Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Gorcia u mnie oki, wkoncu zapisałąm sie do gin :P, a dla was wielkie uściski, Donn ja siedziałam cała nd sama buuu, K pojechał pomóc ciotecznym siostrom w przeprowadzce i zajeło mu to cały dziń, nowe fotki na gronie zapraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje drogie.... Zaczne tak... Jeżeli faktycznie marzenia i życzenia sie sprawdzają to My z tego powodu jesteśmy najszczęśliwszymi ludźmi na ziemi:) Dziś byłam u lekarza...i jest nas juz czworo: znaczy nasza trójka i fasolka:) która planowo stawić sie u nas ma początkiem września:) lub końcem sierpnia, wiec moze tym razem bede sierpniową mamą:) Jesteście pierwszymi osobami po moich najbliższych z którymi sie dziele ta radosną nowiną...a reszte potrzymamy jeszcze troche w błogiej nieświadomości:) choć przez bliską koleżanke to już wykrakane...bo zaprosiła cała naszą czwórke,,,co wynikło z przejęzyczenia a spłętowała ,,,a może i czwórke:):):) Wiec życze wam dobrej nocy, bo moja mam nadzieje bedzie dobra w przeciwieństwie do dnia w którym non stop mnie mdliło, i denerwowały mnie jakieś wszędobylskie zapachy:) No cóż zachowuje się jak bym była w ciąży?? Dziwne;) Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Gorcia - 🌻 zdrówka dla Bartoszka 🌻 Tak czytam i czytam i wychodzi na to, że wredna matka jestem - kładę małego do łóżeczka, puszczam \"kołysanki utulanki\" - matko już drugi rok ta sama płyta - jak słyszę pierwsze dźwięki robi mi się lekko niedobrze;) ale mały to lubi - no i wychodzę - czasem jakieś odgłosy dobiegają ale rzadko (no to ładę to tak na wyrost - tata kładzie - ja kąpię, oporządzam smaruje i panieruję, a potem tatuś daje pić i wkłada do łóżeczka - tzn jak jest w domu;) - ze spaniem u teściów nie ma problemu bo mają rzeszę wnuków i kupili sobie łóżeczko na okazję podrzucania im dzieci - tylko teraz nie będzie można małego podrzucać za często bo chyba uczulił się na koty - nie wiem tylko jak będzie z zasypianiem w innych warunkach - jak np. pojedziemy gdzieś gdzie nie ma łóżeczka ze szczebelkami tylko zwykłe - nigdy na takim nie spał :( Powiedzcie mi - te z Was które mają szczebelkowe łóżeczka - kiedy zamierzacie wyciągnąć te szczebelki, które się wyciąga? - ja to się waham - to jedyny czasem sposób pacyfikacji Bruna Mam refleksje na temat Teletubisiów - hehe - strasznym byłam ich przeciwnikiem - a teraz ranek bez tubisiów rankiem straconym - dużo się Brunek nauczył - mówi papa, ejo, tulimy (i się tuli) i inne takie tam - jednego tylko tubisiom nie mogę darować - cholerka od Tubisiów nauczył sie mówić nie - i teraz na każde pytanie - niezależnie od tematu jest jedna odpowiedź - Nie!!! Kompu kompu - nieeeeeee, kolacja - nieeeeeeeee, dasz mamie buzi - nieeeeeeee - koszmar - chyba zacznę się z tego ambiwalentnego podejścia do Tubów leczyć :)) - aaaaaaaaa no i nauczył się mówić Bruno \"Tuby\" - więc rano oczy otwiera i wrzeszczy - tubitubi:) - wymienia te małe cholerniki po kolei - tinki, piksi (to chyba dipsi - ja nie wiem ja staram się zamykać na to mózg:) - no i lala i po - to łatwe - oraz liczy do 4 z czego nadal 3 jest jego faworytem - pytam - Bruno ile zjesz (tu wstaw cokolwiek ) - na co moje dziecko \"ciiiiiiiii\" - ech chyba się wyprowadzę na jakiś obszar świata gdzie nie ma prądu - nie będę musiała się zastanawiać czy moje dziecko wyrośnie na psychopatę dlatego, że naoglądało się tostera robiącego uśmiechnięte grzanki;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotunia, kochana moja! Gratulacje!!!! 