Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość pyrkaczka
dziewczyny jak powiedziec -czy mam dalej brac te tabletki -kiedy nas szeka leczenie slicznie dziekuje:9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyrkaczka
AAA najwazniejsze co to jest Eibläschen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwieziona: druga wojna to tylko ironiczny przyklad. Wczesniej tak bylo ze ludzie nieodchodzili od siebie. A kobieta byla finansowo uzalezniona od meszczyzny.Nieodchodzili bo tego sie nierobilo.To ma cos z wychowaniem i wiara wspulnego.Rozwodnicy byli ludzmi na ktorych sie bardzo krzywo patrzylo. Do dzisiaj niedostaniesz slubu koscielnego po raz drugi. Ze Ty do dzisiaj jestes z twoim pierwszym partnerem jest milo slyszec ale nie wierze ze w twoim otoczeniu wszystcy tak samo maja. Prawda jest taka ze dzisiaj prawie kazda trzecia ,czwarta rodzina jest po rozwodzie. Idz do przedszkola i spytaj sie dzieci czy ich rodzice razem zyja i zobacz co ci powiedza. I to nie jest tylko w tych ostatnich dwuch generacjach tak. A zanim sie tego jednego znalazlo z ktorym sie idzie do oltarza to zazwyczaj mialo sie juz wczesniej jakies doswiadczenia uczuciowe. Byloby dziwne ze tylko w moim otoczeniu takie rzeczy sie dzialy.A jest to dosyc duze miasto. Znam wielu ludzi ktorzy sa ze starszego rocznika i po 20 latach sie rozeszli.Znam nawet pare ktora jest juz po 70 tce i Kobieta odeszla od meszczyzny.Byli ponad 40 lat razem. Nawet möj dziadek po smierci babci hajtnal sie znowu.Mial 80 lat ! Czy mam o nim zle myslec? Bo facet sie zakochal moze w innej?Bo powinien babcie kochac do konca zycia i tylko o niej myslec? Moze ktos powie ze nie,ze on ma prawo na nowe zycie.Racja. Ale to samo prawo ma sie jezeli jest sie z kims od wielu wielu lat i jest sie z ta osoba nieszczesliwym. Nikomu niezycze konca pieknego ,szczesliwego zwiazku. Wrecz przeciwnie.Oby jak najdluzej przetrwal. Limes: Ja tez myslalam ze tutaj mozna normalnie podyskutowac bez ublizania. Gdyby wszystcy tak samo mysleli to niebyloby wojny i bijatyk i lez i bolu. Ale my jestesmy rözni i nawet jest to dobre.Nie zeby byly wojny ale rozmaitos ludzkiego myslenia jest bardzo interesujaca. Pyrkaczka: -czy mam dalej brac te tabletki soll ich die Tableten weiter nehmen? -kiedy nas szeka leczenie wann sind wir dran mit der Behandlung (tutaj jest troche trudno bo nie jest wiadome w jakim sensie) Eibläschen......to jest malutki babelek na jajniku(mysle ze o to ci chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w telegraficznym skrócie ;-) : . ten bąbelek to pęcherzyk dojrzały to pęcherzyk Graafa \"przejrzały\" tzn. większy niż ok. 2cm to cysta pozdrowienia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no teoretycznie powinna być tam w środku :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja czytalam ze te pecherzyki(przedtem brakowalo mi tego slowa) sa na tym jajku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pecherzyki są na jajniku a "jajeczko " jest w pęcherzyku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóż 😘 kobiety to skomplikowane istoty ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyrkaczka
Dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo prosze o porade.
mam 3- miesieczne dziecko, ktore nie chce pic gorzkich herbatek. Nie chce ich dosladzac cukrem .W Polsce kupuje sie np. glukoze a w Niemczech? Co najlepiej kupic i jak to sie nazywapo niemiecku? Jeli ktos wie to prosze o pomoc i dziekuje z gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ktos pytal o kurs niemieckiego, ja robilam w PL w szkole jezykowej, droga dojscia - przez znajomych, ale tutaj to na wiele sie nie przydaje, trzeba sie duzo szkolic, praktykowac, ludzie mowia skrotami jezykowymi, nie wypowiadaja koncowek, a dla osob nie majacych kontaktu i bedacych po kursie to jest taki maly klopot na poczatku, tutaj zapisalam sie na kurs, taki dosc intensywny, koszt 345 euro i trwa przez 13 tygodni codziennie po 2,5 godz cena dogodna, a nauczyc sie mozna sporo pod warunkiem, ze sie chce mi osobiscie najlepiej rozmawia sie z ludzmi starszymi, bo nawet dzieci w przedszkolu zamiast mowic ladnie i wyraznie, to sobie wszystko skracaja pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo prosze pilne
jak sie nazywa po niemiecku -zoltaczka watrobowa? pilnie prosze jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sie nazywa
Gelbsucht, i jest zawsze watrobowa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo prosze pilne
dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam i jakos nie wychodzi
kosmetyki bezzapachowe bedzie" undufte kosmetik" albo"nicht düftige kosmetik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprobuj moze
unparfümierte kosmetika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam i jakos nie wychodzi
unparfümierte to nieperfumowane tez tak moze byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napiecie miesniowe...
wzmozone /oslabione... Jak to powiedziec po niemiecku?? Prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze................
bys poszla na jakis kurs niemieckiego??? Co do wzmozonego i oslabionego, zalezy, o co chodzi, stärker und schwächer, gestärkt i geschwächt, mehr i weniger .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ glukoza to ** Traubenzucker ! a **Milchzucker to laktoza !!! \"lactis\" to mleko miała się trochę łaciny na studiach ;-) niewiele pamiętam no ale zawsze coś :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie dawaj czasem 3 miesięcznemu dziecku laktozy (Milchzucker) zwłaszcza jak karmisz piersią !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha no i żółtaczka nie zawsze jest wątrobowa a ż.wątrobowa to** Hepatitis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiecie miesniowe: Muskelspannkraft A moze sie ktos inny nauczylby niemieckoego co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuję też Veränderung der Muskelspannkraft albo Muskelverspannung ;-) a nieperfumowanych czy bezzapachowych produktów to szukaj po prostu *** ohne Duftstoffe . życzę wszystkim miłego popołudnia wstałam dzisiaj baaaardzo wcześnie i mam długą drogę za sobą muszę się sprowadzić do poziomu może uda mi się zdrzemnąć pa 🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jessso macie oczywiscie racje, dopiero teraz zajarzylam !!! :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unkontroliert
erhöhte Muskelspannung

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×