Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monisqaak

zapalenie zatok czy co pomozcie!!!

Polecane posty

Gość joasiazajac
Przede wszystkim powinnaś kupić jakieś krople do nosa w aptece, które są skierowane głównie na walkę z zatokami. Poza tym stosuj w domu ziołowe inhalacje. Tutaj możesz o nich sobie poczytać: http://likemed.com/pl/zio%C5%82a-dla-zdrowia/. Jeśli objawy nie zelżą lub nie ustąpią po 3-4 dniach powinnaś pójść do lekarza internisty. Ten albo przepisze Ci antybiotyki albo skieruje do laryngologa. Sama tego lata męczyłam się z zapaleniem zatok i jedynie antybiotyk mi pomógł, więc naprawdę nie ma co zwlekać z wizytą u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ricini
przy zatokach przede wszytkim trzeba wiedziec czy to cos co eczymy faktycznie sa zatoki. Ja maiałam troche na odwrót leczyłam się na uszy poki nie zrobiłam rezonansu w starmedica w gorzowie i mi wykryli ze to zatoki. wiec czasami objawy mogą myliz i warto zrobic szczegolowe badania diagnostyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jessiica
i do tego nalezy dodac ze jak są to zatoki to i tak mało prawdopodobne ze sie je wyleczy. a do Ciebie ricini mam pytanie, czy ta przychodnia o której piszesz robi na nafz badanie czy tylko prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiowa
A moze warto po prostu spróbować z płynem Xylorin. Moim zdaniem w przypadku ostrego zapalenia zatok tutaj sprawdza sie lepiej niż tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej to sie sprawdza srebro nanokoloidalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada2223
Ja też wole kropelki. Po prostu zawsze działaja szybko i skutecznie wiec spokojnie mogę polecić innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj jest wypisanych kilka domowych szybkich sposobów na zatoki: www.flmc.pl/l/55003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na ból głowy i zatkany nos towarzyszący chorym zatokom świetnie sprawdza się Metafen zatoki - działa także przeciwzapalnie oraz odtyka zapchany nos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z doświadczenia wiem, że najzwyczajniej nie opłaca się lekceważyć chorych zatok. Próbując je wyleczyć domowymi sposobami, będziemy się z tym problemem zmagali dużo dłużej niż od razu udając się do lekarza. Tutaj ciekawy artykuł o zapaleniu zatok: http://www.medicusdcl.pl/dolegliwosci/dolegliwosci-zatok-i-nosa/dolegliwosci-zatok Ja ja juz zmagałam się z tym problemem i nie życzę nikomu zaniedbania tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z zatokami nie ma żartów :/ Najlepiej przy przewlekłym bólu zgłosić się do poradni laryngologicznej np. mml (centrum leczenia zatok) są bardzo dobrzy w tej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem artykuł w poszukiwaniu informacji jak przeczyścić zatoki - czyli to co najbardziej interesuje wszystkich, ale się nie doszukałem, więc napiszę dla innych. Codzienne Inhalacje z olejku z drzewka herbacianego... lejcie z 8 kropli do wrzątku i wdychajcie z 5 minut. Dalej - płukanie gardła sodą oczyszczoną. Dalej kupcie sobie lek udrażniający zatoki jak Sinupret. Spanie na boku a nie na plecach. Okłady z gorącej soli na czoło. Wilgotne powietrze, nawilżanie gardła letnią herbatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zapchane i bolące zatoki pomoże ciepły kompres z leczniczej soli jodowo-bromowej do zakupienia w aptece. Wystarczy kilka garści gruboziarnistej soli podgrzać na patelni, następnie zawinąć ją w płócienną ściereczkę i przyłożyć do czoła. Uwalniające się z woreczka związki jodu i bromu przyspieszą proces oczyszczania nosa. Żeby kompres nie był za gorący, wskazana jest herbata z cynamonem, imbirem, możesz wziąć garść grochu i soli wsypać do skarpety włożyć do piekarnika i podgrzać,robić okłady na czoło,skuteczne sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już wyleczysz to zapalenie to idź sobie zrobić skan zatok, możliwe że mogą Ci je wysuszyć - nie pytaj o szczegóły, moja teściowa miała taki zabieg i przestała ją boleć głowa itp _____________________________ A może tutaj http://gidar.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zatoki w sumie też są odpowiedzialne za bóle głowy, nawet te migrenowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co jak co ale bez lekarza ani rusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup sobie moze własnie jeszcze spray Acatar. Mnie zawsze pomaga. Bedziesz mogła swobodnie oddychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytani, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabina881
