Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość lolitaLempicka

pytanie o astygmatyzm

Polecane posty

Gość ata bez nika bo tak szybciej
dobra rada-a jakie masz soczewki -astygmatyczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
tak, i to przy duzym astygmatyzmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ata bez nika bo tak szybciej
z czekaniem na soczewki tez jest roznie -to zalezy od wielkosci miasta ,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
a te trzy miesieczne ile u Ciebie kosztuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
uzywam tych 3-miesiecznych i kosztuja 280zl, ostatnio tyle placilam, za pierwsze troszke wiecej nie wiem czemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
a to zalezy od firmy?jakiej firmy uzywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
taniej chyba wychodza te na pol roku, choc nie wiem na pewno ale nie polecam ze wzgledu na utrzymanie czystosci jak juz ata o tym pisala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
firma acuvue advance polecono mi je bo podobno naleza do miekkich czy cos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
i jeszcze jedno pytanie. czy dlugo zajmuje dochodzenie do wprawy przy ich zakladaniu?czy oni w gole w tym salonie optycznym pokaza mi jak to robic?jakos sobie nie wyobrazam siebie dlubiacej w oczach, to musi byc straszne:) ale i tak wole to niz okulary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
to nic nie boli a do wprawy szybko dojdziesz:) tez wydawalo mis ie ze to straszne ale mila pani powiedziala mi co i jak poczytalam tez ulotki i takie tam:) naprawde nic strasznego, na poczatku moze Cie to troszke uwierac ale to kwestia dnia lub dwoch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
dziekuje Ci bardzo jeszcze raz za wyczerpujaca odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada to jest rodzaj
soczewek a firma to: johnson&johnson :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aninka
Ja mam astygmatyzm....a poniewaz mam duza wade mam podobne objawy jak Ty! Bylam z tym u okulisty i wytlumaczyl mi, ze przy mojej wdzie chodzenie bez okularow jest niedozwolone a ja sama dzialam na wlasna niekorzysc! Mam rozmyty obraz, czesto boli mnie glowa a obecnie piszac na kafe i siedzac bez okularow :) mam wrazenie ze literki sa niemal trojwymiarowe! Nie czytalam dokladnie na temat szkiel ale ja sie dowiedzialam, ze sa one niewskazane a poza tym dopuszczalne sa jedynie do pewnego momentu! Ja nie moge nosic szkiel bo mam za duza wade i zbyt duza roznice(stopnie oraz miedzy lewym a prawym okiem)! Od samego poczatku nie moglam nosic szkiel, mimo iz wade mialam dwukrotnie mniejsza niz obecnie a bylo to 10 lat temu!....To tyle co wiem na temat astygmatyzmu z autopsji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
to bardzo duzo!! a gdzie mieszkasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
no tak johnson firma ale oni maja acuvue i wiele innych wiec no:)zle sie wyslowilam sorki:) wystarczy powiedziec acuvue i bedzie oki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
w Lublinie, moze popytam tez w innych salonach.powiedzieli mi, ze przy astygmatyzmie badanie jest drozsze, normalnie kostuje 49 zl.koszt trzymiesiecznych soczewek, tych samych, ktore Ty uzywasz to 300 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
a moze jesli sie zobowiazesz ze w tym samym salonie zamowisz soczewki jest taniej??Bo ja badanie robilam wlasnie w salonie w niektore dni jest pani doktore, a u nich zamawialam soczewki.Moze to tak dziala?Bo niemozliwe zeby byly az takie roznice w cenie badania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
dziwne, badanie jest faktycznie inne ale za to moje placilam 30zl bez zadnej specjalnej znizki.Popytaj jeszcze w innych salonach, polecam tez te mniejsze, niezawsze duze i niby firmowe:) sa dobre, a na pewno drozsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
mozliwe, popytam jeszcze bo to rzeczywiscie dosyc duza roznica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
acha zapomnialm jeszcze napisac, ze powiedzieli mi, ze bede musiala czekac na te soczewki od 2 do 3 tygodni, to strasznie dlugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
