Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fizz

a w sercu ciągle maj...

Polecane posty

Foletko, duuuuuuużo radości u pozdrówka dla TM. Whisky, cieszę się, że pomogłam troszkę. Ja bym kaczki nie robiła teraz. Nasoliłabym i do lodówki pod zamrażalnik, w każdym bądź razie w najzimniejsze miejsce. Można upiec za dwa dni.. Mrożone takie rzeczy inaczej smakują i mają inną \"słoność\" Zdarzało mi się to robić i potem mi nie smakowało. Anuśka, dzięki, na pewno zrobię te z musztardą na Nowy Rok. A mnie juz ogarnia świąteczna chandra. Zawsze tak jest, jak nie mam za dużo do roboty. Przypomina mi się wszystko i wszyscy i tak jakoś, a w Wigilię, to na mur będę ryczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizziaczku---tylko mi nie rycz tu....bo ja własnie robię wszystko aby wspomnienia pewne odsunąc :O Nawet głupie mycie korytarza (klatki schodowej) łzy mi wyciska....w tym roku akurat nie moja kolejka przypada a ja myję....bo nie ma.... CHOLERA!!!! Dziewczynkom przepis na śledzia dałam a mężowi (nie mojemu) na smażoną, dobrą ,chrupiącą rybkę.Facet został sam z piątką dzieciaków i do licha jest wspaniały!!!! Nie rozpił się, zmienił pracę aby być na miejscu (pracował podobnie jak mój M ) i...ciągle na cmentarz biedak jeździ....:-( W zeszłym roku, o tej porze to żeśmy sobie z sąsiadką własną wigilię robiły :-) Nasi daleko....a my śledziki, piwko :D Teraz.... \"puste miejsce przy stole....\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:(:( A wiecie, że jak teraz robiłam pierogi, to też tak rozmyślałam i wspominałam. Teraz rozumiem więcej rzeczy, myślę, że starzejemy się wraz z odchodzeniem bliskich. To zawsze jakiś etap, wtedy nagle dojrzewamy, aż w końcu zaczynamy się starzeć. Ze strachem myślę, że tak mało osób zostało z poprzedniego pokolenia. Kiedyś mówili o tych samych sprawach, wydrzeniach wiele razy, aż do znudzenia - wtedy, uważałam, że znam to wszytko na pamięć.. A teraz uświadamiam sobie, że brakuje wielu szczegółów. Kiedy my, cioteczne rodzeństwo, usiłujemy coś zlepić w całość, to brak pewnych elementów. Dobrze, że każdy coś zapamiętał. Ja w tym wszystkim(mimo sklerozy :) ) i tak najwięcej wiem, może dlatego, że byłam najpilniejszym słuchaczem. Rozumiem swoje dzieci, kiedy nie chcą słuchać w kółko tego samego, każdy sam musi zdobyć własne doświadczenie. Ale dobrze mieć korzenie. Fizz, każdego chyba tak nastraja ten okres. Tylko dzieci patrzą na to inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oszałałam i popełniłam 23 pierogi, tylko z grzybami i cebulką i są pyszne. A miałam nie robić ... No, czy ja madra jestem. Żeby tak na siłę robotę sobie znajdować ! Miał być tylko karp, śledź, zupa, kompot i grzyby panierowane... A chyba groch też zrobię i sos chrzanowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki groch?? Też zrobiłam takie pierogi i jeszcze z mięsem. Trochę \"próbowalam\" i aż czuję w brzuchu. No to normalny zestaw dań szykujesz Fizz. :) Ale jak tu nie ulec tradycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię groch pure /ten żółty łuskany/ do ryby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i chyba się skuszę i kapustę z grochem też zrobię, ale to już nie dla mnie. A grzyby panierowane robię zawsze z suszonych kapeluszy prawdziwych, na których gotuję zupę. Bo u mnie na Wigilię jest grzybowa, a nie czerwony barszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki:)❤️ Widzę,że przygotowania ida pelną parą:) Foletko pozdrowionka dle TM:) Przepraszam ale jakoś nie mam ochoty na pisanie.Jutro się poprawię. Ściskam Was wszystkie mooooocno. 