Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Wioletta---
Joanno Jesli nie rozwiązujesz umowy o pracę to nie możesz otrzymać ekwialentu za urlop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tak troszkę nie na temat ale moze ktoś wie ..czy można złożyc wypowiedzenia z pracy jak sie jest na zwolnieniu chorobowym.Dodam ze pracuje w Korpusie służby Cywilnej choć nie wiem czy to cos zmienia.Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Pracownik może złożyć wypowiedzenie jak jest na zwolnieniu lekarskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna79
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Uspokoiłaś mnie bo słyszałam że pracodawca nie ma obowiązku udzielać urlopu wychowawczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
W sensie stażu do ubezpieczenia emerytalno-rentowego obecnie tak, musisz jednak dopilnować czy pracodawca składa odpowiednie deklaracje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie o zwolnienie
jestem na L4 od dwoch miesiecy i tak mialo byc do konca ciazy, lekarz moj prowadzacy twierdzil ze musze miec ciaglosc zwolnienia, teraz okazalo sie ze ze wzgledu na strajk nie przyjał mnie i nie wiem co robic? czy isc do pracy na kilka dni a potem znowu pojde na zwolnienie, czy isc do innego lekarza (moge jedynie do ogolnego) lub prywatnie, nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletka
Mam takie pytanie w sierpniu kończy mi się urlop wychowawczy i chce się sama zwolnić.czy odrazu po zwolnieniu mam iść do pośredniaka się zarejestrować? i czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta----
mam pytanie o zwolnienie Nie koniecznie musi byc ciągłość. Wioletka Nie jestem pewna, ale chyba jak się sama zwolnisz to masz jakiś okres wyczekiwania na zasiłek dla bezrobotnych, chyba pół roku. Niestety nie wiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....mamuśka
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....mamuśka
...jak to jest z mamami kture są na urlopie wychowawczym a przebywa wszpitalu dłurzszy czas czy nie powinny pobierać wtedy chorobowego? jerzeli w danym okresie nie są wstanie sprawować opieki nad dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletka >> idż odrazu jak dostaniesz świadectwo pracy na zasilek czeka sie 3 mieś i wypłacają tylko za mieś.... na zarejestrowanie sie masz 6 mieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Na urlopie wychowawczym nie ma się prawa do płatnego zwolnienia, podobnie jak na bezpłatnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allkkaa
Witam. 31 sierpnia kończy mi się urlop wychowawczy i umowa. Obecnie jestem w ciąży i planuję od 1 września iść na chorobowe. Czy jest to możliwe, czy muszę wrócić do pracy np. na miesiąc i później na chorobowe. Proszę o poradę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Jeśli kończy Ci się umowa to jak chcesz wrócić do pracy, pracodawca chce podpisać następną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem zatrudniona na czas nieokreślony. Niedawno skończył mi sie macierzyński, obecnie przebywam na urlopie wypoczynkowym. Pracodawca powiedział mi,że redukują etety itd więc mój powrót byłby fikcją w związku z tym chce dogadać się abym nie wracała do pracy. Przysługuje mi 3 miesięczny okres wypowiedzenia czy należy mi sie jakaś odprawa? Dziekuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allkkaa
Ale we wrześniu będę w 6 miesiącu ciąży więc i tak umowa przedłuża mi się automatycznie do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chipsi
Byłam 3 msce na stażu (z UP) i teraz dostałam umowę o pracę do końca sierpnia. W połowie sierpnia jednak rodzę i teraz nie wiem jak bedzie z wypłatą macieżyńskiego no i czym się różni wypłata za urlop maciezyński od zasiłku macieżyńskiego. Na ile wypłaty moge liczyć i czy dostanę ją automatycznie czy musze gdzieś składać jakieś wnioski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwiutka
