Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Mariechen, ja Ci powiem jak to jest, Ty na bank jestes cholernie sfrustrowana, tylko...... jeszcze o tym nie wiesz po prostu :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asi.....
Kobietki spokojnie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asi.....
Czyli zakładam że za 600 e da się wynająć mieszkanie ponad 50 m w małym mieście w Bawarii i drugie 600 to skromne jedzenie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asi.....
Rany dzięki za rzeczowe odpowiedzi ale chodzi mi o w miarę bezpieczne życie z rodzinką bo na jakoś pomoc od miasta to i tak nie mogę liczyć...zresztą fakt wyprowadzać się i liczyć że ktos pomoże to raczej mało rozsądne...:)i bez jadu proszę...skąd te emocje?...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czlowiek uczy sie cale zycie
Asi- ja tylko chcialam napisac, ze za te pieniadze idzie wyzyc i wcale nedzarzem sie nie zostanie. Ew. dostaniesz doplate do mieszkana- mnostwo ludzi to ma i dodatkowe rodzinne. Nie bedzie zle... ale co sie bede spierala z weteranami skoro wg nich napewno zginiesz marnie :o 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asi.....
wybieram się dopiero jak znajdę mieszkanie... a realnie rzecz biorąc to nie wiem czy zdążę w tym roku właśnie przez kłopot ze znalezieniem mieszkania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asi.....
jak się pewnie domyslacie nie mieszkam w krainie mlekiem i miodem płynącej skoro chcę się wyprowadzić pomimo nieznajomości języka...:)tu też nie mam rewelacji...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AllegroAllegro
Prosze o rade. Mam zamiar zrobic zakup za 30zl na Allegro i sie zastanawiam czy wogole to sie oplaci , bo nie wiem ile kosztuje przesylka tu do Niemiec do München? Czy ktos jest zorientowany ile to moze kosztowac i jak mam zaplacic bedac tu w Niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asi.....
Mój małżonek ma stała pracę w Szwajcarii, ale tam na razie nie moglibyśmy zamieszkać z rodzinka więc chcemy być troszkę bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asi.....
Mariechen może polecisz jakies małe miasteczko pod granicą Szwajcarską? Bo na razie myślimy o Ambergu..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem...Asi... czy nie lepiej by bylo w Szwajcarii czegos poszukac...z tego co slysze to Ci co pracuja w Szwajcarii to wola mieszkac wlasnie tam ze wzgledu na podatki...przeanalizujcie to z mezem ..moge wiedziec w jakim miescie Szwajcarskim-moze blisko mnie;)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asi.....
A sorki to kto to był z Monachium??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asi , ja tez uwazam ze z 1500 dacie rade .Gdyby udalo Ci sie znalezc mieszkanie z neben kosten powiedzmy do 500 -600 euro(mysle w mniejszej miejscowosci znajdziesz) to zostaje Ci 1000-900 na zycie.I nikt mi nie powie ze na zycie to jest malo albo ze trzeba jakos wyjatkowo oszczedzac.Poza tym , macie 2 dzieci, wiec pewnie sama gotujesz.I pewnie nie musze Ci pisac jak latwo mozna zaoszczedzic na obiadkach domowych.Mam na mysli sprawy ilosciowe nie jakosciowe( to tak jakby mariechen jasnie pani, czepiala sie ze ona to by nie mogla byle czego jesc, no bo przeciez jak :) :) Szukaj dalej, napewno wreszcie cos znajdziesz,Sama wiesz ze warto sprobowac .Zycze Ci zeby Wasze plany jak najszybciej sie zrealizowaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asi.....
A coś ty nie powiem w jakim mieście...:)bo może za blisko..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asi.....
Z zamieszkaniem w Szwajcarii z rodzinką jest mały problem oni nie są w unii i nie miałabym tam pozwolenia na pobyt..tak by dzieci posłać do szkoły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asi....chcialam cos podsunac,no ale jak sie boisz ze za blisko to powiem tak ,albo patrzysz na to ,ze masz kogos znajomego -ewentualnie jakas rodzinke w danej miejscowosci,albo jak najblizej miejsca pracy...po co bic niepotrzebne kilometry -jesli wybor miejsca przed Toba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asi.....
