Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Gość edusia
Imię; edyta Wiek; 32 Tc; 22 Termin porodu; 09-08-2006 Miejscowość;Hannover Waga; 4kg Płeć; coreczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edusia
jak mam ta stopke robic???,nie mam pojecia poza tym chyba duzo miejsca zajmuja teraz te stopki i nie wiem jak wy ale jakos dziwnie sie czyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia 13
edusia na górze strony są preferencje, klikasz w to i wpisujesz informacje w stopkę, one automatycznie będą potem wyskakiwać pod twoja wypowiedzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj wyświetliłam się na pomarańczowo edusia najpierw musisz zastrzec swój nick. Na głównej stronie kafeterii forum jest napis internautko zarezerwuj swój nick, klikasz na to a dalej już są wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyneczki!!!! Jak tam dzisiaj Wasze samopoczucie. U mnie dobrze. Dzisiaj pracowałam tylko do 14.00. Później zaszłam do koleżanki do sklepu dziecięcego. I się zakochałam. W wózku oczywiście. A więc nazywa sie X-LANDER, a dokładnie XA. Zobaczcie sobie na stronce. www.x-lander.com Bardzo podoba mi sie głęboka wersja. Dla mnie świetny. Cena to ok 1400 zł. Troche dużo, ale moi rodzice sie dołóżą i teście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Troche mam zaleglosci i niebardzo jestem w temacie ze stopka i blogiem mam nadzieje, ze jakos to nadrobie. Przyjechala do mnie siostra na swieta i korzystam z kazdej minuty bycia z nia. Jestem szczesliwa, razem chodzimy na zkupy,spacerki, robimy obiadki.Maz tez zadowolony bo moze na chwilke siadac przed kompem:) W srode mialam usg. Mam w brzuchu CHLOPCZYKA. Wszystko jest dobrze (nerki,serduszko,mozg,raczki itd. rozwijaja sie prawidlowo) Maz jest bardzo szczesliwy. Teraz mamy dylemat, bo ciagle mowilismy o Natalce. Pozdrawiam wszystkie mamusie i malenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotunia, gartuluje kopniaczkow!!! Z daleka Anglia, to wspaniale nowiny, najwazniejsze ze dzidzia ma sie dobrze! Ja tez czekalam na dziewczynke, okazalo sie ze chlopczyk.. juz sie przyzwyczailam i za nic w swiecie nie zamienilabym mojego Maximiliana na kogos innego ;-) Milego weekendu wszystkim mamusiom! Caluski! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy x2:) agata 27> wózek jest super,,,wezme go pod uwage przy ogladaniu:) z daleka anglia> gratuluje boya:):):) teraz to chyba idziecie łeb w łeb zobaczymy jaki bedzie wynik:) i kto za 20 lat bedzie rządził:):):) panie czy panowie:) My dzisiaj zbieramy sie za pożądki,,,znaczy Tomasz bo mi zabronił cokolwiek robic, jedynie moge mu asystować:):):) w ruch ida okna meble i inne a mi przypada w udziale nastawienie prania:):):) objadek i lista zakupów która mam zrobić,,,reszta jest przechwycona przez Tomasza:) wiosenno swiateczne porzadki czas zacząć wiec życze miłej soboty i czekam na wieści od Doris:):):) bo my tej musimy jakoś uczcić ten egzamin:):):) 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris-trzymamy kciuki- daje Ci wirtualnego kopniaka z kolana w tyłek na szczescie-POWODZENIA!! Oto słonie przynoszące szczęście na egzaminach @n @n @n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia Doris!!!!Wszystkim mamusiom i ich okruszkom życzę miłego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwia13 - nie wiem do końca jak to jest z tą moją ciążą. Ostatnią miesiączkę miałam 23.10, więc wg tej daty to byłby 24 tydz. Ale na pewno zaszłam w ciążę dopiero dobry miesiąc później, bo jak około 20.11 robiłam test , to mi wyszedł negatywny. Dopiero badanie krwi na początku grudnia wykazało ciążę. Tak mi się wszystko jakoś w organiźmie poprzestawiało(chyba przez tabletki antkoncepcyjne). Aha, bo muszę dodać, że w ciążę zaszłam jakiś tydzień po ich odstawieniu! A co do tego terminu porodu, to już też nie wiem. Moja gin. wyliczyła mi na 19.08, ale jak teraz byłam na usg( u innego lekarza - myślę, że bardziej kompetentnego), to powiedział, że z wielkości dziecka(tzn. długości kości udowej, obwodu główki, itd.) wynika że jest to ciąża 