Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaszlący1

długotrwały kaszel

Polecane posty

Gość gruzlik
witam serdecznie, również mam kaszel od około roku. Tydzień temu poszłam do lekarza bo zaczęłam odczuwać ból w plecach na wysokości płuc. Zrobiłam rtg, morfologie krwii i ob . Ob wyszlo 38 co wskazuje na jakiś stan zapalny a rtg dzisiaj odebrałam i jak się okazało mam zmiany, które " najbardziej odpowiadają tbc" czyli gruźlicy. Dostałam skierowanie do poradni pulmonologicznej do której jutro się wybieram, znajoma pielęgniarka nastraszyła mnie że jak potwierdzą wyniki się potwierdzą to już mnie w zakaźnym zostawią :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruzlik
i jak sie okazało zostawili w szpitalu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astmatyczka
Witam! U mnie zaczęło się od zwykłego przeziębienia jesienią,gdy poszłam na studia i przeprowadziłam się do innego miasta.Do kataru i gorączki doszedł suchy kaszel.Gdy leki nie bardzo pomagały,poszłam do lekarza.Stwierdzono u mnie zapalenie górnych dróg oddechowych.Dostałam antybiotyk.Po skończonej kuracji minęło 5 dni kiedy znów wylądowałam u lekarza...i kolejny antybiotyk i tym razem zapalenie gardła i cały czas kaszel oczywiście i gorączka do ok.40 stopni!Po kolejnej antybiotykoterapii gorączka wreszcie spadła do stanu podgorączkowego,ale kaszel został...Miałam już dość łażenia do lekarza,więc dałam sobie z tym spokój(a leczyły mnie w przychodni studenckiej różne panie doktor,które już dawno powinny być na emeryturze...).I tak kaszlałam przez chyba pół roku,do kolejnego poważniejszego przeziębienia(bo praktycznie cały czas mi coś dolegało).Tym razem zapalenie gardła,zapalenie krtani,później znów górnych dróg oddechowych...I częstsze nawroty tych samych chorób w kółko...Miałam już dość antybiotyków,które z resztą nie bardzo mi pomagały,a nawet zaszkodziły(przez nie nabawiłam się grzybicy narządów płciowych...:( ).Chorowałam tak ciągle chyba przez 3 lata.Już miałam dość też tych dorabiających do emerytury doktorek,bo sądziłam,że same nie wiedzą co ze mną robić.A kieszeń studenta nie pozwalała na płatne badania.I miałam rację!Któregoś dnia trafiłam znów do tej samej przychodni, a tam na zastępstwie była przemiła,młoda pani doktor,która spojrzała w moją kartę i od razu kazała robić testy alergiczne.Zrobiłam więc testy na alergeny wziewne i spirometrię.Okazało się,że nie jestem uczulona tylko na grzyby i że z alergenami nie będę się męczyć może z miesiąc w ciągu całego roku,bo jak nie pyłki,to okres grzewczy i roztocza...no i że przez tę nieleczoną alergię nabawiłam się astmy oskrzelowej...Brałam leki przez kilka lat,aż zaszłam w ciążę i wróciłam do mojego rodzinnego miasteczka.Teraz ,po urodzeniu dziecka nie biorę już żadnych leków(podobno ciąża może pozytywnie na to wpłynąć ), tylko sezonowo "złapie mnie" jakaś wysypka alergiczna.A kaszel jak się pojawi przy przeziębieniu,to zwykły syrop go zwalczy.:) Dodam,że do rozpoczęcia studiów byłam zdrowa jak ryba,a tę alergię to dostałam chyba z książeczką studencką.:)) Pozdrawiam wszystkich chorych i nie bagatelizujcie długotrwałego kaszlu!!! Nie życzę nikomu takiej męczarni jak ja przeszłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radzę spróbować,
jeśli RTG jest dobe i inne wyniki też, to spróbować: 1.sauna sucha i mokra 2.hartowanie z krioterapią włącznie 3.inhalacje parowe inhalolem 4.wysiłek fizyczny rekreacyjny na poziomie poru na świeżym powietrzu 5.oczyszczanie organizmu z toksyn 6.prawidłowe odżywianie 7. pozytywne nastawienie psychiczne, w tym trening autogenny Tu masz linki do postudiowania i realizacji: www.vademecym.zdrowia.prv.pl http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263 http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radzę spróbować,
