Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Ciąża- jaki zasiłek chorobowy
Witam. Jestem w ciąży i zamierzam iść na L4, chciała bym się dowiedzieć jak zus nalicza chorobowe. Załóżmy że moja pensja z umowy o pracę wynosi 4 tyś, do tego dochodził wykorzystany urlop-wczasy pod gruszą i nadgodziny w sumie dodatkowy 1tyś. Czy zus naliczy mi chorobowe tylko z umowy, czy też weźmie pod uwagę w/w dodatkowy 1tysiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem w ciąży i od 1 czerwca jestem na L4. Mam takie pytanie kiedy mam złożyć wniosek o urlop macierzyński ??Jesli po porodzie to ile mam na to czasu?? Jeśli przed porodem to ile przed??Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem w ciązy i od 1 czerwca jestem na L4. Mam pytanie kiedy mam złożyć wniosek o urlop macierzyński?? Przed porodem czy po? I Ile mam na to czasu??Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .._mamusia
Jesli ten dodatkowy 1000 zł jest doliczany do wynagoodzenia na umowe o prace - to kwota za zwolnienie bedzie wypłacana w 100% czyli 5000 tys. Jeśli ten 1000 to bonus do reki a nie na papieraze to nie bedzie on liczony. O urlop macierzyński składamy po porodzie. Po porodzie dostaje sie zaswiadczenie o il dzieci i kiedy był poród, TO niesiemy do pracodawcy i oni juz dalej śla do zus. Ma siena to krótki okres. Najlepiej w ciągu tygodniam po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosicielka bąbelka
Witam. W moim zakładzie pracy jestem zatrudniona od 2 lat, obecnie mam umowę na czas nieokreślony.Jestem w 8 tygodniu ciąży i od wczoraj jestem na zwolnieniu chorobowym.Wyczytałam gdzieś, że należy mi się zasiłek chorobowy płatny 100% i jego podstawą miesięcy. Tak się składa, że w ciągu tych 12 miesięcy mieliśmy w zakładzie pełno nadgodzin oraz pracowaliśmy w godzinach nocnych. moje wynagrodzenie netto wynosi 1200 zł natomiast z nadgodzinami wynosiło 1500-1800.czy nadgodziny są brane pod uwagę do obliczenia podstawy zasiłku? proszę serdecznie o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosicielka bąbelka
Witam- jeszcze raz poprawione W moim zakładzie pracy jestem zatrudniona od 2 lat, obecnie mam umowę na czas nieokreślony.Jestem w 8 tygodniu ciąży i od wczoraj jestem na zwolnieniu chorobowym.Wyczytałam gdzieś, że należy mi się zasiłek chorobowy płatny 100% i jego podstawą jest średnie miesięczne wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy. Tak się składa, że w ciągu tych 12 miesięcy mieliśmy w zakładzie pełno nadgodzin oraz pracowaliśmy w godzinach nocnych. moje wynagrodzenie netto wynosi 1200 zł natomiast z nadgodzinami wynosiło 1500-1800.czy nagodziny są brane pod uwagę do obliczenia podstawy zasiłku? proszę serdecznie o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie czy po urlopie macierzyńskim trzeba iść od razu na urlop wychowawczy czy można wrócić do pracy a pozniej pójść na wychowawczy.Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISKA321
CHCIALAM SIE DOWIEDZIEC JESLI NA JEDNO DZIECKO POBIERAM ALIMENTY A NA DRUGIE NIE TO NALEZY MI SIE DODATEK Z TYTULU URODZENIA DZIECKA I RODZINNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka87
Szukam pomocy !!!! Jestem na wychowawczym bezpłatnym do 23 maja niby na czas nieokreślony . teraz jestem w 4 miesiącu ciązy zaniosłam zaświadczenie o ciązy mam się stawić do pracy 23 maja a poród mam na 9 śierpina powiedzcie mi czy mogą mnie zwolnić ? czy mam przepracowac te 2 miesiące ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka87
MISKA321 - z tego co wiem 1 tysiąć dostaniesz a ten drugi to albo jesteś z ojcem i wykaz dochodów albo alimenty . Zalezy czy dziecko ma nazwisko twoje czy ojca te drugie ? Najlepiej zapytać w opiece . ale wpisz w gogle potrzebne dokumenty do zasiłków rodzinnych 2011 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z zasiłkiem?
Mam umowę o pracę do 30 czerwca. 6 lipca wyjeżdżam, wracam 18 lipca. Wiem,że jak pójdę się zarejestrować np 4 lipca a mi wyznaczą termin na np 14 lipca to nie będę mogła się zjawić, a wyjazdy nie są usprawiedliwieniem. Dobrze by było zarejestrować się jak wrócę, czyli po 18 lipca, ale mam w związku z tym pytanie - czy dostanę wtedy zasiłek naliczony od 30 czerwca czy dopiero od 18 lipca (byłabym wtedy stratna). Czy ktoś się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetolek
Nie wiem czy ktos jeszcze to Czyta . ale szukam i szukam odpowiedzi i raz pisze tak a raz inaczej . Więc mam pytanie jesli ktoś tu jeszcze odpisuje . Chodzi mi oto od dwóch lat jestem na urlopie wychowawczym . teraz w wrzesniu zacvzyna mi się bezpłatny wychowawczy . Umowę mamk na czas okreslony do grudnia 2012 i mam pytanie jestem w ciązy 4 tydzien dopiero . co zrobić zeby dostac pieniądze jakieś ? wrócic na 1 dzien do pracy i nba 2 dzien przynies chorobowe ? czy wogule nie wracac i zaniesc zwolnienie l4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhouuu
hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie! pracowałam na całym etacie wynagrodzenie 1700 przez 6 m-cy, przez kolejne 6 m-cy pracowałam w tej samej firmie na 1/4 etatu wynagrodzenie 425. Staramy się z mężem o dziecko czy jak teraz pracodawca zatrudni mnie na cały etat a zaszłabym w ciążę to zasiłek chorobowy będę miała płacony jakbym pracowała na całym etacie czy brana jest pod uwagę średnia z ostatnich 12 mcy??????????????? Proszę o odpowiedź . Średnia z ostatnich 12 m-cy jest tylko podczas urlopu macierzyńskiego czy na chorobowym także (zwolnienie L4 B)??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brak przelewu z zusu

Witam. Niecałe 4 miesiące temu urodzilam dziecko. Moja umowa o prace wygasla 31.10. jeszcze w listopadzie mój zaklad pracy przelał pieniadze na konto a teraz jak to jest? Dzisiaj jest 11 a ja jeszcze nic nie dostalam. Podobno z automatu podchodzę na zasilek a tu kasy nie ma. Co powinnam zrobić?

Z góry dziękuję Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wg ty

Zadzwoń do ZUS. Zakład pracy pewnie przelał pieniądze jeszcze za październik. A zasiłek ZUS wypłaci w ciągu 30 dni od otrzymania kompletu dokumentów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×