Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malwinka24

Mamusie z zespolem policystycznych jajnikow

Polecane posty

Gość pafnucy100
ja chodzę co dwa dni (pon., śr., piątek zazwyczaj) zaczynam od okolo 8 dc i ginka mi mówi, czy rosnie pecherzyk czy tez nie, zazwyczaj konczę ok 22 dc, chociaz czasem to się zmienia w zależności od tego co tam wewnątrz się kręci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinka24
ale ja chodze prywatnie:( i nie bardzo mnie stac zeby co dwa dni placic 70 zł:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
to faktycznie, ja najpierw chodziłam prv, ale potem się okazało, że gin u kt. sie lecze podpisała kontrakt z funduszem i jest bezpłatnie, ale czytałam, że za monit nie płaci się jak za wizyty tylko za całośc 150 zł razem ze zdjęciami z usg i opisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naiyna nie przejmuj się tamtym wpisem, przecież włosy to też nasz problem i jest bezpośrednio związany z pco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naiyna
Wiem Markotko :) Zresztą, ja przecież też kiedyś będę chciała zostać mamą, a wtedy bardzo mi się przyda Wasza fachowa wiedza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naiyna - nie przejmuj sie, tu jest jakaś osoba, która wypłasza forumowiczki. Na zdrowiu i urodzie sa dwa tematy o nadmiernym owłosieniu, tam dowiesz sie duzo więcej. Ja nie chodziłam na typowy monitoring. dostałam lekarstwo na wywołanie owulacji, potem miałam robione usg czy pęcherzyk jest juz dojrzały. Dostałam zastrzyk wywołujacy peknięcie pęcherzyka i po 24 godzinach mozna było przystapic do dzieła. Udało mi się za pierwszm razem, więc juz nie musiałam powtarzać całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naiyna
olkaa - ja wcale nie chciałam podnosić tematu urody. Wiem jak wyglądam i mam tak już od jakiegoś czasu :) Po prostu PCO to dla mnie nowość, jeszcze nie mogę się przyzwyczaić i chciałam usłyszeć coś od bardziej doświadczonych. W każdym razie dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinka24
teoretycznie po duphastonie powinnam miec owulacje sama juz nie wiem czy ja mialam czy nie.. robilam miesiac temu test owulacyjny i niby wyszly 2 kreski.. ale moglam zle zinterpretowac;( kurcze.. czyli moglo sie zdarzyc ze ten duphaston nie wyowlal owulacji? bo ja znow mam okres( to chyba okres).. i jeszcze jednego nie rozumiem- duphaston mialam brac od 16-25 dc.. tymczasem biore sobie duphaston 16 dnia.. a 22 dostaje okres.. i biore dalej..jakos to wszystko dziwne kurcze czemu po tym duphastonie nie zachodze:(zaczynam sie bac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
wydaje mi sie, że duphaston nie wywołuje owulacji, a podawany jest w II fazie cyklu uzupełnia progeteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duphaston podobnie jak Luteina ma za zadanie wywołać owulację i później miesiączkę. A w razie ciąży, podtrzymuje ją. Może dostałyście za małą dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naiyna - ale wygląd przecież tez jest wazny. Cóż złego jest w tym, że pytasz o włosiska? Dlaczego mamy walczyc np. z brakiem owulacji a z nadmiernym owłosieniem nie? Kiedy czytałam tamte topiki, to zauwazylam, że dla niektórych dziewczyn jest to prawdziwy dramat i źródło wielkich kompleksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka30
witajcie, nie czytalam wszystkiego, ale tez mialam PCO. mialam, bo juz nie mam. mialam bardzo dlugo, nie wiedzieli co ze mna zrobic, nie mialam okresu, wlosy wszedzie. az trafilam do kliniki w poznaniu, team poddalam sie operacji, teraz mam okres w miare regularnie i urodzilam zdrowe dziecko!!!!!!!!!!!! w ciaze zaszlam dwa miesiace po operacji. moj synek na teraz prawie 3 latka i planije juz drugie dziecko. trafilam na super lekarke i zawdzieczam jej zmiane swojego zycia!!!!!! a to co nasluchalam sie wczesniej to istny koszmar, kiedys wam opowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka30
