Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

W sumie to Belaiza ma racje.Gdyby to byla pierwsza klasa , nie zerowka, to co innego.A tak od siebie , to jeszcze Ci poradze, za jak juz tu bedziecie, to oprocz zajec w szkole mozesz dzieci zapisac na inne zajecia.Sa rozne kolka w domach kultury, zajecia sportowe.Najlepiej cos co Twoje dzieciaki lubia robic, wtedy tak jakby przy okazji , ucza sie jezyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza no właśnie inne podejście jest u was do spraw szarego obywatela i na dodatek obcokrajowca, a u nas to najlepiej nie widzieć problemu, albo się go pozbyć. Sarra , Fa a wy gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbarag- w naszej szkole byly 3 poziomy. najpierw szlo sie do poziomu dla \"poczatkujacych\" i jak widzieli ze sobie radzisz, wysylali nas dalej. jesli ktos sobie nie radzil, proponowali powtorzenie klasy bo wiadomo ze czym dalej, tym trudniej. ja klasy nie powtarzalam ale takich uczniow bylo sporo. podam ci innym przyklad, mam mlodsze rodzenstwo, siostra 9, brat 7,oboje urodzili sie tutaj, braz zaczol mowic kiedy mial ponad 3 lata. juz nawet lekarz sie martwil ze mogloby byc cos nie tak. po polsku nie mowil wcale. kiedy jezdzilismy do Polski mial przeciez tlumacza (starsza siostre) byl strasznym wstydziochem. kiedy zostal zaproszony do szkoly na spotkanie takie jakies psychologiczne to sie schowal za mame i nie powiedzial ani slowa. poprostu NIC. Pani dyrektor nie chciala wierzyc ze on wogule umi cos mowic i chciala go poslac do specjalnej klasy dla uczniow ktozy nie znaja jezyka niemeickiego itp. NIE POSZEDL :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M onika bo ja mam chyba w głowie zakodowane te nasze polskie obyczaje, bo myślałam , że jak on nie skończy zerówki (u nas obowiązkowa), to w niemczech będzie znowu musiał iść do zerówki, czyli dają go do przedszkola, a u was tego nie ma chyba, bo od razu w wieku 6 lat idzie się do szkoły? A moja Natalia jest w 1 klasie, i też chciałam żeby skończyła, ona chociaż ma niemiecki, i nawt łapie ten język, poznała już kolory, liczby do 10 , wiersze, piosenki, nazwy owoców, aż jestem w szoku, bo to dopiero 3 miesiąc nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma co sie matrwic, dzieci bardzo szybko sie ucza. ile dzieci przyczodzi do przedszkol nie umiejac nic, najczesciej sa to tureckie dzieci i kiedy ida juz do szkoly to im sie buzie nie zamykaja. Napewno dadza sobie rade!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi 6 latkami to jest tu dziwnie troche, bo nie ida dzieci z rocznika tylko te, ktore do 30 czerwca ukonczyly 6 lat (mozna prosic o szybsze przyjecie do szkoly jak dziecko ma urodziny w lipcu, sierpniu i moze wrzesniu). W hamburgu, Berlinie, Hesji i Dolnej saksonii istnieja klasy przedszkolne (Vorklassen), ktore sa wlaczone do szkol podstawowych i przygotowuja 5 latki do podjecia obowiazku szkolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to skad
Dokladnie tak jak mowisz Belaiza.Mojej szwagierki syn, skonczyl 6 lat w sierpniu, i na koniec sierpnia poszedl do 1 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja pisalam prace magistreska na temat systemow szkolnych w unii to wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, sama autorka, nie ukrywa sie pod pomaranczowymi nickami.Czasem sama autorka, wypowiada sie na jakims topiku, okazjonalnie.Odwagi nie brakuje, gdyby tak bylo nie prostowalabym:P) Ale coz ...kazdy sadzi wg siebie..Prawda tchorzu?