Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Jeśli chodzi o wyparzanie, to od czasu do czasu robimy gotowanko butelek i smoczków. Na początku po każdym jedzeniu moczyłam smoczki we wrzątku a butelki przelewałam wrzątkiem. Jestem zdania, że NIE MA CO PRZESADZAĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dla mnie weekend był długi i cięzki, Ksenia na wsi w nocy wyła, do tego imnieniny mojego taty, wiec na pomoc męża zabardzo w nocy niemogłam liczyć, siostry chłopcy też płakali wiec nockę miałam nieprzespaną, w niedziele wizyta u teściowej grr jak ja nielubie tam jeżdzić, mamy zupełnie odmienne poglady na temat świata i ludzi, wiec czesem milcze żeby przypadkiem zadużo nie powiedzieć!!, a do tego w sb moja mądra mamusia dała Ksen piernika czekoladowego do polizania, i żabka dziąsłami ugryzła kawałek, bo niewiem jakby sie to skończyło, co za głupota! jak widać na nikogo nie mozna liczyć, i Kseni predko u rodziców nie zostawie, co do sterylizacji butelek - my wygotowujemy 2x w tyg., a smoczki 1 do picia, trójprzepływowe Aventu do kszki, a te 1 to tylko dlatego że cyca daje i bałam sie że niebedzie chciała sama ciągnąć jak z butli bedzie jej szybciej leciało, choć teraz chyba juz pora na zmiane Maggiem my wczoraj wstaliśmy o 6.10 bo siostrzeniec klocki układał :p Basia_26 my juz od 3 tyg w spacerówce jeżdzimy mimoz e Ksenia stabilnie nie siedzi, w pozycji leżącej lub pół leżacej, gondola dawno zamała, Evvik - my mamy fotelik juz dawno, ale ostatnio słyszłam że dziecko powinno jak najdłużej siedzieć w tym najmiejszym foteliku, bo kręgosłup nie jest wtedy tak obciążony Kati jak Max? gorączka ustąpiła? Monika30 - u nas pierwsza potrawka po desekach to jarzynowa z bobovity Bernatka myśle że brokulki to niezły pomysł, dzieko powinno juz zacząć jeść małe kawałeczki, tylko u nas zębów niewidać i niemoge tego sama podać Kseni, dla Ciebie dużo zdrówka 🌻🌻🌻, ps. ta spaceróka trójkołowa co Marsjanka link dała fajna jest, Roxelka super że Twoja mała je już kawałki miąska zazdroszcze mam pytanie od kiedy dziecku można podawać kaczkę tzn miesko z kaczuszki? Donn ja jeszcze rosołków nie gootwałam, a pomidorową tym bardziej, Ksenia chyba ma uczulenie po pomidorkach, jak dostaje cyca a ja zjam coś z pomidorami to odrazu ją wysypuje, to samo truskawki, kupiłam jeden obiadek z pomidorami, stoi i czeka, boje sie podać dziecku Kpiotrowicz jak juz to same sie wyrwiemy bo z dziećmi to za zimno by buszować po mieście, dajcie znać kiedy to sie dostosuje, ach i musze mężusia pochwalić, wieczorem ddaje kaszkę Ksen i sam ja usypia ciesze sie, mam jeden obowiązek mniej :p Ksenia dziś juz 2 kupki zrobiła fuja, nareszcie usnełą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny a u mnie z nowosci tyle ze dostalam od kumpeli ogloszenie ze potrzebuja w zlobku u Nas w Mikolowie opiekunki dzieciecej a ze Ja mam taki zawod wyuczony to tam zadzwonilam i chcieli zebym dzis tam przyjechala na rozmowe ale powiedzialam ze nie dam rady wiec jestem umowiona na jutro na 9 rano.Katastrofa Ja do pracy he he.A druga wiadomosc to wlasnie sie dowiedzialam ze 16 kwietnia juz nie bede miala meza:( tz nie doslownie ale wyjezdza mi do Gdyni na delegacje :( i bedziemy sie widywali raz w miesiacu:(a tam ma pracowac dlugo bo najpierw Gdynia a potem Szczecin:( ale mam nadzieje ze w lato uda mi sie tam pojechac do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde czy mnie zawsze musi wywalic jako pierwsza na stronce:P Padlinka malej nic sie nie stanie jak pocycka skurke z chleba.Paulinka wcina az uszy jej sie trzesa a jak chce jej zabrac to nie da.Ale rozumie Twoja zlosc bo Ja tez sie denerwuje jak ktos cos daje Pauli