Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tuska62

termomix proszę o radę

Polecane posty

proszę o odpowiedz na pytanie; jaka jest róznica między modelami termomixu TM 31 a TM 21.Zwłaszcza jeśli chodzi o funkcje. Czy termomix to urządzenie,które wykonuje podobne czynności jak magic bullet z(tv marketu)to takie urządzenie do rozdrabniania i mieszania ,wyrabiania soków Pełnogo typu urządzeń na allegro a kosztuje ok 140 zł. Wydaje mi się że magic bullet nie gotuje i to jedyna różnica.Może ktoś spróbuje mnie przekonać że jednak lepiej kupić termomix za ok 4000 zł niż magic bullet za 140zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tadeusz
Kupiliśmy termomix po obejżeniu prezentacji jego możliwości i jak dotychczas jesteśmy bardzo zadowoleni(2lata).Jedyną jego "wadą" jest cena ale za jakość i wygodę trzeba wszędzie płacić.Teraz trochę konkretów: wyrabianie ciasta szybko-bardzo szybko i rewelacyjnie np.na pierogi 1min. bułki 3min.chleb 3min itp.,gotowanie całych dań naraz w systemie na dole zupa u góry II danie gotowane na parze,gotowanie kremów do ciast(nareszcie nie trzeba pilnować i mieszać), surówki do obiadu w kilka sekund i jeszcze wiele innych ciekawych potraw i napojów takich jak "Kubuś" mrożona kawa lub napoje warzywne. Bardzo przydatną funkcją jest waga która umożliwia nam dokładne dozowanie składników ,z możliwością tarowania po każdym składniku.Szczerze polecam szczególnie dla osób które mają mało czasu na prace w kuchni lub zanią nie przepadają ,termomix skutecznie im pomoże.Na początku użytkowania nie wieżyłem w podawane w przepisach czasy wykonywania poszczególnych czynności,wydawały mi się zakrótkie ,lecz szybko w nie uwieżyłem gdy z surówki zrobiłem papkę.Nie sposób opisać wszystkich możliwości tej maszyny bo samych przepisów dołączonych do kompletu są trzy książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaalinka22
termomixem cieszę się już blisko 2 lata, tak więc mogę podzielić się moimi doświadczeniami. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam go na pokazie podobała mi się, ale stwierdziłam, ze za te pieniądze to... i tu padło przynajmniej kilkanaście argumentów przeciw. Minął jakis czas i sąsiadka ( nie wiedziałam że go ma) zaproponowała mi, że wyrobi mi ciasto na pierogi. Nie cierpiałam tego robić, bo zawsze wychodziło mi za twarde i pół dnia lepiłam te ulubione "frykasy" mojego męża. Ciasto wyszło jej mięciuteńkie i w minutkę! Kiedy kilka miesięcy później zaproponowano mi pokaz, zgodziłam się . Oczarowany nim był mój mąż i to on zdecydował, że zamiast komputera kupimy termomix. I szczerze powiem, że nie żałuję. Na początku wypiekałam wszystkie chleby z przepisów, moja rodzina zajadała się bułkami, pastami, zupami. Śmialiśmy się że nie nadążymy z kupowaniem mąki i nastepnym zakupem bedzie młyn. Cały proces wyrabiania ciast jest krótki od 1 do 3 minut i robi to rewelacyjnie. Placki ziemniaczane w kilka minut, surówki w sekundach. Ogranicza nas tylko nasza chęć i wyobraźnia. Teraz "odpuściłam" , ale termomix używany jest niemal codziennie. Jestem zapracowaną osobą, a prowadzę tradycyjna kuchnię. On pomaga mi we wszyskim. Zetrze czerstwą bułkę na tartą, pokroi kiełbasę, boczek i słoninę. Ugotuje krem budyniowy, wyrobi mięso na pasztet czy sznycle. Do tego jest łatwy w myciu. Zawsze perspektywa rozkręcania, wydłubywania, wypłukiwania odstaraszała mnie od "pomocników" kuchennych- wolałam zrobic to ręcznie. To prawdziwy przyjaciel pani domu. Kiedy rano jest zimno i mam ochotę na owsiankę "zlecam" termomixowi całą pracę, a ja idę robić makijaż. Kiedy skończy, da mi sygnał grając melodyjkę i ciągle miesza, zeby nie było kożuszka którego nie znoszę. A decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka111
do kaalinka22 . Jaki masz model ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurasa4
