Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość ________________
Prywatne ubezpieczenie slyszalas juz????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co w przypadku
gdy chlop jescze zwiazany z inna babka? trzeba czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuza
Dobry wieczór dziewczyny Wpadłam na chwilkę żeby sie przywitać. Dopadło mnie grypsko. Mam gorączkę 39.6. Chyba się już położę z powrotem do łóżeczka. Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam czasu na razie pisac bo mam gości:):):) pisze bo wiem jak sie martwiłam o dzieci przed wyjazdem Milka ja mam 3 dzieci 2lata i 4,5roku,chodza do przedszkola wcale im nie przeszkadza że nie rozumieja jezyka,codziennie zaczynaja wymawiac jakies nowe słowa po niemiecku,w przedszkolu sa radosni i chetnie do niego chodza mam jeszcze 13,5letnia córke,zero znajomosci jezyka,do tego jest niepełnosprawna,po niedotlenieniu mózgu ma uposledzenie umysłowe lekkie,teraz w szkole uczy sie jezyka,do szkoły chodzi z radoscia i też uczy sie słów niemieckich..o nia sie baaaaaaaardzo bałam,ale teraz widze ze nie warto było sie tak martwić,dzieci szybko sie ucza,maja koleżanki i kolegów na podwórku,mimo ze nie umieja sie dogadac chetnie sie bawia razem,jestem bardzo zadowolona jak masz pytania to pisz czy tu czy na maila chetnie ci odpowiem na to co bede wiedziała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
dziekuje wam wszytskim za ta pomoc.macie raccje nie mam ubezpieczenia w polsce rowniez bo nie moge miec poniewaz jestem wyrejestrowana z PUP.wiecie jak tam jest.a ja jestem na paragrafie w finansamcie 19 lamane na 1 i jest to mozliwe ze nie musze placic ani podatkow ani kasy. slub tak czy siak wezmiemy czeka moj na rozwod...mam nadzieje ze to juz nie dlugo potrwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
sory ale jako panna to jak mam to rozumiec ze nie moge zalzyc firmy?bez sensu.jestem rozwodka....ale to nie ma znaczenia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
a co do prywatneg ubezpieczenia to kosztuje bardzo duzo.nie stac mnie na niego jak na razie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam agamor -wiem cos o kosztach wizyt i badan ,musisz przemyslec co bardiej sie oplaca prywatne wizyty u lekarza i badania,koszty szpitala....czy prywatne ubezpieczenie.Wizyta mnie kosztowala kolo 51 euro,potem przyszedl rachunak za badanie krwi naliczyli sobie ponad 68 euro i lekarz powiedzial ze do 30 msc ciazy co miesiac wizyta ,a potem co dwa tygodnie jeszcze koszt usg .Chyba ze nie chcesz byc pod opieka lekarska.Przemysl to ,ja wlasnie walcze o ubezpieczenie meza.Zwolnilam sie z pracy i czekam na papiery z kasy ubezp....ciekawe do czego teraz sie dowala...dobrej nocy....ide spac cos zaczyna mi z nosa kapac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
no to ladnie cie zalatwili.ja tez tak mialam.ginekolog powiedzial 70E wizyta potobila badan w cholere i wyszlo 179E.malo to mnie nie zabilo,do dzis nie zaplacilam bo mi ciezko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajakaja
agamor,nie wiem w jakim landzie mieszkasz,bo pewnie wszedzie maja swoje przepisy i przepisiki.moja kolezanka urodzila 4 mies temu nieslubne dziecko,ojciec go nie uznal.przed porodem miala gewerbe 2 lata,a w zwiazku z tym 5-letnia wize.poszla do sozialamt,dostala ubezpieczenie socjalne,kase na wozek i pieluchy i jeszcze mieszkanie jej placa.przypuszczam,ze do czasu gdy ta 5-letnia wiza wygasnie,ale zawsze to cos. drugi przypadek to dziewczyna ktora zaszla w ciaze z polakiem z niemieckim paszportem.poszli do ordnungsamt i powiedzieli,ze chca sie zenic jak ona zalatwi w polsce papiery i dostala wize na 3mies,i ubezpieczenie socjalne,potem miala doniesc te papiery do slubu. mieszkam w hessen i jak widzisz wiele jest mozliwosci,trzeba sie tylko nalazic i naprosic.nikt nie powinien zostawic cie w ciazy bez ubezpieczenia,tym barziej,ze twoj facet chce sie zenic.trzymaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupppppppppu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może się orientujecie w pewnej
