Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość lolitaLempicka

pytanie o astygmatyzm

Polecane posty

Gość izabela1
ja też mam astygmatyzm, może ci się kręcić w głowie, to jest jeden z objawów, a to czy możesz nosić szkła kon. to zależy od tego czy masz astygmatyzm regularny czy nie regularny, ale o to musisz już zapytać specjalistę. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra16
Mam pytanie czy przy tej wadze wzroku mozna pracować jako Geodeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzesika
ja mam aztygmatyzm juz 14 lat nosze okulary szkla mam -7 bez okularow ledwo co widze tez mam zamazany obraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesiakk
Witam wszystkich, ja rowniez mam krotkowzrocznosc i astygmatyzm. OP -6.0 ;-0,50;os25 a OL -.525 ;-2.00 ;os 150 .nosze okulary od 10 lat (obecnie mam 22 lata) astygmatyzm stwierdzono u mnie kilka lat temu.wczesniej to byla tylko krotkowzrocznosc.Czytalam duzo o astygmatyzmie ale jakos nie znajduje u siebie tych objawow.Jedno co mi doskwiera to rowniez tak od ok 10 lat bol glowy za prawym okiem rozchodzacy sie po skroni i w obrebie oka.mialam robione rozne badania ,rtg -wyszlo dobre,eeg -zle a teraz czekam na rezonans magnetyczny.( termin na listopada) lekarze nie znaja jednak przyczyny bolu.teraz zaczelam zastanawiac sie czy to nie od wady wzroku... czy jest ktos kto ma moze podobne objawy??bardzo prosze o pomoc. i jeszcze jedno pytanie -czy ktos moze wie czy przy takiej wadzie mozna nosic soczewki i jak wyglada sprawa z ich cena? pozdrawiam wszystkich Agnieszka (1469379-gg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten bol jak najbardziej
moze byc powodowany wada wzroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesiakk
tak sądzisz ? ja wlasciwie szukalam caly czas innej przyczyny ale moze faktycznie to jest od wady wzroku. dziekuje za wyrazenie swojego zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam astygmatyzm, niedawno byłem u okulisty i mam już nowe okulary - niestety mam problem z przyzwyczajeniem się do nich, bo widzę gorzej niż w \"starych\" okularach, widzę bardziej rozmazany obraz czy możliwe, że szkła zostały źle wyrobione? czy trzeba czasu aby oko się przyzwyczaiło do tych okularów? wcześniej miałem okulary ze sferą -0,25 teraz nie mam tylko cylindryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vego
Witam wszystkich. Co do postu powyzej. Wydaje mi sie ze masz dobrane zle okulary, bo jak ja bylem u okulisty, i dobierala mi jakies szkielka to dobra takie ze widzialem od razu bardzo wyraznie. Tez mam zawroty glowy i zarazem nadcisnienie, dlatego nie bylem pewien co bylo przyczyna, teraz juz wiem ze astygmatyzm. Trzeba bedzie leciec po okulary, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiazar
Mam pytanie bo wczoraj byłam u optyka na doborze soczewek kontaktowych torycznych (czyli tych dla astygmatyków) zapłaciłam za wizytę 80 zł soczewki zostały zamówione teraz musze czekac kilka tygodni na odbiór i zastanawiam się czy to będą jakies próbne soczewki za które będę musiała zapłacić czy gratisowe bo wiem, że sferyczne czyli te zwykłe dostaje się gratis ... pierwszy raz będę próbowała nosić soczewki ... i własnie nie wiem czy w cenie tych 80zl soczewki dostane gratis wraz z przyuczeniem ich zakładania....:/ Wiecie coś może na ten temat bo mi nic nie powiedzieli:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melodynelson
