Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

witam! ja tak na chwileczke:) Nasz maly 4 dzien zasnal bez cycusia, tzn napil sie a potem mu zabralam i on powiercil sie, poplakal, pospiewal i zasnal. Moja mama mi pisala ze moja bratowa wlasnie pojechala do szpiatala:) tak tak na porod:) miala termin na 4 i jutro miala jechac na wywolywanie.Ach tak sobie przypominam jak to ze mna bylo.Troche przerazajace wspomnienia ale jakze cudowne az zal ze pierwsze spojrzenie na nasze sloneczko juz za nami.Co najlepsze brat mieszka w Niemczech i mama ma bilet na jutro, musi wracac do Polski i byla zasmucona ze nie zobaczy wnuka,a tu moze nic straconego:) Ach rozpisalam sie ,sory!Ale pierwszy raz zostane ciocia i strasznie to przezywam,czekam na wiesci o bratanku a Wam zycze spokojnych snow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z daleka Anglia, to Ty juz w ogole przestajesz karmic piersia? Definitywnie? Czy moze karmisz jeszcze jak ja nad ranem? Basia_26, Dominisia bedzie bardzo elokwentna osobka! :-) POdziwiam swego Maxia, ze nie jest zbity z tropu, po tym jak kazde z rodzicow mowi do niego w roznym jezyku i twierzdi ze ta sama rzecz ma dwie rozne nazwy, no i jeszcze szwedzki... :-) Nie dziwie mu sie ze nie spieszylo mu sie z chodzeniem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia ja karmie wieczorem przed snem i rano,daje mu z dwoch piersi a gdy przestaje ssac to zabieram i nuce kolysanke.Pozniej przekladamy go do lozeczka,miedzy 1-3 biore go do naszego lozka i wtedy ponownie zasypia ale przy piersi(powoli to tez wyeliminuje)mam nadzieje;) Calkiem karmic jeszcze nie chce przerwac bo chyba sama nie jestem gotowa.Lubie te poranne czulosci:) buziaki dla wszystkich.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia-gratulacje dla chodzacego Maxymilianka-mnie teraz malo przed kompem wiec nie mialam okazji pisac Basia 26 -Patryk tez w sumie pozno zaczal samodzielnie chodzic(14mcy)-kazde dziecko rozwija sie wlasnym tempem i nie ma czego przyspieszac-zobaczysz niedlugo zrobi samodzielnie 3 kroczki na drugi dzien 10 a pozniej to juz nie usiadziesz:) odnosnie slinienia sie to patryk nie slini sie ani nigdy wczesniej tez nie-wiec to tez indywidualna sprawa kpiotrowicz-moze jakies fotki?cos pusto na poczcie ostatnio:(czy mnie pomijacie? stokrotka-pytalas o buciki-ja kupilam rozm 23-zima moze sie ciagnac-rajtuzki+skarpetki-mysle ze dobry rozmiar wybralam-a pozatym to i tak wiekszosc czasu nasze pociechy spedza pewno na sankach?:) kati -bidulko-jak nie urok to....przysłowiowa:(zdrowka zycze be_B rybe podaje srednio-1-2x w tyg i jest to gotowana panga ekino-gdzie sie podziewasz?Ksenia zdrowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa29, powiedz mi proszę jak tą rybę przyrządzasz, czy dodajesz do niej przyprawy i warzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
