Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość a-l-a

KRZYWE ZĘBY

Polecane posty

Gość numi
Mimo wszystko uważam,że aparat byłby dobrym rozwiązaniem a koszty nie są straszne.Może są aparaty tylko na noc,mnie tak wyprostowano zęby i ustawiono zgryz,nie było jeszcze tych metalowych,na stałe.Może są inne rozwiązania i powinnaś porozmawiać z ortodontą.Są też aparaty na niewidocznej białej żyłce,nie wiem jak działaja i w jakich przypadkach mogą być stosowane ale zanim zrobisz sobie krzywdę pomyśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jij
no dobra jak ci na tym zalez to napisze, ja ma ale nie dlatego ze nie dbalam o zeby, czy tez byly one krzywe, ale dlatego ze nigdy mi nie wyrosly 2-ki, to dopiero koszmar:o pierwszy raz wstawilam sztuczne w 2000 roku teraz wymienilam, bo tamte nie byly zrobione jak nalezy-czy widac roznice nie , czy mam problemy z jedzeniem nie, czy jestem zadowolona tak, tez swoje przeszlam przez te zeby, nie mam nic gorszego niz to ze nie mozna sie usmiechac.Teraz sie usmiecham pelna buzia czego i tobie zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numi
Nikt nie śmieje się z osób noszących aparaty,ludzie dorośli je noszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jij
gdybym miala wybor to wybralabym aparat, niestety ja wyboru nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-l-a
jij -----> dzieki ze napisałaś, fajnie Ci ze masz sztuczne i mozesz sie usmiechac, ja Ciebie doskonale rozumiem i też chce sobie z tym poradzic, bo ileż mozna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-l-a
wydaje mi sie ze jak bym miała aparat to pozniej i tak bym głupio wyglądała bo jak bym miała proste to tak jak królik bo one są dłuzsze niz inne, ja nie przyjmuje rozwiązania jakim jest aparat, jeszcze sie poradze dentysty ale raczej nie, już mi wystarczy tyle ile sie ze mnie smiali i już wiecej nie chce a aparat to by była nowinka wsród ploteczek i smiechów :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja noszę aparat od stycznia i jeszcze sie nie spotkałam z tym żeby ktoś sie ze mnie śmiał, wielu osobam sie ten drucik podoba i Ty chyba przesadzasz. Wiesz ja sama musiałam też wyrwać dwa zęby ale to były 5 i wiesz jak mi cięzko było je wyrwać i jak potem jeszcze dwa tygodnie chodziłam bez aparatu ? Wiec lepiej sie zastanów zanim coś zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-l-a
No ja już sama nie wiem :( najlepiej popytam u dentysty ale ja nie chce aparatu, :( 😭 mam dosyc krzywych zebów i ukrywania usmiechu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukuruku
ja bardzo chcialam aparat bo mam przerwy miedzy jedynka a dwojka pani ortodontka powiedziala ze owszem moge nosic ale mozliwe ze po jakims czasie zeby mi sie rozejda znowu:(tez wspomniala u spilowaniu i nakladce ale ja sie jakos tego boje moja dwojka jest za mala.....i stad ta przerwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaaajaaaa
aparat kosztuje juz od 1200zl na cala gore,a porcelanowe zabki ok.250zl jeden:) jest tez opcja tzw licowek,inaczej tipsow na zabki(to porcelana,ale cieniutka,wtedy naszych zebow nie trzeba tak mocno pilowac jak przy zakladaniu koronek),ale one tez kosztuja ok.300zl za jeden zab....,maja je wszystkie gwiazdy tv(albo prawie wszystkie:))wszystko to dosc droga sprawa,wiec jesli nie masz kasy to niestety nic nie wymyslisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja_15
