Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość jansee
WIDZE ZE JEST TUTAJ NA TYM forum STALE OBECNY 'LEK MED' WIEC JA MIALABYM PYTANIE TROCHE ODCHODZACE OD TEMATU mam problem od jakich roi sie w internecie Kochalam sie z moim chlopakiem i mielismy gumke ktora nie pekla ani sie nie zsunela.Byly to dni plodne. Na pocztaku On byl w majtkach i aby mogl juz zalozyc prezerwatywe wyjal czlonka z majtek i podotykal nim w okolicach moich pachwin, nastepnie zalozyl prezerwatywe i sie kochalismy ,wytryk byl poza mna i pozniej moj chlopak poszedl sie wykapac,ale to wszystko zmyc. Czytajac to chyba mozna stwierdzic ,ze nie ma takiej mozliwosci, biorac to pod uwage ze poznie sprawdzilismy i z prezerwatywa bylo wszystko ok,ale ja juz mam taki charakter ,ze widze rozne mozliwsci, np. taka ,ze kiedy go wyjmowal z majtek i dotykal pachwin (ale to tylko pare sekund) mogl ten sluz jego sie jakims sposobem przedostac do mnie? prosze pomozcie.....prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
nie matw się .Prawie Ci gwarantuje ze w ciąży nie jesteś. NgLka- powiem tak -co innego plamienie wieczorem kilka kropli w przedzień miesiączki a co innego DWA DNI PLAMIENIA jasnoczerwoną krwią.Ja tej dziewczynie tych dwóch dni "Nie dam" bo przy wyliczeniach pierwszej fazy będzie się kochała bez zabezpieczenia o dwa dni za długo.Nie wiem czy się którejs będzie chciało napisać ale mysle ze jest sporo kobiet ,które w ten sposób zaczynają regularny okres i nawet z analizy cyklu wynika ze to była juz @. Ale chętnie poczytam jak dasz namiary na informacje że należy to traktowac inaczej.Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"NgLka- powiem tak -co innego plamienie wieczorem kilka kropli w przedzień miesiączki a co innego DWA DNI PLAMIENIA jasnoczerwoną krwią.\"Ba - niektóre plamią 6 dni przed @ , czy to znaczy, że zaczynają wtedy miesiączkę? Wszystkie źródła, które ja przewertowałam \"mówią\" jasno, że plamienie zaliczane jest do poprzedniego cyklu a dopiero krwawienia są nowym cyklem. Zakładając, że dziewczyna normalnie miesiączkuje. Plamienie wcale nie musi wyrokować miesiączki, może wskazywać przecież na różne schorzenia typu nadżerka czy endometrioza, ew (naczęstsza przyczyna) na niedomogi ciałka zółtego. Piszę o tym dlatego, że wcale plamienie o którym piszesz - nie musi wskazywać na wcześniejsze rozpoczęcie okresu. Mowa o tym jest również na stronach dot. płodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśka
Dziewczyny, proszę o odpowiedź, bo zaczynam świrować. Moje cykle mają 26 dni, okres trwa 5-6 dni. Potem przez jakieś 2-3 dni jest śluz o cechach niepłodnych (lepki, gęsty) i około 9 dnia pojawia się śluz mieszany przechodzący w śliski. Pytanie brzmi: czy mogę uznać, że pierwsze 5 dni cyklu mam bezpieczne? I drugie pytanie: ile czasu przeżyją plemniki w takim lepkim śluzie? Chodzi mi o to, czy w przypadku współżycia w 4-5 dniu cyklu, te zaledwie 2-3 dni lepkiego śluzu pojawiające się później, wystarczą? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśka
Aha, jeszcze jedno. Jak śluz obecny naturalnie podczas miesiączki (czyli ten śliski) wpływa na przeżywalność plemników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara58
ja już nie wierze w wyliczanie dni płodnych i niepłodnych ,niby 9 dzień cylku miałam niepłodny zadnego słuzu a w ciąży jestem ,nie ufajcie temu ,dobrze radze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
madziera! powiedziała co wiedziala -było nas spytac -bez interpretacji wykresów powiedziałybyśmu Ci ze raczej przeginasz :-) nglKa-mysle ze ja nadzerka to raczej krwawi po stosunku-a nie regularnie przed @.Niedomoga cż tez raczej krwawienie w drugiej fazie-niekoniecznie w tak ścisłym związku ze zblizającym sie okresem-zresztą prosta sprawa-wystarczy wiedzieć ile trwa II faza i Ncż wykluczymy.Endometrioza-hym -moze ale to w sumie -na szczęscie rzadkość.Co do plamienia 6 dni przed @ to sie nie spotkałam(wylkuczając patologię-jak chora to sie ma leczyć a nie pytać o interpretację cyklu- ale my tu akurat omawiamy wariant normy).Proszę podsuń mi jakieś linki do tego tematu-bo ja się boję ze jak przyjmiemy wersję optymistyczną (Twoją) to dziewczyna moze sie zrazić do NRP -a jak moją najwyżej skróci sobie cykle co nie będzie brzemienne w skutkach (nomen omen) pozostaję wierna Roetzerowi- :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aka**