be_B daje listek laurowy,kawalek marchewki i pietruszki (czasem jeszcze seler-mam takie uszuszone listki) plus odrobine soli-zagotowywuje i na ten wywar wrzucam ta pange (gotuje ok 7 -10 min)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia 😘, Justa😘 jestem juz ale tylko na chwilke, jakoś czasu brak na wszystko, Ksenia mało śpi a jak nie śpi to atakuje koma wiec jest wyłaczony, odpukać zdrowa narazie, ale wczoraj na wsi moja mama i moja siostra nagle sie rozchorowały temp 40 stopni i mam nadzieje że to nic wirusowego bo sie zastrzele normalnie, chłopaki mojej siostry biedni bo ani przytulić do mamy ani do babci niemogą :( mykam konczyć zupkę buziaczki ps. co do pangi to odradzam kupowanie tej ryby, smaczna była do póki nie dowiedziałam sie ze żyje nawet w ściekach i moja siostra takową kupiła śmierdziała i miała kolor blado pomarańczowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekinio, hm panga ma chyba to do siebie, że ma kolor bladoróżowy, a że śmierdziała to pewnie stara była :P. No a skąd mam wiedzieć np, że kurczak, którego daje Michałkowi nie biegał po skażonych chemilkaliami puszczach Amazonii (kto go tam wie :P) :-). justa29, bardzo dziękuję za przepis, zaraz lecę po warzywka i na obiadek małemu przygotuję :-), ja dawałam mu rybę smażoną, a niech ma różnorodność teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny doradźcie mi bo nie wiem co robić. Jestem na urlopie wychowawczym i dostaję zasiłek wychowawczy 448 zł do sierpnia 2008 roku. Ze względów finansowych chcę przerwać urlop wychowawczy i od stycznia wrócić do pracy. Mam 2 opcje: wracam tam gdzie pracowałam na 3/4 etatu (tak mam na umowie) i pracuję 3 dni w tygodniu po 10 godzin za ok. 1000 zł lub też... dostałam prapozycję pracy na cały etat ale wiązałoby się to z tym, że mała musi iść do żłobka a ja od poniedziałku do piątku byłabym w pracy od 9-18 i co drugą sobotę. Miałabym wyższą pensję + premię ale prawie w ogóle nie byłoby mnie w domu. Nie wiem co robić. Naprawdę mam dylemat bo z jednej strony żal mi posyłać Dominikę do żłobka a z drugiej strony wiem, że pracować muszę i niestety mam taki zawód, w którym godziny pracy kończą się o 17 lub 18 a niekiedy nawet o 19 + oczywiście dojazd. Co Wy zrobiłybyście na moim miejscu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia_26, hm trudna sytuacja, jeśli 1000 zł miesięcznie Ci wystarczy to bym wybrała pierwszą opcję. Jeśli byś faktycznie pracowała od rana od wieczora i do tego czasem w soboty, nie miałabyś czasu dla rodziny. Mam nadzieję, że przemyślisz to i skonsultujesz z ważnymi Ci osobami, a napewno podejmiesz dobrą decyzję. Ja nie muszę na szczęście takiej decyzji podejmować, ale trzymam kciuki za Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panga - ryba konsumpcyjna o smacznym mięsie. W jęz. angielskim panga opisywana jest jako Pterogymnus laniarius. W Polsce częściej spotykany pod tą nazwą jest morski gatunek Megalaspis cordyla z rodziny ostrobokowatych. W wykazie gatunków zawartym w Rozporządzeniu Komisji (WE) NR 1638/2001 z dnia 24 lipca 2001 r. oznaczona jako Panga - HAS - Megalaspis cordyla. Natomiast w handlu często spotyka się sprowadzanego z wietnamskich hodowli suma rekiniego (Pangasius hypophthalmus) sprzedawanego jako panga. dla mnie plusem jest ze panga nie ma osci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia26 no cóż ja byłabym za pierwszą opcją. No chyba, że naprawdę ta druga praca bardzo dobrze jest płatna, to może bym się zastanowiła. Ale na 90% wybrałabym tą prace 3 razy w tygodniu po 10 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia jak tam Max? nadal trenuje chodzenie??? :-) kotunia a Ty gdzie się podziewasz??? kpiotrowicz tak sobie myslę ... i jakie to są żółte warzywa i owoce?? Bo mi tylko papryka i dynia na