??? to dziwny salon, radze popytac gdzies jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczko.
dobra radaaa---> a zTy masz tak z tym astygmatyzmem, ze w okularach czy bez widzisz wyraznie? Bo ja tez mam ten astygmatyzm (jedno oko) i mam wielkie problemy z widzeniem tym okiem- kiedy zakryje to drugie, to nie jestem w stanie przeczytac czegokolwiek, chyba ze sa to bardzo duze litery. W ogole jakos dziwnie widze tym okiem:( jak bylam mala to mialam zaklejane jedno oko, zeby to drugie sie polepszylo, ale jak widac nic to nie pomoglo:( tak wiec jestem ciekawa, jakto jest u was astygmatycy- czy kiedy nosicie oklary/soczewki, to widzicie normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scitex
ja mam stwierdzony astygmatyzm i wlasnie rozmyty obraz i niby zawroty glowy - okulista powiedzial ze to typowe objawy. Mialem juz rezonans glowy, rtg kregow szyjnych, i jescze pare innych badan na te zawroty i wszystko oki.od 4 dni nosze okulary ale podobno te rozmyt obrazy i zawroty mijaja po 3-4 tygodniach.najgorzej mam po pracy bo komputer niszczy oczy i wzmaga astygmatyzm oraz w malych i wielkich pomieszczeniach gdzie patrzy sie raz daleko a raz blisko i oko sie nie akomoduje do odleglosci. Tak wiec nie ma co sie marwic. To wszystko wskazuje na astygmatyzm. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leśnior
Hmm... Osobiście mam astygmatyzm odwrotny i ponoć mam widzieć rozmyty i zniekształcony obraz.. Rozmyty to on jest, ale nie widzie tak jak bym miała być na haju:P Może dziwne porównanie.. PS. może ktoś zna jakąś dobrą stronę z wadami wzroku? Pozdrawiam - SALUTO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara18
podobno mam astygmatyzm... jak szukałam co to za wada wzroku to zupełnie co innego było napisane... ja widze podwójnie... kiedyś było tak gdy patrzyłam na coś z małej odległości, teraz nawet jak czytam... wada bardzo się pogłębia... prawe oko "ucieka" w prawo, czyl mięśnie oka są słabe, czy oprócz czwiczeń, których zapominam robić, istnieje jakaś inna metoda leczenia i czy wogle kiedyś to zaniknie? Na dodatek jestem krótkowidziem... prosze o pomoc... (zalamana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do klara18
to ty chyba oprocz astygmatyzmu masz zeza. ja tez tak mam niestety :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna lat 46
Witam wszystkich! Zainteresowała mnie ta strona gdyż wczoraj na wizycie u lek. okulisty dowiedziałam sie ,że mam wadę wzroku -astygmatyzm.Nie mam zadnego rozmydlenia obrazu czy tez słabej widoczności jedynie odczuwam,że siada mi wzrok ze względu na wiek i prace przy komputerze-i z tego powodu znalazłam sie w gabinecie.Nie mam zadnych zawirowań i boje sie że śle dobiore sobie okulary Zawsze myslałam ze jestem krótkowzrokowcem a tu czekają mnie jakieś "denka"pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siasiulek
witam wszystkich.Ja tez mam astygmatyzm .Czytajac wasze wypowiedzi stwierdzilam ze bardzo sie one roznio od wiadomosci ktore ja posiadam. Po pierwsze przy astygmatyzmie nie mozna nosic soczewek.Po drugie nie musisz nosic okularow caly czas najwazniejsze zeby miec zalozone jak sie czyta oglada telewizor i siedzi przy komputerze.Po trzecie teraz nie ma juz zadnych denek i okulary sa normalne. Tak wiec nie ma co panikowac bo to nic strasznego nalezy tylko dokladnie zbadac sobie wzrok i postepowac zgodnie ze wskazowkami lekarza.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaunnuysb
Witam wszystkich. Niedawno wykryto u mnie astygmatyzm. Nie jest to duża wada ale okulista powiedział mi, że nic się nie poprawi najwyżej pogorszy. Może wiecie coś o tym czy są jakieś przeciwwskazania do ćwiczeń fizycznych z tą wadą i czy w ogóle można jakieś wykonywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam Astygmatyzm i Krótkowzroczność od dzieciństwa. U mnie to za mało, żeby nosić okulary tylko przy czytaniu i oglądaniu telewizji; ja muszę nosić je cały czas, bo stopniowo wzrok się pogarsza. Objawy, jakie mam - zmęczenie oczu, pieczenie, rzadko ból oczu i senność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×