Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Dzien Dobry 👄 Mam do Was pytanko na rozpoczecie dnia. Chyba bedzie zreszta ladny. Jakbym np. chciala wziasc dzieci do polski i przy okazji rowniez Kindergeld to czy jest mozliwe to aby ptrzymywac Kindergeld niemiecki w Polsce?. I jak to sie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z ranka :-) Marta mam nadzieje ze ci lepiej, ja to ostatniej nocy o 3 sie obudzilam i niemoglam zasnac.bylam tak podenerwowana.Niewiem dlaczego. jestem teraz niewyspana. Bremenka no wlasnie.Kup sobie rower i przyjedz :-) A propo spotkania.Chcialabym jakies dla nas zorganizowac abysmy sie wszystkie Bremenki poznaly.Myslalam zeby to u mnie zrobic moze w nastepny weekend co? Prosze o odpowiedzi :G Pogoda piekna a ja musze z dözym do urzedu paszport wyrabiac i na rozmowe do psychologa . Gingera 🌼 Co do jazdy z dzidzia tez uwazam ze kazda dzidzia inaczej znosi i w koncu trzeba samemu wiedziec.Pozatym jezeli mialaby zachorowac to ma sie normalnie Auslandskrankenscheini mozna pöjsc do lekarza.A jakies tam wypadki moga sie wszedzie zdarzyc nawet we wlasnym mieszkaniu.trzeba tez myslec pozytywnie i nie wywolywac wilka z lasu. lekarze doradzaja tez röznie i tak samo co do tabletek i tak dalej. No a teraz musze jechac. Milego dzionka i dözo slonka :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay jestem ZA!!! :) ja czuje sie dzisiaj lepiej, ale wiesz , jakies leki ostatnio mam, niedawno mowilam Ci jeszcze , ze godziny X czyli porodu nie boje sie... hmmm na dzien dzisiejszy sprawa wyglöada inaczej, juz dostaje drgawek na sama mysl, i jakos tak dziwnie sie czuje... zamiast radosci mam tylko obawy, no i mam juz DOSC! DOSC! DOSC! nie zawsze ciaza jest najwspanialszym czasem dla kobiety... niestety. Bremenka, ty nie siedz w domu tylko po rower smigaj! wykorzystaj piekna pogode. FA wydaje mi sie ze kindergeld mozna \"zabrac ze soba\" jezeli jeno z rodzicow mieszka tutaj... i pracuje(?) moj szwagier bedac tu jeszcze sam bral kindergeld na dzieci, ktore byly w polsce... no ale najlepiej dowiedz sie kogops, kto sie zna na tych przepisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja do Sanoka mam prawie 1300km i jedziemy w sobote tam autobusem z dziecmi i z siostra:O Maly skonczyl juz 10 miesiecy i mysle ze dobrze to zniesie.A jesli chodzi o nasz pierwszy wspolny wypad do Polski to bylo to ponad 2 lata temu jAK OLIVIA MIALA 3miesiace.Super znisla podroz,bo caly czas spala;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen21 napewno dobrze zniesie :) ja z´moja Madleen jezdze czasami autobusem, i jak dotad tez nigdy nie mialam zadnych problemow, dziecko najczesciej spi podczas takiej podrozy, no tylko ze jak pisalam wczesniej ja mam pare km mniej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej dziewczyny!!! Wielkie gratulacje dla kolejnej mamy!!!! Gingera, ciesze sie ,ze wreszcie mozesz przytulic swe malenstwo a juz zapewne niedlugo bedziesz mogla pokazc mu jego skrzetnie umeblowany pokoik... To kiedy teraz rodzimy??? Ktora z ciezarowek jest w kolejce? Wysyp maluchow nastal!!! Wiosna, tak pieknie i bociany zaczynaja roznosic dzieciaczki hihi Naneczka, co do mojego meza, to powiem Ci ze byl niezly ubaw z tym dniem kobiet! hihi Moja ciocia wyslala mi na komorke sms z kwiatkiem z tej okazji. I pech chcial,ze komorke na ktora wyslala mial w pracy moj maz. Przychodzi do domu i zaczyna mi mowic ,ze dostalam dziwnego sms z kwiatkiem....????.... hihi Myslal zartobliwie,ze od jakiegos amanta...hihi Wiec ja jemu,ze dzis jest dzien kobiet i dlatego sie podmawiam od kilku dni i stad tez ten kwiatek...hihi Glupio sie jemu zrobilo,ze nie wiedzial o dniu kobiet..... no ,ale tak to jest z zabojadkami niestety...hihi spodziewalam sie ,ze zapomni. Oni nie przywiazuja tak jak my wagi do tego swieta i przez to tez zapominaja.... Pozdrawiam cieplo i serdecznie!!!! Milego dnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derag mam nadzieje ze ja jestem nastepna... 