czy jeśli będąc na półrocznym przygotowaniu zawodowym z UP dostanę przedłużenie umowy np na drugie pół roku i będe w tym czasie w ciązy to czy mam szanse na jakikolwiek zasiłek? bądź urlop ? co mi przysługuje proszę o pomoc bo jestem zieloniutka w tym temacie :( a chcę przez ten czas ciąży nei martwić się czy mi starczy na dzidziusia czy nie tylko miec jakąś dodatkową pomoc chociaż przez najbliższy czas jeśli mi nie przysługuje to jak mam to rozegrac zeby mi cokowliek przysługiwało? dziękuje za pomoc całuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Wioletto! Jestem na umowie na czas określony do końca sierpnia i wówczas będę już powyżej 3 miesiąca w ciąży, jeśli pracodawca dowie się wcześniej, że jestem w ciąży czy ma prawo mnie zwolnić ?? np. redukcja etatów :) Jeśli tak co najlepiej zrobić ?? Dodatkowo poszłam na zwolnienie lekarskie, ponieważ ciąża jest zagrożona, czy w takim przypadku pracodawca może mi wręczyć wypowiedzenie ?? Jeśli umowa zostanie automatycznie przedłużona do dnia porodu, czy przyszługuje mi jeszcze macierzyńskie ?? Niewykorzystałam również swojego urlopu wypoczynkowego czy pracodawca ma obowiązek wypłacić mi ekwiwalent ?? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agucha51
mam pytanie: mam termin na 5 lipca, teraz jestem na zwolnieniu lekarskim do 23 czerwca, mam zamiar przedłużyć do porodu. czy to prawda, że jeżeli będę na zwolnieniu to ostatnie dwa tygodnie zwolnienia przed porodem zaliczą mi jeko macierzyński? jak tego uniknąć? czy jeżeli powiedzmy ostatni tydzień wezmę urlop, czyli urodzę na urlopie, to macierzyński zacznie się dopiero od daty porodu? z gory dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agucha51
mam pytanie: mam termin na 5 lipca, teraz jestem na zwolnieniu lekarskim do 23 czerwca, mam zamiar przedłużyć do porodu. czy to prawda, że jeżeli będę na zwolnieniu to ostatnie dwa tygodnie zwolnienia przed porodem zaliczą mi jeko macierzyński? jak tego uniknąć? czy jeżeli powiedzmy ostatni tydzień wezmę urlop, czyli urodzę na urlopie, to macierzyński zacznie się dopiero od daty porodu? z gory dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 soul78 Są pewne uwarunkowania w tym temacie, zobacz tutaj http://prawo-pracy.pl/ na forum było wiele razy poruszane 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Allkkaa Po powrocie z wychowawczego, bez względu na ti, jaki czas będziesz pracowała, przysługuje zasiłek. Nie musi być m-c. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 chipsi A jaką masz w tej chwili umowę? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Szczęśliwiutka A jaka to jest umowa? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 macjola W ciąży można wypowiedzieć jedynie umowę w przypadku upadłości lub likwidacji zakładu pracy, albo też w przypadku zwolnienia dyscyplinarnego. Jeśli umowa jest do dnia porodu to macierzyński się należy, 1 dzień za pośrednictwem pracodawcy, reszta poprzez ZUS. Jeśli umowa zostanie rozwiązana to pracodawca musi wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 agucha51 W zasadzie na podstawie zwolnienia chorobowego powinno być wypłacone chorobowe, a nie macierzyński. Jeśli urodzisz na urlopie wypoczynkowym to macierzyński zaczyna się od dnia porodu. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allkkaa
Wioletto, dzięki za odpowiedź, ale chodzi mi o to czy mogę pracodawcy wręczyć zwolnienie chorobowe od 1 września. Dodam, że wychowawczy mam do 31 sierpnia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Tak, właśnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mam jeszcze jedno pytanie, obecnie jestem zatrudniona za najniższą krajową , czyli podstawa + prowizja. Pracodawca składki odprowadza tylko od ten części podstawowej. Mąż nie pracuje i najprawdopodobniej będę na zwolnieniu do końca ciąży. Czy przysługują nam jakieś dodatki ?? Ciężko będzie przeżyć za te 600 zł. Pozdrawiam serdecznie Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Chyba, że coś z opieki społecznej, bo z tytułu zatrudnienia nic mi nie przychodzi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam🌻 ma pytanko : w obecej firmie pracuje 4 lata,umowe mam do 31,12,2007,obecnie jestem na zwolnieniu chorobowym to jest od 15 grudnia 2005roku.na 22 lipca 2006 mam termin porodu,i potem chce isc na urlop macierzynski i ile on obecnie wynosi oraz jak jest platny? a czy nalezy mi sie urlop wychowawczy i jaka jest jego dlugosc ,oraz jak jest platny? dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyt1
mam małe pytanie. jeśli udzilamy urlopu wychowawczego czy potrzebne jest oswiadczenie drugiego rodzica, że nie korzysta z urlopu wychowawczego w tym samym czasie? co z osobami, które mają orzeczoną separację lub rozwód? bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×