bez mojej zgody. Paulinka zmierzi teraz coraz czesciej moze to na zabki za kazdym razem wydaje mi sie ze cos slychac a to jej twarde dziaselka.Z butelki nie chce pic jak jej daje to pluje cwaniara a jak zrobie kaszke z tego mleka to pieknie zjada no czasem na sile musi zjesc Mam pytanie czy jak Wasze dzieci zabkowaly to nie chwytaly butelek?Jak reagowaly ?Chcialy chetnie jesc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ugotowałam Aurorze rosołek.. nawet zjadła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn gratulacje:) A ja kolejna nowine mam znowu zadzwonili do mnie z innej firmy ze mam przyjsc na rozmowe ale tym raem w srode he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia>> aleś sie rozszalała... oby tak dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Pogoda pod psem błeeeeeeeeee. Nic isę nie chce - ja w pracy a mój synuś idzie na impreze - dostałz aproszenie na 1 urodzinki kolegi - hihi wczesnie mi dziecko imprezować zaczyna;) Mąż prezent zakupił i idą - teraz oba smyki siedzą i może się nie pozabijają - poprzednio Bruno próbował szymka zjeść - łapał go za ręce,nogi , włosy i próbował ściągnąć do swojej buzi - ech. Swoją drogą zastanawiam się czy to fajny czy nie fajny pomysł robić urodzinki z gościami dzieciowymi - znaczy pierwsze urodzinku - i skłąniam sie ku temu że żal mi że ja na te urodzinki nie idę tylko w pracy będę siedzieć i marzyć o torciku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuję coś Wam napisać o ile moje \"jęczydło\" znów nie zacznie jęczęć:) Dziś jest jakąś straszną marudą. Na początek pytanie jak teraz dajecie zupki. Mam na myśli czy codziennie zupka z mięskiem a co drugi dzień pół żółtka czy jak pół żółtka to już bez mięska? Pytam, bo w nocym schemacie żywienia niemowląt mięsko jest codziennie????? U nas z nowości już drugi dzień nie karmię piersią:) Mój maluch nawet tego nie zauważył i w ogóle się nie dopomina:( Cieszę się, ale to łobuz tak szybko zapomniał. Co do spotkania to Ekinio ma rację jest za zimno na dłuższe wędrówki z maluchami. Pogoda jest do kitu, a ma być jeszcze zimniej, blleee... I gdzie ta Wiosna????? Kpiotrowicz dziękuję za info odnośnie herbatek 🌻, a z tą działką to całkiem fajny pomysł. Z tym że ja się wychowałałam na wsi i w ogóle mnie tam nie ciągnie:P. Może w lato przydałaby się taka blisko: drzewka, trawka, grill, ptaszki itp..., ale tylko w lato:) Donn no właśnie jak z tą działką? Przenosicie się na stałe czy tylko będziecie tam jeździć , aby odpocząć od zgiełku miasta? I dziękuję za przepis na rosołek, wkrótce wypróbuję. A jak Aurorka radziła sobie z jedzeniem ryżu? Roxelka życzę Ci duuuużżżo snu:) Mój mały nie je szpinaku, raz jadł gotową zupkę ze słoczka ze szpinakiem i tyle. Padlinka to miałaś ciekawy wieczór, byłaś modelką. Fajnie. Może byćś nam coś przysłała z tej sesji? O rany wiem, że nie przysłałam Wam zdjęć z moimi włosami, ale ostatnio nawet nie mam kiedy sobie go zrobić. Teraz wzięłam się wreszcie za obróbkę zdjęć Bartka. Chcę zrobić kilka kolaży i generalnie nie mam na nic czasu:( Maggiem Ty urodziłaś Marcelka 7 sierpnia 2006????? Ja tak samo Bartusia:) O ktorej urodziłaś? Ekinio to sobie nie odpoczęłaś. Może w ten weekend sobie odbijesz. A wiecie co ja zrobiłam? Siedzę sobie u teściowej, rozmawiam z nią i jej córką, powoli pakuję nas do wyjazdu, złapałam torebkę i w niej grzebię i przewracam, a to była torebka teściowej. Grrr..... Basia23 super, że złapałaś wiatr w żagle. Tak trzymaj. A co do ząbków to czytałam, że dziecko może wtedy nie mieć apetytu i nie chcieć jeść z butelki, bo to podrażnia dziąsełka. Bernatka130 to fajnie, że Twoi mężczyźni ida na imprezke, ale szkoda, że Ty wtedy w pracy:( Znikam, jakoś na raty napisałam. Moja jęka nie da już więcej nic napisać więc zmykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie te literowki i błedy, ale nawet nie przeczytałam tego co napisałam. