Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

envy

Podgrzewać odciągane mleko czy nie?

Polecane posty

Mam stan zapalny sutka i przez jakiś czas muszę odciągać mleko z jednej piersi i podawać je dziecku butelką. Jaką temperaturę powinnien mieć pokarm, jeżeli podawany jest zaraz po odciagnięciu? Drugie pytanie dotyczy herbatki koperkowej, podgrzewać czy podawać w temperaturze pokojowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedy odciągnełam mleko to odrazu podawąłm małemu bez podgrzewania.Jeśli odciągnełam dużo to wkładałam do lodówki i potem podgrzewałam.A co to herbatki to kiedy zagotujesz wode i ostudzisz to sprawdź ja na nagarstku jak nie paży to nadaje się do picja.Pamietaj też by nie była zimna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podgrzewać jak najbardziej kiedy jest zimne, ale nie w mikrofalówce tylko na gazie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej podgrzewać, najlepiej w kompieli wodnej, bo masz pewność, że nie zniszczysz przeciwciał- mleko w butelce wstawiasz w kubek napełniony wrzątkiem i czekasz kilka minut. Mleko z bezpośrednio z piersi ma temp. odpowiednia do picia przez dziecko czyli 37*, a zanim je odciągniesz wiadomo, że ostygnie i może po nawet dziecku nie smakować jeśli jest zimne. Herbatkę też lepiej podgrzać jeśli wystygnie, w taki sam sposób jak mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×