Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zatroskana

szkarlatyna,czy wiecie cos o tym?

Polecane posty

Gość gość
lekarz nie rozpoznał szkarlatyny, pomomo książkowych objawów:( przepisał lek antyhistaminowy, dzień wcześniej zinnat na anginę. Ja nie zdawałam sobie sprawy co to za choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek 5 lat dostał gorączkę 38,5 C zbiłam ją nurofenem pozniej zaobserwowałam że wyszły mu węzły chłonne na szyi - były bardzo duże i powróciła gorączka poszłam do lekarza który stwierdził że synek ma angine i przepisał antybiotyk.Wróciłam do domu i zaobserwowałam małe krostki u synka na tułowiu - na klatce piersiowej troszkę na brzuszku i troszkę na plecach wyglądały jak potówki ale gęsto obsadzone.Pojechałam na pogotowie - lekarz stwierdził szkarlatynę przepisał antybiotyk Ospen 3 razy na dobę po 3ml przez 10 dni Na drugi dzień pojawił sie malinowy jezyk z duzymi kubkami smakowymi. Dzien pozniej - ja i 3 letnia corka obudzilysmy sie z silnym bolem gardła.Udałam sie do lekarza ktory stwierdził u nas obu anginy pomimo ze synek ma zdiagnozowana szkarlatyne.Wytłumaczono mi to ze to to samo i dostałysmy antybiotyk.Coreczka Amiksoklav 2 razy na dobę a ja jakis inny w tabletkach tez 2 razy na dobe. Trzy dni podawania antybiotyku corce i wystapila goraczka powyzej 38 st. i biegunka pojechalysmy na pogotowie postanowili nas zostawic w szpitalu. w szpitalu kontynuowali podawanie tego samego antybiotyku tylko do zylnie plus dawali nurofen 3 razy na dobe.Córka goraczkowała przez 3 dni.Zrobiono badanie krwi itp. Pani doktor stwierdziła ze na infekcjie ktora corka miała nałozyła sie jakas inna najprawdopodobniej wirusowa infekcja. po 6 dniach w szpitalu wypuszczono nas. 5 dzien w domu i corka skarzy sie dzis na bol nogi. czy moga to byc powiklania po szkarlatynie ? jestem przerazona :( jesli jutro wstanie i nadal bedzie skarzyła sie na bol nogi pojde do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć mój synek też ma szkarlatynę, ale zaniepokoiłam się, ponieważ jutro kończy antybiotyk ( po 10 dniach), a wczoraj zaczęła pojawiać mu się wysypka. Dzisiaj już jest prawie cały w krostach. Czy to możliwe, że tak późno pojawiła się wysypka. Dodam tylko, że na początku choroby miał delikatną wysypkę przez 1 dzień, ale wyglądała inaczej. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mary_RK
Mój 6 letni synek przeszodł szkarlatynę w grudniu. W styczniy ASO 330, a dziś 650. Styczniowe badania krwi i moczu w normie. Załamka bo lekarka mówi że to nic ale profilaktycznie zleciła nam wymaz z gardła na obecność paciorkowca. Dlaczego ASO wzrosło przez te 3 miesiące zamiast spadać. Może któraś z was ma "podobne doświadczenia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama zmartwiona
witam moja 4 letnia corka tez z przedszkla [rzyniosla mam jeszcze 6 letnia i synka 3 tyg bardzo się boje corka najpierw miała goraczke która bez problemu jej zbiłam i nie nachodzi druga zero objawow gdy był lekar antybiotyk dostala jak miała prawie nie widoczna wysypke i obydwom daje antybiotyk maz tez dostal bolu lekkiego gardla i minimalna ta wysypke i w ten sam dzień od ujzenia lekkiej wysypki zazyl antybiotyk który zazywam z nim chodz tez objawow niemam ale na wszelki wypadek lekarz mowil ze mam brac bo karmie piersią czy jak zażywamy antybiotyk na takiej lekkiej wysypce nie wyjdzie ona dalej a mi wcale skoro już biore antybiotyk strasznie się martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eMedi24
Szkarlatynę jest wywoływana przez niektóre szczepy paciorkowców, produkujące toksynę bakteryjną. Źródłem zakażenia jest chory na anginę lub płonicę. Zarazić się można drogą kropelkową, a także przez przedmioty lub pokarmy zakażone przez chorego. Choroba wylęga się krótko od 1 doby do 5 dni. Głównymi objawami płonicy są wysypka i gorączka. Wystąpienie wysypki jest uzależnione od wrażliwości na toksynę wytwarzaną przez bakterie. Choroba zaczyna się nagle gorączką, wymiotami, bólami brzucha, bólem gardła. Zwykle w drugiej dobie choroby pojawia się wysypka. Wysypka najczęściej jest drobnoplamista (jak po uderzeniu skóry drobną szczoteczką). Obejmuje twarz z wyjątkiem trójkąta pomiędzy fałdami nosowymi i brodą. Dobrze widoczna jest w okolicach pachowych, pachwinowych i na pośladkach. Skóra jest szorstka. Gardło w płonicy jest żywoczerwone (szkarłatne, płonące). Na języku występuje biały nalot, który od brzegów ustępuje. Zwykle po 4–5 dniach język staje się czerwony, z dobrze widocznymi brodawkami (język malinowy). Leczenie płonicy polega na podawaniu antybiotyku, leków obniżających gorączkę, odpowiednim nawodnieniu. Może być prowadzone w domu. Do szpitala kieruje się dzieci z cięższym przebiegiem choroby lub powikłaniami. W razie pytań lub wątpliwości zachęcam do zapoznania sie z ofertą medycznej infolinii eMedi24 firmy MediPark (http://www.medipark.pl/oferta/emedi24/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×