kurde dziewczyno ale ty to masz problem... polowa dziewczyn z moejj szkoly ma aparaty i nie spotkalam osoby ktorej on by przeszkadzal... to jest takie glupie myslenie.. racja moze sie to komus nie podobac ale nie bedzie nikt robil z tego problemu bo kazdy marzy o ladnych zebach... po co tracic zeby jak mozesz wyprostowac wszytskie a nie zrobic tylko 2 .. jak bedziesz miala wszytskei proste bedzie to lepiej wygladalo niz z koronka czy licowka,,, moja mam miala zawsze ogromne zeby jak byla mala,,, i z wiekiem same jej sie spilowaly... bedziesz jeszcze zalowac ze nie zalozylas aparatu... wiem co to zanczy nie usmiechac sie bo sama nie pamietam zadnego dnia w jakim usmiechnel bym sie zabkami... nie potrafir.. mam krzywe zeby a na dodatek mam przednia szczeke wysunieta do przodu tak ze kciuk wchodzi mi luzem .... kobieto zastanow sie powiec to rodzicom .... ze albo ci pomaoga albo bedziesz im wypominac brak pomocy do konca zycia i bedziesz och winic za wszytsko... ja marze o aparacie bardzo.. wqiem ze nie dodaje on urody ale trzeba sie poswiecac...zeby przez reszte zycia miec spokuj z krzywymi zabkami ... naprawde radze ci aparat niz licowki czy koronki... wiem ze nie mozesz sie usmiechac no i co z tego z aparatem pomysl co bys poczula jak bys wiedziala ze masz wlsne zeby i wlasnie by ci zdjeli aparat wszytski zabki by sie zmienily by bylo idealnie prosto... usmiechala bys sie na lewo i prawo ..a nnie nie dosc ze sztuczne to tylko jeszcze 2 naprawione a reszta krzywa... zastanow sie dobrze na soba .. i popros rodzicow,,,,,, ja prosilam prez okolo pol roku i kolo wakacji mam miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja bym chciala bardzo
Usmiech to moj kompleks...Nosilam kiedys aparat wyjmowany ok 4 lata...Jak przestalam go nosic z biegiem czasu zeby znowu wygladaja tak samo - chodzi głównie o dwie jedynki z przodu (sa wysuniete do przodu) . Bardzo chcialabym nosic aparat staly - ale niesttey nie stac mnie na to...ale bede zbierla pieniadze mimo tego ze mam juz 21 lat, a wiadomo, ze im wczesniej sie nosi tym lepiej :) Zreszta teraz nawet 40 letni ludzie nosza aparaty :-) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hamudi
Ja mam 26 lat i ten sam kompleks. 2 przednie zeby lekko wysuniete i szpare miedzy nimi. Mieszkam na dodatek w Niemczech gdzie naprawde prawie wszyscy w moim wieku maja piekne zeby (tu aparat do 18-tego roku zycia jest darmowy). Mam straszne kompleksy, bo wiem, ze duzo ludzi mówi o mnie - fajna z niej laska, gdyby nie te zeby :O Moim marzeniem jest aparat i dopne swego. Mimo, ze mój maz uwaza ze przesadzam i nie jest tak zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_kawa
Ja mam wysuniętą górną lewą jedynkę - i to się pogarsza bo rośnie mi ósemka!!!! :( dentystka powiedziała, że musiałabym ją wyrwać ale ja mam taki wstręt i przeżycia że nie pójdę. Próbowałam już tyle razy i kończyło się na płaczu i trzęsieniu się jak galareta..wstyd wiem ale nic na to nie poradze :o jedynie pod narkozą. Mam 23 lata i się zastanawiam czy mogłabym jeszcze nosić aparat wyjmowany?? oczywiście po wyrwaniu "niepotrzebnych" zębów /zęba/ orientuje się ktoś w cenach u ortodonty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooola
a ja w wieku 18 lat nosilam aparat ponad rok, potem pol roku taki wyciagany i zabki byly super :) a teraz mam wrazenie ze te zeby ktore mialam krzywe znow sie krzywia :( a tego wyciaganego aparatu juz nie daje rady wkladac bo sie chyba poprzesuwalo teraz mam 27 lat czyli po 9 latach znow koszmar, nie wiem co robic,czuje jakby ucisk w zebach ze sie przesuwaja tak jak kiedys bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc kobitki
mam ten sam problem nosilam 10 lat temu aparat staly,efekt byl super ale tylko na poczatku bo zabki wrocily do dawnej postaci,mam wysunieta gorna jedynke' potem juz u innego ortodonty nosilam aparat ruchomy bardzo dlugo,retencyjny takze no i niestety znow to samo!!! tez nie wiem co robic,jestem zalamana nic nie dziala na te moje zeby i tez sie zastanawiam nad tymi licowkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licówka
dziewczyny co do licówek to niestety wyprostowanie dwóch zębów z przodu za ich pomocą to naprawdę ogromy koszt. Mój dentysta powiedział mi, że ok 3000 zł, jak nie więcej. Jestem ze Szczecina i taki zabieg mój stomatolog polecił mi wykonać w Berlinie. Oczywiście szczerze mi odradzał, bo mam zdrowe, białe zęby, tyle tyko, że nieco krzywe. Przy zakładaniu licówek, trzeba te zęby przeleczyć najpierw kanałowo, no i oczywiście dopasować do tych zębów obok. Myślę, że lepiej założyć aparat i z pewnością zrobię to jak tylko dostanę stałą umowę o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc kobitki