halo:) mam zdiagnozowany astygmatyzm 0,5 na lewe oko. Do tego jestem krótkowidzem (-0,5) wiem, ze to mała wada i jaśliby to była tylko krótkowzroczność to nie musiałabym stale nosic okularow. Ale zastanawia mnie ten astygmatyzm. Czy jeśli nie będę nosiła okularów stale to może mi się on pogłębić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agggia
AgniesiaK - ja mam od 2 miesięcy ból głowy taki punktowy po lewej stronie głowy i czasem idzie aż do oka, i do tego od jakiegoś czasu zaobserowałam pogorszenie widzenia w lewym oku zarówno z daleka jak i z bliska. No i właśnie wczoraj u okulisty okazało się że na te oko mam astygmatyzm (cylinder 1,5) a jestem krótkowidzem. Łudzę się że ta głowa właśnie pobolewa mnie od tego, tym bardziej że środki przeciwbólowe nie pomagają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też astygmatyk
słuchajcie, ja od dość dawna już widzę nieostro na odległość, np. kiepsko widzę mniejsze napisy w tv. Miałam badany wzrok około 2 lata temu, okulista stwierdził małą krótkowzroczność i zapisał okularki do patrzenia na odległość (-0,5) ale nie noszę a z tą ostrością jest coraz gorzej. O astygmatyzmie nic nie wspominał. Najgorzej widzę gdy patrzę na coś co jest blisko a potem w dal, to przez chwilę dość długą się wpatruję zanim obraz w oddali się wyostrzy na tyle, żeby cokolwiek zobaczyć. Nie wiem, może przesadzam, ale nie widzę tak dobrze, jak inni. Co o tym sądzicie? Coś nie tak z moim wzrokiem, czy po prostu "taka moja uroda"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślepy
Okulista niestety stwierdził u mnie astygmatyzm...ale teraz już wiem dlaczego zawsze wszystko było zamazane i mimo niewielkiej wady wzroku widziałam jak we mgle... zaniedługo otrzymam soczewki specjalnie pod moje oczy i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BellaSwan
Ja właśnie wróciłam od optyka... ze względu na astygmatyzm muszę się chwilowo wstrzymać z soczewkami. Okulista mi powiedział, ze zrobią mi w salonie badania, teraz okazuje się, że muszę jednak zrobić u okulisty... W każdym razie optyk powiedział mi, że te

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojpierdoły
wypisujecie-soczewki można nosic przy astygmatyzmie.Po co wogole zakładać pierwsze okulary? U mnie okulistka dała +1,5 od razu na oba oczy - a to było chwilowe słabe ciśnienie.Teraz już musze nosic!Skandal. A wogole soczewki na zachodzie kupisz za kilka euro.Wystarczy zbadac wade a soczewki kupic na allegro albo w drogerii za zachodzie.Ja tak robie od 6 lat.zero problemów.i kasa w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onawiewszystko
Awiec prosze sobie zbadac czy nie ma sie boloeriozy tez mam od paru lat dziwne zaworty glowy...,jakby takie wirowanie ,pulsujący obraz... ciezko to okreslic.. pozatym tez mam uczucie zm,eczonych oczu..a wykluczam przmeczenie,komputer i klime,zrobilam badania na bolerioze i wyszlo mi ze mam jestem w czasie leczenia i zobacze co bedzie dalej,ale wiem ze to przyczyna ,moze byc tez astygmatyzm mosze to zbadac,lub toksoplazmoza (u siebie ja wykluczyłam) ale wiem ze przez nia mozna wzrok stracic,to by bylo na tylle pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julvia
Hej, mam astygmatyzm i wade +3 na lewe, +1 na prwe. jakiś miesiac temu bylam u okulisty i powiedzial mi, ze moge nosic, ale na te lewe oko musze nosiś soczewki roczne i ze kosztują one 600zł. dzisiaj jednak poszlam do innego okulisty on powiedzial, ze spoko beda miesiecze, ale zebym sie zastanowila. Mam astygmatyzm a on nie ma zadnych przeciwskazań. co wy powiecie na ten temat? nosicie soczewki z astygmatyzmem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geo.