myśl przychodzą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia ja wybralambym I opcje. Oliwia - fasolka szparagowa, marchew, banany, gruszki....:) Ekino - ja tam tez jem pange - lubie bardzo. Za to moja Gabi gardzi ryba ;) Plusia wyslij zdjecie chodzacego Maksia:)Ja postaram sie przeslac cos z Grecji - pomimo utopienia aparatu razem z wozkiem w basenie udalo nam sie uratowac fotki;) Padlinka jak opiekunki? Buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE Przepraszam za nieobecnosc ale wynikła ona z dużej ilosci pracy i chronicznego braku czasu. Od 2 tygodni nie mamy pracowników, bo zobaczylismy ze płacimy ludzia którzy patrzą sie na siebie, a nie pracują, i mój maz doszedł do wniosku ze sami poprowadzimy sklep, co powoduje ze on jest w sklepie non stop ja zajmuje sie resztą i ok 14 wymieniam sie z nianią i dołaczam do męża i tak ciągniemy do 18, później obowiazki domowe, i dalsza praca, potem kąpanko i spanko i z tego wynika ze wolna jest tylko niedziela, a to bardzo mało czasu, Basiu ja też bym wybrała 1 opcje, bo ja zostawiam Alusia na 4 godziny (max) z nianią i tak mi żal ze nie ma nas z nim,,,wiec żadne pieniądze nie wynagrodza nam czasu spedzonego z dzieckiem,,,przynajmniej tych pierwszych lat, bo później jak dziecko jest samodzielne, to idzie do przedszkola i mozna wiecej czasu poświecić pracy, ale jesli nie jest druga opcja koniecznościa to przemyśl pokalkuluj, i wiem ze podejmiesz odpowiednią decyzje U nas wszystko w pożadeczku, Alus szaleje na maxa, ale nadal nie mówi,,,nic oprucz mama dada i eooo...widac ze chce coś powiedziec po wyglada jak by sie zapowietrzył lub brakowało mu słów,,,wi;ec mam nadzieje ze nie długo zacznie nazywać rzeczy po imieniu Wyszły nan 2 zabki górne czwóreczki, no i od tygodnia były problemy z kupką, dość czestą i zielonkawą, co wydaje mi sie ze właśnie zabko powodowały,,,jesli sie nie zmieni to przejde sie do lekarza,,,a tak po za tym to Gratuluje Maxsiowi Krczków,,,za kiilka dni bedzie biegał jak maratończyk wiec bedziemy gratulować mamusi cierpliwosci:) na bobaskach dodałam nowe fotki z niedzielnego spacerku w jesiennym pejzarzu:) Stokrotka nie wybierasz sie do Legnicy?? moze byscie wpadli na kawusie?? Ekinio,,,ucałuj Ksenie Zdaleka Anglia jak tam samopoczucie świerzo upieczonej cioci?? Oliwia13 :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny ❤️ ❤️ ❤️ Maxio oczywiscie maszeruje juz po calym domu a ja za nim ;-) Ekinio, dobrze ze juz lepiej, ale na te wirusy uwazajcie... Justa, nie mialam pojecia ze takie egoztyczne potrawy Patrykowi serwujesz :-) Z daleka Anglia, doskonale Cie rozumiem, ja tez nie koncze karmienia piersia, choc teoretycznie to juz koncowka... Ludziska sie dopytuja czy abym juz skonczyla karmienie piersia a jak im mowie ze nie, to tylko wielkie oczy :-P W tej kwestii jednak jestem pewna: nikt mi niczego nie bedzie dyktowal, wybiore idealny dla Maxia czas na zakonczenie karmienia i bedzie spoko, ale jeszcze nie teraz :-) Basia_26, z tego co pamietam, to radzicie sobie w miare ok finansowo, wiec wydaje mi sie ze powinnas posluchac glosu swego serca, jak Ty czujesz jest najwazniejsze. Jesli wolalabys sama wychowywac Dominisie, a przynajmniej miec jakikolwiek wplyw na wychowanie dziecka, to musisz byc w zyciu swego dziecka OBECNA. Dzieci szybko rosna i same wyfruwaja spod