Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość tosia22
chcę starać sie o dodatek do rodzinnego z tyt. wychowawczego i probuje obliczyc dochód netto męża z pitu 2005 ,co musze odjac; składke na zdrowotne i społeczne i zaliczkę pobrana przez platnika (czy to jest właśnie podatek)? czy od września 2007 bedzie trzeba dostarczyc rozliczenie meza za 2006?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
zaliczka - tak, podatek od wrzesnia za 2007 odjąć składki i podatek, tak, jak piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czu mozecie mi pomoc i wyszukac wszystkie bledy w tekscie?? Prosze o porwienie tekstu. Ma to byc prosba o wydanie paszportow dla dzieci.Tlumaczylam ten teks z innego jezyka i wiele w nim powtorek i pewnie bledow.. Pomozcie mi Dzieki Skladam prosbe o wydanie paszportow dla mych dzieci MM lat 8 MM lat 6 MM lat 5 w celu uzyskania rezydencji, a razem z tym mozliwosci kozystania z ulg i zapomog spolecznych przewidzianych przez prawo, niezbednych do zagwarantowania im radosnego i godnego dziecinstwa jest to prawo kazdej osoby, a tym bardziej najmniejszych. Moja prosba motywowana jest niezreczna sytuacja rodzinna wynikajaca z niekorzytsnych dla mnie wydarzen, ktore doprowadzily mnie do separacji, ktora byla niezbedna dla mnie i mojich dzieci. Wspolzycie rodzinne z mojim bylym mezem kultury i wiary islamickiej stalo sie niebezpieczne i umilajace. Byly maz swojim aroganckim zachowaniem dopuszczal sie wobec mnie i dzieci karygodnej przemocy, doprowadzajac nas do stanu ubustwa i glodu. Z wyzej wymienionych przyczyn doszlo do separacji. Z pomoca przyszla nam opieka spoleczna, ktora zagwarantowala nam dach nad glowa i normalne zycie. Po 3 latach zycia w domu op. spolecznej otrzymalam mozliwosc podjecia pracy, wynajmu mieszkania oraz umozliwilam dzieciom uczeszczanie do szkoly ktore wczesniej bylo niemozliwe ze wzgledow ekonomicznych oraz niecheci ich ojca, ktory nie chcial ich integracji z innymi dziecimi z inna kultura niz jego narodowa. Trudne godziny pracy, ktore wykonuje aby utrzymac dom i dzieci wymagaja kilku godzinnej obecnosci baby-sister ktora oplacam. Ojciec dzieci ani razu po naszym rozstaniu nie wywiazal sie z obowiazkow alimentacyjnych. Wszystkie koszta zwiazane z utrzymaniem domu sa ma mojej glowie. Biorac pod uwagie mozliwosc korzystania z ulg i zapomog spolecznych, umozliwiajacych dzieciom godne dorastanie prosze o pozytywne i rychle rozpatrzenie mojej prosby o wydanie paszportow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angiel
witam!!! uprzejmnie proszę o pomoc,mam pytanie dotyczące urlopu wychowawczego a mianowicie:byłam na urlopie wychowawczym prawie dwa lata i wróciłam do pracy niestety teraz widzę że mimo zaangażowania rodzinny trudno jest nam pogodzić wszystkie obowiązki i chciałabym ponownie wrócić na ur.wychowawczy i wykorzystać go do końca,bardzo proszę o odpowiedz czy jest to możliwe i w jaki sposób,dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluna1
Hej!!! wiolu czy wiesz moze czy bedac zarejestrowana na pośedniaku od dwoch lat i majac dziecko 7mc moge sie starac o jakies pieniadze od nich jesli tak to w jaki sposob???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamacia
witam ,pytam tak na przyszłoś bo chciałabym wiedziec, jezeli jestem zatrudniona w firmie na 3/4 etatu umowe mam na 2 lata o lutego pracuje w niej juz 7 miesiecy to jezeli zaszłabym w ciaże i przeszła na l4 jak bedzie ono placone?jako średnia z 3 miesiecy czy podstawa wpisana w umowie?z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta! Powiedz mi proszę czy urlop wychowawczy wlicza sie do lat pracy czy nie? Macierzyński to naturalnie tak ale własnie nie wiem jak to jest z wychowawczym?! Dziękuje bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwa dni opieki
