Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mirka 11

opryszczka w ciąży

Polecane posty

Gość mirka 11

WITAJCIE Pomimo świąt wpadłam z nurtującym mnie pytaniem od jaki ś 3 dni mam opryszczkę na narządach płciowych kiedyś już miałam jakieś 7 lat temu cały czas spokój aż tu nagle teraz mnie zaatakowała.Biorę lek heviran ale z wielkim niepokojem.Być może kóraś wie coś więcej na temat tego leku myślę że z moim maleństwem przedewszystkim oki będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hey napisz jak sie ta
opryszczka objawia bo chyba mam, chcialabym sie upewnic bo do lekarza dopiero po swiuetach pojde a ten lek jest na recepte ktory bierzesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guś
Ja mjałam opryszczkę ale na wargach w 8 tygodniu ciąży - nic nie brałam na to - niestety ciąża obumarła w 11 T.C. niewiem niestety czy to był jedyny powód . Znam dziewczyny które miały opryszczkę ale w póżniejszej ciąży (po 5 mies.) i z dzidzi wszystko O.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooooooo
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asasasasasasasasasasasas
szczeggólne powikłania położnicze i noworodkowe mogą wystąpić gdy do zakażenia doszło w trzecim trymestrze ciąży. Wirus opryszczki zwykłej typu 1 i 2 należą do rodziny Herpesviridae..Przeciętny okres trwania opryszczki pierwotnej wynosi 14 dni. Największe ryzyko opryszczki noworodków występuje kiedy matka przechodzi pierwszy incydent opryszczki w okresie porodu, wtedy proponuje się rozwiązanie porodu poprzez cesarskie cięcie w celu uniknięcia ekspozycji na bezpośredni kontakt z zmienionymi tkankami.Warunkiem zakażenia jest kontakt z błonami śluzowymi lub uszkodzoną skóeą. Do zakażenia może jednak dojść wewnątrzmacicy ponieważ wirus przechodzi przez łożysko, ale występuje to tylko w 10 procentach przypadków, reszta to zakażenia w trakcie porodu przy nierozpoznanej opryszcze. Rzadko zakażenie herpes wirusami u matki może być zakażeniem płodu, we wczesnej ciąży zakażenie może prowadzić do poronień samoistnych. Najlepszym sposobem diagnostyki jest hodowla wirusa, następnie pełne badanie miednicy. Zalecane jest rązwiązanie cięciem cesarskim to ważne!!!!!!. Podczas porodu ważny jest czas jaki minie od pęknięcia błon plodowych do porody nie powinien przekroczyć on sześciu godzin. Leiem stosowany po porodzie jest acyklowir, rzadko stosowany w ciązy ponieważ brak danych co do jego bezpieczeństwa. Dane które podałam pochodzą z pozycji zakażenia wirusowe ciężarnych wydawnictwa springer pwn 1997 A tak ode mnie to ryzyko zakażenia jest niskie, ale musisz zadbać o to by wykonano ci pelne badania łącznie z hodowlą uprzedzić personel medyczny gdy będziesz rodzić że przechodziłaś opryszczkę by można było zastosować cesarskie cięcie., A tak to głowa do góry na pewno wszystko się ułoży a dzidziuś będzie piękny i zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×