Czesc. Niedawno byłam u okulisty i lekarz stwierdził u mnie spory astygmatyzm. Nosze okulary od podstawówki, a teraz chodzę do 2 klasy technikum geodezyjne i mam pytanie czy astygmatyzm będzie mi przeszkadzał w wykonywaniu zawodu oraz co to wgl jest ten astygmatyzm ? Jak się to objawia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwunia_86
Witam. Byłam u okulisty 2 tyg. temu i za pomocą aparatury wyszło mi, że mam astygmatyzm (miałam 1,25 i 0,75). Umówiłam się z okulistą na za tydzień, by mi zakropiła 3 razy oczy... Po zakropieniu oczu wyszło mi na aparaturze, że mam wadę wzroku tylko 0,75 a tuż przed kropieniem oczu miałam dokładnie taki sam wynik jak tydzień wcześniej czyli 1,25 i 0,75. Nawet okulista się zdziwił, że mam lepszy wzrok po zakropieniu (dodam, że strasznie niewyraźnie widziałam i okulista poprosił bym przyszła za tydzień na dobór szkieł). Z tego co zrozumiałam to okulista powiedział, że nie dostanę okularów na astygmatyzm... I tutaj moje pytanie czy możliwe jest bym miała lepszy wzrok po zakropieniu tym bardziej, że na aparaturze nie widziałam wyraźnie tego "samolociku". Po prostu nie chcę wydawać niepotrzebnie kasy, by np. po miesiącu czy 2 musiała wymienić okulary na mocniejsze... Dodam jeszcze , że mam 25lat i do tej pory nie nosiłam okularów a poszłam do okulisty jedynie dlatego, że na odległość zaczęłam kiepsko widzieć. Poza tym byłam zdziwiona tym, że lekarz był zdziwiony tym wynikiem... I dlatego zastanawiam się czy nie iść na konsultacje do innego lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też mam astygmatyzm. i owszem, czasem takie plamy zdarzają sie i mi (zobaczcie tutaj http://astygmatyzm.net/). ale nie zawsze. jak koleżanka wyżej pisze, ja też cholernie często mylę P z F, albo 6 z 0. plamki, tak jak u beski, też tworzą się tylko po zaslonięciu jednego oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ja mam ;) Poszłam na badanie do http://www.sklepnemezis.net.pl/ i niestety stwierdzono mi astygmatyzm. Ale daję rade, pani pomogła mi od razu dobrać odpowiednie do mojej wady szkła, wybrałam sobie fajne oprawki i jest ok, powoli sie przyzyczajam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miaam astygmatyzm i mocna krotkowzrocznosc. Ale operacja pod takim laserem: http://www.polandoptical.pl/product,laser-wielobarwny-nidek-mc-500-vixi,122.html załątwiłą sprae. Teraz mam zdorwe oczy, w dziecintwie tak dobrego wzroku nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurka_32
Jak pójdziesz do dobrego specjalisty na badanie to soczewki możesz dostać gratis, zobaczysz jak się w nich czujesz i zdecydujesz czy chcesz je nosić czy jednak wolisz okulary. Jest na rynku firma, która produkuje soczewki dla astygmatyków, także w dzisiejszych czasach ta choroba nie jest żadnym problemem. Na tej stronie masz wszystko fajnie opisane https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/astygmatyzm , a dla tych co podejrzewają u siebie chorobę na dole jest fajny test, oczywiście on nie zastąpi badania lekarskiego, ale da nam jakąś wstępną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotsik
też nosiłam kiedyś soczewki, trochę się naszukałam by znaleźć do mojej wady. Ale zdecydowałam się na korekcję wzroku metodą lentivu (to była najlepsza decyzja) i po problemie. Z wady -7 i -6 zeszłam do zera. Zero bólu i komplikacji, od razu doszłam do siebie i nie muszę już nosić okularów i soczewek. Zabieg miałam w październiku w Rzeszowie w Optegrze i do tej pory po zabiegu wszystko jest w porządku, nic mi się nie dzieje z oczami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no osobiście uważam ze operacja wzroku to jest idealne rozwiązanie. Sama jestem po Lentivu, miałam mniejszą wadę ale także uciążliwą.  A w Rzeszowie pomogli od razu i teraz to ja się dobrze czuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×