Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Justys wyslalam przepis na Twoja skrzynke. Moi ucinaja sobie drzemke pokawowa ;) wiec mam chwile by napisac. u nas tez ponuro, chodzimy jacys zakreceni i padnieci. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen - dziekuje za zyczenia 🌻 a jakimi fotkami dzielisz? mi tez mozesz wyslac :) bo lubie ogladac fotosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen21, ja rownez chetnie obejrze zdiecia!!! To sa jakies specjalne fotki??? Jesli chodzi o dekoracje swiateczne, to pomalu zaczynam upiekszac dom...;) Gorzej z prezentami, bo nie mam zadnego pomyslu...a czas nagli!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie moge jeszcze jedna Barbara;) Usmieszka;)Wszystkiego dobrego Hmhm...juz druga osoba nie obchodzi imienin ,,szkoda -torta by sie zjadlo;) limes-inferior....masz sprytnego meza , trzeba przyznac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszka, sto lat !!!! Wszytskiego najjlepszego, spelnienia wszystkich marzen!!! Medlen slij slij, ja sie dziwie, ze jeszcze nie mam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego naj Basiom:)🌻 I nici z tego. Nie udalo sie:( Okropnie sie wkurzylam... Az mi sie pisac nie chce. Zwatpilam juz calkiem:( Dermatolog powiedziala, ze bylby to Betrug (bo musialam isc do niej), a ze ja mam podejrzenie luszczycy a nie atopowego, wiec nie moze mi takiej recepty przepisac!!!😭 Mowi do mnie, niech siostra tu przyjedzie, a ja do niej, tak, ale jaki to ma sens, skoro nie jest tu ubezpieczona????? Szkoda slow... Wszyscy sie boja. Juz sie cieszylam, ze bede miala ta cholerna masc:( Barabaraq, nie wiem, co masz na mysli z tym 29 euro... Tutaj masc na recepte prywatna kosztuje 120 euro(100g):O W tych wysylkowych tez wymagaja recepty, no chyba ze prywatna... Fakt, moge miec recepte siostry z Polski, ale nie wiem, na jakich zasadach sie wtedy ja wykupuje, czy traktuja ja jakos pelnoplatna czy nie... Moze w tym jakas nadzieja?? Pozdrawiam dziewczyny🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:)) mam do Was takie pytanie, z nadzieja, ze troche mi przyblizycie temat:) Mieszkam trzeci rok w niemczech, dwa lata jestem po slubie-->maz z niemieckim obywatelstwem.. Chcialabym wiedziec, na jakich warunkach moge sie starac o przyznanie mi niemieckiego obywatelstwa? Jak w ogole wyglada taka procedura? Z gory dzieki za odp i serdecznie pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes ja tez zawsze przekopuje dom w poszukiwaniu prezentow :D kupilam dzis glowe do czesania i malowania dla mojej siostrzenicy. Dla meza robie sweterek. Dzieciom kupilismy juz komorki. Nie wiem jeszcze co kupie dla rodzicow i siostry. A nie dla siostry mam komplet czapka, szalik i rekawiczki kupilam w styczniu na wyprzedazy piekny komplecik za piekna cene :D Domek tez sie powoli dekoruje. W sobote zrobilam piekne serce z mchu. I obrazek tez zrobilam. Wogole u mnie wiekszosc ozdob wlasnej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak ja to gapa jestem Usmieszko wszystkiego najlepszego w dniu imienin 🌻 ❤️ciesze sie, ze znow u nas jestes :D - o tak sie ciesze. acha i ja tez prosze o fotki i o przepis na serniczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,jeszcze raz dziekuje za zyczenia!!!! 🌻 ❤️ biancaa - ten temat byl juz poruszany, dziewczyny pisaly ze nalezy pojsc do landratsamtu, zlozyc wniosek o einbürgerung, potem zdaje sie jakis egzamin, w roznych landach to roznie wyglada. znalazlam strone z info: http://www.einbuergerung.de/Einbuergerung_2006_neu.pdf ... rozdzial dla CIebie: Regelanspruch für Ehegatten und Lebenspartner Deutscher, str.40 (to jest strona glowna, gdyby tamta nie chciala wejsc http://www.einbuergerung.de/index2.htm ) Najlepiej jak pojdziesz do swojego Landratsamtu i tam zapytasz. :) bo to naprawde sa duze roznice w landach Pozdrawiam. Moze odezwie sie jeszcze ktos, kto juz to przechodzil. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plumcia chodzi mi o to czy ktoś nie może załatwić ci tej recepty w polsce i wysłać albo przywiez tego kremu, bo patrzyłam w aptekach i kosztuje o wiele taniej niż w niemczech tak jak napisałam wychodzi w euro około 25-19 e. Biankaa może Madlen Ci coś pomoże w sprawie tego obywatelstwa, ona w tej sprawie była gdzieś pytać i zna szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imieniny - dzień radosny, Pełen kwiatów, zapach wiosny, Wszyscy złożyć chcą życzenia Zdrowia, szczęścia, powodzenia. Niech Wam słońce zawsze świeci I niech czas radośnie leci! Niech odejdą smutki, złości I powróci czas radości! Te życzenia, choć z daleka, Płyną jak wzburzona rzeka I choć skromnie ułożone, SĄ dla Barbar przeznaczone! Sciskam Was solenizantki! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do_plumci
Plumciu, elidel w Polsce kosztuje okolo 82 zlote za tubke 15 mg, tuba 30 mg kosztuje okolo 120 zl, takze moze bardziej oplaci ci sie zalatwic to w Polsce, gdyz wiadomo, ze tam sa o wiele tansze leki niz w Niemczech. Mozesz sie jeszcze zorientowac w Czechach czy Slowacji (trzeba miec recepte z Polski, oni tam uznaja) bo tam leki sa jeszcze tansze niz w Polsce,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mam nocke niestety z niewyspania kreci mi sie w glowie boje sie ze do pracy nie dojade ....dobra pedze walczyc papap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes Plumci właśnie chodzi o to , żeby ta recepta była ze zniżką bo inaczej zapłaci za ten lek 120e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plumcia zeby starac sie o obywatelstwo musisz byc conajmniej od 2 lat zona obywatela Niemiec i przynajmniej od 3 lat byc legalnie w tym Kraju.Jedno z was musi miec stala prace(obojetnie ktoro) Jezeli bedziesz skladac wnisek potrzebujesz akt slubu,akt urodzenia z tlumaczeniem,potwierdzenie o zameldowaniu z gminy,zdjecie,zyciorys,zaswiadczenie o tym ze jestes na stale zatrudniona(albo twoj maz),3 ostatnie wycinki z poborow,no i jakis zertyfikat zeby potwierdzic znajomosc niemieckiego.ale jesli tego nie masz ,to na miejscu u nich chyba w drodze wyjatku tez mozna zrobic.Ja tez sie staram o przyznanie i jestem na etapie zbierania papierow:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra mogę mieć do Ciebie pytanie? Jakie dzielnice w Hannoverze poleciłabyś do zamieszkania , a których absolutnie nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzziewczyny dzis zdjec nie wysle ,bo mi raz nie poszlo i wiecej mi sie nie chce probowac:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes ja tam bylam i takie maja wymogi.Przynajmniej ode mnie.Moja siostra wlasnie dostala obywatelstwo i tez to wszystko musiala przyniesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×