naszych opiekunczych skrzydel i to teraz kiedy sa malenkie potrzebuja nas najbardziej. Ja jestem za opcja pierwsza. No chyba ze czujesz sie przygnebiona w domu siedzac z dzieckiem i potrzebujesz \"liftingu\" we wlasnym zyciu, chcewsz poczuc sie wartosciowa i zaczac realizowac na polu zawodowym- MASZ DO TEGO PRAWO. Na nic pomoze fakt, ze jestes wiecej czasu z dzieckiem, jesli jestes niezadowolona, czy przygnebiona. Jesli wyzsza pensja, lepesza praca w jakis sposob podniesie Twoja samoocene, to pewnie ostatecznie Twoja coreczka tez na tym wygra, podobnie jak Twoja relacja z mezem i reszta otoczenia. Ufff, to tyle plusiowych wywodow ;-) Kpiotrowicz, ja latam za Maxiem teraz jak nakrecona, wiec nie mialam chwili na zabawy w papparazzi. Jak mi sie Maxio rozpedzi, to cudem go ratuje przed wpadnieciem na kant regalu... Moze Ty anjpierw wyslij troche tych \"uratowanych\" zdjec :-D Jutro pewnie wybiore sie na baaaardzo dlugi spacer, byleby zminimalizowac ryzko stluczen u Maxa... Kotunia, ach Ty pracusiu 🌼 Skad Ty bierzesz tyle energii? Oliwia13, jak buzka u Piotrusia? Stokrotka, a jak Wojtus? Be_B, Bernatka, Donn, Moniap31 i cala paczka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane! jak u kazdej prawie zreszta tak i u mnie brak czasu!od wyjazdu meza to juz nawet nie wiem czasem jaki mamy dzien ,dobrze ze moje dziecko chcodzace do szkoly mnie troche oswieca :) bylam z dziecmi w niedziele w zoo ,nelcia byla zachwycona i nawet nauczyla sie mowic mapa na malpe i leff na lwa,a najlepsze to jest ze ja tu sie wybieram do zoo by dziecku pokazac niespotykane na codzien zwierzatka a ta sie zachwycala spacerucjacymi pieskami :) wysle wam pare zdjec bo juz pokumalam sie jak sie pomniejsza tyle ze nie mam aktualnej listy maili ,jakby tak ktoras mogla mi przeslac oczywisice juz bez tych dziewczyn co nie chcialy by im wysylac..... Ekinio fajnie ze u Kseni juz lepiej u nas chyba sie cos zaczyna......:( Plusia widzisz a ja bylam pewna ze wszystkie dzieci juz chodza :) , a tu jeszcze nasz Maxio nie tz juz tak gratulacje Dzis byla u mnie kolezanka z dzieckiem o 3 miesiace starszym od Nelly ,a moja nelcie jakby cos opetalo nie pozwolila temu dziecku nic nawet dotykac , a tu nagle podeszla i chlap to dziecko w glowe ,no nie wiem skad u niej ten pomysl i gdzie ona to podpatrzyla ,okrzyczalam ja i zaczelam podniesionym glosem mowic ze tak niewolno to stanela spuscila glowe ,patrzyla w podloge i tak stala ze 3 min bez ruchu ,potem przyszla do mnie sie przytulic i ja jej jescze raz ze nie wolno bo dzidzia cacy i chcialam zeby poglaskala dzidzie po glowce w ramach przeprosin a ta mowi NIE ,no szok i jak tu sie zachowac???? macie rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edusia 🌼 poslalam Ci \"aktualna\" liste maili (mam nadzieje, he, he...) A calej reszcie wyslalam mini-fotki Maxia wiec skrzynek tym razem raczej Wam nie zapchalam :-P Spijcie slodko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Plusia - super ten Maxio-dziewczynka - hehe - śliczna lalunia - co to z dzieckiem zrobić może różowa opaska - i w ogóle - niezłe miny robi:)) Ekinio - 🌻 - zdrowia - no i trzymam kciuki, żeby Was wirusy omijały szerokim łukiem Basiu - hmmmmm - to chyba trzeba przekalkulować rodzinnie - bo skoro siedzisz w domu za 400 zł to 1000 i tak więcej - więc opcja 1 jest