30 kwietnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, mam do Was male pytanko, i nadzieje, ze ktoras z Was moze wie z wlasnego doswiadczenia:) mieszkam trzeci rok w niemczech, dwa lata jestem po slubie (z niemcem), chcialabym sie zaczac ubiegac o niemieckieobywatelstwo. Czy musze zrzekac sie swojego? Bo niie jestem pewna? i ile trwa taka procedura? Bede wdziecza za pomoc:) pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duza mi ja niestety Ci nie pomoge, bo w tej kwesti nie znam sie w ogole, napewno ktos zaraz udzieli ci odpowiedzi :) a tak w ogole to zaraz startuje na spacer do ogrodu Rododendronowego.... dobrze to napisalam?? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was w przepiekny dzien :-D bylam dzis na spacerku...ahhh jak cudownie... moglabym tak chodzic i chodzic...zrobilam dzis zakupy i wlasnie robie tiramisu...pieknie pachnie ale ciekawe czy mi wyjdzie? ;-) Marcia poszlabym chetnie z Toba do tego parku (Rhododendron :-P ) , ale niestety mam daleko :-( a tam jest tak ladnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, to czekam, moze ktoras z Was wie co i jak:) A mi niestety dzis spacery nie sa dane, bo zaraz musze do pracy:(( buuu:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotka83 no to kiedy mam na tiramisu wpasc ;) do parku nie mam tez blisko, ale nie bylam tam jeszcze, z kolezanka pojde, no ale dolacz do nas :) tramwaje jezdza przeciez :) albo innym razem mozemy sie wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duza mi o ile wiem, to nie mozna miec teraz dwoch obywatelstw. wiec chyba musialabys sie zrzec polskiego.. ale nie jestem tego pewna. :) Marcia bardzo chetnie wpadaj..o ile mi wyjdzie to tiramisu hyhy ;-) A na spacer moge isc , ale nie dzis, bo zanim bym z domu wyszla, zanim mi sie ciasto zrobi... zanim zrobie obiadek..to mi zejdzie troche ;-) nastepnym razem musimy sie umowic troche wczesniej :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta HB,zycze zatem wytrwalosci!!! Oby do 30 kwietnia ;) To juz niewiele!!! ;)Poza tym zycze milego spaceru. Ten ogrod musi byc faktycznie piekny i warty zobaczenia, bo jak sama nazwa wskazuje domyslam sie ,ze jest on przepelniony rododendronami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do duza mi
na 100 % mozesz pozostawic obywatelstwo polskie starajac sie o niemieckie. Starac mozesz sie po 3 latach po slubie z Niemcem. Popytaj sie w Auslenderamt-cie-bo w kazdym inne zasady-noramlnie musisz zdac kurs jezyka niemieckiego specjalnie do tego obywatelstwa i egzamin z polityki. Ale niektore z dziewczyn nie musialy tego zdawac -wiec zalezy tylko od miasta. potrzebujesz na calosc ok. 2-3 mce czasu. wypelniasz pare ladnych kartek z tysiacem pytan, po za tym kopia z waszego slubu, z pracy meza i twojej i tys. innych papirerkow. Powodzenia a gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ladnie ..i pewnie wszystkie dziewczyny poszly na spacer :-) a moje tiramisu juz stoi w lodoweczce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta no chyba ale jest to normalne z tymi lekami jezeli jest sie w tak zaawansowanej ciazy.troche powietrza do oddychania brakuje.Ja to tez tak mialam w ostatnich tygodniach. No dobra, to trzeba sie jakos zgadac na to spotkanie:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz:) wlasnie dzwonilam, kobieta kazala przyjechac, bo juz niby moge skladac papiery, ale mam przyjechac zeby pogadac na zywo:) zobaczymy:) poki co mieszkam pod kempten, tj na bajerach, a od drugiej polowy kwietnia nareszcie przenosze sie do monachium:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spiewamy razem
http://moli.wrzuta.pl/audio/srjAzc7pw9/disco_polo_-_fanatic_-_rzeki_przeplynalem ...Czarownica... 1. Malowane na niebiesko okiennice, słoneczniki wyglądają na ulicę, na podwórku kundel biały, pręży się jak bury kot. A twe oczy tak się śmiały, bo patrzyłaś mi wprost. I wróżyłaś z mojej ręki nie pytałaś, Wody dałaś, chleba dałaś, miodu dałaś. Znad wioseczki mnie wywiodłaś między drzewa, i zaczęłaś moją rzewną piosnkę śpiewać. Ref. Rzeki przepłynąłem, góry pokonałem, Wielkim lasem szedłem nocy nie przespałem, Żeby ciebie spotkać w małym końcu świata, Żeby z tobą zostać na calutkie lata. 2. Powiadają przyjaciele, że za górą, Powiadają przyjaciele, że za rzeką, Mieszka piękna lica co mi wróży z kart, To nie żadna czarownica to jest tylko żart. Czemu oni twoich czarów tak się bali, Czemu oni czarownicą cię nazwali. Czemu oni nie widzieli twej urody. Czemu oni nie płynęli przez te wody (tak jak ja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla Gingery GRATULACJE!! Z tego co pamietam nastepna w kolejce do rodzenia jest Toffi:-) Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duza mi - ja jestem z Monachium :-) GINGERA - NO To GRATULUJE SYNUSIA! Kwiatki dla dzielnej mamy! