Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

belaiza ja nie mam prawka, ale podpatruje mojego meza w czasie jazdy...on wlacza migacz przy zjezdzaniu z ronda :) ale ja sie nie znam, chociaz moglabym sie zaczac uczyc tych przepisow..w koncu chcialabym niedlugo zrobic prawo jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza ja widzialam juz takich ktorzy lanczaja kierunek wjezdzajac na rondo.....mijajac pierwszy zjazd(wlanczaja w lewo, sygnalizujac ze jada dalej :D) + kilka razy jeszcze jezeli mijaja kolejne zjazdy z ronda i po raz ostatni zjezdzajac w koncu :D:D::D a co do tutejszach przepisow, chyba nie ma nic innego... ja bym na twoim miejscu wzeial meza (jezeli jest spokojnym czlowiekiem) jakonauczyciela i pojezdzila sobie wieczorkiem po miescie... no i tu uwazaj na zasade prawej reki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nie o to chodzi, mi sie wydaje, ze jaj juz dobrze wiem ale czasami tak w praniu wychodzi cos jak z tym radem np. W Polsce np jak jest ograniczenie predkosci to skrzyzowanie to ograniczenie kasuje i nie ma juz znaku, ze koniec ograniczenia a tu sa te znaki, niezaleznie od skrzyzowania. I jeszcze zauwazylam, ze w Polsce jak pisze ograniczenie na znaku z nazwa miejscowosci tzn, ze w calej miejscowosci to obowiazuje a tu chyba jest inaczej, bo czesto za pare metrow (no moze za pare zakretow) jest znow znak z tym samym ograniczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć🌻 Wchodzę na kafeterię już od długiego czasu, jestem stałą forumowiczką, ale na innym topiku. i jakoś Was tutaj znalazłam:) Bo widzicie, my też mamy zamiar wyjechac do Niemiec, na stałe. od 17 lat mamy tam rodzinę, tzn są tam moi dziadkowie, ciocia z rodziną i wujek z rodziną..wszyscy ze strony mojej mamy. i jesteśmy w trakcie zalatwiania tych wszystkich dokumentów, tzn decyzje pozytywna mamy (bo mamy pochodzenie) tylko czekamy jeszcze na te dokumenty.wszystko jest pod kontrola i na dobrej drodze;) Moja rodzina mieszka w Wesel, najbliższe duze miasto to Essen. i właśnie tam byśmy pojechali. Mam nadzieję że nie macie nic przeciwko gdybym tutaj czasem wpadala i pytala o te cale ZALATWIANIE :)język, przeprowadzka itp..:) pozdrawiam i dobrej nocy życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marlen_ witaj! 🌻wpadaj czesciej i melduj co w NRW slychac :), ja mieszkalam do pazdziernika kolo ESSEN, jakies 10 km, teraz w Bremen. powodzenia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotka83 no jestem, jestem ale juz uciekam, musze sie wyspac bo jutro wyprawe po auto mam :) kiedy sie na ten spacer umawiamy? moze poczekamy do soboty, wtedy mozna sie u Iwony dogadac, tez tam bedziesz? wiesz juz gdzie to jest? Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniammmm
No to Marciu zobaczymy sie w sobote :-) mam adres wiec nie powinnam miec problemu ze znalezieniem domku Iwonki. wyprawe po auto? :-D kupujecie jakies nowe ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza - na tamtym forum mnie już nie ma . Kliknij na stopkę ,jestem tam :) Co u Gingery ? czy już cieszy się maleństwem ? Kassay - przychodż do nas :) Inne dziewczyny też zapraszam :):):) pomóżcie współtworzyc forum - fajowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w ten piękny poranek, mrlen witaj i zaglądaj, a co do tych przepisów, to ogę