dobra - z doświadczenia mówię (piszę), że i tak prędzej czy później dopadną Cię jakieś wyrzuty, że za mało jesteś z dzieckiem - ja pracuję teraz nawet 10 godzin dziennie od 8/9 do 18/19 i dziecko widzę ledwo ledwo a to nie dobrze i dla mnie i dla dziecka - dłużej jesteś z córcią niż ja (ja w domu byłam tylko macierzyński) i pewnie macie swoje wspólne przyzwyczajenia i inne \"dziewczynskie\" i mamowo-córowe sprawy - no ale i tak sama/z mężem podejmujesz decyzje - trzymam kciuki, żeby każda która podejmiesz okazała się ta najwłaściwsza dla Was Mówiłam już, że nie cierpię banków - kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuurde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Jestem ciocia huraaaaaaaaa! Maly urodzil sie 14 i wazyl 3600, jest zdrowy, silny a jego rodzice szczesliwi. Moj brat tak sie zestresowal ze pepowiny nie umial obciac hihi kto by pomyslal. Zawsze byl taki madralinski;) Chyba przyjada do Polski na swieta, to sie spotkamy i zobacze bratanka:))) Plusiu jestem tego samego zdania odnosnie karmienia piersia, a niech robia wielkie oczy, my wiemy swoje:) Basiu_26 nie bede sie rozpisywac bo dziewczyny wyzej napisaly dokladnie to co mysle. Obcja pierwsza:) Decyzja nalezy do Ciebie. Czas szybko ucieka i nie zdazymy pomyslec a malenstwa beda szykowac sie na pierwsza randke;) buziaki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu26 ja tak jak większośc naszych dziewczyn z forum, wybrałabym obcje nr 1,czyli mniej godzin pracy i mniej pieniązkow.Mysle ze bycie z dzieckiem przez pierwsze 3 lata w domu jest bardzo wazne i dobre. Plusiu dziekuje za zdjecie,Maxio dziewczynka wyglada uroczo:) Ja szykuje sie na powrut Pawła,ktory juz dzis wsiada w samolot i jutro juz bedzie:)Jestem taka szczęsliwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:) Jakbyscie mogły dopisac mojej Wiki w tabelce plus dwa ząbki,czyli ma juz ich 10. Nie wiem kiedy sie odezwe,na pewno jak na ciesz sie męzem,buziaki zycze duzo zdrowka i dni pełnych usmiecho papapapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z daleka gratulacje zostania ciocia Plusiu brawa dla Maxia teraz trudny okres biegania za nim dopoki nie zacznie swobodnie biegac napisz gdzie zmniejszasz zdjecia bo moje nadal sa oooogggromne :) Ekinio super ze u was juz po chorobie :) U nas odstawianie odpiersi na dobrej drodze a nawet bdb Max dostaje cyca raz na 24 godz nad ranem a w srode w nocy sprubojemy bez ;) tata juz zapowiedzial ze nie spie z nimi i ja nie mam nic przeciwko bedzie to moja pierwsza noc od narodzin syna bez wstawania Pozdrawiam cieplutko ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Dziękuję za rady. Ja też byłam za ta pierwszą opcją dopóki moja mama nie namieszała mi w głowie, że powinnam pomyśleć też trochę o sobie a nie poświęcać się tylko dla dziecka i męża który i tak tego nie docenia. No ale czego ja się mogłam po niej spodziewać skoro ona sama pracuje na 1,5 etatu i nie ma czasu na nic i dla nikogo. Plusiu... finansowo wiodło nam się tak że wystarczało na skromne życie od 1 do 1 ale ostatnio jest coraz gorzej. Karta kredytowa non stop zadłużona a wydatków nie ubywa... w listopadzie Święto Zmarłych, 4 listopada idziemy na imprezę - pięćdziesiątka połączona z osiemnastką, 6 listopada - urodziny chrześniaka męża, 25 listopada osiemnastka mojej