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 👄 Wspaniale nowiny!!!!! Dbaj teraz tylko o siebie i sie nie zapracowywuj zbytnio. Jak ja sie ciesze!!!! Co do mojego brzuszka, to poki co ma sie dobrze, rosne jak an drozdzach :-P robie sie co raz bardzioej okragla, spodnie uciskaja, zginac sie juz troche nie za bardzo... a Maxia jeszcze nie nauczylam dbania o porzadek jesli chodzi o jego zabawki, ale chyba wezme przyklad z Basi24 i poinstruuje maluszka, zeby byl rownie grzeczny jak Paulinka. Paulinka to jest zdolniara, ze sama buciki nalozyc potrafi- talent niesamowity! Maxio mi tylko raczke albo nozke podstawia ;-) Otstanio pieszczoszek sie zrobil i nie zasnie dopoki mu nie powiem wystarczajacej ilosci pieszczotliwych slow na dobranoc, a to ze niby jest moim sloneczkiem, kwiatuszkiem itp :-)) Pogoda u nas jest kiepska, w sobote maz upadl na dworze (byla gololedz) i rozcial reke w drodze do pralni, ale przyszedl do domu szczesliwy, ze to jemu a nie mi sie krzywda stala, bo to ja pralam caly sobotni ranek i to mnie moglo spotkac, a ta gololedz pojawila sie doslownie z minuty na minute. Powiedzial, ze jakbym to ja wyszla na dwor to juz by bylo po dzidzi. U nas w domu bylo male przemeblowanie, komputer meza icale jego \"biuro\" ktore stalow kacie duzego pokoju wywedrowalo do piwnicy i etraz mamy tylo jedna skrzynke do i-netu. Nie zagladam zbyt czesto do sieci, ale i nie bardzo mam czas,a jak mam to mi max wlazi na kolana i siedzi i klika w myszke przylepa jedna :-P Chcialam Wam jeszcze tylko szybiutko zyczyc duzo zdrowia, zwlaszcza malenkiemu Bartusiowi, zeby mu sie wyniki poprawily jak anjszybciej. Mysle o Was. Ekinio, Xenia jak laleczka w tych przepieknych sukienkach, az mi sie cieplo na sercu robi, jak pomysle ze i ja bede miala corunie :-) Buziaczkow moc.Spijcie dobrze,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde taki elaborat i mi wcięło To od początku. Nie było mnie tak długo z lenistwa, jakoś nie miałam ochoty na odpalanie kompa, a jak to już zrobiłam to na naszej-klasie.pl sporo moich znajomy się znalazło  Serdeczne gratulacje dla dziewczyn, które doczekały się kolejnej ciąży: Lonta, Ekinio, Kotunia 🌻 i dla dzielnej Górci-przeżyłaś swoje kobieto-nie zazdroszczę stresu, ale dobrze, ze już wszystko ok i jesteście razem :) Donn wydaje mi się, że Kuba dorównuje Aurorze w rozrabianiu, ostatnio jego ulubionym miejscem są jak najwyżej położone półki w meblach-dziś wlazł mi na blat kuchenny, a jak gdzieś nie sięga to sobie krzesła przystawia(chyba wszystkie muszę zlikwidować i będziemy siedzieć na podłodze). kpiotrowicz te napady furii to i mi sa znane :) tylko, ze u nas zwykle o to, ze zdjęłam urwisa z najwyższego punktu w domu i nie pozwalam znowu wejść. Z usypianiem też nie ma u nas problemu a tym bardziej, ze Kuba odzwyczaił się od smoczka-wydawałoby się, ze będzie gorzej, a jednak.. :) Bernatko ja szczebelki wyciągnęłam jak tylko Kuba zaczął stabilnie chodzić czyli około roczku, a jak nie chce żeby z niego wyłaził to przystawiam wyjściem do ściany i mia "więzienie" ;) A co do Teletubisiów to mój starszy syn bardzo się przy nich rozwinął, ale ostatnio obaj mają manię na toy story, leżę ze śmiechu jak rozkładają ręce i udają Buzza Astrala, nic tylko nagrać i do "śmiechu warte" ich wysłac. A więc co u mnie… we wrześniu jadę do Pszczyny na ślub mojego brata. Poznał dziewczynę przez Internet jakieś 3 miesiące temu. Fajna jest, pasują do siebie  1 lutego mam 5 rocznicę ślubu i mąż zrobił mi niespodziankę-zamówił weekend we dwoje