Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marta 28

kto urodził w 37 tygodniu ciąży??????????????

Polecane posty

Gość petronelk2a004
Gira, a poród odbył się sn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
synka urodzilam w 37 tyg, wazyl 3 kg i wszystko bylo ok corke urodzilam w 38 tyg z oznakami wczesniactwa, nie trzymala ciepla sama, po porodzie miala podane leki wiec roznie z tymi tygodniami bywa wg mnie dziecko donoszone to takie ktore wazy wiecej nic 3 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja spodziewam się bliźniąt i według miesiączki jestem 37+1 dzień a według USG 36+5. Jutro lekarz ma mi wyznaczyć termin cesarki ze względu na ułożenie maluszków. Moje maluszki nie są aż tak duże. Podobno bliźniaki już tak mają, że za dużo nie ważą tym bardziej, że ja też jestem drobnych rozmiarów. JU mnie pojawiają się dwie górki na brzuszku:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Graaacja
U mnie dziś zaczął się 37 tydzień ciąży i nie czuję, żebym miała już rodzić. Ale jest to moja pierwsza ciąża, więc być może po prostu nie potrafię rozpoznać pierwszych objawów porodu... Mam nadzieję, że doniosę ciążę do co najmniej 39 tygodnia i będę miała ślicznego i przede wszystkim zdrowego synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka81
Ja urodziłam mojego drugiego Synka w 36/37 tc. Borysek miał 51cm długości i 2200g wagi. Ale podejrzewam, ze nawet gdybym donosila do 40 tc, to nie mial by 3000g, podobnie jak jego starszy braciszek urodzony w 41 tc z waga 2750g i 51 cm długości (urodzony w zamartwicy - w pierwszej minucie 1 punkt Apgar, dopiero w 7 miniucie 10 pkt). Dziś ma 4 lata, rozwija sie zupelnie normalnie, jest najwyzszy w swojej grupie w przedszkolu i w zaden sposob nie odbiega od rówieśników. Młodszy Synek niby wcześniak a w pierwszej minucie 8pkt, a w trzeciej juz 10pkt!Godzine po porodzie już był przy piersi! Tym co się martwią, że 37tc to za wczesnie - może i za wcześnie ale czasem lepiej urodzic mniejsze i zdrowe dzieciątko, niz donosic do konca i urodzic np. niedotlenione, bo łożysko zacznie "nawalac". Ot takie moje zdanie po dwóch zupełnie różnych porodach... pozdrawiam wszystkich Mama dwóch wspaniałych Chłopców - sama urodzona w 40 tc z wagą 2650g i w zamartwicy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kashia_003
A ja marzę o tym żeby donosić ciąże pełne 36 tygodni! Od siódmego miesiąca mam ciąże zagrożoną przedwczesnym porodem i od tego czasu modlę się o każdy dzień dla mojego dzieciątka. Obecnie jestem w 35tc+2, zatem jeszcze pare dni i skończe upragnione 36!Dodam, ze od 34tc mam zero szyjki,a dzidzia ważyła wtedy już 2800. Co do tygodnia donoszonej ciązy, opinie są bardzo różne, dla mnie liczy sie fakt, że w 36tc płucka dziecka są już rozwinięte i gotowe do samodzielnego oddychania. Może 36 tc to wcześniactwo, ale myslę że wszystkie mamy, ktorych ciąża była zagrożona zgodzą sie ze mną, że donoszenie do 36tc to wielka radość!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vegancat
jestem wlasnie na poczatku 35 tyg , ale brzuszek obnizyl mi sie bardzo widocznie tydzien temu, czy w takim razie moge spodziewac sie wczesniejszego porodu?:) pozdrawiam !!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala2424
witam jestem w 37 tygodniu ciąży od dwóch dni mam wieczorami silny ból podbrzusza i taki z boku jak przy miesiączce a i z krzyża .jednak przechodzi po odpoczynku ...jak myślicie czy to objawy porodu ? a brzuch mi twardnieje i układa się w przeróżne kształty ...proszę o odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Independent girl22
Witam!Ja jestem dwa tygodnie po porodzie.Mój synek przyszedł na swiat w 34 tc a termin miałam na dzień dziecka, przez cc ponieważ dostałam krwotoku ponieważ łożysko było centralnie przodujące.Tydzień wczesniej z obawy że dzidzius może przyjść wcześniej podano mo dexaven na przyspieszenie rozwoju płuc.Dziecko przyszło na świat zdrowe co prawda było 1 dzień w inkubatorze ale dostał 10pkt w skali Apgar i dobrze sie rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkolorowy
Ja urodzilam 36 tc + 5 dni. Synus 3200 i 52 cm. Zdrowiutki. Od 32 tyg. na podtrzymaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniadd
ja jestem 2 tygodnie przed porodem ciągle siusiam i mam bule krzyza puchną mi nogi i ręce ale czuje sie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 36tyg+5dni i nie mogę się doczekać porodu.Mój maluszek waży już 3kg więc ciąże praktycznie mam już donoszoną.Jest to moja pierwsza ciążą i nie wiem czy mam już skurcze,odczuwam takie pobolewanie w dole brzucha jak bym miała dostać okres,co chwilę chodzę do toalety a to jest strasznie męczące.Ciekawa jestem jak poznam gdy już będzie godzina zero:))Pozdrawiam wszystkie mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mamcia
ja jestem w 31 tygodniu ciąży. czuję lekkie skurcze przepowiadające, ale nie panikuję. wszedzie piszą że to normalne. termin mam na koniec wrzesnia i mam nadzieje, że tak sie stanie. im dłużej dziecko w łonie matki tym lepiej... wiec byle do pażdziernika :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja wlasnie jestem w 34 tc i zauwazylam ze obnizyl mi sie brzuch:( boje sie bo nie chce jeszcze rodzic wydaje mi sie ze to troszke za wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ssabbinna