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Dorotka - mniam tiramisu! Jo24 - :-) o kulturze? i o sztuce bylo juz powiadasz? A to moje dziedziny! Bom historykiem sztuki z wyksztalcenia ;-) no i dzieki za Zachete! Belaiza -🌻 Madlen21-rozumiem Twoja lekka nude... Ja sie ciesze, ze bede mieszkala pod Monachium, w nieduzej, ale \"samodzielnej\" miescinie w PRZEPIEKNEJ okolicy, a pracowac bede na codzien w samym sercu Monachium. Lepszego rozwiazania sobie dla mnie nie wyobrazam! Juz sie ciesze! Marta HB -to ty ranyn ptaszek jestes! w weekend od 6:30 na nogach!? Ja to sie zrywam na weekend kolo 9 i ide z KOchaniem biegac na godzinke. Tez jest cudnie! No i mam nadzieje, ze samopoczucie juz lepsze! limes - o jej! Paskudne te obrazenia wiertlem. Bidny ten Twoj maz... tofi- no fajny jest Wroclaw, tam sie urodzilam i z Wroclawia pochodzi tez moja rodzinka, czesciowo juz od pokolen :-) No i wlasnie sluze Wam wszystkim przykladem tez przeprowadzajac sie na \"prawie\" wies :-) Bremenka- no to gratuluje rychlego slubu! No i rower to absolutna koniecznosc! Ja bez roweru, to jak bez reki! Bylas na karaoke? spiewalas? Dorotka 🌻 kasia k - mam nadzieje, ze doly Cie jednak ominely :-) chantal - :-) Fajnie ze lecicie do Polski! Minka 86 - no to gratulacje zdrowego dzidziusia - jesli chodzi o podroz z maluszkiem do POlski, to ja sie tam nie znam... Malutka-de - fajnie masz z tym sklepem z biutami! Ja kupuje zwykle w necie na \"sale\" Np. W www.dressforless.de tez rzeczy z ubieglego sezonu... :-) No i dzieki za link do Stiftung. Zawsze wiedzialam, ze ariel najlepszy :-) ale cenowo lepiej sie zdecydowanie oplaca sie DM. Kupuje calkiem sporo rzeczy marki \"dm\" podobnie jak Aldi czy lidl maja sporo dobrych rzeczy! Poza tym tez wlasnie wyprzedaje szafe na E-bay! Dzisiaj zarobilam 35 Euro na 3 ciuchach! Jutro wrzucam kolejna porcje! Musze wyszczuplic szafe przed przeprowadzka do Lubego! efeme - skoro kwiatki tak dzialaja to masz jeszcze :-) 🌻 Kassay - jak tam samopoczucie? Fajnie Wam z ta mozliwoscia spotkania... madlen21- kurcze 1300 km, to kawal drogi! To ja mam jeszcze blisko do tego Wrocka... 700 derag- ha ha ha ! usmialam sie z tym dniem kobiet i kwiatkiem! ale nie martw sie, moj piekny tez zapomniak! tylko od kolegow rodakow zyczonka dostalam :-) no nic to wieczor sie zrobil, koncze! pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Monachium jest Naneczka, ja mam 120 km do M :) a polskiego obywatelstwa nie musisz sie zrzekac na 100 moja kolezanka 10 lat czekala z przyjeciem niemieckiego obywatelstwa, bo nie chciala zrezygnowac z Polskiego no i wreszcie ma oba. Mniam Tiramisu to to tak pieknie tu pachnie podstawiam talerzyk :), no i jeszcze przechadzka po parku rodondrenowym :) no ja moge tylko po lesie :) Chantal jest z Topiku 30-to.. paro latki otwieramy klub przyjaciol :) pozdrawiam i lece na kolacyjke :) moze sie zalapie na tiramisu jak bede grzeczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczka no my Bawarki tez mozemy sie spotkac, wprawdzie mama dalej do siebie ale coz tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evo co u Ciebie? probowalam do Ciebie zadzwonic i cos mi sie nie udalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka, belaiza wpadajcie na ciasto.... tylko szybko, bo maz juz zjadl polowe ;-) ja tez juz zjadlam trzy kawalki a potem sie dziwie, ze przytylam...na zdjeciach tego nie widac, bo nieaktualne ;-) no coz musze troche pocwiczyc brzuszki, bo lato zbliza sie wielkimi krokami. zreszta teraz sie cieplo zrobi, to wyciagne rowerek bede was wszystkie po kolei odwiedzac ;-) dla was wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotka widze, ze masz takiego samego lasucha jak ja :) Moj maz sie wiecznie odchudza, bo lzej sie biega jak sie mniej wazy ale jak upieke ciasto to zaraz go nie ma (ciasta nie meza :P ) ile kosztuje takie obywatelstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza ja tez jestem lasuch :-( moglabym jesc i jesc.. a slodkosci i fast foody moglyby byc wpisane jako pierwsze w moje menu :-O ciekawe po kim to mam ...hyhy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×