Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

limes - to trzeba powtarzać częściej 😘 a ja właśnie pożegnałam następnych gości , właściwie to nie wszyscy dopisali a przygotowana byłam na wszystkich no i tyle mam jedzenia teraz , że jutro obiad u mnie może jeść pół mojej ulicy :-D . ale teraz nalewam kolejną lampkę winka i poczytam miłego wieczoru 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wspaniala wiadomosc
Belaiza ma synka! 🌻 ❤️ 🌻 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izaHB
czesc kobietki...jestem tu nowa, ale mam nadzieje ze mnie nie wygonicie.mieszkamy w bremen juz ladnych pare lat, wlasnie wyrabiam sobie obywatelstwo niemieckie. chodze na kurs niemieckiego B1(ktorys z kolei). jezeli ktos ma jakies pytania zwiazane z kursem, dziecmi, szkolami czy zalatwianiem obywatelstwa - to chetnie sluze pomoca. powiem to co wiem..he he he pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wspaniala wiadomosc
co ty piszesz. skad niby to wiesz???? heeee??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to prawda to gratulacje dla Belaizy, ale jakoś nie wierzę pomarańczowym . Kasiu u nas dostają od razu do paszportu 2 w 1 , pozwolenie na pobyt i pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam z ciekawosci....
Barbarag...jak to do PASZPORTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W jakim landzie to sie jeszcze stosuje???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro idę załatwiać, tak więc zobaczymy a jeśli chodzi o Belaizę, to ma opis na gg sugerujący, że rzeczywiście ma synka ale |wspaniała wiadomość| to nie ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do belaiza
Jezeli to prawda z Twoim dzdziusiem,to GRATULUJE CI BARDZO SERDECZNIE111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zazdroscic
Belaizie synka- Jonatana- lecz prosze sie cieszyc z nia- w koncu jej sie ulozylo, jak sobie wymarzyla! A skad wiem? Pisuje tez na innych forach, i nie mam na mysli tego padlego gopolonia :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Hannover , niektorzy maja ze zdjeciem, a inni same pieczątki, nie wiem jaka to różnica, ale tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy nie jest tak
ze posiadanie niemieckiego paszportu jest automatycznie pozwoleniem na pobyt, prace itd???? W koncu tak ma kazdy Niemiec?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak jak ktos ma niemiecki paszport , znaczy tyle ze ma obywatelstwo niemieckie, ale mowa tutaj o wizach i pozwoleniach dla tych ktorzy nie maja niemieckich paszportow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Barbarag
Przeciez ty masz obywatelstwo, nie pisalas o tym kiedys? Dlatego sie dziwie, ze o jakichs pieczatkach w paszporcie piszesz, które pozwalaja na pobyt i prace?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Barbarag
Na innych watkach, pisalas, ze macie pochodzenie, niemieckie paszporty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzilo mi o to , gdzie napisalam ze ja mam wize , pieczatke , pozwolenie ? Obywatelstwo mam, owszem nawet na stronce poprzedniej o tym pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ze kopiuje , ale to dla niedowiarków , ja już wierzę. 20:28 belaiza moge dolaczyc? niedlugo bede mamusia 2 miesiecznego Jonatana. Mieszkam na Bawarii, mam 37 lat. Chce wziasc Jonatana w rodzine zastepcza. Za 2 tygodnie bede zalatwiac formalnosci. Jako swiezo upieczona mama potrzebuje duzo dobrych rad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Barbarag