mam termomix juz 6 lat TM 21 jest to rewelka. Mój ojciec pukał mi się w czoło gdy wydawałem 2700 PLN. On kupił robota kuchennego znanego producenta krajowego i wiecie co? naprawiał go już dwa razy. Za jakość się płaci, cóż ale jaka przyjemność używania i co on potrafi! Ktoś kto widzi tylko obrazek albo zachwyt użytkowników może pomyśleć że to pieniądze w błoto włożone ale do czasu... Mixie nie masz racji. A co do modeli- czytałem opisy TM 31 i chyba się wszystko pokrywa ale w TM 31 jest parę dodatkowych funkcji. trzeba się umówić na prezentację tam Ci pokażą wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo Ci wszyscy co
tak zachwalaja sa jednocześnie sprzedawcami tego badziwstwa albo wam pranie mózgu zrobili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROZSĄDEK
Ci co krytykują - to generalnie sceptycy ale kiepscy bo profesjonalny i czciwy krytykant powinien sam obejrzec przezntację lub mieć termomix i go wtedy KONKRETNIE źle opiniować - niestety krytykanci to Ci którzy albo nigdy nic nie gotowali i nie wiedzą jak kusząca jest perspektywa WYRZUCENIA Z SZAFEK sokowirówek wyciskarek robotodupereli których nie używamy bo nienawidzimy ich potem myć rozkręcać itd albo nie wiedzą o czym mówią i nikomu w nic nie wierzą - wiecie teoria spiskowa :)) jak ktoś chwali to na pewno sprzedawca albo psychotechnika - współczuję Panom - chyba na PiS głosowaliście :))) NIE JESTEM SPRZEDAWCĄ ale uważam że warto zrezygnować z kablówki albo innego mniej ważnego wydatku i kupić coś co nie sprzedawałoby się za te pieniądze gdyby nie było warto. TO SAMO JEST Z RAINBOWEM :0 mój mąż pukał się w głowę a ja po 2 latach od prezentacji KUPIŁAM - za swoje pieniądze :)) - od prawie pierwszej chwili jest największym fanem tego odkurzacza - zwrócił się nam kilkakrotnie przez 8 lat BEZAWARYJNEGO ciągłego odkurzania, trzepania, sprzątania po remoncie pyłów i odkurzania kilka razy całego pensjonatu z piachu i pyłu ! A uwaga kupiłam go 8 lat temu używany to był 4 letni odkurzacz !!!! Po prostu zanim będziecie bredzić o praniu mózgu to zamów sobie mądralo prezentacje - potem pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROZSĄDEK
p.s. Zelmer wodnik to porażka - pranie gąbeczek zasyfionych woreczki filtry a Rainbow nie ma worków i chociażby na tym się oszczędza nie mówiąć o patencie którego nikt do tej pory nie pokonał :) po prostu nikt nie kupowałby odkurzacza za 9 tys zł (sorry nie wiem ile teraz kosztuje) przez tyle lay gdyby nie było warto - ludzie nie są idiotami a kilku pierwszych wrobionych "zniszczyłoby" opinię o urządzeniu - jak ktoś nie wie to przypominam PODSTAWOWA ZASADA MARKETINGU - zadowolony klient powie o tym 3 znajomym -niezadowolony 10 ściu - oczywiście zrobiony w butelkę klient za 4 tys zł czy 9 tys powiedziałby 50ściu i wykrzykiwałby to w prasie w Sądzie w internecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iren
Też mam to urządzenie od roku. Kupiłam na raty. Jestem oczarowana, urządzonko rewelka.Też pukałam sie w czoło jak usłyszałam cenę, Ale naprawdę warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muschka
prosze o podanie adresów placówek serwisowych TERMOMIX-u na terenie woj. śląskiego, po latach użytkowania ( mozna powiedzieć SUPER użytkowania) nastąpiła awaria , coś wysiadło i funkcje podgrzewania i gotowania nie działaja :(. Za przesłanie adresuow z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bożka
Mam termomix juz 5 lat,ale przestałam mi działać temperatura a mechanicy nie potrafia jej naprawic,czy ktos wie gdzie sa serwisy termomixu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koteczka77
I ja mam z 7 lat, szczerze mowiac mało uzywany, najczesciej do wyrobu ziemniakow na placki kartoflane.niestety polamal mi sie "motylek" :( gdzie mozna serwisowac to badziewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koteczka77
podciągam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm......