Proponuję wybrać się jednak do laryngologa. W Twoim przypadku nie ma na co czekać, tutaj masz poradnie gdzie nie ma długich kolejek http://www.mediconcept.pl/ . Sama chodzę do lekarza właśnie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma żartów z zatokami. Jeśli dokuczają, to nie można normalnie funkcjonować. Mnie pomógł Sinudafen, kapsułka po posiłku. W składnie ma m.in. lipę i czarny bez. Robię tez okłady z solą i olejkami. Ważna jest tez systematyczność w takim leczeniu. Jeśli nie możesz sobie poradzić z bólem, to laryngolog i może antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdrianK
Wydałem książkę na temat zapalenie zatok. - http://zapalenie-zatok.pl Podaruję ją jednej osobie, która się do mnie zgłosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maszka2223
Najpierw to radzę przede wszystkim poczytać wszystko na temat zapalenia zatok aby upewnić się że nasze objawy pasują do tego co jest na stronie http://leczzatoki.pl/jama_nosowa.php Jak dla mnie to wiarygodne i sprawdzone źródło informacji na temat właśnie tej niemiłej dolegliwości. Oczywiście pamiętajmy również o konsultacji u lekarza która jest niezwykle ważna w tej sprawie. Co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łatwo się przyjmuje lek przez inhalator Elisir firmy Medbryt. Sprężarka jest cicha, lekka ale z drugiej strony wytrzymała. Korzystamy już dość długo z tego w domu i nie zauważyłem żeby się jakoś wydajność obniżyła. Ja często to stosuję, żeby nawilżyć śluzówkę bo całymi godzinami w pracy przesiaduję w miejscach wyjątkowo wysuszonych gdzie pracuje na okrąło klima. Dużo danych o inhalatorze jest na stronie producenta: www.medbryt.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinka3333
Jak na ten moment to jestem zadowolona z inhalatora Alergia Stop. Mało leku pobiera a dużo oddaje już w postaci aerozolu, trzeba przyznać, że mechanizm działa wydajnie. Do stosowania przy długotrwałej terapii, ale też jak ktoś potrzebuje profilaktyki tak jak ja właśnie. Jak się ma dzieci w wieku przedszkolnym to profilaktyki zdrowotnej nigdy za wiele...;) A i tak potrafią chorować, ale mimo wszystko warto jakoś działać osłonowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalkla33
Warto było zainwestować te sto złotych w aparat Alergia Stop. Fajna, skuteczna pomoc przy przeziębieniu. U nas w domu dzieciaki to ostatnio się wściekły, ciągle któreś ze szkoły wraca z katarem, kaszlem...i tak dalej. Gdyby nie inhalacja to miałabym w domu mały szpital...a tak to przynajmniej w miarę szybko jestem w stanie postawić wszystkich na nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabcia33
Dobre, szybkie tempo podawania leku jest w inhalatorze Baby Sanity. Opłaca się, bo w sumie kosztuje tyle samo co wiele modeli, które na przykład są głośniejsze, albo większe i mniej poręczne. Ten jest malutki, lekki, łatwy w przenoszeniu – uchwyt plus ładna, designerska torba w formie króliczka. Poza tym sprzęt jest też o tyle lepszy że bardzo małą cząstkę leku wytwarza i przez to może być wykorzystywany do większości terapii a nie tylko do leczenia bolącego gardła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka33m
Przy astmie u syna zaczęliśmy stosować inhalacje w domu za pomocą PRO Sanity i się sprawdza. Duża wydajność inhalatora – to mogę potwierdzić. Lek dociera do celu, nie osadza się gdzieś na górze na gardle i tak dalej. Cząsteczka jest tak mała, że schodzi głębiej w drogi oddechowe, a w innych inhalatorach to różnie z tym bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może komuś się akurat przyda to co jest powyżej więc nie krytykujcie, takie są fora :) Ja od siebie mogę dodać, że zawsze jak czuję, że biorą mnie zatoki to stosuję domowe sposoby takie jak są tutaj opisane http://czystezatoki.pl/ i tylko raz w ciągu 4 lat nie zadziałało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fefelina150
Ja robiłam niedawno TK zatok o to wynik Masywne przyścienne zgrubienia błony śluzowej zatok szczekowych w lewej gr 16 mm znacznie upośledzajace powietrznosc obu zatok szczególnie prawej . Kompleksy ujściowo- przewodowe niedrożne . Skrzywienie przegrody w prawo. Jestem własnie w sanatorium jak wrócę mam wizyte u laryngologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soniaczek532
Dokładnie dokładnie koniecznie idź do lekarza bo może Ci uderzyć na coś innego i naprawdę będzie problem zresztą poczytaj jeszcze te artykułe mi wiele razy pomogły http://nozitix.pl/artykuly/ może znajdziesz coś dotyczącego twojego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka150
Byłam u laryngologów dwóch jeden dał mi skierowanie do szpitala na endoskopową operacje zatok a drugi powiedział żeby poczekać bo jestem zapisana na operację przegrody nosa i nosa zewnętrznego i ze od razu zrobią zatoki żeby dwa razy nie cierpieć za 2 lata to ma być ale w styczniu jadę do lekarza co mi dawał na operację przegrody jak pokaże wynik tomografi może przyśpieszą bo jak ustalili operacje to nie miałam jeszcze tomografi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×