Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Wioletta---

Tak jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja poprosze
Jestem w tej chwili na urlopie wychowawczym od kwietnia 2004. W poczatku grudnia urodzę drugą dzidzie:) Jaka srednia bedzie brana do naliczania zasilku macierzynskiego i w jakim wymiarze bedzie przyslugiwal mi urlop wypoczynkowy? ( czy tylko za 2006, czy tez moze jeszcze za 2005?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pytanie
chce zlozyc wniosek o zasilek rodzinny na dziecko czyli marne 43zl :-) oprocz wniosku co jeszcze musze dolaczyc?? i jak czesto ten wniosek sie sklada bo slyszalam ze co trzy miesiace :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolezanka ma umowe do dnia porodu.ma nie wykorzystane 40 dni urlopu.pracodawca obiecuje ze jak skonczy jej sie maciezynski to dostanie umowe i bedzie mogla sobie odebrac zalegly urlop?? czy to ma sens??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
To ja poproszę, sytuacja wygląda tak: osoba powracająca z wychowawczego ma prawo w danym roku do urlopu proporcjonalnie czyli wracasz w grudniu, za jeden m-c należy Ci się urlop wypoczynkowy, czyli albo (zależy od Twojego stażu): do 10 lat - 2 dni powyżej 10 - 3 dni Podstawą do wyliczenia zasilku będzie stawka określona w umowie o pracę, jeśli takowej tam nie ma np jest godzinowa albo coś to wtedy stawka osoby zatrudnionej na takim samym lub podobnym stanowisku Ja mam pytanie Wniosek należy zlożyć albo do pracodawcy, albo do organu właściwego jakim jest Urząd Gminy i Urząd Miasta. Okres zasiłkowy rozpoczyna się 01-09-2005, trwa do 31-08-2006, i tak składane są wnioski potrzebne dokumenty: dowód osobisty (Twój), informacja o dochodzie z urzędu skarbowego (dochód Twój i małżonka), akt urodzenia dziecka, no i wniosek, który można sobie wydrukować ze strony http://www.zus.pl/formul/Zal_1.pdf cikita76 Bzdura, nie ma sensu. Jesli umowa jest do dnia porodu z tym dniem rozwiązuje się stosunek pracy czyli wszystko powinno być uregulowane tzn wypłacony ekwiwalent za urlop, świadectwo pracy, rozliczenie z pracownikiem. Chyba żeby pracodawca podpisał kolejną umowę to wtedy ma sens. Umowa do dnia porodu, za pierwszy dzień macierzyńskiego zasiłek wypłaca pracodawca (zależy jeszcze od jego wielkości, tzn wypłaca jak zatrudnia powyżej 20 osób), za nastepny dzień i do końca macierzyńskiego wypłaca ZUS, do ZUS-u trzeba złożyć dokumenty. Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWKA26
moja kolezanka nie ma slubu a przechodzi teraz na urlop wychowawczy czy nalezy jej sie ten dodatek 400 zl i zasilek rodzinny czy musi miec zasadzone alimenty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Głównym kryterium do uzyskania zasiłku rodzinnego i dodatków do niego jest dochód, jeśli nie przekracza go to nie ma znaczenia czy ma zasądzone alimenty czy nie. Jesli ma zasądzone trzeba je włączyć do dochodu składając wniosek o rodzinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWKA26
dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie.Jestem teraz na urlopie wychowawczym który mam przyznany do wrzesnia 2006 r. coreczke urodziłam w kwietniu 2004r. a w kwietniu 2006 r urodze drugie dziecko czy ja mam przerwać w kwietniu urlop wychowawczy i isc na macierzynski czy mam skonczyc wychowawczy na pierwsze dziecko i dopiero we wrzesniu isc na macierzynski.Umowe o prace mam do sierpnia 2008 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okla
Witam, ja mam pytanie odnośnie zasiłku jednorazowego po porodzie który wynosi o ile dobrze wiem 500zł, napisz prosze jakie dokumenty musze dostarczyć do Urzędu miasta bo rozumiem ze tam musze składać dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA TEŻ MAM PYTANIE