w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, atrakcje fuul wypas Maciuś skończył 3 latka, jak się go pytamy ile ma latek mówi „cy” i pokazuje dwa palce i jeszcze przy okazji powtarza, że jest już „duzy”. Chyba, że chce sięgnąć do włącznika światła to przybiega i mówi płaczliwym głosem „ja nie duzy, nie duzy”. A Kuba ostatnio nas szkoli, wczoraj siedziałam na kanapie i jadłam śniadanie. Podszedł do mnie i zaczął ciągnąć mnie za rękę, pytam się „gdzie?”, a on patrzy Na mnie badawczym wzrokiem, więc powtarzam „gdzie?” a on na to do mnie z szelmowskim uśmiechem „dzie”, pobiegł do drugiej kanapy i pokazując paluszkiem mówi „tu”. Tysiące teraz takich sytuacji mam, a ile radości dają  A tych słów, które zna to już nie jestem w stanie spamiętać, teraz z Maćkiem idą łeb w łeb. Wygląda na to, ze u nas sprawdziła się zasada, ze młodsze dziecko rozwija się szybciej od starszego. Swoją drogą o Maćka zaczęłam się już martwic, wybierałam się do logopedy, a on nagle zaczął gadać w zrozumiałym dla nas języku :) Pozdrawiam dziewczynki i do napisania (wszystkim brzuchatkom życzę dobrego samopoczucia, wiem jak to jest mieć jedno małe a drugie w brzuchu nosić 😘 ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotunia słonko, wielkie GRATULACJE dla Was, dal Ciebie, Twojego męża i dla Alusia(najważniejsze oby zdrowe, ale życze siostrzyczki ;) ), nawet nie wiesz jak sie ciesze, bedziemy rodzić w bliskim siebie terminie HURA 😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘 a teraz przed nami jeszcze 8 miesiecy, do tego wszystkiego moja koleżanka też bedzie miała dzidzi tylko w październiku, ciesze się z Waszej fasolki 😘 Bernatka łoł ale zdolniacha z Brunka, Ksenia też zna niektóre słówka teletubisiowe - najczęściej mówi łała łała i po, i jak na VH1 piosenka teletubisiowa to mała śpiewa łała łała łała, wcześcniej na BBC były Teletubisie w J.A. ale nam kanał skasowali :( wiec tylko płytki zostają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn kochana Jest czas na agresywność i czas na bierność Czas na bycie razem i czas na samotnośc Czas walki i czas miłości Czas pracy i czas zabawy Czas płaczu i czas radosci Czas obecności i czas wycofania Czas słow i czas milczenia Czas pośpiechu i czas czekania W życiu powinno znaleźc sie miejsce na wszystkie te elementy. Rozumiejąc je można osiągnąc szczescie. Tego własnie zycze Tobie z okazji urodzin!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotunia przyjmij najszczersze gratulacje 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotunia - GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️🌻 ❤️ nie iwem jakim sposobem wczoraj nie doczytałam :( Donn - zapomnialam wczoraj dopytać czy dużo sobie łosów Aurora wygoliła;)?:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotunia>>> ale super.. gratuluje 🌻... ehhh coraz więcej mamy nowych mamusiek... fajnie :) justa>>👄 gorcia>> zdrówka dla Bartoszka.... plusia>> uważaj na siebie :) Bernatka>> Aura sobie policzek goliła :D i specjalne pozdrowienia dla mojego ukochanego mężusia.. który nas podczytuje :) kocham Cie Hubertusiu ❤️... no to teraz już wszyscy wiedzą...;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn, spelnienia najskrytszych marzen! Obys zawsze byla zdrowa i szczesliwa! 