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotrowicz, evvik>> działka pod krakowem.. i przenosimy sie tam na stałe.. jak tylko zbudujemy dom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvik Ja jak robie Paulince zupke to daje i miesko i zolteczko. Donn podaj przepis na rosolek dla maluszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello Co do opisywania menu mojego dziecka to napewno nie spotkalo by sie z Wasza aprobata:-) Michas kazda zupke je inaczej,jezeli chodzi o ilosc,dzis zrobilam mu na rosolku lane ciasto,bardzo to lubi,zjadl dwie male miseczki.Pomidorowa z ryzem tez chetnie je.O brokulach myslalam,zaniedlugo sprobuje,narazie dalam tyci kalafiorowa do zupki i bylo ok.On wogole je wszystko i nic mu nie ma.Chlebek z maslem uwielbia,czasem mu naszkubie troszke,jest zadowolony kiedy moze cos mielac:-) flipsy mnie wkurzaja,bo szybko schna i wtedy przestaja byc kruche biszkopciki mam normalne,ale rzadko daje,czasem dam z serkiem Basiu,trzymam kciuki za prace A Tobie Donn strasznie zazdroszcze tego domu letniskowego,normalnie burzuazja:-) Anna20,przepraszam,ze jeszcze nie przetumaczylam,choc adresu tam raczej nie znajdziemy.. Pogoda faktycznie do bani....Mnie strasznie boli kregoslup.Plusiu odezwij sie.Basiu jak widac nie ma mnie dzis na aerobiku,ciekawe czy Ty jestes:-) Rokselka,gratulacje zrzucennia zbednych kilogramow,mi zostalo jeszcze z 5,ostro zaczelam walczyc.Lece sie polozyc,bo pekne zaraz na pol...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia>> zrobiłam tak: kawałek filet z kurczaka do tego marchewke, pietruszke i seler.. zasypałam ryżem takim normalnym \"sonko\".. jak sie rogotowało to wyjełam troche ryżu i marchewki.. i rozgniotłam widelcem.. reszte zmiksowałam .. a i troche sinlaku żeby sie zagęściło dałam.. ale może być też misowy ogródek..albo wcale nie zagęszczane.. to rozgniecione widelcem wrzuciłam spowrotem żeby mała miała co gryść.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diann>> ja flipsy trzymam w dodatkowym woreczku zawiązane wtedy nie schną... a domek nie będzie letniskowy tylko całoroczny.. :D.. mamy zamiar tam mieszkać na stałe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn,wybacz gafe wiec schodze z burzuazji do szlachty zasciankowej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobiety:) mnie za chwile czeka wyprawa di ortopedy z gabrysia(konkretnie z jej iksami\':P) blehhh, zygac mi sie cghce na sama mysl o tym tlumie pod gabinetem,ajeszcze pogoda zalosna-deszcz ze sniegiem normalnie :O evvik-przesle ci jedno zdjecie, ktore mi sie osobiscie najbardziej podoba:) oki,lece suszyc glowe 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z ranka:) Evvik - ja urodziłam o godzinie 7.07 Synuś od 2 dni zasypia o 20.30 - chyba to trochę za wcześnie bo budzi się i kręci mniej więcej od 24.00 i tak do rana.Nie pomaga ani woda do picia ani mleczko. Dziś o 4.00 rano zrobił nam pobódkę, dostał mleczko, wzięłam go do nas do łóżka, kręcił się ale w końcu zasnął. No a rano jak trzeba było wstać to byłam nieprzytomna z niewyspania:) - ale cóż synusiowi wybaczę :) Życzę miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! u nas po staremu ,Nelly maruda tylko mama i mama,ostatnio zaczela mowic tata ,ale tata dumny nie ma co ,tyle ze nie sama jeszcze bardzo nie rozumie co mowi.....:),podnosi sie w lozeczku na nozki i wlasnie obnizylismy lozeczko by z niego nie wypadla pogoda do d....,raz