powiem wam jeszcze, ze po operacji ta lekarka powiedzila mi, ze moej jajniki byly tak zapchane, ze zadne hormony nie bylyby w stanie pomoc mi zajsc w ciaze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka30
dziewczyny troche juz o waszych problemach poczytalam. niestety zaraz musze sie ewakuaowac, ale jutro obiecuje wam napisac wiecej. co do laparoskopii, podobnoe po niej objawy czesto wracaja, a po ttradycyjnej operacji raczej nie. u mnie juz blizny prawie nie widac (jak po cesarce). nie biore zadnych hormonow, zgodnie z obietnca tej lekarki poczulam sie kobieta.... jesli chcecie moge wam dac namiary, mi "uratowala zycie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
to ja już nic nie rozmumiem co do tego duphastonu...owulacja w drugiej fazie cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinka24
kurde.. nie wie juz kiedy mam sie @ spodziewac:( boze jakie to zagmatwane dziewczyny jakiej dlugosci mialyscie cykle przy duphastonie? caly czas takie same czy moze pierwszy cykl z dup byl jakis inny? mialam dostac okres 2 dni temu .. tymczasem dostalam jakiegos bardzo skapego brazowego plamienia 1 dzien i przeszlo.. az wyslalam meza po test.. niepotrzebnie chyba..ale raczej go nie zrobie bo mi szkoda 10 zł:( i tak moge robic co 2gi dzien te testy.. kiedys zrobilam 4..paranoja... najbarwiej mnie wkurza ze nie wiem co sie dzieje z moim organizmem.. wszystko jest jakies rozregulowane i nic nie kapuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka30
witajcie, przeczytalam wreszcze o wszytskich waszych porblemach. skad ja to znam! ale od poczatku, nidgy nie mialam regulatnych cykli (wahania od 2 tyg do 6 m-cy! albo dluzej). nikt szczegolnie sie tym nie przejmowal (lekarze), dostawalam cos na wywolanie okresu i koniec. wyjechalam za granice. tam ktos spytal czy takie nieregularnosci mie nie przeszkadzaja i skierowali mnie na badania. z wlosami walczylam razem z kolezanka, do konca zycia nie zapomne torur woskowania, potem depilator stal sie moim nieodlacznym druhem.... no i tam wlasnie zdiagnozowali pco i przepisali dianette. mialam okres, dobrze sie czulam, chodzilam regularnie na badania. potem wrocilam do polski i sie zaczelo, dostala diane 35, ze niby to to samo co dianette, ale zle sie czulam. lekarz bral kase, a potem sie wycofal. zaczelam jezdzic od jednego do drugiego. koszmar. i ciagle slyszalam, ze musze zajsc w ciaze, ze niby to leakrswto na wszystko, ze dziecko przeciez mozna oddac do adopcji jak sie go nie chce i takie tam. wiele razy plakalm po takich wizytacj, bo dziecko to ja chcaialm badzo, ale jeszcze wtedy nie bylam gotowa (bylam mloda, nie mialam nawet chlopaka). az wreszcie trafilam do poznania. i szok, wszystko poszlo jak blyskawica. pani profesor kazal odstawic wszelkie prochy, po 8 tygodniach (czas na oczyszczenie organizmu) wziela mnie na 3 dni do kliniki, tam dowiedzialam sie ze moje jajniki sa trzykrotnie powieksznoe (szok), zrobiono wszystkie badania hormonalne (okropne wyniki) i dowiedzialam sie, ze jedyna sznasa jest operacja. nie zastanwaial sie ani chwili. w tym czasie poznalam tez kogos. operacja trwala 30 minut, w szpitalu bylam tydzien, blizna jak po cesarce. badania hormonow - poziomy idealne, za jakis czas okres, potem drugi, a potem ciaza! kiedys jakis lekarz powiedzial mi ze jak sie ma dzicko to sie priorytey zmianiaja i wlosy na npgach nie przeszkadzaja (mam nie tylko na nogach!), plakalmwtedy strasznie. ale wiecie co, troche mial racji, dziecko jest teraz najwazniejsze, od czasow ciazy przerzucilam sie na zwykla golarke i tak mi zotalo, gole sie raz w tygodniu, da sie tak. ale radosc jaka daje dziecko, ciaza, niedo opisania! dziewczyny, zycze wam jak najlepiej, ale jak czytam wasze przejscia to przypomina mi sie moja historia. nie wierzcie jednemu lekarzowi, idzice do innego! aha, po operacji, wydawalo mi sie ze cos jest nie tak, poszlam do lokalnego lekarza (bo poznan mam daleko), wysmial mnize ze zrobilam operacje, ze w ciaze nigdy nie zaje, ze objawy wroca itd itp,.... jak sie potem okazalo, bylam juz wtedy w 2 tygodniu ciazy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinka24
