Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monisqaak

zapalenie zatok czy co pomozcie!!!

Polecane posty

Gość vitra

nie ma co zdrowie jest najważniejsze, trzeba je kontrolować na bieżąco, ale ja wiem co to za ból głowy i ucha jednocześnie, ciężko to naprawdę wytrzymać. Mi ostatnio na ostry ból głowy bardzo pomógł gardan, nie mogłam wytrzymac a dzięki lekowi szybko uporałam się z bólem i mogłam wrócić do normlanego funkcjonowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex

Czasami bez przeciwbólowych się nie da wytrzymać. Dobrze jeśli są z ibuprofenem i dodatkowo działają przeciwzapalnie. Fonix też używałam, było mi dzięki niemu dużo lepiej i ucho nie bolało. Chore zatoki potrafią dać w kość i czasami potrzeba laryngologa, żeby przeszło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halina

Warto kupić Familino Pro, nam się sprawdza. Gwarancję mamy na niego dożywotnią i rzeczywiście muszę przyznać że wszystkie elementy, od maseczek przez przewód po kompresor robią wrażenie bardzo solidnych i trwałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdam

Ja robiłam płukanie zatok ale nie wiem czy to jest najlepsza metoda. Czasami trzeba podać steryd, żeby wyleczyć się do końca. W tym roku tak mnie zaatakowało, że musiałam kupić Fonix do uszu, żeby pozbyć się bólu. Generalnie, jak już człowieka raz zaatakują zatoki to trzeba się liczyć z tym, że problem może wracać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybkaa

na ból ucha i uczucie przytkania to mi najlepiej krople lix pomagają, można kupć bez recepty. Mają w składzie substancje przeciwbólowe, mi przy zapaleniu zatok częto niestety szło na uszy i bez kropli by było ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc

Od dawna nie mam żadnych problemów serwisowych z inhalatorem novamed.pl/novama-familino-pro-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja. Zawsze wiedziałam, że włoscy producenci robią najlepsze nebulizatory. Można o tym poczytać. Podobno know how sprawdzone w branży akcesoriów medycznych. Używam najczęściej soli fizjologicznej z kwasem hialuronowym do oczyszczania. Super metoda, jak miało się historię chorób górnych dróg oddechowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos z Was brał udział w badaniu klinicznym? Znalazłam coś takiego i zastanawiam się czy nie zadzwonić. Macie jakieś doświadczenia? Jak to proszę o odpowiedź lub podpowiedź.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jessi

Oxalin jest całkiem dobry w takich przypadkach. Szybko leczy stan zapalny i jest gęsty więc nie spływa do gardła. Nebuzlizatora nie mam w domu, dla mnie najlepsze są krople do nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm

Tak ogólnie co do inhalatorów to trzeba sobie powiedzieć, że ten wybór jest obecnie bardzo duży i wyłącznie od nas zależy z jakiego będziemy korzystać, ale pojawiają się także różne nietypowe propozycje jak mini inhalator Clip – to rzeczywiście sensowna opcja dla wymagających osób, które chcą mieć inhalację zawsze pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maliwina

Moje dziecko też ma oxalin. Wiedzę, że po trzech dniach nie ma paskudnego kataru, przy którym bolała go głowa i nawet dziąsła. Katar zatokowy bywa naprawdę bardzo dokuczliwy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frytka

Stosuję, tak jak Malwina lek na katar i uważam, że dobrze działa na katar dziecka. Nie ma już bólu głowy i katar się zmienił. Ma inny kolor i konsystencję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawne leczenie zatok

Zapalenie zatok

Jeszcze  nie tak dawno zapalenie zatok obocznych nosa uważano za chorobe nieuleczalnego pochodzenia  i leczono drogą punkcji  przebijania sciany jednej a potem drugiej komory  ściąganiem stamtąd zielonej gestej ropy która je rozsadzała powodując bol glowy . Dziś wiemy ,ze zapaleniu komór obocznych nosa  winne sa nerki . To ich zła praca obciązoną stanami zapalnymi infekcjami nerek , prziebieniami wychlodzeniem ,  powoduje zanieczyszczenia krwi  które nie mają ujscia z moczem tworząc obrzek  kraza po całym  organizmie szukajać sobie ujscia gdzie mogłyby się ulokować . Komory oboczne nosa padają ofiarą a na tym swoistym smietniku mnoża  się i o to stan zapalny .

Prawidłowe leczenie zatok

Stosowanie leków farmakologicznych  na nerki o działaniu moczopędnym

Stosowanie ziół które rozrzedzają zalegająca wydzieline

Stosowanie ziół które rozgrzewają organizm

Nie stosowac leków farmakologicznych udrażniających zatok które uniemozliwiają odpływ ropy zablkowanie zatok !

Wiecej informacji na maila zielarka.masaz@interia.pl

Córka ffinki udzielajacej sie na forum od lat (farmaceutka , zielarka )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewlka

Apicold propo w naszej rodzinie sprawdził sie najlepiej, zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie się sprawdziły zielone tabletki i steryd do nosa, niestety ta druga opcja jest na receptę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×