Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość sniezynka mala
witam Was goraco i zycze szczesliwego Nowego 2007 Roku. Mam do Was pytanie : wyszlam za maz za Niemca , przyjelam jego nazwisko. w zwiazku z tym musze dokonac wymiany dowodu osobistego. mam polskie obywatelstwo. Mieszkam w Niemczech ok. 2 lat. czy aby wymienic dowod osobisty musze jechac do Polski czy moge to zalatwic inaczej? Jak sobie radzicie z zalatwianiem przeroznych, tego typu spraw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszestkich w Nowym Roku!!! U mnie sie szykuja zmiany...dzidzior, przeprowadzka, studia od wrzesnia..bedzie sie dzialo:) Ale to pozytywne zmiany, mam nadzieje, ze U Was rowniez bedzie sie wiele dobrego dzialo!! ps. eva - widzisz, mowilam od poczatku, ze bedzie wszystko dobrze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, zycze wszystkim wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Tofi-mam nadzieje,ze do konca bedzie dobrze.Zycze ci rowniez wszystkiego dobrego i powodzenia w zmianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivonne
TAK ... musisz jechac do polski, do miasta w ktorym mieszkalas przed zawarciem zwiazku malzenskiegoi tam zalatwic wszelkie formalnosci m.in. zerejestrowac twoje malzentwo przez wpis do ksiegi malzenstw (dostaniesz polski akt malzenstwa), od wtedy bedziesz mogla sieu biegac o nowe dokumenty(z nowym nazwiskiem) tj. dowod osobisty, paszport, prawko. w niemczech potrzebujesz paszport w kotrym bedzie wklejone pozwolenie na pobyt (tak jeszcze jest w nie wszystkich landach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivonne
to byl wpis dla sniezynki malej :) pozdrowienia i wszystkim dobrego startu w nowy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivonne
acha, jeszcze cos, jesli masz w polsce wlasny numer NIP (Numer identyfikachi podatkowej) to w urzedzie skarbowym musisz tez podac zmiane nazwiska troche biegania jest, ale nie jestes pierwsza ani ostatnia. wszystko jest do przeskoczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
wszytskim zycze szczesliwego nowego roku duzo zdrowia i pociechy z meza i dzieci....agnieszka roland iwonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje kochane dziewczyny za cenne informacje. myslalam, ze te sprawy da sie przez konsulat zalatwic a tu trzeba bedzie podroz do Polski zorganizowac i czas oczekiwania tam spedzic bo mam daleko. no tak .. ale nie ja pierwsza i nie ostatnia :) i jest to w koncu sprawa do zalatwienia. :) zastanawiam sie tylko tym pozwoleniem na pobyt, ktory wkleja sie do paszportu . ja niczego takiego w paszporcie nie mam. dokad sie udac po takie zezwolenie ? nikt mi nie powiedzial tutaj, ze jest to wymagane. a moze w \"moim\" landzie nie wymagaja tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivonne
moze to nawet daloby rade zalatwic przez konsulat, ale to jest kosztowniejsze, najlepiej zadzwon do swojego usc w polsce i zapytaj, babki tam powinny wiedziec. co do pozwolenia pobytu, w niektorych landach daja kartke, ktora powinno sie nosic przy sobie. w innych wklejaja wklejke. W ausländeramt dostaniesz pozwolenie na pobyt. a do tej pory jak tu bylas? legalnie czy na czarno? jesli legalnie to musialas byc zameldowana w ausländeramt albo bürgeramt. jak bedziesz miala nowy paszport z pozwoleniam pobyt bedziesz mogla sie starac o pozwolenie na prace. A w jakim landzie mieszkasz? to na tyle z mojej strony. Moze wypowiedza sie inne babki ktore niedawno braly slub cywilny w de.Pozdrawiam. I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
sniezynka je jestem nastepna za toba z podobnymi klopotami....damy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivonne
zobacz tu jak wyglada taka wklejka dziewczyny, pewnie ze dacie rade. byle sie nie poddawac!!!! macie kochanych facetow, ktorzy na pewno z wami sie udadz ado urzedu, przetlumacza, pomoga :) trzymam kciuki! I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mala sniezynka