Dziewczyny, jak wygląda cykl bezowulacyjny? Tzn. chodzi mi głównie o długość (zmienia się czy nie?), jak może wyglądać śluz w drugiej części cyklu?, czy są objawy PMS-u czy nie ma? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
bezowulacyjny moze byc dłuzszy lub krótszy.Sluz różny-a PSM MOŻE być (nie zawsze zalezy on od progesteronu czasem od proporcji innych hormonów-tym bardziej ze w cyklach bezowulcji owe hormony są często rozchwiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aka**
Aha. Czyli śluzem w takim przypadku nie muszę się za bardzo martwić? Tzn. może szaleć jak rozumiem i się zmieniać, tak? A mam jeszcze jedno pytanie, tak z ciekawości. Czy jeśli w czasie objawów śluzu płodnego nie dojdzie do owulacji, i przesunie się ona o kilka dni - to czy temu towarzyszy również śluz? czy może być całkiem sucho, choć owulacja jest? I jak wtedy jest z przeżywalnością plemników, no bo owu jest ale śluzu brak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deedee________
Co do mojego krawawienia przed miesiaczka, to podaje wiecej szczegołow. Teraz trwa moj 16 obserwowany cykl. Nigdy wczesniej nie zdarzylo mi sie takie plamienie przed miesiaczka. Mam nadzerke. Analizujac moj wykres pzytaczam wiecej szczególow (poprawka do poprzedniego posta- bylo wiecej dni plamiena niz 2) 25dc- skok temp 26dc- szczyt sluzu 35dc- stosunek, zaraz po kilka kropel czerwonej krwi 36dc- doslownie jedna kropelka czrewonej krwi na wkladce 37dc- jw. 38dc- w ciagu dnia i wieczorem kilka kropelek krwi ale brunatnej; typowy krotki bol podbrzusza zwiastujacy okres 1dc (ten dzien uznalam za rozpoczynajacy nowy cykl)- regularne krwawienie typowo okresowe(silne, ze skrzepami), typowy dla mnie dosc silny bol "okresowy" Dodam jeszcze, ze piersi zaczynaja puchnac i bolec juz 4 dnia podwyzszonej temperatury, a wracaja do normy wieczorem pirwszego dnia cyklu. W tym wypadku, rowniez przestaly bolec wieczorem 1 dnia silnego krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deedee________
Aha, one more thing. Nie wiem czy ma to jakis wplyw ale zazywalam w tym cyklu Mg+B6 (co kilka dni, jak mi sie przypomnialo) i mialam troche stresow w fazie lut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deedee________
W sumie, to wiem ;P , ze B6 moze wydluzyc faze cialka żoltego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamałam się
proszę wejdzcie do mnie na doksycykline i pomóżcie, bo nie ma nikogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśka - co do zasady możesz uznać, że piersze 5 dni na podstawie statystyki Twoich cykli to okres niepłodności względnej zgodnie z regułą 21 dni (najkrótszy cykl - 21 dni). Plemniki w śluzie niepłodnym przeżywają do 48 godzin. Można zajść w ciążę współżyjąc w czasie miesiączki, jeśli kobieta ma krótkie cykle (w każdym razie krótsze niż 26 dni) - wtedy ten śluz o jaki pytasz, faktycznie może temu pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lek med - uważasz, że takie plamienia na 6 dni przed właściwym okresem to zwiastun jakiejś choroby? a w każdym razie coś niepokojącego? moja koleżanka ma taką właśnie przypadłość, była z tym u lekarza i nie wzbudziło to żadnych jego podejrzeń, choć też nie wyjaśnił jej w sposób niewątpliwy tego stanu rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabusia - a moze opisz dokladniej CO stosowalas? i JAK stosowalas? Daj no tu spis temperatur i napisz gdzie mierzylas, o jakiej porze i w jakim miejscu oraz kiedywspolzylas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miezyam w pochwie, zawsze rano ok 6, czkl mam 36 dniowy. Zwzkle wszstko bylo ok tem przed okresem wzzsze potem spadla i bzl okres a tu juz 2 tzg i nic, mam troche zawrotw glowz, bole kregoslupa, czasem mdli mnie ale nieregularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśka
Pani_wonka , dzięki :) Mam jeszcze jedno pyt. Pod koniec mojej miesiączki jest praktycznie sucho, tzn. jest plamienie i nie towarzyszy już ten śliski śluz miesiączkowy. Czy w takiej sytuacji mogę te dni uznawać za niepłodne? Czy może w ogóle nie powinnam badać śluzu, no bo nadal trwa miesiączka? pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neska25