Witam, w lipcu urodze dziecko czy juz w tym roku bedą przyslugiwac mi dwa dni opieki? (po zakonczonym macierzynskim) z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do wszystkich osob, ktore cokolwiek wiedza na ten temat: jakiego rodzaju prace mozna wykonywac na urlopie wychowawczym? Wkodeksie pracy pisze tak: Art. 1862. § 1. W czasie urlopu wychowawczego pracownik ma prawo podjąć pracę zarobkową u dotychczasowego lub innego pracodawcy albo inną działalność, a także naukę lub szkolenie, jeżeli nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Ale co to tak naprawde zanczy? Czy znaczy to,ze w takim razie mozna sie uczyc badz pracowac tylko w domu? Bo chyba tylko praca w domu nie wyłącza możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem? Skad moje pytanie: po prostu zastanawialam sie czy bedac na urlopie wychowawczym bede mogla pare godzin w tygodniu (powiedzmy dwie godziny dziennie) w szkole jezykow obcych jako lektor na umowe zlecenie lub o dzielo. Ale w mysl tego przepisu chyba nie, prawda? Niech ktos mnie oswieci w tej kwestii i ewentualnie poda przyklady prac, ktore mozna wykonywac bedac na urlopie wychowawczym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama-sobie
Witam! W styczniu urodzilam dziecko i ojciec dziecka niestety nie przyznaje sie do ojcostwa.Podalam go jako NIEZNANY ale bede robila badania zeby moc pozniej starac sie o alimenty.Wiem ze jest to jego dziecko takze alimenty to kwestia czasu. Prosze o odpowiedz- o co moge sie ubiegac w tej sytuacji? Czy moge tez sie starac o te dwa becikowe ( bo z tego co wiem to mieli zlikwidowac to drugie dla najubozszych?! Jestem w bardzo trudnej sytuacji finansowej!!!-zarejestrowana w urzedzie bez prawa do zasilku. Dziekuje serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejczu
mam pytanie jesli pracowalam na pol etatu przez rok i 3miesiace i zostalam zwolniona dyscyplinarnie to czy nalezy mi sie zasilek???i w jakim czasie powinna zglosic sie do urzedu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejczu
i mam prosbe jesli ktos by mogl mi odpowiedziec na to pytanie prosze o emaila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie - od 20 listopada 2006 jestem na zwolnieniu i ostatnio zaczął płacić mi ZUS. We wrześniu 2006 dostałam awans a co za tym idzie podwyżkę, a teraz po ostatniej wizycie w ZUSie dowiedziałam się ze bede dostawać średnia zarobków z ostatniego roku ( do dnia zwolnienia ).... to nie fair, czemu moim awansem moge sobie oko wytrzeć????? aaaaaaa i mój pracodawca zostal wezwany na wyjaśnienia bo zostało jakieś dochodzenie w tej sprawie wszczęte. CZY KOBIETA W CIążY NIE MOZE ZARABIAC WIECEJ ???? zwłaszcza że jak dostałam awans to nie wiedziałam o ciąży... Z góry dziękuję za odpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie. jestem w ciazy. jestem na zwolnieniu lekarskim juz 185 dni. niestety nie wiedzialam, o tym ze trzeba zlozyc wnisek o swiadczenie rehabilitacyjne 6 tygodni przed uplynieciem 182 dni.dowiedzialam sie ze po uplynieciu 182 dni zus wstrzmuje wyplate pieniedzy. czy jeszcze moge zlozyc ten wniosek i czy na to jest tez jakis termin??? bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolu - bardzo proszę o odpowiedź. Jestem na 1. roku studiów doktoranckich. Dostaję stypendium doktoranckie i stypendium naukowe, od obu nie są odciągane żadne składki. Praktycznie jestem więc studentem. Z powodu ciąży i wychowania dziecka będę musiała wziąć urlop dziekański, co wiąże się z utratą stypendium. Zarobki = 0zł. Czy doktorantce w takiej sytuacji należy się becikowe, czy jakakolwiek zapomoga/zasiłek? Dziękuję za poświęcony czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolu - pozwolę sobie uściślić: W internecie spotkałam się z zapisem, że \"Doktorantka ma prawo do przedłużenia studiów doktoranckich o rok z powodu ciąży i nie traci wtedy stypendium\", ale nie wiem czy to jest zapis aktualny, w końcu dopiero calkiem niedawno zrobiono z nas studentów studiów 3. stopnia. Dodam, że w regulaminie studiów doktoranckich na mojej uczelni nie ma ani słowa o takim fakcie, jest tylko zapis o przedłużeniu studiów o rok. Jeżeli jesteś w tym temacie zorientowana - daj proszę znać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletto dlaczego
