Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ginad

Becikowe

Polecane posty

Gość Ginad

Jak jest z tym becikowym, wiecie moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginad
Ale kulturka,zal troche tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj już tyle tych tematów
o tym becikowym.......... do znudzenia rząd bluel wyprodukował, chyba żeby ludzie mieli o czym gadać i nie zajmowali się poważniejszymi kłopotami! dziś słyszałam w wiadomościach, że prezydent podpisał ustawę o becikowym dla wszystkich matek.............. miałyby je dostawać od przyszłego roku w tym roku zwiększa się tylko zasiłek porodowy dla najubozszych, czyli tych z dochodami poniżej 500zł brutta na osobę (mniej więcej).............. zasiłek ten wynosił 500zł a teraz będzie wynosił 1000........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też słyszałam że prezydent podpisła wczoraj ustawe o becikowym dla wszystkich matek ale tego ze od przyszłego roku dopiero to już nie słyszałam..szukałam czegoś na interi..ale nie ma nic..a jestem tym zainteresowana..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja licze
na 2000zl ja nie pracuje , maz ma wlasna firme ale na umowie ma napisane 700zl ze niby zarabia wiec nam sie bedzie nalezalo, tylko nie wiem od kiedy ta ustawa bedzie jestesmy biedni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz w tym roku
Prezydent RP Lech Kaczyński podpisał w środę nowelizację ustawy o świadczeniach rodzinnych, która zakłada że od przyszłego roku becikowe w wysokości 1 tys. zł otrzymają, niezależnie od dochodu, wszystkie matki.Będzie to kosztować budżet państwa dodatkowo ok. 360 mln zł. W środę mijał konstytucyjny termin na podjęcie decyzji przez prezydenta. Pod koniec grudnia prezydent podpisał inną nowelizację tej ustawy, która również przewiduje wypłatę 1 tys. zł jednorazowego dodatku za urodzenia dziecka, ale tylko mamom, których dochód w rodzinie na osobę nie przekracza 504 zł, a w rodzinach z dzieckiem niepełnosprawnym - 583 zł. Wejście w życie obydwu nowelizacji oznacza, że najuboższe matki dostaną nawet 2 tysiące zł. A kwota ta może jeszcze wzrosnąć, bo nowela wniesiona przez LPR, a podpisana w środę przez prezydenta, umożliwia gminom przyznawanie własnego becikowego w dowolnej wysokości. W budżecie na 2006 r. są już zagwarantowane pieniądze na becikowe przy kryterium dochodowym, tj. około 260 mln zł. (Dotychczas becikowe dla najuboższych wynosiło 500 zł, kosztowało budżet ok. 130 mln zł; na jego podniesienie od 1 stycznia 2006 roku do 1 tys. zł. rząd zapisał dodatkowo w autopoprawce drugie tyle). Co było zaskoczeniem dla rządu - do noweli o świadczeniach dla najuboższych posłowie wprowadzili zapisy, zakładające także obniżenie kryterium dochodowego w odniesieniu do wszystkich świadczeń rodzinnych dla rolników ze 194 zł do 135 zł. Spowodowało to konieczność wyasygnowania z budżetu dodatkowego 1 mld zł. Także przyjęcie ustawy o becikowym dla wszystkich mam podwyższyło wydatki z budżetu o około 360 mln zł. Rząd (w poprawce do projektu budżetu) wskazał źródła sfinansowania 1,3 mld zł dodatkowych wydatków socjalnych. We wtorek sejmowa komisja Finansów Publicznych pozytywnie zaopiniowała tę poprawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj już tyle tych tematów
z tego co ja dzisiaj słyszałam w TVN to dla najuboższych, becikowe w tym roku, dla wszystkich od przyszłego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona i wogóle
czy wie ktoś konkretnie coś na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukałam tego na interii...i na onecie ale nigdzie nic nie ma..może ktoś coś znalazł..niech podeśle jakiś link..chcetnie poczytam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja licze
hmmm trzeba poczekac z ciaza do 2007 wtedy te 2000zl doloze sobie do wozka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjhg
czytałam na wp ale nigdzie nie jest napisane ze od przyszłego roku, z tego co wyczytałam mowa opieniadzach w budzecie na 2006 rok wiec jak moze byc mowa o 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zloto nie dla ubogich