🌻 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie musi być barszcz....z uszkami...mniam, mniam :D :D Ulubiona potrawa Młodego na Wigilię.... barszcz z uszkami - reszte olewa.... A pamiętam mojego brata jak był w tym wieku co Młody ....na Wigilię żarł swoją nieśmiertelną potrawę - chleb z miodem!!!!!!!!!! :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, dzień płaczliwy dzisiaj. Na dworze i nie tylko... Dobrze, że Nadd się pojawiła. Co z Tobą Nadeńko ? Mam nadzieję, że dzisiaj się odezwiesz więcej. Miłego dnia i żeby Wam się robota\" w rękach paliła\" ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Mnie się chyba dzisiaj robota nie będzie paliła - znów źle się czuję. Coś mi się wydaje, że po świętach bedę musiała gruntownie się przebadać - za często mi się to ostatnio zdarza, to złe samopoczucie :-( Nadd---dobrze, że jesteś :-) Fizziaczku---dlaczego płaczliwy? :-( Co się dzieje, Słonko? Foletka---i jak tam?? ;-) Whisky---śpisz czy przygotowania pełną parą idą? Anka---🌻 Zahirek---🌻 Malibuś---i dla Ciebie też 🌻 Agosia---dawno Cię już nie było ale mam nadzieję, że chociaż czasami podczytujesz 🌻 Idę sobie dalej chorować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki Fizz u mnie tez pogoda byle jaka i nastroj rowniez.A w Wigilje tez zawsze placze mimo ze lubie ten dzien to jakos mi smutno. Whisky jak widze uporalas sie juz z prezentami i na szczescie tym razem bez przygod.Dobry pomysl podsunela Ci Fizz,MM kupil latarke przed wyjazdem na wczasy i cieszyl sie jak dziecko ,jeszcze niedawno wyjal z szafki i o dziwo swiecila mimo ze ostatni raz byla ladowana w wakacje.A co do kaczki to odradzam zamrazac ,straci na smaku i jablka beda rozciapane.Ja czesc mies do pieczenia trzymam na balkonie w lodowce turystycznej najpierw je zmrozilam ,zagladam codziennie i wszystko jak narazie trzyma. Foletko fajnie ze TM juz w domu ,nacieszcie sie soba [zgadnij jakie dzisiaj swieto?] Monial z bombkami u mnie tak samo ,swoje z domu rodzinnego zawsze wieszam sama z wielka ostroznoscia.Mam do nich sentyment i nasuwa mi sie zawsze wiele wspomnien z dziecinstwa. Nadus Ciebie tez dopadla chandra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ spałam do dziesiątej, mimo, że wcześniej się budziłam. Ale poszłam znowu o drugiej spać, bo.... czytałam książkę. Oczywiście póżno też zawlokłam się do łóżka, zauważyłam, że to ze zmęczenia tak to odwlekam. Tak jakbym nie miała siły. Tak więc tak jak wy jestem taka sobie. A w dodatku coś koszmarnego mi sie przyśniło. Ale juz wyrzucam to z siebie i KONIEC!!! Dziś może będę piekła , albo jutro. Muszę kupić rybę i przygotować. No i trzeba by już wysprzątać na tip top. Fizz, zaciekawiło mnie to purre z grochu, gotujesz i... , przeczytałam gdzieś, że w Wigilię nie może być ziemniaków, bo to wróży biedę. I tak mi się to zakodowało, że po prostu juz nie może być. A to purre grochowe byłoby najbardziej ziemniaczane. Natomiast kasza jaglana to wróżba dostatku, czasem jadamy, ale trzeba właśnie w tym dniu! :) Pojadę też na cmentarz. Moniał, wykuruj się szybko, bo przecież jedziecie na święta. Ale ta pogoda robi swoje. Udanego dnia Dziewczyny. [kwiat[🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobitki. Jestem wyspana i zrelaksowana:-Pciekawe czemu:-D:-D:-D Niedługo wychodzimy na zakupowe szaleństwo:-(:-) Wiecie,ja w Wigilię zawsze przypominam sobie