie ćwiczenia. A jutro pewno znowu będzie płacz ,że dzieci nie chcą iść do szkoły, bo nic nie rozumieją, mam nadzieję ,że to szybko minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia one dzisiaj pierwszy raz poszły na zajęcia, nikogo nie znają, nie umieją języka, a na dodatek w klasie nie mają żadnych polskich dzieci, trzeba jakoś to przeżyć. Nie wiem jak sie zaprzyjaznią z jakimiś rówieśnikami, skoro nie umieją mówić w ich języku. Jak wasze dzieci to przeżyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, lecimy do szkoły , bo Pani sekretarka mówiła żeby wpaaść na duzej prtzerwie podowiadywać się jak sobie dzisiaj radzą w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki...wiedzialam ze mozna na Was liczyc...a co do akwarium ostatnio w aldim u nas byly ....takie ze tylko nalac wode i rybki wpuscic;)-fuul wypas...w dawnych czasach hodowalam rybki ,wiec tylko pozostaje meza przekonac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mariechen, moje dzieci poszły dopiero teraz bo melduneki umowę na nowym mieszkaniu mamy od 1 pażdziernika, no a pozatym na wszystko tutaj mają terminy, na zbadanie dzieci przez lekarza czekaliśmy ponad tydzień, a do lekarza właśnie należała decyzja do jakich klas zakwalifikuje dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do
dziunia987 , mozesz mi powiedziec w jaki sposob mozna znalezc takiego doradce podatkowego i ile jego porady kosztuja , bo chcialaby z nim nawiazac kontakt. Wiem ze sa rzeczy ktore powinnam odpisac od podatku ale sama nie wiem jak sie za to zabrac.Dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny 🖐️ Wpadlam sprawdzic czy wszystkie zdrowe i szczesliwe;-) Widze ze rozpisujecie sie o podatkach.Ja mam raczej null ahnung ale wiem ze moj maz (jako skladajacy podanie) odpisuje moje wydatki z unii (studienbeiträge, ksiazki czy ksero) i wydatki z przedszkola na mala (kitagebühren, essensgeld,trägergebühren).W tym roku dostalismy ponad 500 zurück :-D Zadnego Steuerberater nie mamy. wykupilismy tylko \"Steuertipps.de\", znaczy moj tesciu ale my tez z tego korzystamy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do
dziunia987 , ile to ze radca zajmie sie moim podatkie kosztuje ROCZNIE???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i powiedziała :-D - Limes ;-) wszystko oki tylko czasem natrafiam na takich \"człekopodobnych\" i ci \"mili\" ludzie sprawiają, że mam ochotę resztę życia spędzić w jakimś eremiu lub lub co najmniej leśniczówce i za jedyne towarzystwo mieć prawdziwe ;-) zwierzęta nie jestem typem samotnika ale ludzie są czasami tacy odpychający :-( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia ===> na smutną wyglądałam mówisz hmmm taktownie to ujęłaś :-D . wstawszy w sobotę ! o 5:20 po wyszykowaniu siebie i dwójki półprzytomnych dzieci , przejechaniu 135 km i zważywszy na to,że nie miałam ostatnimi czasy przez baaaardzo długo ani chwilki dla siebie :-( by zadbać o image :-D a do tego mój różowaty sobie o mnie przypomniał wrrrr na miejscu było zimno a ja musiałam trzymać w ryzach 4 latka bo nie mógł zostać w domu . to ja wyglądałam jakbym po drodze wydoiła stado bawarskich krów !!! a nie tylko że smutna :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym już mnie chyba coś wtedy \"łapało\" bo wieczorem się rozłożyłam i już 4 dni jestem taaaaka przeziębiona, że zdarzyło mi się wstać w nocy i brać środek przeciwbólowy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja witam juz z Bremen: )ale masakra z iloscia pudel itp. Mam krotkie pytanie do Bremenek - Marta kassay - szukam dobrego pediatry, ale nie co mnie po 10 min zbedzie , tylko co ma tgz podejscie do dzieci:) najchetniej w okolicach mercedesa(dzielnicy zapomnialam:) Seebasbrück jakos tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, napisalas Sebaldsbrück, no to bedziesz nie miala az tak daleko do niego. bardzo fajny pediatra, nigdy nie robi nic \"na oko\". ja jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, Tofi juz w Bremen....fajnie.To mieszkamy wszystkie jakos niedaleko siebie co? Ja znam paru dzieciecych lekarzy ale chyba ten od Marty jest najlepszy .Nie wiem.Jest na Sebaldsbrücku jedna lekarka.Bylam swojego czasu u niej jak möj dözy byl maly i byla bardzo fajna .DR. Krimphove sie nazywa. Bede chyba znowu do niej szla jak sie przeprowadzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do
dziunia987,dziekuje zaodpowiedzi i rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia, bo z zoladkiem to tak jest.Wystarczy kilka razy o tej samej porze zjesc , a glod potrafi obudzic.Moze sprobuj przez kilka dni pozniej dawac mu kolacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj kurcze limes-inferior
nie strasz , myslisz ze tesciowe maja taka sile az z gory???? Cholerka , a juz myslalam ze wtedy bedzie spokoj na ziemi:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam podobne podejście do prac ręcznych :-p nie grzeszę cierpliwością do \"bastlowania\" Limes==> bardzo plastyczny opis :-D ale się ubawiłam :-D :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJAAAA ! zaprosiła na przyjęcie i sobie poszła :-o . to ja tez później wpadnę jak gospodyni do stołu poda :-D . 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, możecie mnie olśnić, o co chodzi z tymi lampionami , co to za święto? Czy to ma coś wspólnego z hallowen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepis prosze
na ktorej stronie byl ten przepis na ciasto :::::Latte Macchiato::::: ktory chyba podawala nam mamusia anastasii ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedszkolanka..
witam Was wszystkie mam wielka prosbe: mieszkalam od 89 w De, pozniej wyjechalam do Polski za mezem obecnie jestem przedszkolanka w Polsce oraz ucze niemieckiego w Szkole chcialabym nauczyc dzieci pare piosenek przedszkolno-szkolnych po niemiecku z racji, z eprzyjechalam do DE majac 11 lat i chodzilam juz do szkoly nie znam zadnych takich piosenek prosilabym was o latwe niemieckie piosenki dla maluchow i jeszcze jedno pytanie: czy ktoras moglaby mi przetlumaczyc Stary niedzwiedz po niemiecku? Jest w Niemczech taka piosenka? moze ktos zna jakies linki z melodiami i slowami do piosenek niemieckich dla dzieci? wiem , ze jedna z was jest tez przedszkolanka w DE--moze ty mi pomozesz? z gory dziekuje pozdrawiam Iza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×