do Zabusi23- ciekawi mnie kiedy dokładnie współżyłaś-to znaczy w jakim dniu cyklu i czy w fazie przedowulacyjnej tez czy tylko np. w III poowulacujnej. I skąd miałaś pewnośc że ten cykl będzie też 36 dniowy tak jak pisałaś że masz zawwsze takie cykle- a może był krótszy lub dłuższy w każdym razie jego długość mogła sie zmienić. Jeśli masz wykres to łatwo ustalić ile dni przed odulacją współż. ( a plemniki mogą przeżyć do 7-8dni max. w spżyjającym śluzie i mogły poczekać do owulacji.) Chyba że współż. było tylko w dobrze wyznaczonej III fazie- to by było rzeczywiście zastanawiające ale trochę niemożliwe by doszło do poczęcia po owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aka**
Czy metody naturalne można stosować mając zaburzenia hormonalne? (prolaktyna, progesteron, tarczyca etc.) Czy lepiej wtedy dać sobie spokój? I bardzo czekam na odpowiedź na moje wcześniejsze nieco pytanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabusia - czy mozesz troche wiecej szczegolow? Jakis link do wykresu albo wpisac temperatury i obserwacje sluzu kazdego dc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! No więc my stosujemy tę metodę już 3 cykl (plus wspomaganie prezerwatywą niekiedy) no i po raz pierwszy poszaleliśmy na maksa- tzn z wytryskiem w środku. No to się okaże, czy metoda jest skuteczna :-), ale wszystko wskazuje z moich obliczeń, że to był dzień jeszcze niepłodny :-). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aka**
Dziewczyny, może któraś z Was mi odpisze... Czy w przypadku niskiego progesteronu, miesiączka może wyglądać inaczej niż zwykle? Miałam plamienie przed tygodniem (co może wskazywać na progesteron niski podobno). Wczoraj powinnam dostać okres - no i dostałam, ale jasnoczerwone plamienie (identyczne mam na samym początku miesiączki), ale urwało mi się i dziś tylko przez moment plamiłam, i cisza... :( Wczoraj miałam identyczne bóle jak zawsze miewam na samym początku okresu, dzisiaj mam leciutkie bóle. Nie wiem co się dzieje! W tym cyklu nie miałam niezabezpieczonych stosunków; poprzednia miesiączka była normalna - bolesna i obfita. To jest link do mojego topiku sprzed tygodnia: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3335954 Co się dzieje ?!?.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aka**
Jeszcze dorzucę, że objawy sugerujące owulację (szczyt objawu śluzu, szyjka wysoko) miałam ok. 15 dnia cyklu. Cykle mam 26-dniowe. Mogłabym sądzić, że po prostu ten cykl mi się wydłużył, ale w takim razie skąd to plamienie i przerwa?? Normalnie @ zaczyna mi się od kilkugodzinnego jasnego plamienia i zaraz potem zaczyna się obfity bolesny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aka**
To znowu ja. Przepraszam że marudzę, ale ten topik jest chyba jedynym miejscem gdzie są osoby znające się na cyklach, owulacji itd. No i dzisiaj dostałam chyba okres, po tym 2-dniowym przerywanym plamieniu - chyba, bo jak na razie jest bardzo skąpy, tyle że boli tak jak zazwyczaj podczas @. Mam 3 pytania do Was: 1. Czy fakt, że wcześniej plamiłam przez 2 dni jasnoczerwoną krwią, powinien mnie niepokoić? Nigdy dotąd tak się nie zdarzyło. 2. Czy powinnam mimo wszystko zrobić test? Czy to już jest wkręcanie się w schizę? 3. Jak w tym momencie powinnam liczyć cykl - od dzisiaj, czy od przedwczoraj gdy pojawiło się tamto jasne plamienie? (plamiłam 1 dobę, potem przerwa aż do dziś rano). pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aka - niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytania. Myślę, że powinnaś przede wszystkim porozmawiać z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym razem to znowu ja mam pytanie: Czy fakt współżycia powoduje, że nie widzę śluzu? Tzn to było tak- w pierwszym cyklu moich obserwacji praktycznie nie współżyłam, bo mój narzeczony był za granicą, no i dostrzegłam wszystkie książkowe objawy śluzu. W tym cyklu z kolei współżyliśmy bardzo często no i prawie zadnego śluzu nie zauważyłam. Nie wiem, czy to jest jakoś ze soba powiązane, że jak się częściej współżyje, to jest mniej sluzu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×