Przyszłość medycyny Współczesna medycyna i medycyna przyszłości nie będzie polegała na tabletkach, zastrzykach, operacjach chirurgicznych, wszczepianiu implantów, przyczepianiu protez, lecz na stymulacji(środkami zarówno fizycznymi jak i psychologicznymi), wręcz zmuszaniu Układu immunologicznego do obrony i walki z infekcją chorobotwórczą poprzez spełnianie 5. warunków determinujących zdrowie: 1)odżywianie, 2)wysiłek fizyczny,3) higiena,4) systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn 5) pozytywne nastawienie psychiczne; krótko mówiąc, dzięki higienie w pełnym tego słowa znaczeniu, by nie dopuścić, wykorzystując Układ Immunologiczny, do koniecznego wszczepienia implantu np. z powodu zwyrodnienia szyjki kości udowej, czy przeszczepienia nerki, serca zniszczonej przez paciorkowca, czy raka powstałego w wyniku toksycznej wody i pożywienia. Przyczepienie protezy np. do kikuta nogi po wypadkowym obcięciu nogi to inne zagadnienie i niezwiązane jest z dbałością o zdrowie, bo to często wypadek losowy na który nie mamy wpływu, ale na inne choroby/kalectwa mamy wpływ i to, wg Golemana, aż >90%. Będzie to najsensowniejszy, zarazem najtańszy sposób na zdrowie i życie. W przeciwnym wypadku ludzkość ulegnie zagładzie biologicznej lub stanie się chodzącymi kalekami. http://www.wellness.pijnazdrowie.pl/artykuly/jedzenie_ma_znaczenie/ poprzednio wkleił się 2 x ten sam link' Terapia Gersona", więc dodaję właściwy dot. odżywiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radzę spróbować,
cyt. Tu masz linki do postudiowania i realizacji:www.vademecym.zdrowia.prv.pl Przepraszam za błąd. Ponieważ tylko małe dzieci literują, więc dorośli powinni sami zauważyć i poprawić błąd literowy, ale na wszelki wypadek wklejam już poprawny adres: www.vademecum.zdrowia.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość love story hihihi
ja mialam ostatnio po chorobie i smarowalam jezyk i gardlo woda z olejem(oliwa z oliwek jedna kropla na lyzke wody) i jak stare drzwi po oleju przestaly skrzypic tak i gardlo SPOSOB POLECANY PRZEZ PANA OD EMISJI GLOSU-SPIEWAKA OPEROWEGO, NA STUDIACH NIE ZADNE MLEKA I CZOSNKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość love story hihihi
3 tygodniowy uporczywy kaszel po chorobie byl dl amnie meka, dusilam sie jak astmatyk-nasz spiewak operowy,ktory mial ze mna zajecia mowil o nosie i gardle i oliwie z oliwek dzis pamietam jego imie i dziekuje ze to ze ze podal mi swietny sposob i jest to sposob makgajwerowski!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a drozdze sa zdrowe
a tą -chlamydia i mycoplazmą to zaraza sie drogą płciową????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andyzg
witam,, od kilku lam mam kaszel. Przeważnie zaraz po przebudzeniu oraz z rana. kaszel pojawia się również podczas gdy jestem poddenerwowany lub po większym wysiłku fizycznym. czasami jest kilku krotne kaszlnięcie a czasami wręcz minutowe napady kaszlu które nie można opanować. pomaga gdy napije się wody. chodziłem kilka lat temu do poradni pulmonologicznej lecz po kilku krotnych wizytach i zaaplikowaniu różnych leków wziewnych dalej kaszel nie ustawał. odwiedzałem również poradnie alergiczne i nic. według testów uczulony jestem na sierść zwierząt gospodarskich, z którymi teraz nawet nie mam kontaktu. badania rtg oraz spirometria nic nie wykazują. nie wiem co dalej z nim robić. zostaje chyba się przyzwyczaić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moj typ O NIE