Przeciez majac niemiecki paszport, czyli- OBYWATELSTWO- nie potrzebujesz wizy i pozwolenia na prace, tak jak kazdy inny obywatel Niemiec!!! To jest ta róznica. "Pozwolenie na prace" albo raczej "zaproszenie do pracy" wysla ci z urzedu w formie karty podatkowej!!! Jak kazdemu innemu Niemcowi. Który tez nie ma pieczatek w paszporcie, bo ten tez nie musi miec ;-) Co do Belaizy i dzidziusia: BLOGOSLAWIENI, KTÒRZY NIE WIDZIELI A UWIERZYLI. Naród polski podobno taki wierzacy... :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALE ja nie mam żadnej wizy i nie potrzebuje takowej , o czym ty mówisz? Czytaj forum ze zrozumieniem. Pisze wyraznie , że mam obywatelstwo niemieckie. A o wizach i pozwoleniach piszę informacje dla pytających, dla Kasi i Kalafiorka ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będę się tutaj rozpisywala na temat Sozpolu, nie polecam nikomu tej firmy, a już absolutnie nie za takie pieniądze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez serdecznie gratuluje
nowej mamusce. fanie gdyby sie znow odezwala :) duza buzka dla belaizy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzruszyłam się wiadomością o Belaizie 🌻 to naprawdę suuuuper wiadomość mam nadzieję, że jednak od czasu do czasu zaglada i będzie mogła przeczytać nasze gratulacje 🌻 GRATULUJĘ ! ŻYCZĘ WIELU WZRUSZEŃ I SUKCESÓW (wychowawczych) 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie spadł w nocy śnieg i teraz sobie leży ;-) ja się chyba tez położę :-D potem zacznę planować przygotowania świąteczne potem przygotowywać się do wyjazdu bo zaraz po świętach znów jedziemy w Alpy na nartki!!! juhu !!! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOCYPOMOCY
Witam prosze pomozcie pisałam juz wszedzie ale nikt mi nie potrafil pomoc moze wy? PROSZE,, mamy z mezem powazny problem otoz moj maz pracowal w niemczech przez ponad rok.posiada niemieckie obywatelstwo, w pracy mial wypadek w zwiazku z tym przez 2 miesiace byl na zwolnieniu lekarskim i czeka go operacja. teraz dostal wypowiedzenie z pracy. ze wzgledu na operacje i opiekie pooperacyjna chcemy wyprowadzic sie do niemiec i tu pytanie czy mozemy wynajac mieszkanie wowczas gdy nie pracujemy w niemczevh a maz jest dalej na zwolnieniu lekarskim i czy dostniemy jakos pomoc z socjalu czy zasilek? i czy trzeba wytoczyc sprwe pracodawcy jezeli zostal zwolniony na zwolnieniu lekarskim,by pozniej moc zameldowac sie do urzedu pracy? prosze Was bardzo o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOCYPOMOCY
czy ten sozpol to jakas wiarygodna firma ktorej moge zlecic te sparwy o ktorych pisalam? warto sie do nich zglosic? pozdrawiam.jestem zalamana bo caly czas pod gorke i mam szczerze tego dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do osiedlenia nie ma z tym zadnego problemu jezeli macie obywatelstwo, chociaz jedno z was,. Jezeli mąz przepracowal pelne 12 miesiecy to nalezy mu sie zasilek dla bezrobotnych ALG1 , to chyba jakies 70 procent wynagrodzenia jakie otrzymywal, . No i druga opcja , mozecie dostac zasilek dla BEZROBOTNYCH ALG2 , zwane Sozialhilfe , to jest po jakies 312 e dla doroslego i 208 e na dziecko. Agencja pracy oplaci wam takze czynsz za mieszkanie jezeli znajdziecie takie , ktore odpowiada ich normą, nie wiem dokladnie ale na cieplo dla 3 osob za jakies 550 e, dla 4 osob jakies 680 e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha spoldzielnie maja mieszkania dla socjalne , nowe budownictwo, o dobrym standardzie , bezkaucjowe dla pobierajacych ALG 2 . A co do zwolnienia z pracy osoby będacej na chorobowym to wydaje mi się niezgodne z prawem , chyba ze chorobowe trwa dluzej niz 6 miesiecy, wtedy w Polsce jest taka opcja, w niemczech nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czy maz
byl zatrudniony na stale, czy czasowo? Bo jesli mu sie umowa skonczyla, to niewiele zdzialacie z nowoprzyjeciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czy maz
Zalezy tez od wielkosci firmy- jesli mala ilosc pracowników, moga chorego zwolnic, i jest to zgodne z prawem, jako ze firma ma prawo samoochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×