20-tygodniowa. I bądź tu człowieku mądry ;) A tak w ogóle dziewczynki, to cały czas przyzwyczajam się do myśli, że będę miała syna. Generalnie było mi wszystko jedno co się urodzi( byle zdrowe), ale gdzieś tam podświadomie liczyłam na córeczkę. Może dlatego, że w mojej rodzinie zawsze były same dziewczynki i ja po prostu nigdy nie opiekowałam się małym chłopcem?? Ale taki mały Igorek - to też może być niezłe, prawda dziewczynki? :) Za to mój mąż chodzi dumny jak paw - pierworodny syn(i On - 100% mężczyzna) ;) Ciekawe co będzie, jak po porodzie okaże się że lekarze jednak źle widzieli i wyskoczy dziewczynka. Ubaw po pachy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyniki!!! u mnie piekne sloneczko i cieplutko.... zycze wszytkim milego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka Igor to piękne imię :) I na pewno będziesz miała najlepszego syna pos słońcem :) Po mamusi oczywiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dawno mnie nie było, nawet nie mam teraz czasu, żeby nadrobić zaległości w czytaniu wszystkich postów. W poniedziałek miałam drugie usg, pani doktor powiedziała, że gowy nie daje, ale raczej widzi u malucha siusiaka, więc pewnie będzie chłopak. Z naszych wyliczeń i przewidywań też tak wychodzi, więc bardzo się z mężem cieszymy. Nie ustaliliśmy jeszcze imienia. Córa ma być Martą, a synek - na początku Tymoteuszem, teraz Antosiem albo (co jest bardziej prawdopodobne) Stasiem ;) Nudności już za mną ufuf! ;) Dziewczyny, poradzcie, co zrobić na bóle łydek (nie mam żylaków, ale czasem czuję, jakby łydki były z drewna, są twarde i bolą). Lekarka na usg stwierdziła też, że maluch ma dość nisko ułożoną główkę (robiła mi dodatkowo usg dopochwowe, żeby go lepiej zadać). Wiem, że takie ułożenie nie jest niebezpieczne dla dziecka (tak powiedział lekarz), czy moje maleństwo przesunie się jednak trochę wyżej? Martwię się, że może być jednak coś nie tak z ciążą :( Wyniki mam wzorcowe, przytyłam ok. 5 kg. Teraz ważę prawie 55 kg ;) Od dwóch tygodni czuję ruchy dziecka. Na początku nie wiedziałam że to TO ;) bo to moja pierwsza ciąża, ale teraz jestem już pewna. Pierwsze odczucia to było coś jakby pękanie we mnie bańki mydlanej, takie delikatne, ledwo wyczuwalne. teraz jest coraz mocniej i wyraźniej, no i częściej :) Cudowne uczucie :) Pozdrawiam ciepło wszystkie mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Wszystkie - i dziekuje za wszystkie kciuki - przepraszam,ze wczoraj nic nie napisalam - ale cale popoludnie i wieczor bylam u moich rodzicow - jakos nie chcialam, ani chwili byc sama:( co moge napisac, egzamin byl troszke chory:( polowa pytan banalna - ze naprawde kazdy napisze, a druga z ksiezyca i wszyscy bez wzgledu na to ile sie uczyli szczelali - moze dzis juz beda wyniki - mam jednak nadzieje, ze wystarczy tych banalnych zebym zdala - moja siostra bardzo zadowolona wyszla i oczywiscie zaczelysmy dyskutowac co i jak napisalysmy i doliczylam sie chyba z 15bledow - a to duzo:( no ale staram sie o tym nie myslec, czekam na wyniki - przeciez juz i tak nic nie zmienie:( Dam znac jak bede wiedziec. ToYaB - be bole lydek to brak magnezu - powinnas Sobie kupic jakis preparat i dodatkowo pozazywac. A co do ulozenia dziecka - to mi lekarz powiedzial, ze moje niedosc ,ze bardzo nisko lezy to jeszcze nie na glowie tylko na pupie:( - oczywiscie jest jeszcze wczesnie i pewnie sie zdazy na czas obrucic tysiac razy - ale mam w zwiazku z tym trzy razy dziennie lykac magnez i duzo lezec z pupa i nogami do gory - zeby pomoc rozkurczyc sie macicy i pomoc przesunac sie wyzej dziecku. Annaa20 - mozesz slabiej odczuwac ruchy dziecka chociazby z tego powodu, ze duzo lezysz - dziecko wtedy spokojniejsze:) To bardzo indywidualna sprawa - ile i kiedy te ruchy sie czuje - mnie nigdy w nocy dziecko nie obudzilo:) Kotunia- no to super, ze juz jestes pewna, ze to ruchy, teraz sie do nich przyzwyczajaj, bo dosc czesto bedziesz to odczuwac:) Z daleka anglia- gratuluje syneczka:) Justynka - raczej jako bardziej wiarygodne co do terminu porodu przyjmuje sie wczesne USG, bo