nie wiem co ci tu doradzaja, wiec wybacz ze moze sie powtorze ale radzilabym zrobic test na pasozyty( tzn zaniesc kal do badania) wlasnie w ta strone, ludzie nawet nie maja pojecia ze bardzo wiele dolegliwosci jest spowodowane obecnoscia pasozytow !!! a lekarze jakos tego nie biora pod uwage, wszedzie sa zwierzta. ich odchody, latwo mozna sie zarazic, itp, zeby cos wykluczyc najlepiej to sprawdzic, czasem wystarczy zwykly srodek na odrobaczenie(nawet zaleca sie malym dzieciom profilaktycznie) i po klopocie kaszel dlugotrwaly i bol w klatce czesto sa objawem jakiegos "obcego" w organizmie poczytaj http://www.igya.pl/czynniki-chorobotworcze/pasozyty/ciekawostki-parazytologiczne/275-zestawienie-chorob-wywolywanych-przez-pasozyty.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, również mam problem z kaszlem. Kaszlę już od ponad 9 miesięcy, często mam katar, miewam duszności, krwotoki z nosa, i bóle w klatce piersiowej. Muszę się przyznać, że palę papierosy od 3lat. Wszystko się zaczęło od zwykłego przeziębienia zimą. Brałam chyba z 4 antybiotyki, wiele innych tabletek, syropów i innych pierdół, ale nic nie pomagało. W wakacje byłam 2tygodnie w szpitalu gdzie miałam pełno badań, m.in. spirometrię, chlorki w pocie, badania plwociny, inhalacje i wiele innych jednak nic nie wykryto. Byłam u pulmonologa, foniatry, laryngologa i wiele razy u lekarza rodzinnego. Nikt nie potrafi stwierdzić co mi dolega. Miał ktoś coś podobnego i to wyleczył ? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Proponuje lek chinski op 15 zl -więc bardzo tanio.Wwidziałam w internecie za 65zł .Lek stosowany w leczeniu objawow kaszlu z flegmą oraz kaszlu przewlekłego,astmie-majacy na celu odflegmnienie organizmu .Skuteczny takze przy zapaleniu oskrzeli,zapaleniu płuc ,zatokach . Kuracja 1-2 opakowania. Na gg lub tel podam nazwe i adres gdzie nabyc lek ,proszek.Sprawdzony na sobie i .......kotku (zapalenie płuc ....astma.Lek wet ,zastrzyki -pomagały na krótko ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasaderka
to na raczej wygląda mi na refluks żołądkowo- przełykowy aby to sprawdzić trzeba zrezygnować z napojów gazowanych, ostrych przypraw,ostatni posiłek 3 h przed snem , poduszka 20 cm wyżej mogą być 2-3 poduszki można brac rano pół godz. przed śniadaniem omeprazol- zobojętnia soki w żołądku i tak ze 2 tygodnie jak będzie poprawa to jest to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasaderka
a jeszcze jedno ,antybiotyki mają to do siebie że niszczą florę bakteryjną i osłabiają mięśnie wpustu żołądka, papierosy to też przeszkoda, a omeprazol podleczy ci też śluzówkę żołądka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi na taki uciązliwy kaszel pomagaja inhalacje - albo wick albo melaleuca, olejek z drzewa herbacianego. Rewelacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszlaczka
od pół roku męczę się strasznie ten kaszel mnie zabije od kilku miesięcy leczę się nic nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chrychuś