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn zdrowia, szczęscia, pomarańczy, cierpliwości i miłości z okazji 16 urodziń ;) 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w nowym roku i zycze wszystkiego naj ,spelnienia marzen i samych radosnych chwil wow ale mnie zaskoczylyscie dziewczynki (ekinio,kotunia,lonta) gratuluje i uwazajcie na siebie! u nas nic ciekawego ,bylismy w polsce na swieta ,niedawno zreszta co wrocilismy ,dochodzimy powoli do siebie Nelcia mnie zaskoczyla ,niedawno co tz w wakacje byl tylko pisk z mala mojej sioostry o rok starsza ,przewaznie o zabawki ,a teraz bawily sie jak nic ,no bylam w szoku,nelcia tylko otwierala oczy i wolala LALA (tak wola na swoja kuzyneczke) ,mysle ze w lato bedzie jeszcze lepiej mam wiele terminow bo zaczelam w koncu leczyc moj szum w uchu ,nie wiem skad sie wzial i lekarze tez nie wiedza i wysylaja mnie na tysiace testow i badan ,zobaczymy co bedzie ,poki co taki szum wkurza jak nic ,nie idzie sie skoncentrowac itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co sie stało bo zawiele niejadłam a czuje sie jak bym była w 3miesiącu ciązy, brzunio mi już wyskoczyło na wierzch i to dziś a dopiero 7tydzień buuu, z Ksenią jakikolwiek brzuch pokazał mi sie w 15 tyg, chyba ta druga ciąza bedzie inna spokojnej nocki życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edusia, Kochana zeby Ci sie szybko ten problem z uchem skonczyl ❤️ Zdrowka! Ekinio, ja mialam dokladnie takie same odczucie, no i te mdlosci :-P przy Maxiu tak nie bylo... a brzuszek tez wyskoczyl jak Filip z konopii i ciazowki zakladalam juz pod koniec drugiego miesiaca :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekino na 100000 % przy Twojej figurze ten brzuszek widzisz tylko Ty:):):):) Zreszta sama przyjade i sprawdze;) hihi wiedzialam ze jak sie nie umowimy na to piwko to teraz juz tylko Karmi zostaje;) buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kotunia>> G ❤️ R ❤️ A ❤️ T ❤️ U ❤️ L ❤️ A ❤️ C ❤️ J ❤️ E i też życzymy córeczki ;) donn>> spóźnione ale szczere najlepsze życzenia urodzinowe, dużo zdrówka, radości szybkiego zamieszkania w nowym domku i wiadomo na nowy domek nowy potomek ;) Plusia, blondi-ania>> ❤️ Bernatka130>> ten Bruno to naprawde zdolniacha. U nas póki co zero zainteresowania bajkami. Co najwyżej rybka po 20.00 na MINI MINI, która już smacznie chrapie (i to nasz łobuziak doskonale potrafi powórzyć-chrapnie). Za to \"Jaka to melodia\" mógłby oglądać na okrągło. Miłego dnia dla Was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w ten piękny słoneczny zimowo wiosenny dzionek Edusia wczoraj niedoczytałam przepraszam, mam nadzieje że ten szum mine raz dwa, ja niecierpie usznych problemów, Plusia :) dziekuje może skóra bardziej rozciągnieta i dlatego?? no cóż teraz to on juz miejszy niebedzie tylko wiekszy i większy i wiekszy ale sie ciesze Kpiotrowicz 😘 proponuje gorącą czekolade bo Karmi mi nigdy nieprzechodziło przez gardło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorcia Alek tez lubi rybke z mini mini a jaka to melodja prawie codziennie musze z nim ogladać bo uwielbia jak razem siedzimy na dywanie on oparty o mnie i tak cały teleturniej oglada:) poza tym uwielbia wszystkie piosenki i teledyski dla dzieci, a z bajek to narazie tylko teletubisie i to jakis góra min bo potem juz szuka sobie zajęcia:) ale reklamy czołowki programów mianowicie wszystko gdzie jest muzyka jest ulubionym programem mojego dziecka:) U nas jak u bernatki od urodzenia Alek zasypia przy kołysankach, i oczyywiscie sam, no chyba ze chce zeby szybkoo usnoł to biore go na rece ki chwilke go bują, ( jakieś dwie kołysanki na płycie) on zasypia a ja robie wtedy to co zaplanowałam, ale zestaw sypialny oczywiscie musi byc, pieluszka, smoczek i kołysanki:) No to życze miłego dzionka a ja zbieram sie bo zaraz mam drugą zmiane:) przychodzi niania do Alka a ja jade pozałatwiac sprawy i do męza do pracy odciążyć biedaka cięzko pracującego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn spóźnione, ale szczere wszystkiego NAj!!!!!!! Kotunia moje gratulacje!!!!!!!!!