Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gula w gardle

Gula w gardle

Polecane posty

Gula w gardle to może być tzw. globus hystericus - przypadłość charakterystyczna dla osób cierpiących na zaburzenia nerwicowe pod postacią somatyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Owocowy raj
Nerwica lękowa i nic więcej. Objawów nerwicy jest wiele .Niestety wiele z nich mnie dopadło ale walczę. Obecnie chodzę na terapie i jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boje sieee
Witam. U mnie problem guli narastal od kilku tygodni. Pojawily sie obawy bo wszystkie wasze wypowiedzi dotycza strichte gardla. Ja czuje taka gule w okolicach krtani. Takie uczucie jakbym tam mial ziarnko groszku. Dzis rano zrobilem wymas i czekam na wyniki. Im bardziej przegladam internet w zainteresowaniu tematem tym wieksze moje obawy o nowotwor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie gula w gardle albo inaczej napięcie mięśni przełyku spowodowane było zmiana poduszki na wyższą. Po miesiącu skojarzyłam fakty i z powrotem zmieniłam poduszkę na niższą. Przez pierwsze pół godziny czułam dość mocne napięcie w gardle a potem całkiem ustąpiło. Gula u mnie nie była w takim razie spowodowana stresem ale pozycją głowy i szyi w czasie snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi drodzy. Idźcie do dobrego laryngologa.Tez miałam uczucie guli w gardle i ból gardła. Kilka kuracji antybiotykiem i nic nie pomogło. Okazało się że mam torbiel na migdałku spowodowaną refluksem.Refluks spowodował podrażnienie gardła i krtani. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćwrez
Mi pomogl lek LANZUL. Ponad dwa lata meczylam sie ze splywajaca gesta slina po tylnej scianie gardla... wrazenie ze cos tam ciagle jes . odkaszlanie nic nie dawalo, mozna bylo oszalec . wreszcie od 3 miesiecy mam z tym spokuj..... lek jest na recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jerzy 35
Moim zdaniem klimatyzacja multi split jest tańszy w użytkowaniu do domu, koszt założenia takiej klimatyzacji może jest większy lecz można precyzyjnie dobrać moc urządzenia do powierchni domu, agregat klimatyzacji i tak instalowany jest na zewnątrz budynku, sprawdź parametry tej klimatyzacji i zobacz, ja czekam aż mi założą fujitsu http://www.mirtor.com.pl/klimatyzacja-torun/ z sensorem podczerwieni który automatycznie kieruje chłodne powietrze na ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola farmaceutka

Pół szklanki wody i jedna łyżka octu jabłkowego, to proszę wypijać na 15 minut przed jedzeniem. Tym zlikwidować można refluks i zgagę.  Gula w gardle to najprawdopodobnie wysuszone gardło przez kwas żołądkowy, który wcześniej podrażniał przełyk. Mielone siemię lniane z miodem powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katka

na refluks polecam tylko i wylacznie ksiazke refluksiary. uratowala mi zycie, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z gulą w gardle od trzech tygodni i podejrzewam że jest to od kręgosłupa szyjnego,ponieważ bardzo mnie boli z tyłu szyja.Przeczytałam że dyskopatia kręgosłupa szyjnego może spowodować przesunięcie kręgów szyjnych w stronę przełyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam to forum bo kopię w internecie i szukam odpowiedzi na swoje pytanie,  dokładnie od 2,5 miesiąca mam uczucie Guli w gardle, żaden lekarz nie wie co to może być .Ja podejrzewam 2 możliwości.

1. W połowie marca zachorowałam na covid-19, przeszłam to w miarę łagodnie niczym przeziębienie.Ale problemy zaczęły się dokładnie w nocy z 31 marca na 1 kwietnia-zaczęłam mieć problemy z bólem klatki piersiowej, duszność oraz uczucie Guli w gardle, nie mogłam spać w nocy,na szczęście saturację miałam dobrą 98/99 bo kupiłam pulsoksymetr i sama sobie mierzyłam saturację płuc. Od tamtego momentu było już tylko gorzej, cały czas bolała mnie klatka piersiowa przy oddychaniu i miałam problemy z przełykaniem. 6 kwietnia myślałam że się uduszę,o 7 rano wezwałam karetkę pogotowia,nie mogłam w ogóle po nocach spać,dali mi zastrzyk Dexaven i o dziwo na 10 dni wszystkie objawy ustąpiły, a potem z powrotem wróciły. Wzięłam od lekarza rodzinnego drugi zastrzyk deksaven, ale już na mnie nie zadziałał.Zrobiłam RTG płuc,wszystko jest w porządku, TSH w porządku, morfologia ,mocz, laryngolog- wszystko gra, antybiotyki amoksiklav oraz Duomox nie pomogły..

2 możliwość.Od dwóch lat zmagam się z problemami bólu kręgosłupa,miałam robiony rezonans magnetyczny który wykazał lordozę oraz zwyrodnienie i dyskopatię kręgów szyjnych, obracanie głową bardzo mnie boli, czuję ciągły ból szyi,być może ta Gula jest właśnie od skrzywienia kręgów szyjnych. Miałam rehabilitację która nie pomogła, leki nie pomogły,nie wiem już co mam robić, męczę się tak 2,5 miesiąca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.01.2016 o 10:29, mgr Kamila Drozd napisał:

Gula w gardle to może być tzw. globus hystericus - przypadłość charakterystyczna dla osób cierpiących na zaburzenia nerwicowe pod postacią somatyczną.

Niekoniecznie, najczęściej gula w gardle jest od zwyrodnienia kręgów szyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry moi drodzy. Wszystkie objawy o których piszecie mogą wskazywać na nerwicę gardła.

-trudności z przełykaniem i krztuszenie się podczas jedzenia, gula w gardle;

-strach przed przełknięciem pokarmu, długie przeżuwanie pokarmu, tzw. chomikowanie jedzenia;

- wrażenie, że coś jest w gardle i że zaraz się zakrztuszę i umrę;

- obawa, że "zapomniałam/łem" jak się przełyka;

-brak odruchu połykania i sztywność gardła;

- napięcie mięśni gardła podczas gryzienia i połykania, wrażenie, że zaciska się krtań i "coś" tam pozostało;

- kaszel i próby odkrztuszenia resztek pokarmu zalegających w gardle;

i wiele wiele innych łącznie z atakami paniki i strachem przed jedzeniem w miejscach publicznych.

Najpierw oczywiście zalecam swoim Pacjentom aby zweryfikowali czy nie występuje u nich zaburzenie i choroba organiczna (wskazuję odpowiednie badania), a następnie leczenie i psychoterapia nerwicy po wykluczeniu innych schorzeń. 

To jest choroba jak każda inna i trzeba ja leczyć, gdyż uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Moi Pacjenci często podczas pierwszej wizyty mają tylko jedno marzenie: zjeść cały posiłek np. makaron, pizzę w miejscu publicznym w gronie przyjaciół, oraz PRZYTYĆ! (tak wielu Pacjentów przez chorobę traci wiele kilogramów). 

W razie potrzeby jestem dostępna: psychofarmaceuta@gmail.com ;)

Pozdrawiam wszystkich  serdecznie 

Psycho-farmaceuta mgr farm. Karolina Wójciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×