milczysz!? Bardzo nam wszystkim zalezy na odpowiedziach!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletto dlaczego
rozumiem,ze tez masz swoje sprawy ale moze chociaz raz,dwa razy w tygodniu udaloby Ci sie usiąść przy kompie na chwilę?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
jak dam radę odezwę się wieczorem, albo po jutrze czyli w czwartek pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Zdodnie z obietnicą i pozdrawiam 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 angiel Wychowawczy można wykorzystywać najwyżej w 4 częściach, nie dłużej niż 3 lata, i jeszcz jeden warunek, do ukończenia przez dziecko 4 lat. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 maluna1 zasiłek rodzinny, dodatek z tytułu urodzenia dziecka 1000 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kamacia średnie z otrzymanych wynagrodzeń 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kroliczekm W czasie wychowawczego obecnie jest opłacana składka z budżetu państwa, jest okres stażu i opłacona jest składka 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 dwa dni opieki tak, wykorzystujesz Ty albo mąż zielono- czerwona tego chyba nikt nie wie do końca, wg mnie Twoje prace mieszczą się w granicach spokojnie. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 sama-sobie baz dochodu musisz sie spieszyć bo w ciągu 3 miesięcy od urodzenia trzeba złożyć kompletny wniosek Dokładnie nie wiem jak to jest z ojcem nieznanym, ale chyba rodzinne + 1000 becikowe, dodatek dla osoby samotnie wychowującej Zgłoś się też do opieki społecznej 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ejczu nie wiem dokładnie, chyab ½ etatu to za mało zobacz na http://www.prawo-pracy.pl/ na forum🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 magda.r Niestety takie przepisy, zmiana wynagrodzenia nie powoduje nowej kwoty w podstawie zasiłku Może mieć awans, jeśli jest wszystko OK trzeba wrzucić na luz, uzbroic sie w cierpliwość, taki jest zus, a do kontroli ma prawo [🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 poznanianka Musisz jak najszybciej załatwoc, wg mnie wypłacą Ci wstecz 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Chemical Niestety nie wiem, należałoby się najpierw dowiedzieć, czy stypendium traci się, jesli nawet nie to czy przekracza dochód do rodzinnego, wtedy becikowe + rodzinne 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angiel
WIOLETTO BARDZO CI DZIęKUJE ZA POMOC.POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletto Dziękuję 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 niestety kiepsko mi sie ta ciaza zeszla z awansem... :( no ale cóż najważniejsze jest dziecko :D jeszcze raz dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama-sobie
Dziękuję Ci Wioletto! Ale co mam zrobic,żeby starać sie o ten dodatek dla osoby samotnie wychowujacej? A ta Opieka Społeczna to nie to samo co MOPS-Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej?-tu juz o rodzinne i becikowe zlozylam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też chcę wiedziec