😘 Spokojnego wieczorku,ja lece prasowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć laseczki :) ja wczoraj cały dzień prawie bez internetu!!!!... dzięki za życzenia... ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn co to jest za artykuł?? A co tu znowu takie pustki?? halooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotunia to ten art a w linku wystarczy przesunac przecinek i sie otworzy Nasza-klasa pomaga namierzyć \"naiwnych\" \"Polska\": Miało być miejsce spotkań, jest baza danych. Kopalnia wiedzy dla policji i... przestępców. Portal Nasza-klasa.pl to mekka ludzi naiwnych. Odwiedza portal już ok. 6 mln Polaków, którzy szukają znajomych z dawnych lat. Efekt? Przestępcy namierzają tu swoje ofiary i dowiadują wiele o ich stanie majątkowym, pedofile szukają dzieci, a windykatorzy namierzają dłużników. Moda na Naszą-klasę przerosła oczekiwania jej twórców. A i gama zastosowań informacji zawartych w portalu okazała się niebywała. Ludzie, w dobrej wierze, opisują gdzie i na jakim stanowisku pracują, jakim samochodem jeżdżą, gdzie spędzają wakacje. Na forach dyskusyjnych klasowicze bezwiednie zamieszczają dziesiątki informacji, które jeśli dostaną się w niepowołane ręce, mogą okazać się groźne. - Dzięki Naszej-klasie można w 30 minut dokładnie poznać interesującą nas osobę - twierdzi informatyk. - Użytkownik, który normalnie w internecie występuje jako np.\"Łysy- 38\", na tym portalu się odkrywa. A to wystarczy, by szybko zebrać wszystkie jego wypowiedzi na wszystkich forach. Prawdę tę pojęli już najbogatsi ludzie w Polsce, którzy nie logują się w Naszej-klasie albo szybko usuwają z portalu swoje dane. Nie znajdziemy też na forach znanych sędziów i prokuratorów. - Niektórzy nasi funkcjonariusze, którzy zalogowali się na portalu, już zaczęli się z niego wypisywać - mówi Waldemar Kowalski, zastępca dyrektora gdańskiego aresztu śledczego. - W pewnym momencie uświadomili sobie, że oprócz starych przyjaciół ze szkolnej ławy mogą zacząć ich szukać ludzie mniej życzliwi. W wiadomym celu. Iwona, przed 30 laty uczennica jednej z trójmiejskich szkół, niedawno zdecydowała się wyrejestrować z portalu. - Przesadziłam - wzdycha - chciałam pochwalić się przed kolegami z podstawówki, jakie mam wspaniałe życie. Wrzuciłam zdjęcia przed domem, w samochodzie, z wycieczek. No i zlokalizowała mnie pewna zapomniana koleżanka. Najpierw wysyłała maile z prośbą o wsparcie finansowe, potem ustaliła adres i przez wspólnych znajomych telefon. Obawiam się, że jest nie do końca zrównoważona. Policja przestrzega też przed zamieszczaniem w sieci fotografii przez dzieci. - Pojawiły się już ostrzeżenia w Internecie przez pedofilami, używającymi pseudonimów rodem z kreskówek - mówią funkcjonariusze, tropiący przestępców seksualnych. Dzieciaki, dla których duża lista znajomych to powód do dumy, przyjmują do niej Simsona lub Kubusia Puchatka. Dzięki temu pedofil może zdobyć dane osobowe, adres szkoły, numer GG i telefonu - ostrzega dziennik. Ale dla równowagi służby walczące z przestępczością też nie lekceważą najmodniejszego w Polsce portalu. O pierwszych efektach buszowania śledczych w sieci poinformowała przed kilkoma dniami warszawska komenda, która