fajnie ze Ci sie udalo:) gratuluje dzieciatka:) jednak nic nie piszesz o tej operacji.. na czym ona polegala? co to za operacja byla? bo ja nie rozumiem za bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka30
operacja nazywa sie resekcja klinowa jajnikow. polega na wycieciu calego zalgajacego "syfu" . moje jajniki byly tak zapchane tymi cystami, ze utworzyla sie juz na nich "perlowa" otoczka. slowem to byly ciezke kule, ktore nijak sie mialy do jajnikow. oczywiscie operacja w pelniej narkozie, 2 lewatywy (tez sie tego balam, ale uwierzcie mi, w ciazy to bylo dla mnie wybabwienie, mialam strasznie problemy), pelne ogolenie (za slabo sie ogolilam w domu, pilegniarka musiala poprawic), cewnik (zakladani juz w narkozie), ale wierzcie mi, to wszystko jest do przezycia. porod chyba byl gorszy (w sensie bardziej bolesny i uciazliwy). po operacji bylam miesiac na zwolnieniu, tydzien to w ogole sie nie moglam smiac, ani normalnie chodzic. warto bylo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinka24
kredko to jeszcze raz gratuluje:) i dziekuje za objasnienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredka to super, że tak Ci się udało!!! A napisz nam jeszcze jak to wyglada teraz? Czy masz te same objawy pco co wcześniej, co z włosami? Po takiej operacji nie można juz brać hormonów? Chodzi mi o tabletki anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kredka - ja też miałam resekcję jajników, ale metodą laparoskopową. i objawy nie wrciły, więc z twoją lekarką się tak nie do końca zgadzam. Czy metoda jest taka ważna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
kredko super, a chyba w laparoskopi robia to samo tylko bez cięcia brzucha? jakby ten lekarz był kobieta i miał włosy wszędzie to nie dawałby takich mądrych porad, wiadomo można z tym żyć, ale niechby sobie popróbował depilacji na nogach (nogi to dla mnie pryszcz nawet mnie nie boli) o innych miejscach nie wspomnę, w końcu nie jest miło przypominac owłosionego king konga, a jeszcze stwierdzenie, że ciąża pomoże i uleczy, tylko mały problem najpierw trzeba w nią zajść....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka30
ja nie upieram sie co do metody. mowie tylko, ze tam aurat tak mi powiedziano, a z tego co zawazylam, ta kobieta ma juz w tym doswiadczenie i i zauwazyla (i nie tylko ona), ze po laparo objawy wracaj czesciej niz po tradycyjnej metodzie. co do dalszego brania hormonow, nie ma potrzeby jesli chodzi o samo schorzenie, anty - oczywiscie ze mozna. co do wlosow, no rosna, ale raczej nie az tak, a poza tym, tak jak pisalam teraz naprawde nie zwacam na to az takiej uwagi. ogole sie raz na tydzien i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
hej! ja dzis troche nie na temat: nie dośc, że staramy się z bobasem i nam nie wychodzi, nie dość, że mam to wstretne pcos (i jeszczę parę innych rzeczy), to jeszcze jak sie dziś dowiedziałam z końcem stycznia tracę pracę...i jak tu sie nie załamać...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka30
panfucy, przykro mi. spodziewalas sie tego czy to wielkie zaskoczenie? jakies powody? nic sie nie da zrobic? zycze powodzenia. gdzybys chciala, moge ci podac namiry na te klinike w poznaniu, tam naprawde pomogli wielu dziewczynom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
dzięki kredka za słowa pocieszenia! było to lekkim zaskoczeniem, bo spodziewałam się przeniesienia, no ale mniejsza z tym do poznania mam troche daleko, ale jak możesz to podaj namiary, jakby co zapisze i wykorzystam, chociaz słowo klinika nie kojarzy mi się najlepiej :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka30
pafnucy, ja tez mam do poznania daleko, ale warto bylo, naprawde. ten akurat oddzial jest naprawde super. podaj maila to ci dam namiary i napisze wiecej szczegolow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
a nie mogłabyś na forum? może innym tez się przyda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka30
wolalbym nie upubliczniac takich danych. chyba rozumiesz dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×