na allegro jest motylek do kupienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie i za ile mogę (najlepiej najtaniej ) zakupic termomix Mt 31.Proszę o informacje. Proszę o namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cilka78
witam!mam pytanie czy ktoś może mi dać namiary na serwis thermomixa.ja mam już 9lat thermomixa i do tej pory było ok,byłam bardzo zadowolona ....do tej pory...:(na pokazie mi powiedzieli ,że jak coś sie zepsuje to w okienku gdzie waga pokaże się kod zepsulego elementu...ale niestety tak sie nie stało.przy włąaczeniu urzadzenia nóz sie nie obraca:(po tylu latach używania miało prawo sie cos zepsuć) prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubub
Mam zamiar kupić termomix. Mam pytanko. Jak duży on jest. Czy ktoś może podać jego wymiary S X G X W. A co do RAINBOWA, to moim zdaniem lepszy jest odkurzacz centralny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czym sie roznia, poza cena, poszczegolne modele od siebie, na stronie znalazlam trzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtek33
W odpowiedzi na opinie wychwalające pod niebiosa Rainbowa: przecież to totalna porażka! I to za taką cenę?! To maszyna w stylu cudeniek co to krawaty wiąże i usuwa ciąże. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, a ten bubel do prania dywanów to już na pewno się nie nadaje. Wiem, bo moja ciotka dała się skusić złotoustemu akwizytorowi. Jak chcesz cos konkretnego to kup sobie Karchera na przykład. Tylko czysci. Nic poza tym - ale za to jak czysci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolas
Nie ma zeczy nie zniszczalnych tak jak nie ma perpetum mobile!! Moze i to wszystko jest drogie, ale tego warte. Dlaczego kupujemy buty sportowe firmy np.PUMA a nie LOTA czy FAJTEK ,chociaz sa duuuuzo drozsze. Bo te pierwsze maja swoja renome i wytrzymalosc. Dlatego tez polecam zarowno Termomix jak i Rainbow, bo mozna dzieki nim zrezygnowac z wielu innych bubli sprzedawanych w Tele Marketach. Sama mam jedno i drugie wiele lat. A jak chodzi o serwisy to najlepiej wejsc na Google pl. i wpisac termomix, a potem poszperac na stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolas
Wojtek33: cioci przydala by sie jeszcze jedna prezetacia, albo sprzataczka jezeli nie potrafi tak prostej maszyny obslugiwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolas
moge doradzic ci jeszcze jedna obcie. jezeli nie mozesz z jakis wzgledow kupic nowej maszyny, to zobacz strone ebay.de wpisz termomix i wcisnij suchen. Mozesz zorietowac sie po cenach uzywanych urzadzen jaka maja popularnosc i wziecie, ale tez i kupic taniej. Na polskiej aukcji Alegro niestety jeszcze takich zeczy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truda
Witam Mam teromix juz kilka lat i wszystkim doradzam kupcie To jest nowoczesność xxI wieku Zrobie Wam prezentacje, nie zobowiązujące. Mieszkam w Cieszynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania zielona gora
zrobie prezentacje u panstwa w domku pyszny obiadek zapewniony oraz duzo wrazen waroma jest juz wieksza i model ulepszony moj numer tel. 782657284 zielona gora i okolice nowogrod zary zagan lubsko jasien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×