potem dzieci bardzo roznie rosna i te pomiary sa mniej dokladne - a tak poza tym to wazne, zeby dziecko sie dobrze rozwijalo, a czy sie urodzi tydzien wczesniej czy tydzien pozniej to przeciez bez roznicy:) Jeszcze raz Wszystkim bardzo, bardzo dziekuje za mysli pozytywne i za trzymanie dzielne kciukow - pewnie niedlugo sie dowiemy jakie tego efekty... ale juz mi wszystko jedno, teraz musze odpoczywac, odsprzatac mieszkanie i zaczac normalnie zyc!!!! A pogoda piekna, wiec pewnie zalicze dzis jakis spacerek - wreszcie dotlenie to moje dzieciatko:) milego dnia, a ewentualne winko po wynikach:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolka34
DO DORIS 26 Mam pytanie ( wiem że masz wykształcenie lekarskie ) robiłam sobie ostatnio badanie beta HCG i wyszło sporo ponad górną granicę ( 7-8 t.c. do 151 000 a mi wyszło 173 263 ) poprzednie wyniki były dobre tydzień temu 57 000 . Wiem napewno że to badanie było robione dzień lub dwa dni przed końcem tego przedziału (7-8t.c.) bo miałam robiony monitoring i ciąża nie może być starsza . Ważne jest to dla mnie bo słyszałam że w teście Pappa własnie podwyższony poziom HCG może świadczyć o zespole Downa . Na pewno nie jestem w ciąży mnogiej bo miałam robione USG i był tylko 1 pęcherzyk. Jest to ciąża zagrożona - plamienie od 6 t.c . biorę 4 razy dz. duphaston .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z zajadami w kącikach ust. Biorę witaminę B oprócz Feminatalu, smaruję maścią cynkową i ciągle je od tygodnia mam. Macie może jakieś sposoby na to obrzydlistwo? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dodatku wczoraj się dużo nasprzątałam, zrobiłam czystki na balkonie pod remont już oraz wyczyściliśmy samochód. Porobiłam pranie, mąż umył okno i powiesił firanki, ale mimo to wieczorem strasznie bolały mnie plecy, aż musiałam mieć pod nogami zwinięty koc by odciążyć mój kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mamy dzisiaj piekny dzien!!!!!!!] livmar>> u mnie tez juz okna umyte i firanki uprane, mezus sie postaral, a ja potem czulam sie taka zmeczona jakbym sama te okna umyla....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris 26 dziękuje za odpowiedz!Trzymam kciuki za wyniki:)Na pewno wszytsko będzie dobrze:)Życzę wszytskim udanej niedzielki!buziaki dla wszytskich okruszków!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze - zdalam!!!! Wynik nie najlepszy niestety - ale przy takim szczelaniu to wszystko niestety bylo mozliwe:( Fiolka - po pierwsze test PAPP\'A robi sie dopiero od 11-14tygodnia ciazy i tylko w tym przedziale wynik mozna interpretowac!!! Poza tym takie male przekroczenie normy w 8 tygodniu nie jest zadnym problemem - jesli decydujesz sie na ten test to musisz badanie powtorzyc po 11tyg. i dodatkowo USG genetyczne. A jesli bez USG to najlepiej test potrojny 16-19tc - badanie poziomu bety, estriolu i alfa-fetoproteiny, ale jesli nie masz zwiekszonego ryzyka chorob genetycznych to nie wiem czy jest sens te badania robic - a jesli juz to trzeba w dobrym laboratorium - bo jest duzo pomylek w tych wynikach i tylko specjalisci powinni te wyniki oceniac. Co do zagrozonej ciazy to niskie HCG mogloby byc problemem,a wyskoki wynik dobrze rokuje, mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolka34
Dzięki Doris ! Wiem że to badanie robi się po 11t.c. ale ja się martwię bo jak teraz mam normę przekroczoną to przez te 3 tygodnie jeszcze wzrośnie . Pocieszyłaś mnie trochę .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubiąca czytać
Doris- tylko czytam Wasz topik, ale kiedyś, dawno, byłaś tak miła i odpowiedziałaś mi na moje wątpliwości, poza tym znam Twoje wypowiedzi na innych topikach i dlatego ale nie tylko dlatego, po prostu zwyczajnie cieszę się, że zdałaś i taka osoba jak Ty będzie naszym lekarzem.. Oby wszyscy tacy byli.. Jeszcze raz gratuluję i życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris-GRATULACJE! 🌻🌻🌻dla Ciebie zycze spokojnej nocy-emocje juz opadły? teraz kolejna wazna data dopiero w sierpniu??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×