Mam 12 lat, kaszlę od dwóch miesięcy suchym, męczącym kaszlem całe dnie, prócz nocy. Kaszel co pięć sekund, jak śpię to nie kaszlę. Z punktu medycznego jestem okazem zdrowia, natomiast z tym kaszlem nie da się normalnie funkcjonować. Zwracam ogólną uwagę wszystkich gdziekolwiek się znajduję głośnym, ryczącym kaszlem. Wszystkie leki - antybiotyki, wziewne - nie przynoszą pomocy. Lekarze, opierając się na zrobionych badaniach w trakcie pobytu w szpitalu przez miesiąc, twierdzą, że na pewno nie jest to astma ani alergia, lecz jest to kaszel nawykowy po infekcji. Bolą mnie uszy, gardło, brzuch, mięśnie, plecy, płuca i niedawno zaczął mnie boleć lewy bok pod piersią - tak, że nie mogłam chodzić. Nie wiem już co robić, bo nic nie pomaga. Jak już wspomniałam wyżej, lekarze twierdzą, że to kaszel nawykowy - ale może jest to coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ucz
Cześć. Mam 17 lat i ostatnio przez 2 tygodnie męczy mnie starsznie kaszel(starsznie bolą mnie mięśnie brzucha od tego kaszlenia). Byłem u lekarza-kazał tydzień poleżeć pod kordełką, jednak kaszel dalej się utrzymywał, poszedłem po tygodniu i przepisał mi leki: ospamox 1 tabletka na 12 h i biotyk 1 tabl na 24h.Po tygodniu brania tych leków dalej męczy mnie kaszel(choć widać lekką poprawę). Mozecie mi coś poradzić, bo strasznie się męcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chrychruś
A co ja mam powiedzieć jak kaszlę non stop już czwarty miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga500
Witajcie,chce sie zapytać kogoś o wynik z płuc.Mam taki;Przepona wolna,płuca bez zmian naciekowych o wzmożonym rysunku naczyniowym,serce o wyrównanej talli,miernie i w całości powiekszone,łuk aorty nieco uwypuklony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gozatka
Witajcie, ja mam problem z przewleklym kaszlem, trwa juz miesiac, na poczatku byl troche mokry, teraz jest suchy, dostalam kodeine od lekarza i dzialala poki bralam ale mozna tylko5 dni i potem kaszel wrocil, juz nie tak nasilony ale dalej jest. Do tego jeszcze po jakims tygodniu kaszlu zaczely mnie bolec zebra z prawej strony na wysokosci mniej wiecej watroby, tak jaby naciagniete/ stluczone, pojawil sie tez maly guzek z boku zebra, a na skorze pod prawa piersia mam cos jakby przebarwienie wielkosci zlotowki i skora jest tam wysuszona. NIe wiecie moze czy te objawy sa ze zoba polaczone i co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbujcie przez 1 tydzień nie jeść nic słodkiego. Zapewniam, że warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli męczy was chroniczny (kilkumiesięczny) kaszel tylko w ciągu dnia (nocą objawów brak) i zwykle trwający tygodniami po przeziębieniu, spróbujcie wypić po obiedzie 2 łyżeczki (od herbaty) octu jabłkowego balsamicznego (ten sam co dodaje się do sałatek) wymieszane w szklance ciepłej wody. Następnego dnia już tylko 1 łyżeczkę octu wymieszanego z ciepłą wodą. I kolejnego dnia znowu 1 łyżeczkę (razem 3 dni). Jeśli to przyniosło poprawę, oznaczaże to, że macie za mało kwasu żołądkowego i od czasu do czasu można się w ten sposób wspomagać. Można pić 2 łyżeczki octu przez 3 dni - mi wystarcza jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannieczkowska
Katar i kaszel to jest naprawde okropna męczarnia. Ale jak wiadomo właśnie sa tez i odpowiednie środki które pozwalają nam na szybkie wyleczenie sie. Ja polecam Xylorin na katar a na kaszel syrop z cebuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkim z długotrwałym kaszlem proponuje zrobić tomograf klatki mój tato miał super zdjęcie rtg i nadal kaszel także leczono na zatoki, alergie a co się okazało po tomografia - rąk płuc bardzo Was wszystkich proszę nie zależnie od wieku zróbcie sobie tomograf gyby mój tato zrobił go po mc od kaszlu rokowania byłyby zupełnie inne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×