podpowiedzieć tyle, że Niecy są bardzie przezorni i wolą postawić o dwa znaki za dużo niż o jeden za mało, kierunkowskaz włancza się przy zjeździe z ronda, jeżeli jest skrzyżowanie, to ono odwołuje wszyskie dotychczasowe zakazy, chyba że zaraz za nim stoi znak, który o nich znowu przypomina, jeżeli go nie ma to oznacza, że obowiązują normalne zasady ruchu drogowego, belaiza - jeśli będziesz chciała o coś jeszcze zapytać, to mogę pomóc, sama jeżdżę od prawie 12 lat a miała i mam do tej pory dobrego nauczyciela, mój ojciec jest zawodowym i czynnym kierowcą od ponad 25 lat mam nadzieję, że u Was też jest taka piękna pogoda jak u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek:) Wczoraj uwidzielismy rowery w aldiku:)trzeba tylko teraz je odebrac.Pewnie jakos w tygodniu to zrobimy.Ja to jestem w goracej wodzie kapana:)chcialabym jak najszybciej,ale moje kochanie wszystko bierze na spokoj:) Prawko mam od chyba 3 lat i nie jezdze bo nie mam czym:)zreszta nie wiem czy tak od razu teraz bym sie odwazyla wsiasc i jechac:)w moim miescie mysle ze tak,ale tutaj nie:)nie pewnie bym sie tu czula Rano mialam mala kontrole;)tesciu na sniadanko wpadl:):) Ide sobie kakao zrobic.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halli hallo :-) ja juz tez na nogach od mniej wiecej w pöl do siödmej.Möj nieslubny zaspal i möj dözy tez a ja spiaca jestem. Prawa jazdy nie mam i nie wiem czy sobie zrobie.Jezdzilam zawsze na rowerze i chce teraz znowu z tym zaczac. Pogoda sie troche psuje :-( Alusia jak Ty teraz na innym Forum/Topiku.Dlaczego? A twoja stopka jest jaks nie taka gdyby sie chcialo do Ciebie zajzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mowilam ze sie popsuje,tylko miala od nastepnego tygodnia.Ale bedzie cieplutko:)juz niedlugo:) Moj Rafal juz mi kazanie dal,ze jak bede jezdzic do kolezanek rowerem to zebym uwazala zeby mi go nikt nie ukradl:)nie chodzilo mu o kolezanki oczywiscie:)Martwi sie na zapas:) Iwonka wiem ze gdzies w kierunku Weserparku jest jakies jeziorko,mozemy sie kiedys tam wybrac:)Ja bardzo lubie na rowerze jezdzic:)Jak powiedzialam tesciowej ze przyjade do niej na gröpeling to byla zdziwiona:)haha zdziwi sie dopiero jak mnie tam zobaczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay - nowe forum dopiero się tworzy :) Powstało wczoraj wieczorem :):) chodż do nas to ożyje :) Na pomocy też nie od razu wszystko było . włożyłam tam dużo serca i siebie. Tu się rozkręcamy dopiero ,będzie super ,zobaczysz :) ZAPRASZAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM z ranka Malena_🖐️ witam nowa.. Pytaj, kto pyta nie bladzi..... Belaiza🌻 fajnie , ze znowu zaczelas jezdzic. Ja mam prawko tez dlugo - 16lat, ale jezdze caly czas. Przepisy ogolne ruchu drogowego sa takie same. Niemcy czesto stawiaja znaki dla powtorzenia i przypomnienia. Rondo- gdy zjezdza sie, to sie wrzuca kierunkowskaz. I zasada prawej reki bardzo wazna, bo tu duzo rownorzednych ulic. Pamietaj o parkowaniu- bo my mielismy taki przypadek ostatnio- auto nie moze wystawac poza linie, ani nie wolno najezdzac na kraweznik, bo to tez jest karane!!!!!!! W Polsce- SWIATLA- do konca lutego, ale niedlugo maga byc przez caly rok. a TAKZE TROJKAT I GASNICA. W Niemczech sa kamizelki odblaskowe- w PL jeszcze nie. To tak ogolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ponawiam prosbe: SZUKAM pokoju umeblowanego w Bremerhaven, jesli macie jakichs znajomych tam i mozecie pomoc to, bede wdzieczna:D A moze ktos z was slyszal o szkole Edith Stein???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy niech pisze tam gdzie