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem tchorzem, bo na innych topikach CZASEM pisze na pomaranczowo.Zwykle wtedy, jesli daje krotki, malo znaczacy komentarz, kiedy wiem ze na dany topik juz nie wroce , ew przez przypadek znow sie tam znajde.Wtedy ani dla mnie ani dla czytajacych moj nick nie ma znaczenia.NIGDY , nie obrazam, a juz tym bardziej na pomaranczowo.I nigdy nie prowokuje, jak rowniez nie podszywam sie pod nikogo. To ze sie zaczernilas pomaranczko, to zbedna fatyga.O odwadze w kazdym razie to nie swiadczy.Powiedz co masz do powiedzenia na swoim stalym nicku.Na tym z ktorego Cie znamy.Zalosne guru??? Nie wydaje mi sie zeby ktos mnie odbieral na tym topiku jako jakiekolwiek guru.:) Tak sie zastanawiam dlaczego Ty na cos takiego wpadlas?? Kompleksiki daja o sobie znac? :) Tchorzliwa , zalosna , zakompleksiona pomaranczka.Jakich tu pelno.Zal mi Ciebie , bo nawet wsrod pomaranczek nie jestes w stanie sie wybic.Coz zrobic, taki los...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ na poczatku pozdrawiam 🌼 dziewczyny chcialam zapytac, jakie sporty uprawiacie? ja kiedys trenowalam w fitness clubie, dodatkowo nordic walking i plywanie, teraz pozostalo tylko plywanie, poniewaz planuje dziecko i nie chce sie przeciazac na silowni wczoraj wyciagnelam mojego meza na zdrowotne baseny, swietna rzecz polecam, jak bedziecie w poblizu http://www.albthermen.de/gesundes-w/gesund_framset.html obiecalam sobie, min. raz w tyg. z tego korzystac, duzo lepsze niz zwykly basen, szczegolnie zima ;) to jest ode mnie 15km, wiec \"jak rzut beretem\" swietny relaks, a do tego jeszcze sauna Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claudi :) ja mam max. 3 min do tego basenu, a z balkonu mam super mam super panormane m.in. na ten wlasnie obiekt.. wiec hihi pamietaj, ze mam cie na oku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
prawda w oczy kole! mowicie nie mozna zyc przeszloscia? to czemu niemcy nia zyja? widze ze was kwestia ziomkostw i "wypedzonych" ominela? zydzi nie zyja przeszloscia? rosjanie nie zyja przeszloscia? amerykanie nie zyja przeszloscia? zyja i maja sie swietnie. tylko nam polakom sie odmawia do tego prawa i sami siebie nawzajem biczujemy ze to takie "ciemne". co w tym ciemnego ze moj dziadke, nie czlowiek z glebin historii tylko czlowiek ktorego znalem (juz nie zyje) przezyl gehenne w niemieckim obozie pracy! wiesz co to byl oboz pracy, czy juz Ci tak mozg wyprali ze myslisz ze to byly takie bardziej ruchliwe wakacje? mam to gdzies czy oni zaluja, czy nie zaluja, bo to jest oficjalna linia calego narodu, tzn. twierdza ze zaluja, a w mediach tylko nonstop afera goni afere: ostatnio okazalo sie ze niemieccy zolnierze sluzacy w afganistanie zdobili swoje samochody nazistowskimi oznaczeniami wojskowymi (symbol armii generala romla o ile pamietam, czyli afrika korps). niemieccy neonazisci potrafia wygrywac wybory samorzadowe. to jest zalowanie? niemcy to wedlug opracowan psychologicznych narod, ktory do ostatniej chwili usmiechnie i pomoze, a potem zatopi kly w Twoim gardle. jak to kiedys slyszalem ze okreslono ich jako "okrutnych w cierpieniu". a cierpia juz 60 lat na kolanach i wcale im sie to nie podoba. Wam sie wydaje, ze skoro niemcy nie atakuja zadnego kraju i nie bija masowo cudzoziemcow to sie nic nie dzieje. Oj glupiutkie istotki, dzieje sie i to ogromnie. Niemcy juz nie chca przepraszac i z premedytacja wybielaja sie poprzez relatywizacja historii! np. twierdza ze zniszczenie Drezna jest tozsame z obozami koncentracyjnymi i zbrodniami nazistow w stalingradzie. niemcy chca bardzo podzielic sie wina z II wojny swiatowej i chca zapomniec ze to oni ja wywolali, ze to oni popelnili