ja to ten aparat musialabym cale zycie chyba nosic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooola
ja w przyszlym tyg umowilam sie na wizyte do ortodonty,zrobilam zdjecie panoramiczne szczeki i zobaczymy co powie,moze jakis ruchomy aparat wystarczylby teraz mam wrazenie jakby mnie bolaly te zeby a przeciez poleczone mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muzka
Ja to miałam tak, że jak miałam 6 lat rosły mi 2 przednie zęby, ale był problem w tym, że miałam jeszcze mleczaki, które nie chciały wypaść. Poszłam do dentysty i mi wyrwał. Od tej chwili mam krzywe zęby. Są od siebie oddalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też maiłam krzywulce ale na studiach zdecydowałam się na aparat. Kilak wizyt w New-dencie w lublinie i po roku żeby jak marzenie. Za dwa miesiące biore slub i nie chciałabym na zdjęciach z niego widziec „krzywego usmiechu”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na krzywe zęby najlepszy jest dobry ortodonta, wiem bo sama zaczęłam chodzić do dr Kowalczyk, żeby zęby wyprostować. Mam nadzieję, że jak już aparat ściągnę zęby będą idealnie białe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro masz krzywe zęby czemu twoi rodzice nic z tym nie robili. Do nastu lat aparat jest ZA DARMO. Trzeba tylko chodzić na wizyty i sobie troche pocierpieć wizualnie. Nie przesadzaj. Nie warto tracić zębów zdrowych na rzecz czegoś takiego..a jak ci się efekt nie spodoba to co zrobisz? Daj na luz i poczekaj, odkaldaj kasę, poproś rodziców o pomoc i aparacik się założy. Ja miałam proste zęby do 19 r. ż a potem 4 ósemki mi zrobiły prawdziwy bajzel. Też mnie denerwuje to wizualnie ale jakoś daję radę. Kasę na apart już mam ale czasu brak bo pracuje za granicą pół roku i pół roku jestem w Pl wiec ciężko z kontrolami. No i 3 ósemki do wyrwania chirurgicznie...eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jakieś pół roku temu wybrałam się do http://www.cs-eskulap.eu/ teraz chodzę z aparatem i cieszę się, że zęby coraz bardziej proste są, nie warto zwlekać z prostowaniem zębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam ten problem. Miałam kiedyś naprawdę patologiczną wadę zgryzu ale jak widać dobry ortodonta wszystkiemu zaradzi. :) Jakieś 4 lata temu wybrałam się do kliniki http://dentalservice.pl/ - i wszystko jest już w porządku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie usuwa się zębów z powodu ich krzywizny. Usuwa się je tylko, gdy są już obumarłe. Drugi argument na nie jest taki, że jesteś młodą osobą i jakbyś już miała się zdecydować na usunięcie to tylko i wyłącznie implantami zębowymi mogłabyś ubytek uzupełnić, a na to Cię chyba nie stać bo implanty w Polsce robią tylko cenione gabinety denstystyczne, a takie życzą sobie za jeden implant min 2000 złotych (http://www.bmqmed.pl/cennik), a korony i mosty to raczej dla starszych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie da się tego jakoś ortodontycznie naprawić? Byłaś już z tym u jakiegoś dobrego ortodonty? Powiem szczerze, ze ja miałam tak krzywe zęby, ale skoro udało się je naprostować dzięki mojej wytrwałości i umiejętnościom ortodonty z http://www.vipdental.pl/, to wszytsko można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodze do najlepszej kliniki w miescie, gdzie cuda się nie zdarzają, http://www.borczyk.pl/ – tam to po prostu normalka a to dzieki technologii i dentystom, którzy korzystają z najnowocześniejszych rozwiązań. Mikroskopy, diagnostyka komputerowa, wszystko elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli to tak powazny problem dla Ciebie a boisz się aparatu to idealnym rozwiązaniem okażą się nakładki ortodontyczne. Mi pomogły jakiś czas temu i dzięki temu nie musze martwić się już o swój usmiech. Same nakładki pozyskałem tu http://www.clearaligner.pro/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×