chce, po co wciaganie na siłe kogoś na inne forum, może komuś się tu miło pisze, a ne wszystkie maja czas, żeby siedzieć na kazdym forum. AMEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzbieta ja nieznam nikogo z Bremerhaven. Jedyne co Ci moge doradzic jest to ze Gewoba jest spöldzielnia mieszkaniowa w Bremen i Bremerhaven.Idz na ich strony jezeli szukasz mieszkania. Albo idz na www.immobilienscout24.de Tam idziesz na Bremen i dopiero wtedy mozesz wybrac Bremerhaven :-)) Alusia twoja stopka niefunktionuje. Kasia u nas jakies 10 minut na piechote jest male jeziorko.Mamy tez na Mandorfie troche wieksze no i na Blockdick. A tak pozatym bo masz blisko poradzilabym tobie jechac rowerkiem do Werdersee.To jest troche dalej niz Weserwehr.Ale to moge jeszcze Tobie wytlumaczyc jak najlepiej sie od Ciebie jedzie bo przeciez znam te wszystkie drogi na ciemno :DOj jak chetnie bym tam mieszkala:-)) Gdybym niemiala tak daleko to bym zaraz pojechala.Ale wybrac to sie wybiore na 100%. A nam sie wczoraj telewizor zepsul :-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kazdy pisze gdzie kto chce : masz racje ale tez niech kazdy za siebie sam odpowiada.Kto chce polazi po innych i pooglada.To nieznaczy ze sie tutaj niebedzie pisalo .:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona znalazlam na mapie:)werdersee:)bylam tam chyba w zeszlym roku ale autem.Pod nosem mamy basen i to fajny wiec nad jeziorka tak nie jezdzilismy.Rafal pracowal to nawet czasu nie bylo zeby jechac,bo zamin bysmy sie zebrali i pojechali.....i ja rowera nie mialam jeszcze:)no a jak mial urlop to do Polski pojechalismy:)Ale w tym roku chce zobaczyc te jeziorka:) U mnie z zoladkiem cos nie tak,oby to nie byla ta grypa zoladkowa... Nie chce opuszczac kursu:) Jakies witamnki sobie zaraz trzasne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widze i tez wiem bo pytalam czesto ,to nikt niezna wszystkich znaköw drogowych i wiekszosc ludzi ma jakies tam zaledlosci czy braki. Faktem tez jest ze ludzie ktörz prawojazdy w jakims malym miasteczku robili maja problemy z jazda po miescie.Widze tutaj kupe ludzi ktörzy przez komörke gadaja jadac.Widze dözo samochodöw gdzie czlowiek czeka az wlasnie jadacy samochodem miga ze wiesz czy wolno ci isc czy ciebie moze prejedzie. Widze dözo samochodöw ktöre jada i skrecaja a czlowiek nie wie co jest bo nikt niemiga. Dözo ludzi tak sie spieszy ze nie sa wiecej w stanie porzadnie jechac tylko jakies wyscigi robia.To sa dla mnie niebezpieczni ludzie. Starzy ludzie, mlodziez. A wogöle to jest zawsze niebezpieczenstwo.ja to zostalam juz prawie ze przejechana bo samochöd w czasie deszczu tak sie poslizna ze naprawde ani pöl metra przedemna na chodnik sie slizgal az trzepna o plot. mam nadzieje z ty pomaranczko jestes prfekt co do jazdy samochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja poucze sie dzis w domu:) kupilam sobie niemiecka babska gazete:)poczytam sobie:) I piernika zrobie:)chodzi za mna juz pare dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×