Gingera żartowałam oczywiście..a Ty mieszkasz w Szwajcarii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asi.....
To kochana podpowiedz jakie tam są małe milutkie miasteczka ale już takie by były wszystkie szkoły, i jak nazywa się lokalna gazeta z ogłoszeniami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asi.....
Dzieki ..:)bezpłatne gazetki...a ceny np takiego 3 pokojowego tak 60m2 popatrz jak wpadną Ci w ręce...będę wdzięczna i jak tam zamieszkam to się odwdzięczę..:)oo jakie śliczne maleństwo masz i hmm męża fajnego..:)pozdrawiam gorąco i życzę miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bawaria
DO ASI Bawaria to chyby nie najlepszy pomysl.Czynsze tutaj sa troche wyzsze niz w innych Landach.Chyba ze Las Bawarski ale to przy czeskiej granicy i za daleko do Szwarcarii. Poza tym Bawaria ma tylko maly odcinek wspolnej granicy ze Szwarcaria-Jezioro Bodenskie a to drogi region. Moze sproboj cos poszukac w gornej Szwabi tj w okolicach Ravensbunga jak bylismy na urlopie w Schwarzwald towidzialam ze tam ceny nieruchomosci byly troche nizsze. Jak nieruchomosci tanie to i czynsz nizszy. A teraz o zyciu da sie wyzyc ale kokosow to nie bedzie, a dzieciom tak trudno wielu rzeczy odmowic. I chyba szkoly to maja troche nizszy poziom niz te w Polsce. Od razu do gimnazjum to sie nie da, a majac1500€ w Polsce mozesz dziciom zapewnic cos wiecej. Przemysl i podejmij dobra dezyzjie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ASI...
1500 plus rodzinne to jest juz 1800 a nie zycie za 1500 :o jak sie ma dzieci to tez jest wazne ze tu leki dla dzieci sa darmowe A jesli tu przecietna rodzina ma dochod w granicych 1800 i zyja to i ty wyzyjesz i bedziesz blisko meza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ASI...
jesli oplaty pochlona ok. 800, no niech bedzie 100eu- ale to juz przesada to zostaje 800. Dajcie spokoj ze za to tu bedzie marne zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wszystkie
leki dla dzieci sa darmowe... na niekorzysc zmieniono tez finansowanie ortopedy dentystycznego. Podreczniki swoje tez kosztuja. Wycieczka klasowa, to tez wydatek na ok. 400euro. Ale ludzie zyja i za 340/dorosly, 240/dziecko, na opiece socjalnej. Wtedy miasto pokrywa czynsz, i niby jest fajnie, ale czy tak jest?! Dorosly ma do dyspozycji 11euro na dzien, dziecko 8? Na wszystko- ubranie, jedzenie, ubezpieczenie, oplate telefonu, lody i wycieczki, zabawki, kino. Tak tez mozna "egzystowac".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, musze kogos tu poprawic!345€ dostaja tylko samotni rodzice.Jak sie zyje razem to dostaje kazdy partner zapomoge w wysokosci 311€.Dzieci dostaja zaleznie od wieku.Do 14 roku zycia 207€ a od 14 roku zycia otrzymuja 276€.Sa to marne pieniadze za ktöre jestr bardzo trudno wyzyc bo wlasnie trzeba wszystko z nich zaplacic .Dostaje sie extra pieniadze na czynsz ale i tutaj sa granice .Prad trzeba tez z tych pieniedzy oplacic i tutaj nikogo nieinteresuje ze jeden gptuje na gazie a inny na pradzie.Ogrzewanie ma tez swoje granice.Czyli wszystko co poza tymi granicami jest musi taka rodzina sama doplacic. A tak pozatym to mamy tutaj 2 stopnie i zimno...brrr W poniedzialek dostaniemy klucze na nowe mieszkanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×