W tym miesiącu szefowa zmieniła mi umowe zlecenie na umowę o pracę na 1/4 etatu, po jakim czasie przysługuje mi kuroniówka i jaki wymiar urlopu mi się należy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Viki2 - trzeba przerwać wychowawczy i rozpocząć macierzyński Wychowawczy na dziecko możesz wykorzystać do ukończenia przez dziecko 4 lat czyli po macierzyńskim (z tego co z grubsza liczę) pierwsze dziecko nie będzie jeszcze miało 4 lat wtedy bierzesz wychowawczy na pierwsze a potem dopiero na drugie okla - ten dodatek za urodzenie dziecka 500zł to jest dodatek do zasiłku rodzinnego, czyli musi Ci przysługiwać rodzinny i związane z tym kryteria, powyżej z grubsza wyjaśniałam co potrzeba (odpowidź dla "ja mam pytanie") Na kuroniówkach się nie znam a co do urlopu wypoczynkowego przy niepełnym etacie1/4 to będzie: staż do 10 lat - 8 godzin staż ponad 10 lat - 10 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam umowe od 3 stycznia tego roku do dnia porodu -ktory planowo wypada 2 grudnia. jest to moja pierwsza praca jestem po licencjacie.czy przysluguje mi jakis urlop????? czy pracodawca ma mi cos wypłacic???? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
1/12 z upływem każdego m-ca, czyli za 11 m-cy - wg mnie 19 dni. Jesli urlop nie był wykorzystany w naturze powienien być wypłacony ekwiwalent z chwilą zakończenia stosunku pracy tj z dniem porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zapomnialam dodac ze jestem na zwolnieniu juz od 6 misicy czy w takim wypadku tez pracodawca ma mi wypłacic urlop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soli
Witam, mam małe pytanko, czy jesli mój maz ma 1400 brutto, a ja około 2000, czy jesli chciałabym uzyskac urlop wychowawczy, to uzyskałabym jakis zasiłek.Jezeli byłby dłuzszy niz 3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Endzi204 - zwolnienie lekarskie nie ma wpływu na urlop wypoczynkowy Soli nie piszesz ile macie dzieci, tak z grubsza dochód netto należy podzielić przez osoby w rodzinie, granica jest 504zł, jeśli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne 583zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Soli - zapomniałam, Twojego wynagrodzenia nie należy wliczać bo go utracisz idąc na wychowawczy czyli jeśli jest tylko jedno dziecko to spełniasz kryteria dochodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagola
jetsem obecnie na urlopie wychowawczym (leci 2 rok) do 30/08/.2006, teraz planuję 2 ciążę i myślę że do końca roku tak będzie, w momencie kiedy dowiem się o ciąży chcę zaanonsować powrót do pracy w celu pojścia na L4, do rozwiązania myśisz że tak można? mam umowę na czas nieokreślony i pracuję w budzetówce zaraz ma jeszcze jesdno pytanie ale muszę zebrać myśli pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagola
ok a teraz druga sytuacja nie idę na zwolnienie czyli ciągnę urlop do porodu, jesli urodzę w połowie wakacji, to macieżyński pokryje mi się z urlopem wypoczynkowym, czy mogę liczyc na oddanie urlopu wypoczynkowego, skoro wczesniej byłam na wychowawczym(dodam że przy pierwszym dziecku urlop macierzyn w 100% pokrył się z wakacjami, ale po skonczeniu maciezynskiego dostałam 56 dni urlopu wypoczynkowego) ale to zawiłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też
mam przedłużoną umowę o pracę do dnia porodu. Przepracowałam w firmie półtora roku. Czy po porodzie mogę skorzystać z zasiłku macierzyńskiego, a po nim zarejestrować się do urzędu Pracy jako bezrobotna i pobierać zasiłek ???????????????????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freeka