kwestii Ile wynosi becikowe w Niemczech? Mam męza z niemieckim obywatelstwem, ale jestem zameldowana w Polsce i sama mam tylko polskie obywatelstwo. Jesli urodzę dziecko w Niemczech, to dostanę becikowe lub tez mój mąż i inne świadczenia??? Jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może się orientujecie w pewnej
dodam, ze ja nie jestem ubezpieczona i nie pracuję, a mój mąż stara się o rentę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słyszałam ze w niemczech
becikowe to 25 tys. euro, pisali o tym na innym topiku. Ale nie mogę dać ci 100% gwarancji, bo mogli pisac bzdury, co do resty to nie orientuje się, bo nie mieszkam w niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim! Nie mam ostatnio zbyt duzo czasu na internet, ale zajrzalam sie przywitac 🖐️. Jutro juz sylwester jak ten rok szybko zlecial, musze przyznac, ze dla mnie byl to bardzo dobry rok :D oby przyszly nie byl gorszy! Jutro z przyjaciolmi spotykamy sie na kolacji, u mojej kolezanki, kazda z nas ma cos przygotowac, ja robie salatke jarzynowa, a potem jedziemy cala paczka na imprezke w lokalu, do Reutlingen ;) Zaraz uciekam do pracy. Pozdrawiam Was serdecznie i zycze udanej zabawy sylwestrowej! P.S. Co do powyzszego wpisu, to chodzi o elterngeld i zalezne jest od zarobkow, oczywiscie nikt nikomu 25tys. € nie wyplaci, od tak sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ________________
85% z brutta czy netta zarobku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do prywatnego ubezpieczenia to watpie by jakies towarzystwo ubezpieczeniowe przyjelo kobiete w ciazy. Sama jestem ubezpieczona prywatnie. Zanim mnie przyjeli musialam zrobic wszystkie podstawowe badania. Nie moglam byc w tym czasie w ciazy, nie moglam rowniez zajasc w ciaze w ciagu pierwszych 3 miesiecy ubezpieczenia. Gdybym jednak zaszla w tym czsie w ciaze wszystkie koszty musialabym pokrywac sama. Tak wiec z tym prywatnym ubezpieczeniem wcale nie jest tak latwo. A tak poza tym to pobyt w Polsce jest bardzo udany. Dzis jest bardzo wietrzna podoga, ale calkiem cieplo. Z racji tego, ze dzis w nocy zaczyna sie Nowy 2007 Rok, chcialabym Wam wszystkim zyczyc wszystkiego co najlepsze, by Nowy ROK byl lepszy od tego, ktory wlasnie mija, i zeby udalo Wam sie zrealizowac wszystkie marzenia i plany jakie macie na nowy rok. A wszystkim dziewczynom, ktore sa w ciazy wspanialego i nieskomplikowanego rozwiazania:). Pozdrowionka Justys78 i Jeams:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy Nowy Rok staremu cyfrę zmienia, Wszyscy - wszystkim ślą życzenia! Przy tej pięknej sposobności, Życzę Wam dużo radości!!! 🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Szczesliwego Nowego Roku, oby byl on lepszy od odchodzacego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ________________
Przyklad mezatka ,lohngruppe 5 bo tak w wiekszosci jest( samotne,czyli rozwodki ,panny,wdowy )gr 1 potracenia ciut ciut mniejsze.Obliczam,ostatnie dwa lata pracowala np Brutto 1900€ Netto 950 € zgadza sie???(obliczylam 50% a jest 52% 950x12=11.400€ Nie pamietam czy pisalas 12 mies czy 14 jezeli to dodajmy jeszcze 11.400+1,900=13,300 € Obliczone z netta jakos nie widze 25,000€ Brutto !! 1900-15% ok? =1,615 € zgadza sie??? 1,615x12=19,380€+ 2 mies do tego=23,180€ czyli znowu niema 25.000 a z tego co wiem to jak maja co dac to licza netto wiec wybaczcie ale ja w Mikolaja juz dawno nie wierze Ile musisz zarobic zeby te 25,000 € dostac??? Szczesliwego nowego roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Limes, tych pieniedzy o ktorych piszesz nie mozna nazwac becikowym, raczej moze wychowawcze.Ewentualnie macierzynskie:) Bo becikowe, to jednorazowa wyplata.:) Pewnie przygotowujecie sie do wielkich balow?:) U mnie Sylwester , jak co roku od jakiegos czasu, czyli w domku , z rodzinka.Przyzwyczailam sie juz, i nawet szlag mnie juz nie trafia :) Zycze Wam szampanskiej zabawy i szczesliwego Nowego Roku.