mojego dziadka.Bardzo go Kochałam chociaż nie był dobrym mężem ani ojcem.Dla nas wnuków miał jednak wielkie serce.Co roku przyjeżdzał do nas na święta z wielką torbą babcinych pierogów.Nawet zaspy nie były wstanie go powstrzymać.Nie ogarnia mnie jednak jakiś smutek,nostalgia.Wiem,że to wszystko dopadnie mnie za rok gdy będę daleko od moich bliskich. Anka---wykożystam ten przepis z musztardą francuską,M bardzo lubi sledzie. Fizz,Whisky---dzięki za podsunięcie pomysłu na prezent.Kupię teściowi pokrowce na fotele w samochodzie.Dalej nie wiem co dla M no i jak to kupić jak będziemy cały czas razem.Chyba jutro wyskoczę sama. Dziewczynki życzę Wam by te dni do Wigili były radosne,by te wspomnienia wywoływały uśmiech i ciepło na sercu.Wszak nasi bliscy nie odeszli!!!!!!Oni są wciąż z nami,w naszych sercech.I wraz z nami cieszą się naszym szczęściem.Nie smućmy się wieć,przecież kiedyś wszyscy razem zasiądziemy do wspólnej Wigili z naszym OJCEM i naszymi bliskimi.Wierzę,że Oni tam z góry patrzą na nas i uśmiechają się widząć jak krzątamy się po domu,jak stroimy choinkę i czekamy na pierwszą gwiazdkę.Uśmiechają się i wiedzą,że my o Nich pamiętamy szczególnie w ten magiczny czas.❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anuś 👄 dzięki dostałam. Foletko, cieszę się, że jesteś zadowolona :p Whisky, to pure jest b.smaczne, zwłaszcza do ryby z sosikiem grzybowym, albo chrzanowym. Poza tym świetnie pasuje do golonki /no może nie tym razem/ Kiedys ugotowany groch przecierałam przez sito. Teraz się w to nie bawię, kręcę przez maszynkę, doprawiam, duzo oleju, oliwy.. jesli postne, jesli nie pyszne są skwareczki z boczku. Potem odgrzewam w mikrofali, żeby się nie przypaliło, bo na płytce trzeba cały czas mieszać. Moniał, podobno w Wigilię nie wolno chorować, bo potem cały rok taki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki:0 W Trojce jest lista ,a w liście top z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego.Bardzo lubię Republikę,szkoda,że nie udalo mi się być na ich koncercie.. Jeszcze dzisiaj ogarnę pokój i spać.Jutro rano do pracki.Wracam na wigilijną kolację i Świeta na szczęście wolne.W tamtym roku pracowałam w drugi dzień Świąt -okropne,wszyscy świętują a czlowiek w pracy. Ania👄wiem jak to jest niestety.Będziemy z Tobą.Mam nadzieję,że czas w pracy szybko Ci zleci,za to ten z rodziną będzie trwał i trwał:) Fizziaczku❤️widzę,że przedświateczne przygotowania jednak Cię wciągnęły:)I tyle smakołykow planujesz,mniam:)A to pure kiedyś napewno wypróbuję. Whiskuś:)fajne prezenty dla corci:)My w tym roku poszliśmy na łatwiznę z prezentami ale przy 15 osobach(przychodza bracia z rodzinami)cięzko wybrać coś dla każdego.Więc odbyło się losowanie-każdy kupuje prezencik dla jednej osoby.A ziemniaki muszą być,u nas ziemniaczani meżczyźni:) Monialku:)pięknej,spokojnej i radosnej wigilii dla Ciebie i rodzinki:) Foletko🌻wyspana?;)Wreszcie wszystko na swoim miejscu:)A dziadkowie chyba zawsze bardziej kochają swoich wnukow,widzę to po tacie:) Malibuś:)jak fryzurka?Jak dopadniesz kompa popisz trochę Agosia❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim w wigilię Wigilii 🌻 Dobrze Nadd, żę się odezwałaś. Martwiłam się, że masz jakieś gorsze dni.. Ale dobrze, że Święta wolne. Tylko biedna Anka w pracy :( Coś byle jak pracuje mi komp, poczta itp. Jakieś przeciążenie.. Jestem jednak nienormalna, bo właściwie na dwie osoby robię całą kolację wigilijną. Na Święta ma białą kiełbasę, więc będzie barszczyk /podobno robię b. dobry/indyk, kawałek schabu, no i wczoraj popełniłam pasztet, zrobię jakąś sałatkę, a dziś upiekę ciasto. Nawet się nie zmęczyłam. Tylko trochę obolała jestem. Mam nadzieję, że okolo Nowego Roku prawie będę na chodzie. Dobrego dnia !!! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki przedświątecznie❤️ Wpadam przelotem, bo jeszcze dużo pracy mam, ale mnie ciągnęło do Was. Wczoraj napisałam przepisy, ale myszka mi sie ofuczyła, i wszystko w kosmos poszło :( Tak więc nadrabiam teraz. SLEDZIE W MIODZIE 1 kg. płatów 6 średnich cebul 1 mała puszka koncentratu 1/3 szkl. wody przegotowanej 1/3 szkl. octu 1/3 szkl. oleju 3 łyzki stołowe miodu pieprz, wegeta, ziele, listek Cebulke zeszklić na oleju, dodać przyprawy i poddusić. Dodać koncentrat i resztę, oprócz miodu. Na koniec dodać miód i wymieszać. Ostudzic i dodać do dzwonków śledzi pokrojonych w 2 cm. kawałeczki. RYBA PO JAPOŃSKU 1 kg fileta Ciasto do ryby 1 szkl. mąki 2 jajka 1 łyżka wegety 1/2 szkl. wody Zrobic ciasto jak na naleśniki, obtoczyć rybę i smażyć. Warszywa 1 słoik litrowy ogórków konserwowych 1 słoik papryki konserwowej 4 cebule Wszystko pokroić w kostkę i wymieszać. Zalewa 2 szkl. wody 1 szkl. oleju 1 słoiczek przecieru pomidorowwego 4 łyżki ketchupu 3 łyżki cuhru 3 łyżki octu Zagotować zalewę i zalać nimi warzywa. Wszystkikmm zalać rybkę. Na 24 godz. do lodówki. No dobra to tyle co do jedzenia. Wczoraj cały dzien na zakupach i w garach. Tym bardziej , że biegałam ze swojej kuchni z góry na dół, do teściowej. Km nabiłam nieżle ;) Ale dzis dopiero się zacznie bieganina. Wróciłam własnie z ostatnich zakupów. Dokupiłam dodatki do prezentów i w końcu spokojnie mogę odetchnąć. Tylko nie mam czasu Was poczytać. Trochę napisałyści. Może póżno wieczorkiem uda mmi się wpaść. Wczoraj synalek w bałaganie pokojowym rozłożył się z choinka i wszystkimi duperelami ozdobnymi, kiedy najmniej oczekiwany moment. Miałam dopiero dzis ubierać. Ale, wyszło inaczej. :) No i w nocy ubieraliśmy obydwoje. MM gdzieś tam chadzał z bratem a my stroiliśmy choineczkę . W tym roku zrobiliśmy czerowno-złotą. Chyba ciekawie wygląda. I jakoś tak przyjemniej się zrobiło. No dobrze dziewczynki...zerkne potem a teraz zmykam w oparach absurdu żarciowego ;). Pozdrawiam ciepluchno i ze świątecznym nastrojem. ❤️ 🌻 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Fizziaczku dziękuję za śliczną kartkę i życzenia❤️ Widzę,że wszystkie panie zapracowane a ja tkwię w lecznicy.Chyba to jest jednak wbrew kobiecej naturze ,bo slowo daję wolałabym teraz piec ciasto albo coś:) No ale to nic.Byle do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki 🌻 Pewnie jesteście bardzo zajęte i nie macie czasu na topikowe koleżanki, więc jeszcze raz życzę pięknych, radosnych i pełnych wzruszeń Świat Bożego Narodzenia. Ja od czasu do czasu będę zaglądać, bo dziś u mnie nie ma zamieszania... 👄 ❤️ 👄 ❤️ 👄 ❤️ 👄 ❤️ 👄 ❤️ 👄 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Cześć Fizz🌻Ja dzisiaj też jestem średnio zajęta:)Mam nadzieję,że nic się nie wykluje do 16,bo wtedy zmykam do domu. Fizziaczku mam nadzieje,że beda to dla Ciebie piękne świeta ,mimo wszystkich przeciwności losu i braku śniegu:) A wszystkim dziewczynom życzę wiary,nadziei i milości-żeby juz zostaly z nami przez cały rok❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny!!!!!!!!!!!! sorki,że nie pisałam ale nie miałam czasu:-(wiem świnka ze mnie:-) ) Nie będę pisać do Was meili(brak czasu,wybaczcie) Wsożystam więc z okazji i tutaj złożę Wam wszystkim życzenia. Fizz❤️ by teświęta były jednak piękne,by uśmiech gościł na Twych ustach i w sercu.