siostry, w grudniu wiadomo... Mikołaj i Święta a w styczniu czeka nas opłata za ubezpieczenie auta i musimy kupić węgiel. Normalnie mnie to wszystko przerasta. Jestem trochę sfrustrowana tym, że siedzę w domu ale nie do tego stopnia by moje dziecko wychowywał żłobek a nie ja. Pracując 3 dni w tygodniu z małą będzie albo mój mąż albo teściowie. Ja już decyzję podjęłam (oczywiście z tą pierwszą opcją) ale potrzebowałam Waszej rady by upewnić się, że to właściwa decyzja. Ogromnie Wam za to wszystkim dziękuję :) ❤️ 🌻 A daleka Anglia... gratuluję bratanka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek! jak to jest z ta opcja;) Glupio mi sie zrobilo jak zobaczylam ze napisalam obcja przez b , ale czytam dalej a annaa20 tez pisze obcja :) Aniu to ja cie wprowdzilam w blad, przepraszam. buziaki Poprawiajcie mnie jak robie bledy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Plusiu>>> czyżby mnie nie bylo na twojej liście maili? nie dostałam zdjęć!:-( Z daleka anglia>>> gratulacje ciociu!:-) Basia_26>> słuszna decyzja! brawo! pozdrawiam! 😘 P.S. mój mail- mika31-1976@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati75>>>>> ja zmniejszam zdjęcia w tym programie;ACDSee Pro Photo Manager, przy okazji można zdjecie poddac obróbce! polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z daleka Anglia, Gratulacje!!!!! 🌼 Basia_26, oj to faktycznie :-( Sama wiem, jak trudno, kiedy nie starcza do pierwszego a najlepszym przyjacielem rodziny staje sie karta kredytowa...Przez ponad pol roku zylismy z wyplaty J ktory jest zatrudniony na pol etatu, bo ja nie otzrymywalam pieniazkow w ogole.Chcialam zostac w domu dluzej z Maxiem a to oznaczalo pewne zmiany w domowych finansach... Ja nie wracam do pracy, zaoszczedzone dni urlopu (platnego) macierzynskiego zaczelam wybierac dopiero od sierpnia a ze wystarczy mi ich az do anstepnego porodu, wiec nie musze wracac do butiku i taszczyc skrzyn z bananami czy 10 kilowych workow z ziemniakami... a i tak roznica w wyplacie bylaby niewielka... W kazdym razie radzimy sobie bo nie mamy innego wyjscia, na uniwerku zaczely sie wreszcie wyklady wiec J pracuje non-stop i to zawzse jakis grosz a nie tylko skromny \"zasilek\" z kasy dla bezrobotnych, ktory otrzymuje gdy na uniwerku nie ma zajec. W tym roku to my pewnie swieta spedzimy w domu :-( Sami :-( Zwykle zapraszala nas rodzina J, w Danii, ale zeby ich odiwedzic to trzeba slono za podroz zaplacic, ze juz nie wspomne o Bozonarodzeniowych prezentach itp. Nie zeby mi bylo przykro, bo nic nie zastapi polskiej swiatecznej atmosfery :-) ale zawsze jakos tak razniej jak sie swietuje Boze Narodzenie w gronie rodzinnym i z prawdziwa choinka (wieki juz jej nie mialam we wlasnym domu) No ale dosc smucenia ;-) Do swiat jeszcze mamy troszke czasu i moze zdaze wykombinowac cos z niczego przy minimalnym nakladzie finansowym... Bernatka, czy to znaczy ze nadal nie masz swojej karty? A podanie wyparowalo jak kamfora??? Nic tylko zmienic bank :-P Annaa20, ciesze sie razem z Toba!!! 🌼 Pawlowi zycze szczesliwej podrozy! A slowo \"powrót\", to przez jakie \"ó\" sie pisze, Skarbie? ;-) Ta \"obcje\" juz przelknelam :-P Moniap31, zdjecia poszly, glupio mi tylko ze Ci od razu nie wyslalam sorry za to 🌼 Reszte caluje i sciskam ile sil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×