Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

alcatras

torbiel na jajniku

Polecane posty

chciałam się was zapytać czy to prawda że torbiel na jajniku może się sam wchłonąć. coś takiego niedawno usłyszałam i sama nie wiem co o tym myśleć. wykryto u mnie torbiel 8 lat temu. byłam skierowana na operacje ... ale wiecie jak to jest .... w każdym bądź razie zawaliłam sprawe. Teraz chciałabym zacząć ten temat z lekarzem i jednak iść na ten zabieg. Ale usłyszałam że może się wchłonąć CZY TO PRAWDA !!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upsss
8 lat????????///mi wykryto torbiel 2 lata temu ale miałam operacje po 2 miesiacach. kobieto rusz dupe do lekarza bo przecież może dojśc do stanu zapalnego jajnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan zapalny już przeszłam został on zaleczony. Teraz są tylko momenty kiedy czuje ból ale nie za każdym razem i nie jest on tak silny jak wtedy. Ale czy to prawda że torbiel może sie wchłonąć????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej bym w to wątpiła. Torbil na jajniku mozna jednak wyleczyć gdy bierze się tabletki antykoncepcyjne. Ja tak zostałam wyleczona. JJuż po pierwszym opakowaniu torbiel ( u mnie o średnicy około 6cm) \"wypuściła\" płyn z siebie, a ta błonka torbieli została wydalona wraz z okresem. Jeżeli więc zażywasz tabletki antykoncepcyjne możesz już nie mieć tej torbieli. Ale i tak wizyta u lekarza jest konieczna!!! I tak za długo już czekasz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurtka: dzięki. za wypowiedź bo nie wiedziałam za bardzo jak to z tym jest. a tabletek anty... nie brałam więc raczej nie mam szans. We wtorek pójde odwiedzić lekarza i chyba się wezme za to ostro :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaab
a czy moglabys powiedziec jakie mialas objawy tej torbieli? czy podczas stosunku oczuwalas bol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi probowano leczyc
tabletkami i niestety torbiel sie nie wchłonęła. wiec miałam operacje i to nie laparoskopie tylko normalną. teraz nie mam torbieli a mam blizne.i od tego momentu bolą mnie jajniki przy jajeczkowaniu i musze robic usg kontrolne...radze do lekarza leciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torbiel u mnie wykryto podczas usg. Zgłosiłam się na ostry dyżur ze stanem zapalnym jajnika. Ból był nie do zniesienia i miałam wysoką gorączke. Lekarz stwierdził że ból tak straszny miałam bo ten torbiel się podwinął, powiedział też że przy stanie zapalnym nie można operować. To najpierw miałam wyleczony stan zapalny, a później miałam się zgłosić na operacje. ... Czego noie uczyniłam do tej pory. A to co piszesz o bólu podczas stosunku, To nie miałam. Ostatnio dopiero pobolewa mnie ten jajnik, ale to nie jest to co wtedy przeżyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idz jak najszybciej do lekarza, moja kuzynka tez miała torbiel na jajnieku, najpierw okropnie bolal ja brzuch przez jakis tydzien, poszla do lekarza i wyktryli torbiel wielkosci 8 na10 cm, za 2 tygodzie musiala miec juz operacje bo urosnął do 13 na 15 cm. , nie chce cie straszyc ale nie zwlekaj bo nigdy nie wiadomo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj byłam yu lekarza. Skierował mnie na USG. To co mam na jajniku to nie jest torbiel tylko guz. Nadżerke też mam w fatalnym stanie mimo że miałam robioną wypalanke. Jestem tym przerażona i sama nie wiem co otym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torbiel to nie koniec swiata ::)) dziwię sie tylko dlaczego skorzystałaś ze skierowania na zabieg. Rok temu miałam laparoskopię na te włąsnie co ty przypadłóść. Odbyło się szybko i bez bólu .nie zwlekaj zatem i działaj skutecznie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurtca!!!! Czy moglabys podac nazwe tych tabletek antykoncepcyjnych, po ktorych zniknela Ci torbiel jajnika!!!!!?????? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam skierowanie na operację ogromnej torbieli i w miedzyczasie ona znacznie sie wchłonęła do tego stopnia,ze zabieg lekarz odwołał,teraz musze pójść do kontroli i sprawdzic maxmara 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati27
ja tez mialam torbiel na jajniku, poszlam do szpitala, ale kiedy robili mi badanie USG tuz przed operacja to okazalo sie ze juz jej nie ma , ale radze isc do lekarza, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutaska225566
a ja sie dzisiaj dowiedzialam ze mam torbiel na prawym jajniku, ma 5 na 8 cm... i boje sie bardzo lekarz mnie skierowal na badania krwi, jutro mam miec wyniki-chcial miec pewnosc czy to nic groznego, powiedzcie mi jak sobie z tym radzilyscie? ja 2wrzesnia za maz wychodze, a tu taka nowina... czy to jjkos wplywa na plodnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndw
Mialam torbiel 7 cm i sie wchlonela po supracyklinie, Badz spokojna,tez bylam bardzo zdenerowwana ,rozumiem Cie ale nie ma co sie martwic przedwczesnie. Dostalam skierowanie na badanie CA 128(marker nowotworowy raka jajnika) , wyszedl w normie, wtedy wiedzialam ze najgorsza opcja jest juz oddalona. W tym samym czasie moje dwie kolezanki dowiedzialy sie o tym ze maja torbiele. jedna miala usunieta operacyjnie i wszystko jest ok teraz, drugiej jak to poweidzial lekarz" skamienial", wiec w sumie usuwali jej guza ale tez wszystko jest teraz ok;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! JA mam takie pytanie... jestem w trakcie leczenie (przyjmuje rigevidon), bo 2,5 miesiaca temu wykryto u mnie torbiel jajnika. Mam teraz iść na usg, ale lekarz nie powiedzial czy juz po odstawieniu leków i po miesiaczce czy przed. Wydaje mi sie ze powinnam isc przed z tej racji, ze jesli sie torbiel jeszcze jest, to wtedy bede nadal przyjmowac leki... ale... z drugiej strony... chyba usg powinno robic sie juz po otstaniej fazie owulacji... tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, też miałam torbiel - z elementami litymi. Miałam wyznaczony termin operacji, ale udało mi się ją pokonać metodami naturalnymi. Spisałam wszystko tutaj w nadziei, że pomoże to innym kobietom: http://www.wyzdrowielismy.pl/torbiel_jajnika/ Mam nadzieje, że moderator nie skasuje linka, nie chodzi mi o reklamowanie czegokolwiek, ale pomoc innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Iza
Witajcie! Dziś miałam termin wizyty w szpitalu i wyznaczone laparoskopowe usunięcie torbieli. Położyłam się więc grzecznie na oddział. Torbiel miała 6x5 cm, więc nie była mała. Po usg... NIESPODZIANKA! od 15 lutego do 5 kwietnia torbiel zniknęła! bez żadnych objawów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo ja Wam powiem, że to nie warto od razu na zabieg się umawiać. U mnie było to samo! 3 mies temu spóźniał mi się okres poszłam do http://gabinetginekologicznybialystok.pl/ okazało sie ze to torbie 7 cm - leczenie farmakologiczne - po 2 mies ani sladu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×