Życzę Ci miłych,niespodziewanych gości,którzy wniosą radość w Twoje życie. Whisky❤️wielu udanych dzieł,dużo szczęśliwych chwil z M.wspaniałych kontaktów z dziećmi,Życzę Ci także by Mikołaj przyniósł Ci również wspaniałą pracę. Malibu❤️Tobie dziewczyno życzę cudownego życia Na wyspach,byś stworzyła tam cudowny,polski dom i znalazła miejsce dla siebie.Życzę Ci byście wszyscy byli już zawsze razem!!!!!! Moniał❤️Mikołaj tobie niech przyniesie wór pełen Twoich marzeń,które się będą spełniać jedno za drugim.Wiele radości z Synów,powrotu miłości wzajemniej.By Twój biznes wspaniale się rozwijał. Nadd❤️obyś w te święta dostała piekny pierścionek a z nim obietnicę wspólnego,cudownego domu,pełnego miłości,dzieci i zwierzaczków. Agosia❤️Więcej czasu dla Ciebie i rodziny.Zdrowia dla wszystkich,wielkiej kasy z biznesu i mało podatków. Zahirek❤️skończenia studiów z wspaniałym wynikiem,mniej papierkowej roboty,miłych klientów.Byś zwasze była szczęśliwa i tryskała energią,by Twoje marzenia spełniały się zawsze. Anka❤️Uśmiechu,byś zawsze była szczęśliwa z rodzinką,by Mikołaj przyniusł Ci nową,lepszą pracę.By Twoje dzieci dawały Ci dużo radości i powodów do dumy. Mija rok jak jesteśmy tu razem.Zyczę Nam byśmy za rok również składały sobie tu życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia w tym samym lub większym składzie. Pa dziewczyny,do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadd ❤️ Foletko ❤️ ale piękne !!!!! 👄 Życzenia !!! Dzięki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie juz dziś świątecznie ❤️ Piękna jest radość w święta, ciepłe są myśli o bliskich, niech pokój , miłość i szczęście otoczy nas wszystkich. Pogodnych, spokojnych i jak najbardziej szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, spełnienia marzeń, sukcesów osobistych i zawodowych życzy Wam zahirek :D Fizz ❤️ Foleta ❤️ Nadd ❤️ Whisky ❤️ Malibu ❤️ Moniał ❤️ Ania ❤️ Agosia ❤️ Do napisania :) Spokojnej kolacjii Wigilijnej 👄 ❤️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Dziewczyny, Zyczę Wam wszystkiego najlepszego, spokojnych ciepłych Świąt w rodzinnej atmosferze, dużo zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń, szczodrego Mikołaja. 🌻🌻🌻👄👄👄👄❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja zycze Wam zdrowych , pogodnych i rodzinnych Swiat Bozego Narodzenia oraz wielu prezentow pod choinka.❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołych Świąt!!!!!!!!!!! I jak tam u Was,dziewczyny?U mnie spokój,siedzimy dziś w domku.Był tylko mój brat z rodzinką z Torunia.Do południa mieliśmy piżamowy dzień:-)Po tych ostatnich męczących dniach---należał nam się taki dzień.Wieczorkiem może jeszcze wpadną moi rodzice.Będą wracać z zaręczyn mojego brata. No i co Wam przyniósł Św.Mikołaj?Ja dostałam prawdziwe perfumy-Chanel.Pięknie pachną.Muszę się przyznać,że ja sama nie umiem wybrać dla siebie perfum.M zawsze wybierze takie które mi odpowiadają:-) Dzieciaki szczęśliwe bo wczoraj jak wychodziliśmy na kolację wigilijną to przed blokiem spotklaliśmy Mikołaja.No i teraz już wierzą,że On naprawdę istnieje:-D:-D:-D A jak Wam mija ten świąteczny czas?Myślałam,że chociaż Fizz tu coś napisze.Mam nadzieję,że spędzacie miłe chwile z rodzinką. Ja znikam w kuchni bo troszkę naczyn się nazbierało do mycia:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×