wiosna raz zima ,okropnosc! w piatek jedziemy do polski na swieta ,boje sie zeby znow mi tam nie zachorowala ,ale nie mam ochoty tu zostac,poza tym mysle ze moze mama nauczy mi pic mala z butelki.........tak bardzo bym chciala,chociaz z drugiej strony jak sobie pomysle o butelkach i tym drogim mleku to .......ach ! pozdrawiam wszystkie z osobna papaapp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padlinka 🌻 co to za wyróżnianie ja tez chce zobaczy te fotki dziewczyny kiedy idziemy na piwko bo ja juz w domu pie***lca dostaje, dziecko mi dzisiaj dało w kość w nocy, fakt że znów torszczeczke pokasłuje, a moze to wkońcy zęby?? od 22 co pół godz, na maxa co godz sie budziła, rano ok 4 była wesoła i patrzyła na mnie swoimi dużymi oczkami, ok 5 była u nas w łóżku i tak do 6 bo ja usnełam ze zmeczenia, o 7 panna już wstała na dobre, kiedy ja sie wyśpie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edusia u nas Ksenia woła tatatata, a jak sobie z czyms poradzić niemoze to maaaaaaamy woła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kpiotrowicz - Gabrysia ślicznie wyglada w tym kapeluszu super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...IMIĘ DZIECKA...M-C..KG/CM-UR....KG/CM AKTUALNE...ZĄBKI ******************************************************** **************************** 1.agata_27....Szymon.........7..........2900/51......... 8500G/72cm... 2.annaa20 ......Wiktoria......7..........3150/51.............9050g/? ...1 3.gorcia_27....Maciej.........7.......2950g/54cm....... 7100/80cm...1 4.Kotunia.....Aleksander.....7.......3050g/54cm.......95 00g/83cm...2 5.justa29......Patryk..........7.......3470/54cm........ 9400/72cm....3 6.Donn.........Aurora.........7......3190/56cm.......... .7600/72cm...2 7.Blondi-ania...Jakub..........7....3460g/59cm.........1 0070g/84cm..2 8.Bernatka130......Bruno.....7.......2820/54cm.........7 900/68cm...1 9.Livmar.....Izabelka..........7........3230/53cm...... ...7600/69cm... 10.Justynka307....Igor........7......2800g/50cm........6 560g/63cm... 11.Agula30.......Martyna......7......3060g/55cm........ 8460/?........2 12.Aga2424......Miłosz.........7......3400/57.......... ....9100/........6 13.Jagna25......Marta..........7.......3040g/56cm....... ..5700/........ 14.Stokrotka_26 Wojtuś.......7......3460/58 cm........9120/..........2 15.edusia……….Nelly............7......3 ,540/53cm..........7000/71cm... 16.Kika27......Natalia..........6.....3300/52cm......... ..7000/67cm... 17.BE_B.......Michaś........6.......4550g/59cm........9 130g/72cm...2 18.Evvik.........Bartuś........6.......3090/53 cm..........8280/69cm... 19.Maggiem...Marcelek......7........2260/50cm ............9000/76..2 20.Basia_26....Dominika....7......2750g/52cm...........7 300/68cm.. 22.Diann.........Michaś.......6.......3350g/57cm........ ...8kg/70cm... 22.zuza29.......Pawełek.... .6......3440g/55cm........7,5kg/70cm...2 23.Roxelka.....Vanessa..... 6......2730g/48cm.......... 6430/74cm...2 24.Doris........Alicja.........6.......3460g/57cm...... ...7150/68cm...2 25.Katienka...Weronika.....6......300/56cm........7810g /67,5cm...2 26.agula-kruszyna...Kasia....6...... 2970g/51cm.........8 kg/68cm... 27.ali32.........Szymon..........6...................... ....6680/66cm... 28.Tati 29.Kati75...Maximilian.......6....4860g/56cm...........1 010g/72cm... 30.joanka...Marcelina........6.......3150g/58cm......... .......4500g... 31.Oliwia13.....Piotr..........6.....3270/59cm......... .6 965g/69cm... 32.Plusia....Maximilian........6.......3475g/53cm....... .8690g/70cm... 33.agulka28....Kacperek.....6...3490g/54cm..........8300 g/71cm...2 34.Kasia 30..Jakub............6......4820g/58cm.......8200/ok 74 cm 35.Kpiotrowicz..Gabrysia....6........4100/58cm.......... .7900/67cm 36.Basia23.....Paulinka.......6.....3400g/56cm....... ..8300g/74cm... 37.ToYaB.........Staś.........6......3400g/55cm........8 500 g/70cm...3 38.marsjanka..Agnieszka.....6......3000g/50cm.......6000 ?............ 