dzięki danym zdobytym od kolegów z klasy zatrzymała sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Oficjalnie policja niechętnie wypowiada się na ten temat. Wiadomo jednak, że portal ma pod stałą obserwacją. Nadkom. Jan Kościuk, rzecznik komendy wojewódzkiej w Gdańsku: Jeśli dochodzi do przestępstwa, sprawdzamy wszystko w poszukiwaniu informacji, które pomogłyby ująć sprawcę. Jednym ze źródeł informacji jest internet, w tym Nasza-klasa.pl - tłumaczy Kościuk. To już rutyna - dodaje funkcjonariusz zajmujący się pracą operacyjną. - Kiedy szukam człowieka, zaglądam do Naszej-klasy. Patrzę, czy tam figuruje, o czym pisze, a przede wszystkim sprawdzam listę jego znajomych. Oczywiście, nie jest to jedyne źródło informacji, ale bardzo się przydaje - mówi dziennikowi \"Polska\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artykuł czytałam rano,,,fatycznie jest to źródło bogatych informacji o osobach,,,bo zawsze mozna dojść do kogoś po jego znajomych:) Ale to chyba wiele osób wie:) jesli ktos nie ma nic do ukrycia to nie musi sie ukrywać:) i nie trzeba go szukać:) Dziś byłam u znajomej z Alusiem ona ma synka starszego o miesiąc,,,alek wogóle nie był zainteresowany zabawą z nim, a tamten chodził za nim krok w krok:) na końcu alus dał popis płaczu jak nigdy nie plakal to sobie dzis popłakał tak dla zasady:) musze bardziej chyba integrować dziecko bo widac ze taki samosiek sie zrobil:) A teraz grzecznie sie bawi:) oczywiscie sam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Kotunia - ja się pocieszam, że we wszystkich mądrych książkach piszą, że nie ma mowy o wspólnej zabawie dzieci w tym wieku - chyba, że wspólną zabawą można nazwać wyrywanie sobie zabawek, zwiewanie z wyrwaną zabawką, lub popychanie sie po wyrwaniu sobie zabawki - znaczy sobkowanie to raczej norma a uwspólnianie wyjątek - bo Bruno zamiennie to daje się pobić to zostaje pobity przez dzieci w wieku jemu podobnym. Dzisiaj np. kolega Szymek krzyczał Bruonowi do ucha po czym go popychał a moje dziecko raz zniosło to dzielnie i tylko klapnęło na tyłek a za drugim razem rozryczało sie niemożebnie - nic to poprzednim razem on okładał Szymka;) Nie żebym popierała przemoc - ale co mam robić - własną piersią bronić - pilnuję tylko, żeby nie zaczynał - innych reakcji jeszcze się nie wyuczyłam - nie doczytałam do agresji w tej mądrej księdze o2-3 roku życia dziecka. W dziecko moje wstąpił demon - wstaje rano skoro świt - wrzeszczy \'tubi tubii\' a wieczorami (patrz - chwila obecna - drze się jak opętany bo sen mu nie w głowie - ech - mam nadzieję, że ot przejściowe :( A co do artykułu o naszej klasie - hmmmm - jak kto chce to w internecie wszystko znajdzie, dla dobrego machera zwykłe konto pocztowe wytrychem do poznania człowieka - a przecież nikt nie każe od razu pisać w profilu ogólnodostępnym gdzie i na jakim stanowisku pracuje itd.tylko jak się chce ze znajomymi podzielić takimi wiadomościami to pisze maila - dla mnie to miejsce gdzie mogę znaleźć kogoś kogo tysiąclecia nie widziałam - i skontaktować się - a potem on może chcieć mieć ze mną do czynienia albo nie - nie upubliczniam maila gg, skype\'a maila i innych nie piszę gdzie dokładnie w tym Krakowie mieszkam gdzie pracuję co robi mój mąż i w którym parku można spotkać moje dziecko, nie jestem agentem policjantem prokuratorem przestępcą -znaczy - nasz mnie z podstawówki możesz śmiało napisać;) - hehe ale ludzie się przestraszyli chyba po artykule bo mi kontaktów ubywa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×