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo:-)) Tak jak ja to widze to jest tak: 1.800 jest najwyzsze co mozna dostac.Obojetnie jak dözo ktos zarabia najwyzsza suma jaka placa przez 12 miesiecy sa 1800 euro. jezeli sie te pomnozy przez 12 miesiecy to ma sie 21.600. Do tego mozna jeszcze dodac te dwa miesiace jezeli maz(tata dziecka)te dwa miesiace wolnego wezmie .Czyli do tych 21.600 dodajemy 3.600 i na koncu mamy 25.200 euro. Dokladnie to napisala Limes.:-)) Czyli czego tutaj ktos nierozumie????? Jasne jest ze jezeli ktos mniej zarabial to i mniej dostanie. Osobiscie uwazam ze jest to nie okay bo kazda matka dobrowolnie powinna dziecko chciec i dostac i kazda matka powinna byc tak samo traktowana.Ale tak to juz jest ze ci ktörzy dözo maja dostana jeszcze wiecej. Ale brak niemieckich dzieci w niemczech jakos zmusza tych polityköw tutaj do bardzo dziwnych sposoböw namawiania na chec mienia potomstwa. No i co jak sie te pieniadze dostanie?Co jest po tych 12 miesiacach?Z czego maja te rodziny zyc? Niebyloby lepiej gdyby poprostu tylko kindergeld tak podwyzyli ze kazda rodzina z dziecmi spokojnie by przezyla? Albo poprostu takie warunki prycy sprawic ze ten kto z rodziny pracuje tez ta rodzine moze utrzymac tak jak to kiedys bylo? A jezeli chodzi o ta wyprawke to nigdy sie takich wysokich wyprawek niedostawalo.Jak to z ubezpieczeniem jest nie wiem ale z socjalu dostawalo sie niewiele.Kobiety ktöre naprawde bardzo biedne sa maja tez mozliwosc(przynajmnie tutaj w Bremen) pöjsc do jednego Kosciola i dostana i od nich zapomoc.To sa pieniazki ktöre oni daja ze skladek i zaleznie od tego ile maja tyle sie dostaje.Sa to przewaznie 100 euro. A tak to dostaje sie zapomoge aby mozna bylo troche tu i tam kupic.Zaden urzad nieda pieniedzy na nowe rzeczy.Zazwyczaj tylko na urzywane no bo jak by niebylo jest to zapomoga. Wszystkim tutaj zycze milego wieczorka i dözo radosci. Nieupijajcie sie :D Moja mama möwila zawsze ze tak jak sie czlowiek na sylwestra przygotowal i tak jak sie zachowuje tak przechodzi wszystko na nastepny rok.Czyli zadnych klötni, wysprzatane mieszkanka, i pachnacy ludzie(tak, tak,trzeba sie ladnym ,czystym i pachnacym zrobic) i tak przejsc do nastepnego roku. Zycze wam wszystkiego najlepszego . Sciskam was i buzki daje :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolaczam sie do zyczen dla wszystkich ! In Deutschland wars gut, vor 20 Jahren :) kann ich mich noch errinern !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybaczcie ,odwiedziny rodziców i przygotowanie do Nowego Roku pochłaniaja troszke duuuużo czasu:) chciałam wam życzyć szczesliwego Nowego roku..........oby nie był gorszy od tego:)a jeszcze lepiej jakby sie okazał lepszy dla wielu z nas:)spełnienia marzeń,ale najważniejsze czego wam życze to zdrowia .....bo to jest najważniejsze w życiu..bez tego nic sie nie zrobi..........do miłego zobaczenia................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mary LOL
Na początku było ciężko... ale patrz teraz na mój dom -> http://tiny.pl/wq6v nieźle się dorobiłąm, nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurcze __
czemu nie moge zobaczyc i podziwiac twego domu ? ta stronka sie nie otwiera !!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielka prosba...
czy wiecie jak moge znalezc osobe po nr tel? jest taka mozliwosc w niemczech? kto pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuza
Dla Was wszystkich duzo, duzo zdrowia oraz szczescia i milosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasy Kulczyka, Fury Rydzyka, Mocy Pudziana, Chaty Beckhama, Humoru od rana, Cholesterolu w normie, Świętowania Nowego Roku w dobrej formie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki za wytłumaczenie
co do "Becikowgo", już wiem o co chodziiiiiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×