"Die Botschaft der Republik Polen in Berlin teilt höflich mit, dass polnische Reisepässe, mit einer Gültigkeitsdauer von 10 Jahren und mit neu eingeführter Gesichtsbiometrie des Passinhabers (sogenannte biometriefähige Pässe) zentral in Polen angefertigt werden. In diesem Zusammenhang beträgt die Wartezeit für die Aushändigung des Passes durch den Konsul mindestens ca. 3 Monate. Gemäß dem Passgesetz vom 13. Juli 2006 (Gesetzblatt Nr. 143, Pkt. 1027 von 2006) ist für die Antragstellung und Abholung des Passes die persönliche Vorsprache des Antragstellers erforderlich. Der Postweg ist ausgeschlossen (...)" wiecej tu http://www.berlin.polemb.net/index.php?document=192 chyba jednak lepiej poswiecic sie i pojechac do Polski niz czekac ok.3miechy, osobiscie zlozyc wniosek i stawic sie osobiscie po odbior. :O mozliwe tylko w 4miastach de :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariszkaa
Hej ja tez mam podobny problem,jestem po slubie miesiac czasu z polakiem ale z obywatelstwem niemieckim,on tu pracuje i zarabia ok 1600E jestem w ciazy, nie jestem na razie zarejestrowana w arbeitsamt ale walsnie na dniach zamierzm to zrobic,nie pracuje wcale,czy w zwiazku z tym bedzie przyslugiwalo mi elterngeld lub jakas inna pomoc finansowa prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytaj tutaj: http://de.wikipedia.org/wiki/Elterngeld maly ale wazny wycinek z tego artykulu: \"...Für Mütter oder Väter ohne Einkommen, Hausfrauen/Hausmänner, Arbeitslose, Studierende oder Teilzeitbeschäftigte oberhalb der Bemessungsgrenze gibt es ein zwölfmonatiges Mindestelterngeld von 300 Euro, das nicht mit anderen Sozialleistungen, wie etwa dem Arbeitslosengeld II, verrechnet wird...\" czyli dostaniesz 300E elterngeld i 154E kindergeld masz juz nowe polskie dokumenty, z nowym nazwiskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero gdy masz nowy paszport z nowy nazwiskiem i przyznane pozwolenie na pobyt mozesz sie starac o pozwolenie na prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariszkaa
slyszalam ze do arbeitsamtu musze sie zarejestrowac koniecznie aby dostac pieniazki na dzidzie bo wiadomym jest ze pracy nie dostane w ciazy:)ale boje sie ze nic mi nie bedzie przyslugiwalo i co z mim mezem ktos moze powiedziec ze on za duzo zarabia a 1600 euro na nas dwoje i przyszla dzidzie(do tego mamy doga niemieckiego)to duzo wcale nie jest!! Papiery mam juz tylko nie mam jeszcze nowego paszportu ale ponoc wystarczy na razie akt slubu to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jest to prawda
nie prawda, ja mam stary paszport, ze starym nazwiskiem i pozwolenie na prace wbili mi tygzzien po slubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co land to inaczej
jw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jest to prawda
nie wiem, czy barbarag, czy moze belaiza podawala ten link o erziehungsgeld, ale byl bardzo dobry, wiec prosze dziewczyny podajcie jeszcze raz, byl po polsku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariszkaa, ja mysle ze ten dog niemiecki przewaza szale i nie masz co liczyc na kase:P) Nie wiem jak w innych landach ale w Bremen jak skladalam papiery o kindergeld i erziehungsgeld, nie musialam byc zarejestrowana w arbeitsamcie.Do tej pory zreszta nie jestem.Moj maz jest Polakiem, i po roku legalnej pracy, jego pracy, mi odrazu za pierwszym podejsciem, dali pozwolenie na pobyt i prace bezterminowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariszkaa
A maz bedzie dostawal pieniadze jakies na dziecko?? jutro jade do ginekologa polaka(prawie 100km)i zapytam on na pewno bedzie najbardziej poinformowany,u mnie jest to najgorsze ze nic nie mam na miejscu nawet glupiego arbeitsamtu-30km do lekarza-30km do polaka lekarza -100:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariszkaa
Co do doga to tyle wpierdziela ze hoho:)na nigo wydajemy w miesiacu najwiecej kasy hehe:)ale nie nazekam bo jest slodki martwia mnie jedynie te pieniazki ale juro dowiem sie u lekarza,jak bedie wiedzial:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariszkaa
a gdzie skladalas papiery o kindergeld i elterngeld??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amt fur sociale dienste- tak sie nazywa urzad gdzie skladalam o erziehungsgeld, a o kindergeld w Familienkasse.Wypelnilam papiery , zlozylam i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariszkaaa ile ty masz lat
dziewczyno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariszka
a czemu pytasz o wiek??hehe mam 21 lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×