Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malinaa

Żywotność plemników poza organizmem kobiety?!!!wejdzcie

Polecane posty

Gość malinaa

Wiele już bylo takich tematów, ale ostatni ra chciałam się upewnić bo wyczytalam na pewnej stronie, ze:"Poza organizmem plemnik żyje do 18 godzin w temperaturze 37 stopni Celsjusza, a w temperaturze 20 stopni jego żywotność wzrasta do 70 godzin." Jak to mozliwe?? czyli nawet "na powietrzu" na wytartej rece, na ktorej wczesniej znajdowalya sie sperma, plemniki mogą po paru godzinach nadal przetrwac i byc zdolne do zapłodnieia??przeciez to nie logiczne?? I po paru godzinach jakbym doknela sie w okolicach narządów, to jest mozliwe zajscie w ciąże???? Ile tak naprawde wytrzymują plemniki w warunakch nie sprzyjający np na rece, ubraniu, czy sprzecie?? kiedys czytalam ze bardzo krotko, nawet do paru minut, wiec co jest prawdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plemniki są w stanie przeżyć poza organizmem kobiety jakiś czas (nie wiem dokładnie jaki) w sprzyjających dla nich warunkach czyli tak gdzie jest ciepło i wilgotno. Z tego co mi wiadomo to ok 30min są jeszcze w stanie zapłodnić komórkę, później mogą żyć, ale nie będą już zdolne do zapłodnienia. Te kilka godzin to spora przesada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalllka
plemniki poza organizmem zyja 3 godziny ,dopoki sperma nie wyschnie...a juz an pewno zniszczy je mydlo czy woda ciepla....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×