Witaj Wioletto Ja mam mam takie pytanie Obecnie jestem zarejestrowana w urzedzie pracy jako bezrobotna od przeszlo 2 lat (ostatnio na czas 2 tyg sie wyrejestrowalam aby zachowac status absolweta) Chozi mi o to czy z urzedu pracy nalezy mi sie jakis zasilek macierzynski lub cos podobnego.. Moj maz pracuje Praca zasadnicza jego to 2100, wynagrodzenie za m-c 2900 a do wyplaty po potraceniach wszelkich skladek(w tym pozyczka 600zl) ma srednio ok 1000-1200 zl Czy przy takich zarobkach nalezec nam sie bedzie jakis zasilek? Obecnie jest nas tylko dwoje... Z gory dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pracuję w księgowości i właśnie policzyłam i wychodzi że mąż cię chyba nieźle kantujwe. Jak wynagrodzenie wynosi brutto 2900 to po potrąceniu wszystkiego co możliwe wychodzi mi netto 1955,43. No to coś jest nie tak z tym co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freeka
Aga nie kantuje bo te dane spisalam z paska z wyplata moge ci podac nawet wszelkie rozliczenia... i tak pisze na pasku wynagrodzenie za m-c to 2928.71 suma potracen 1879.34 placa zasadnicza 2100.00 do wyplaty 1049.37 za to skladek tych co odtracenia sa jest tyle ze glowa mala... :( skladki emerytalne, rentowa,chorobowa, jakas podstawa do ubezp. zdrow., skladka na ubezp.zdrow 7,75%, skladka na ubezp zdr 0.5% skladka KZP skladka PZU podatek dochodowy, skladka emerytalna i pozyczka to sa wszystkie potracenia ktorych suma wynosi --- 1879.34 i do wyplaty 1049.37 Wiec sama widzisz ze nikt nikogo nie kantuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soli
dzieki nie mamy dzieci, to bedzie pierwsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noto teraz rozumiem, ale do rozliczeń których używa sie przy zasiłkach rodzinnych nikogo nie obchodzi PZU, KZP i jakas spłata pożyczki. Bierze się brutto i odejmuje się skł. emeryt. rent. chorob. i zdrowot. i to wszystko. Tak jak napisałam z 2900 zostaje 1955,43 i to dzieli się np na 3 (rodzice i 1 dziecko) i wychodzi 651,81. No i to juz przekracza ustawowy próg 504zł i nic Ci się nie należy. Ani zasiłaek rodzinny, ani te 500zł po urodzeniu dziecka, ani becikowe jeśli wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
jagola - co do urlopu to wracając z wychowawczego w danym roku należy Ci się proporcjonalny. Druga sprawa to na wniosek pracownika urlop powinien być udzielony po urlopie macierzyńskim. Co do zwolnienia lekarskiego - to sama musisz zdecydować jak postapić. i ja też - tak jak wcześniej napisałam przedłużenie umowy do dnia porodu powoduje, że za pierwszy dzień macierzyńskiego zasiłek wypłaca pracodawca, resztę ZUS. Co do zasiłków dla bezrobotnych to nie znam odpowiedzi. Freeka - trudna sprawa, w czasie zarejestrowania w UP nie podlegasz ubezpieczeniu chorobowemu, wiec wg mnie jako taki zasiłek macierzyński nie przysługuje Ci. Może coś się należy z opieki społecznej. Aga 28 - ale Freeka pisze, że w potrąceniach jest pożyczka 600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freeka
Wiec liczy sie brutto...? A nie placa zasadnicza? tylko ze nikt nigdy nie ogladal danej kwoty na oczy... Jak chcecie moge wam nawet napisac jakie kwoty to te potracenia... pozatym.. Same zobaczcie nawet wynagrodzenie miesieczne jest ruchome... za sierpien wynosilo ono 2828 a za lipiec np 2995 i wg tego ... wtedy gdy jest mniejsza bo a w lipcu np 2995 potracenia 1811 do wyplaty 1183 To jakis matrix!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Brutto pomniejszone o składki ZUS pracownika, podatek, składkę zdrowotną Pozostałe potrącenia nie wynikają z przepisów tylko albo z własnego wyboru, z dobrowolnego, nie obowiązkowego zapisania się na coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×