W ubiegłym roku wykorzystałam cały przysługujący mi urlop macierzyński i wypoczynkowy obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim.Od porodu "mam ciągłość". Czy w tym roku pracodawca ma prawo odmówić mi wypoczynkowego? Czy po napisaniu wniosku o wychowawczy a w czasie wypoczynkowego mogę go przerwać z powodu choroby i czy to odroczy mi wychowawczy, czy mimo choroby będę musiała go rozpocząć w wyznaczonym terminie. Umow o pracę - czas nieokreślony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj wioletko! dziekuje za odpowiedz na moje poprzednie pytanie🌻mam taki nastepny problem. jestem w ciazy i chodzi o to moje swiadczenie rehabilitacyjne.wniosek zlozylam po terminie, ale podobno dostane wyrownanie i nic sie stalo . tylko ze mam od poczatku ciazy problem z pracodawca. zanim poszlam na L4 bylam asystentka dyrektora w pewnej firmie.bedac na zwolnieniu okazalo sie ze moj szef nie jest prorodzinny. ciagle robil mi problemy. wysylalam mu zwolnienia poczta, az od pewnego dnia korespondencja zaczela wracac do mnie, bo on przestal ja odbierac.no i od tamtego czasu wysylam zwolnienia do jego ksiegowego a on do zusu. ksiegowy okazal sie rowniez frajerem. ciagle zglasza w zusie ze zwolnienia wysylam po terminie, zeby robic zamieszanie. a ja potem musze to wszystko prostowac i dostaje wyrownania ale trwa to strasznie dlugo. teraz z tym swiadczeniem rehabilitacyjnym wywineli mi nastepny numer. a mianowicie jest taki druk potrzebny do swiadczenia rehabilitacyjnego \" wywiad zawodowy\" druk ten musi wypelnic wypelnic pracodawca. w ciezkich trudach udalo mi sie do niego dodzwonic, a on powiedzial ze mam ten druk wyslac do jego ksiegowego i on go wypelni i jeszcze tego samego dnia odesle. oczywiscie mijaja dni i tygodnie, a druku nie odeslal. w dodatku jest tam taka rubryka gdzie trzeba wpisac date ostatniego badania okresowego, a on mi nigdy takich badan nie robil. firma kilka miesiecy temu zniknela . w biurowcu w ktorym sie miescila jej nie ma i nikt nie wie gdzie jest, wiec nawet gdybym chciala wyslac kogos do mojego szefa to ie mam gdzie. sama na lezaca tego nie zalatwie, bo jak go znajde?. a zus potrzebuje ten druk wypelniony przez niego zeby moc mi zaczac wyplacac pieniadze . i co ja mam teraz zrobic? kurcze jestem tym wykonczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaczek...
Witaj Wiolu :) mam pytanie odnośnie ochrony kobiet w ciaży...czy jesli sie ma zatrudnienie na czas nieokreślony to jest się juz pod ochrona przed zwolnieniem od początku ciąży?? czy dopiero po 3 miesiącu ciąży?? Z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam takie pytanie. Kto wypłaca zasiłek wychowawczy? I jeśli przebywa się na urlopie wychowawczym to czy pracodawca odprowadza jakieś składki do ZUS w tym okresie (zatrudnia tylko 1-ego pracownika)? Obecnie jestem zatrudniona na czas nieokreślony. Czy pracodawca może mnie zwolnić kiedy będę na urlopie wychowawczym? Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOTA
Witam. Jestem w 7 miesiącu ciąży a do tej pory nie pracowałam legalnie czyli nie byłam zarejestrowanym pracownikiem.Czy dostanę jakieś pieniążki za urodzenie dziecka i jakieś rodzinne czy coś wtym stylu???Gdzie mam się o to ubiegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastko w czekoladzie
Mam pytanie. Od 4 grudnia jestem na zwolnieniu (obecnie jestem w 9 misiacu ciazy) i jeszcze nie dostalam zadnych pieniedzy z ZUS-u. Jestem zatrudniona na caly etat. A dzisiaj dostalam takie pismo z ZUS-u: W zwiazku z roszczeniem pani o wyplate zasilku chorobowego za okres od 03,02,2007 do 06,03,2007 Zaklad ubezp. spol. Inspektorat "miejscowosc" Referat /zasilkow zwraca sie z prosba o uzupelnienie zaswiadczenia platnika skaldek z dnia 01,03,2007 w zalaczeniu. W punkcie 10 zaswiadczenia prosimy podac liczbe dni przepracowanych oraz wynikajacych z obowiazku pracy w miesiacu listopadzie 2006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastko w czekoladzie
aha i nie zadalam pytania :O Po pierwsze nie rozumiem wcale tego pisma... a po drugie kiedy dostane pieniazki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×