Rząd zapewni w budżecie na 2006 r. pieniądze na becikowe - 1000 zł - ale tylko dla najbiedniejszych, którzy otrzymują pomoc socjalną - premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział w poniedziałek taką autopoprawkę do budżetu Podczas konferencji prasowej w Barcelonie premier powiedział, że we wtorek rząd przyjmie tę autopoprawkę. Jego wypowiedź zdumiała polityków LPR i Samoobrony. - Usłyszałem te słowa w telewizji - mówi Rajmund Moric (Samoobrona), szef sejmowej komisji polityki społecznej. - Byłem zaskoczony, bo wygląda na to, że PiS, który najpierw z nami głosował za szybkim przejściem LPR-owskiego projektu do drugiego czytania, teraz ma inne plany. Tylko ciekawe, jak chce to zrobić, bo naszym zdaniem już na to za późno. Projekt LPR zakłada, że becikowe 1000 zł dostanie każdy, także bogaci. Podczas burzliwej debaty 24 listopada w Sejmie wyraźnie sprzeciwiły mu się PO i SLD. Ale głosami LPR, PiS, Samoobrony i PSL przeszedł dalej. 6 grudnia mają się wypowiadać sejmowe komisje polityki społecznej oraz rodziny. - Przyjmuję słowa premiera ze smutkiem, jako wycofanie się z poparcia dla naszego pomysłu oraz dla polityki prorodzinnej - powiedział Andrzej Mańka z LPR. - Byliśmy skłonni do kompromisu, ale ten pomysł jest za daleko idący. Będziemy przekonywać do naszego. Tadeusz Cymański z PiS, wiceszef komisji polityki społecznej, twierdzi, że będą negocjować z LPR i Samoobroną: - Musimy się znaleźć w realiach budżetowych - tłumaczy. Jak powiedział, będą namawiali posłów do przyjęcia rządowego projektu albo przeforsują go w Senacie. Zachętą do zmiany poglądów ma być m.in. zgoda na dłuższe urlopy macierzyńskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj już tyle tych tematów
ale nie wiem z czego wy się tak cieszycie jednorazowo 1000zł czy nawet 2000 ja mam firmę niewielką, liczyłam na obniżką kosztów pracy, planowałam zatrudnić 2 osoby, najchętniej kobiety właśnie! ale nie ma obniżki więc dalej będę podnjmiować rodzinę na umowę zlecenie bo na etaty mnie nie stać! ja chciałam płacić komuś takiego 1000 co miesiąc- jako pensję, ale jak widać rząd i ludzie wolą jednorazowo dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz w tym roku
ale to stare artykuly!!!z grudnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjhg
No własnie co my mamy poradzic, ze rzad nie prowadzi polityki ulg dla pracodawców, to co twoim zdaniem powinnam sie popłakac i oddac te pieniadze, tak?Kazdy pilnuje swojego interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona i wogóle
do oj już tyle tych tematów- a co ty sie dziwisz że ludzie się cieszą z tego 1000. Jak nie chcesz to nie musisz ich brać,nikomu łaski nie robisz. Jakoś nie mogę uwierzyć że jakby były obniżki kosztów pracy to pracodawcy dali by większe pensje, przecież nowe maszyny by sie przydały, czynsz za lokal drogi itd.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj już tyle tych tematów
a nie wolałybyście wzamian za jednorazową zapomogę dostać stałej pracy? wielu ludzi, moich znajomych czekało do wyborów tak jak ja, myśleliśmy że coś się zmieni, a dziś szczerze powiem coraz częściej zastanawiem się nad przeniesieniem działalności do innego kraju, zamiast nad rozwojem firmy w Polsce, gdzie wszyscy rzucają tylko kłody pod nogi, a przepisy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Ciekawe co wtedy rząd rzobi, jak zaczną im ubywać dochody z podatków, bo przedsiębiorcy będą firmy w innych krajach zakładać? Dopiero przepaść pomiędzy bogatymi i biednymi się powiększy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjhg
Ja mam juz stała prace, dlatego ucieszyłabym sie z dodatkowego 1000.Juz mi sie słuchac nie chce jak to zle pracodawcom, wiedomo, ze prywatni pracodawcy wykorzystuja , mój maz zarabia 1800 ale na umowie ma 1200, bo firma biedna była, a teraz szfowa ma 3 samochody, zbudowała do, a moj maz pracuje po 16, czasem 32 godziny, za darmo. Nie mów mi, ze jesli zmniejsza sie koszty zatrudnienia, to wjego firmie sie poprawi, bo nie wierze,prcodawcy sa chciwi, nie wszyscy, ale wiekszosc i zwsze im mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj już tyle tych tematów