Ja syna urodzilam w dniu kiedy skonczylam 37 tydzien i mial 2900 i chyba 51 badz 52 cm (nie pamietam dokladnie) bylo to 7 lat temu (31.08.03) 10punktow , rozwijal sie i dalej rozwija idealnie. Teraz znow jestem w ciazy i dzis mam 36+2 ja od tygodnia mam potezny ucisk na miednice i ledwo chodze do kibelka tez chodze czesto ale zeby brzuch mi sie obnizyl to nic takiego nie widze, juz sie nie moge doczekac az niunie urodze bo sie zle juz czuje. To ze brzuch sie obniza pare tygodni wczesniej to nie oznacza ze sie urodzi wczesniej. Mojej kolezance opadl ponad miesiac wczesniej a urodzila po terminie a ja urodzilam wczesniej i w ogole mi brzuch nie opadl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi1982
Ja mam termin na 7.12 czyli jestem 37 tydz i 2 dni, a dzis miałam usg i mała wazy 3090. To dużo czy mało? Właściwie wolałabym już urodzic, bo mała daje mi popalic. Czy to nie byłoby za wcześnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAmandolinaMA
Urodziłam w 37tc i 5dniu. Nie zakwalifikowali mojego malca jako wcześniaka bo miał ładną wagę 3770g i 54cm. Niestety zgodnie z datą zapłodnienia urodził się o trzy tygodnie za wcześnie. Dostał wylewu II stopnia, w chwili obecnej ma słabe napięcie mięśniowe i rehabilituje go. Co jest najlepsze gdyby tylko wpisali w książeczce, że jest wcześniakiem na co wskazywał wówczas wylew, miałabym zasiłek rehabilitacyjny. A tak muszę dziecko rehabilitować i mam guzik z pętelką. Nie dajcie się wyrolować. Dopiero od pełnego 38tc można mówić o dziecku donoszonym. Jeśli znacie dokładna datę zapłodnienia tak jak ja, tym bardziej nalegajcie na to co dziecku się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha:)
Jestem w 37tygodniu ciąży i modlę się żeby już urodzić....Całą ciążę męczą mnie wymioty i zgaga....a z naciskiem na pęcherz też miałam problemy od początku.... Zazdroszczę wszystkim kobietą które nie wiedzą co to dolegliwości ciążowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamma26
ja ur w 37 tj 36+6 - poród cc - synek 3290 i 55 cm - uznany za ur w terminie - zdrowy i bardzo rezolutny - teraz wszystko chce robić szybciej niż powinien np. siedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewe 89
Witam Was, mam pytanie bo urodziłam synka w końcówce 35tygodnia przez cc. I miał widoczne oznaki wcześniactwa - silne owłosienie, błonki między paluszkami i do tego urodził się nie potarfiąc oddychać tzn sapał - nie umiał powietrza wypuścić, i przez to leżał w inkubatorze 3doby, a później przynosili mi go przez 2 dni na chwilę a po 5 dobie dostałam już go do siebie. Teraz ma 8 m-cy ale jeszcze nie umie sam siedzieć i wogóle. Powiedzcie mi czy jest to powód do zmartwień?? Czy mam poczekać, aż wszystko samo sie rozwinie?? Pozdrawiam, i czekam na jakąś waszą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewe 89
aha, zapomniałam dodać ze miał 46cm, i 2400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja pierwsze dziecko urodziłam przez cc w 37+5 tyg- synuś miał 3450kg i 51cm,dostał 10pkt, jest zdrowym i wesołym trzylatkiem, teraz jestem w 34tc i od kilku dni brzuch mi się obniżył, mam nadzieję że dotrwamy chociaż do 36tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od tygodnia mam skurcze nawet takie co 10 minut , bylma na zapisie ktg ale nic sie nie dzieje. skonczylam wlasnie 36tc, dostalam nospe i mam wytrzymac do konca 37 tc , lekarz mowi ze wtedy moge juz rodzic ize ciaza donoszona. a podobno wczensiactow oresla sie na podstawie wagi dziecka a nie keidy sie urodzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dlaczego nie wskazana jest CC przed terminem a dokładnie chodzi mi o to że mój termin wg ostatniej miesiączki to 20 styczeń a CC chciałabym mieć 12 stycznia lekarz jednak nie zgodził się .. tutaj czytam że dużo kobiet miało robione CC już w 37 tygodniu,więc jak to jest? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam wskazania
i taki sam termin wg OM cesarkę będę miała 06.01 więc nie wiem, w czym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbz
Cesarke moja lekarka wyliczyla na 22.02 czyli rowno 2 tyg przed terminem (07.03)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko DONOSZONE to dziecko urodzone po pełnych 36 tygodniach a dziecko URODZONE O CZASIE to dziecko które przyszło na świat między 38 a 42 tc. To czy dziecko donoszone będzie określane mianem wcześniaka zależy od wagi wzrostu oraz od tego czy posiada cechy wcześniactwa. Brzuch obniża się przeciętnie 2-4 tygodnie przed porodem przy pierworódkach zazwyczaj są to 4. Mnie właśnie zaczął się 37 tydzień i mimo że mam dopiero 17 lat nie obawiam się porodu tak jak znajome ze szpitala które zwykle miały po 30 lat. grunt to pozytywne nastawienie! Nie mogę się doczekać mojego Łukaszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja urodziłam w 37 tygodniu bo już dziecko nie dostawało pokarmu ale lekarz powiedział tak jak piszecie dziewczyny ze ciąża jest donoszona.A dziecko chowa się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×