straszliwe zbrodnie. jak za to zaplacili? dzisiejszym wzglednym dobrobytem? to jest kpina z historii. ten narod powinien zniknac z kart historii swiata i takie byly pierwotne zamierzenia, ale zostal oszczedzony tylko dlatego, ze stanowil mur przeciwko komunistom (Rosja Radziecka). Ludzie czy Wy sumien nie macie? Na ulicy niemieckich miast mijaja Was starsi ludzie, ktorzy w mlodosci mordowali Waszych dziadkow!!!! Strzelali do nich, zabijali bagnetem, nozem, gwalcili kobiety, mordowali dzieci. Nic nie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co innego wybaczyc, a co innego zapomniec... To nie znaczy ze sie jest rasista jak sie nie pala miloscia do jakiegos narodu, zwlaszcza ze sie ma ku temu racjonalny powod :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem:) Monika mam pytanko czy placilas za szpital jak malego rodzilas,bo mi przyszedl dzis rachunek na 110 euro,jak bylam w szpitalu po urodzeniu Olivki(mialam wtedy cesarke)lezalam 10 dni w szpitalu. To za 2 lata mam sie spodziewac rachunku za ostatni pobyt w szpitalu czyli w maju? Zaznaczam ze jestem ubezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mi sie tak wydaje,zreszta w szpitalu wtedy mowili ze to nic nie kosztuje,a tu dzis taki szok,a rachunek przyszedl z taunusa czyli tam gdzie jestem ubezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musicie tam jutro zadzwonic i wyjasnic to.Jesli bylas w tamtym okresie ubezpieczona to nie masz za co placic.No chyba ze wykonywali Ci cos co nie jest refundowane, ale to nie sadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewuszki:-)) Nieplaci sie za urodzenie dziecka w szpitalu.To jest zawsze za darmo.Takie sa ustawy w niemczech. U mnie prawie wszystcy choruja .ja przeziebina i gardlo drapie , malemu leci z nosa. No to co Monika mam jutro do Ciebie wpasc?:-)) A co do sumienia i takich rzeczy: trzebaby na cala historie ziemi popatrzec no bo to niewolno by bylo np. do rzymu jechac co? Ile ci ludzie zbrodni popelnili.I niezapmnijmy o rzydach ktörzy jezusa ukrzyzowali. No i angliköw tez niewolno zapomniec bo oni w czasie kolonizacji np. w Indiach bardzo duzo nabroili. I amerykanie np. jak rzucili bombe atomowa na hiroszyme i nagasaki.I jak sie w dzungli bili.I japonczycy ktörzy niemcom w tej wojnie pomogli.tago niewolno zapomniec. tez nie co kosciöl katolicki swojego czasu narobil i ile ludzi zostalo pomordowanych. jezeli tak popatrzymy na te narody to chyba ma kazdy brud za paznokciem. Dlatego pytam sie o czym tu mowa????I kto ma miec czyste czy nie czyste sumienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i jeszcze jedno: wychodzac z tego zalozenia ze wierze w karme i wiedergeburt czyli ze ciagle sie na nowo rodzimy to musze powiedziec ze kazdy z nas juz raz kiedys tam kogos zamordowal. Co nie? A teraz leci Schillerstraße:-)) lubie to ogladac.na sat1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka , ja jutro rano musze zadzwonic do dr Lambert, Kuba ma szczepienie.I nie wiem czy kaze mi przyjechac jutro , czy w inny dzien.A jesli jutro to o ktorej godzinie.Ja wczesniej calkiem o tym zapomnialam.Jak juz z nia porozmawiam , to zadzwonie i powiem Ci co i jak , ok? Bo tak sobie mysle ze gdybym miala to jutro to ja moglabym Ci sie zwalic na glowe bo bede przeciez kolo Ciebie.A jesli da mi inny termin to wtedy tak jak wczesniej pisalysmy, Ty do mnie.Co Ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niema problemu. Zadzwon jutro do mnie i zobaczymy.Alex musi okolo 11 wyjsc do pracy. Zastanawiam sie czy mam zaczac grac w totolotka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×