Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość zabennka
prosze powiedzcie: czy w czasie cyklu bezowulacyjnego bedzie pojawaial sie jakikolwiek sluz? w sumie powinien byc calyczas typu nieplodnego, ale ja widze u sibie, ze uczucie "mokrosci" mam tylko mniej wiecej w polowie cylku..? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabennka
no i jescze jeden problem... na wszytkich tabelach w necie temp zaczyna sie od 36.00 a ja rano mam zawyczaj nizsza :( no i powiedzcie mi jeszcze czy macie termometr ktory mierzy do 2 miejsc po przecinku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie. Mozliwe, że już kiedyś odpowiedź padła, ale ja dopiero zaczynam moją przygodę z metodami naturalnymi i nie miałam okazji jeszcze wszystkiego przeczytać, a zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Otóż przy pomiarze temperatury wychodzą mi znaczne różnice m-dzy temepaturą w pochwie i pod pachą. Dodam, że nie jestem aktualnie chora ani nic, a temperaturę mierzę 5 min zwykłym termometrem. Taka różnica wychodzi o każdej porze dnia. I tak pod pachą wychodzi np. 36,6, w pochwie 37,3- czy to jest normalne? Bo moim zdaniem nie powinno być aż tak dużych rozbierzności. A poza tym jestem dopiero po miesiączce, więc to na pewno nie jest dzień płodny. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabennka
mexi to naprawde jest normalne - temp pod pachą w odbycie i w ustach bedzie sie zawsze rozniła :) przykladowo: usta normalna temp 35.7 - 37.3 odbyt 36.2 -37.7 pacha 35.2-36.7 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zebenka dzięki! Ale to powiedz mi, którą temperaturę mam sobie wpisać na wykresie? Bo w tym dniu cyklu 37,3 wydaje mi się zdecydowanie za dużo!!! To moze mam wpisywać tą spod pachy? Co byś mi radziła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i jeszcze ja myślałam, że normalna temp to jest 36,6, a Ty piszesz, że nawet powyżej 37 to jest normalna. Nic z tego nie rozumiem. To jak wtedy rozpoznac owulację, skoro już w normalny dzień mam taką temp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabennka
bo w trkacjie owulacji bedzie ona jeszcze wyzsza wazne jest to zebys w ciagu calego cyklu mierzyla w jednym miejscu i ta temp nanosila na wykres!!dzis pierwszy raz meirzylas temp bo ja tak:) powiedz mi jeszcze jakie masz te tabelki i skad i czy masz tepm na nich ponizej 36 no i czy twoj termomert pokazuje do 2miejsc po przecinku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabennka
powyzej 37 normalna bedzie w odbycie ale nie np pod pacha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabenka ----> ja wczoraj mierzyłam pierwszy raz, ale wyszła mi właśnie powyzej 37, więc stwierdziłam, ze dzisiaj zmierzę sobie rano (bo wczoraj wieczorem), bo coś jest chyba nie tak. Ale wyszło tak samo, wiec chyba tak ma być. A Ty gdzie sobie mierzysz? Bo ja probowałam w pochwie i pod pachą, ale wyszły znaczne różnice. Ale skoro piszesz, że to normalne, to ok. Ja tą kartę ściagnęłam skadś z netu, nie pamietam dokładnie, ale wpisz w googlach: karta obserwacji cyklu, to moze Ci coś znajdzie. No i tam się zaczyna od 36 stopni i jest co 0,5 stopnia skala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moj termometr jest taki normalny, nie żaden elektryczny więc, pokazuje co 0,1 np. 36,0 ; 36,1 ; 36,2 itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki za błąd- oczywiście na karcie jest skala co 0,05 stopnia a nie co 0,5 ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuchy ale gmatwacie:) 1) temp mierzyć: rano, przez cały cykl tym samym termometrze, o tej samej porze, w tym samym miejscu (pupa, pochwa lub usta) 2) temp pod pachą się nie mierzy, bo jest niedokładna! 3) o termometrze, jego rodzaju i dokładności pisałam na górze tej strony, czytajcie! Co do śluzu w trakcie cyklu bezowulacyjnego, to śluz będzie się pojawiał albo nie, bo są kobiety które w czasie normalnych cykli co do zasady nie mają śluzu poza okresem owulacji, albo bardzo mało. Odczucie \"mokrości\" jest właściwe właśnie dla okresu okołoowulacyjnego, i służy jego rozpoznaniu, i moim zdaniem jego występowanie u Ciebie stanowi pośredni dowód owulacji. Jeśli mierzysz temperaturę, to nie powinnaś mieć wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym, taka moja sugestia - dobrze jest najpierw poczytać coś na ten temat i dopiero wtedy zadawać pytania, bo forum chyba lepiej służy wyjasnianiu wątpliwości i wymianie doświadczeń, niż zdobywaniu naprawdę podstawowych informacji pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabennka
no pani_wonka ja mam elektroniczny i mi mierzy tylko do 0.1... :( tak jak pisałam Mexi to samo miejsce ta sama pora, ja mierze w ustach przez 60sek a te roznice temp przepisalam z opakowania termometru takze nie wymyslilam sobie tego i w odbycie jest najwieksza:) pani_wonko co do uczucia mokrosci - zastanawia mnie to bo mam to odkad pamietam tylko mniej wiecej w srodku cyklu - ale niestety nie ejst ciagliwy, jest jak emulska matujaca do twarzy albo krem matujacy, ani sie nie ciagnie ani nie lepi...opisalam to bardzo dokladnie co o tym myslicie?? ps czytam ciagle duzo i juz dosc dlugo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabenka dzięki za odpowiedź, Teraz problem z tym, że na tek karcie obserwacji te moje 37,3 to jest już górna granica. max jest 37,4, więc nie wiem, jak ja to będę zaznaczać. Chyba, ze sama sobie namaluję taką tabelkę :-). A z tego co wyczytałam, to Ty masz nawet ponizej 36- to też nie ma. Pani Wonka- trochę wyrozumiałości :-). Jesteśmy nowe, dlatego zadajemy pytania. A dlaczego ta tem,peratura się tak różni w zależności od miejsca pomiaru???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mexi wydaje mi sie ze to zalezy od ukrwienia miejsca pomiaru temperatury - pod pacha jest najnizsza za to w pupie i w ustach wyzsza:) chyba :D No to mamy problem ... ja mam za malą skale w dol a Ty w gore ;) mam zamiar przemalowac ja :) i bedzie dobrze:) sprawdzasz swoj organizm czy masz zamair uzywac NPR w celach antykoncepcji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyyyyy Mexi to ja wyzej tylko wtedy nie chcialo mi sie hasla wpisywac i poszlam na latwizne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli zabennka =slonk ;) Widzis frezyjko??Zaczełam mierzyc temperature a w polce mam recepte na harmonet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońk- ok kumam :-). No ja też moją przemaluję. To na prawdę dziwne z tą temperaturą- myślałam, że u zdrowego człowieka jest ona stała- i to wszędzie mierzona. Nie wiedziałam, że takie różnice występują i że to zależy od miejsca ukrwienia. Chyba masz rację. Dzieki za odp. Co do moich motywów, to ja to robię po części dla sprawdzenia a po części dla antykoncepcji. Oczywiście na razie nadal będziemy stosować gumki, bo muszę się tego wszystkiego nauczyć. Ale tak poza tym, to chciałabym z dni niepłodne, żebyśmy mogli kochać się bez niczego- już raz nam się zdarzyło, że tak pojechaliśmy na maxa i jak na razie nie jestem w ciąży ;-). No a w dni plodne to by wtedy gumka pozostała. A Ty z jakich powodów zaczynasz? Jeszcze dodam, że też stosowałam wcześniej pigułki, ale straszne miałam po nich problemy i zrezygnowałam. Dlatego przerzucamy się na npr. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mexi - ja sie zmobilizowałam do mierzenia temp bo mialam wybor albo tabletki albo npr+gumki (ale w dni plodne nawet z gumka 0 seksu). Nie chce brac tabletek a ciaze absolutnie wykluczam bo wlasnie sie przenioslam na moj upragniony kierunek studiow i zaczynam od 1szego roczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego nawet w dni płodne zero seksu z gumką? Tzn chcesz być całkowicie naturalna? I ile masz lat? Ja 23.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha no rozumiem. Powiem Ci, ze jak byłam młodsza, to też wykluczałam seks w dni płodne w ogóle. Wiadomo- strach przed ciążą. A teraz to już by nie był aż taki problem ewentualna ciąża. Dlatego teraz już zmieniłam podejście do sprawy. Czyli Ty tak bardziej te npr wybrałaś z ciekawosci albo dla sprawdzenia tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ;) zeby narazie nie jesc tab.anty. i wiedziec kiedy mam dni płodne i unikać wtedy seksu w gumkach :) czyli przede wszystkim dla zdrowia:) jeszcze rok temu tez ciaza nie bylaby tragedia, dzis tez nei ebdzie ale moze za 3latka juz bardziej...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rok temu nie była, a za 3 lata będzie problemem? Dziwne trochę, czyli wolałabyś zostać matką w wieku 19 lat niż w wieku 23 lat? Dziwne, bo przewaznie to na odwrót jest. A skąd czerpiesz wiedzę na temat npr? Bo ja lubię ogólnie duzo wiedzieć i na razie poszukuję. W necie jest sporo, ale które źródła są rzetelne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mexi wiem ze to pogmatwane, a ja nie chce \"zasmiecac\" topiku, ale u mnie było własnie tak jak to napisalam:)i nie jest to zwiazane z wiekiem ale ze studiami, bo w tamtym roku ich nie bylo teraz są... Zrodla...na tym topiku padło wiele stron itd (przeczytałam cały) i powiem Ci, ze z kazdej strony mozna czerpac byle bez przesady (szczegolnie nie lubie czytac tych katolickich - nie wydaja mi sie zbyt rzetelne ale to tylko moje zdanie). No i kilka bardzo fajnych pozycji ksiazkowych padlo;) lek med tez podawala. Moze ktos przypomni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psstt dwa posty wyzej wkradlo sie nieporozumienie male: rok temu ciaza to nie bylby taki problem, ale teraz nie moge sobie na nia pozwolic, jednak za ok 3 latka moglabym myslec tak jak Ty, czyli ewentualny bład w interpretacjach skutkujacy ciaza bylby mile widziany;)uff mam nadzieje, ze da sie zrozumiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaproszenie
Mexi Słońk może wejdźcie na stronę www.28dni.pl tam znajdziecie wiele odpowiedzi na nurtujące was pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dzięki za namiary na stonę- niestety na razie ona nie działa, kalendarzyka nie da się ściągnąć, napisałam prośbę o zaproszenie i guzik z tego mam. To po co komu taka strona? A informacji tam nie ma żadnych. Bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×