39.padlinka.........Emilka.......6.....3260g/59cm...... 6650/64cm....1 40.z daleka A.....Kacperek....6......2940g...............7890........... 2 41.ekinio.........Ksenia........6.....3160g/53cm....... 7300g/68....... 42.Lonta.........Beatka......6......4150g/58cm........ ..8700g......... 43.agajacek......Roksana......6......3200g/54cm.......61 40g/68cm... 44.Sierp.06.....Zuzia.........6......3665/56cm.......... .7000g........... 44.Pati85......Oliwia........7......3200/55cm........... .?..../..?.....2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk ma 3go zabka baaardzo szybko mu wyszedl po tych dwoch dolnych ktore w sumie tez calkiem niedawno sie pojawily dziewczyny ,o ktorej wstaja Wasze malenstwa?bo Patryk tak 5-6 z tym ze najczesciej 19-20 juz spi-ale moglby pospac rano tak chociaz do 8ej......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas Ksenia wstaje o 7-8 ale po takiej nocy jak dziś towydaje mi sie jakby o 5 rano wstała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurara wstaje 5-6.. wdzień nie chcr spac 2 razy tylko raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaś wstaje o 6 lub 7 by pożegnać tatę idz, który idzie do pracy a potem śpimy do 10-11tej. Jeśli teściowa nas wcześniej nie obudzi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Diann... ja też wczoraj na aerobiku nie byłam Moja mała budzi się ok. 7 rano, czasami zdarza jej się pospać do 8. W ciągu dnia śpi 2 lub 3 razy gdzieś po godzince ale to też zależy od jej humorków. Standardowo chodzi spać ok. 20-20.30 ale ostatnimi czasy strasznie ciężko jej zasnąć a nawet jak zaśnie to często budzi się z płaczem a nawet krzykiem. Może to na ząbki bo jeszcze nie ma ani jednego. kpiotrowicz... Gabrysia prześliczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, Dominika też tak prześlicznie woła mamama i nawet jak jest u kogoś na rękach ogląda się za mną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzicie jak Wasze dzieciaczki dogonily Paulinke w mowieniu:)ona zapoczatkowala mamamama i sie rozwinelo:P Paulinka mowi ma ma juz nie ciagiem mamamama ale ma ma i ba ba.Jak sie nachylam nad nia to tez powie czasem ma ma czyzby juz rozumiala?I caly czas wzdycha sobie i sie cieszy.Znowu zlapala mi jakis katarek i to taki okropne mocny co ja mam robic zeby ja od tego chronic juz dostaje witaminki,wibowit wit.C i nadal lapie katarki:(.Bidulka w nocy pociagla sobie z noska i sie krztusila. A Ja bylam na tej rozmowie w zlobku i zostawilam tam dokumenty i mam jeszcze zrobic miesieczny plan zajec dla dzieci 3 letnich.CZY KTORAS MA TAKIE COS??? Jak tak to bardzo prosze przeslijcie mi na mejla.A co do pracy to jeszcze mi daja znac czy mnie wezna czy nie.Jutro na kolejna rozmowe do innego zakladu znow tam robia kabelki.Wolalabym jednak ten zlobek. Z daleka anglia jak sie nie myle to Ty skonczylas medyczne studium jako opiekunka????Czy pisaliscie tam miesieczne plany zajec dla dzieciaczkow???Jesli tak to moglabym prosic i jakis wzor.Ja mam tylko roczne ze szkoly co jeszcze pisalismy ale miesiecznych nie pamietam jak sie to pisze.Kolezanka ma mi przyniesc z przedszkola na wzor wiec moze dam rade ale jakbys tez miala to bym sie cieszyla. a co do spania to Paulinka spi od 20tej do 7.30 czasem 8.30 a czasem obudzi sie przed 6 ta jak Tomek idzie do ptacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×