Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brown_Polish_Girl

Jak to jest dokladnie????

Polecane posty

Dziewczyny mam pytanko czy wiecie moze ile trzeba przepracowac zeby isc na chorobowy a potem na macierzysnki i wychowawczy,chodzi mi glownie o placenie skladek i jaka jest wysokosc tych najnizyszch..mam znajomego ktory mogl by mnie fikcyjnie zatrudnic a ja sama placilabym skladki zeby potem brac kase i wykorzystac mozliowcsi macierznskiego i wychowawczego...Jak to jest??wie ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
700 jest może przy pełnym etacie, ale nie jest to na pewno najniższa stawka jaką możesz sobie opłacać. Szczegółów niestety nie znam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela_
jeśli będziesz miała umowę o pracę to zasiłki przysługują po miesiącu zatrudnienia (o ile nic sie nie zmieniło) jeśli chodzi o składki to zależy od wynagrodzenia -> min. wynagrodzenie to 899,10 zł (od 01.2006r.) ubezpieczenie emerytalne 19,52% podstawy wymiaru ubezpieczenia rentowe 13,00% podstawy wymiaru ubezpieczenie chorobowe 2,45% podstawy wymiaru ubezpieczenie wypadkowe od 0,97% do 3,86% ( z reguły wynosi 1,46 ale to ustala pracodawca w oparciu o rozporządzenia ) Składka na Fundusz Pracy 2,45% składka na FGśP 0,15% zdrowotne 8,75%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela_
jeśli będziesz miała umowę o pracę - podlegasz obowiązkowemu ubezpieczeniu chorobowemu i okres wyczekiwania to dokładnie 30 dni , przy czym zasiłek chorobowy ZUS wypłaca pracownikom - od 34. dnia niezdolności do pracy w roku kalendarzowym ( do 34 dni pracodawca) natomiast zasiłek macierzyński wypłaca ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×