zdumiona............. jasne tylko, że bez przerwy nowych maszyn nie można kupować............ z czasem na perwno by się nowi pracownicy przydali, jakby firmy się rozwijały. ja mam np w tej chwili 4 osoby zatrydnione, ale prawda jest taka, że potrzebne byłoby 2 razy tyle.............. niestety nie stać mnie na etaty, szczególnie jak ciągle straszą dłuższymi macierzyńskimi itp. więc co robię, po pierwsze sama siędzę po nocach, p o drugie cała rodzina nam pomaga, przyuczona powierzchownie............. tylko widzisz to jest takie "kaparzenie", ja wolałabym kogoś zatrudnić i mieć spokopjną głowę, że robota jest na czas zrobiona i przez odpowiednich fachowców, tylko że to wszystko musi się opłacać! a jak ma się opłacać jak koszty pracy zżerają połowę pensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ładna szefowa..zamiast pracowac narzeka na brak kasy i siedzi na kafe..:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj już tyle tych tematów
bjhg wiesz dlaczego tak jest? bo jest bardzo mało pracy i pracodawcy mogą przebierać w pracownikach jakby uproszczono formalności i obniżono podatki, to wiele osób zakładałoby firmy byłoby więcej pracy, a co za tym idzi lepsze warunki dla pracowników, którzy dziś muszą się godzić praktycznie na wszystko, bo nie mają wyboru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj już tyle tych tematów
oj ja cały czas pracuje............. 4 kompy chodzą, jeden digitalizuje, drugi renderuje, trzeci tnie grafikę, a ja sobie w tym czasie ściągam brakujące pluginy z netu i siedzę na kafe dla rozrywki........... więc się nie czepiaj.............. mim pracownicy wczoraj siedzieli do 18, a ja skończyłam koło 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak rząd mógł w budżecie zapewnić środki, skoro nie ma budżetu? I wygląda na to, że rządu wkrótce też nie będzie.hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjhg
buaah ale mnie to bawi, gdybys była po drugiej stronie inaczej bys spiewała.Takie bzdury to mozesz opowiedac swoim pracownikom, ze jakbys wiecej miała to bys im dała. To smieszne, chciwi pracodawcy, im zawsze jest mało, nawet jak wam dadza ulgi, to zaden pracownik na tym nie skorzysta, samam powiedziałas, ze najpierw maszyny, ale maszyn w nieskonczonosc kupowac nie bedziesz, a po maszynach co kupisz ? A przyda ci sie nowy samomochod, a moze i dla meza jakis lepszy, a potem jkis remoncik, wakacje, a potem juz standard zycia wyzszy, potrzeby wieksze, czylli kiedy pracownik na tym skorzysta? Zatrudnisz jakiegos bidula, dasz mu 800 zł i ponarzekasz taka polityka rzadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj już tyle tych tematów
o czym ty mówisz jaki standardzi co mi z nowego somochodu, jak i tak życie muszę w firmie spędzać.......... na wkacjach byłam ostatni 4 lata temu, i po tygodniu ściągnęli mnie spowrotem, bo sobie nie dawali rady, oddałabym życie za dobrych pracowników................ tylko musi mnie być na nich stać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona i wogóle
oj już tyle............... pewnie że wkońcu przestałyby być potrzebne nowe maszyny, nowa reklama itd, ale ja predzej osiwieje niż usłyszę takie coś od moich szefów. A tak wogóle to pracodawcy zazwyczaj przyjmują ludzi, co pracują po 12 godzin dziennie. Moi szefowie wykombinowali siobi jakieś dofinansowanie z uni i przyjmują już pracowników z ulgami (dosyć duże te ulgi ) jeden warunek jest taki ze muszą przyjąć ludzi, którzy byli zarejesterowani w urzędzie pracy, wymienili kadre ale część starych została. I jakoś dziwnym trafem żaden ze starych pracowników nie dostał podwyżki . Więc śmieszą mnie te głodne kawałki, że zamiast becikowego dać ulgę pracodwacą- wtedy spadnie bezrobocie :D będą większe pensje hahahh . A tak pozatym nauczmy się rozrózńiać dofinansowanie czy ulgi dla pracodawców a polityka prorodzinna. Ja mam 26 lat przepracowałam w zawodzie 6 lat i jak się okazało nawet nie przysługuje mi płatny wychowawczy bo mam za wysokie dochody hahahhhah.Także za becikowe kupię sobie przynajmniej wózek, szef w odwrotniej sytuacji napewno by mi nie dał na ten wózek. A może się mylę?? chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×