Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fizz

a w sercu ciągle maj...

Polecane posty

Fizz zrób fotkę, ciekawa jestem. To w końcu na co nawlekłaś kamyki? I jak zakończyłas, miałaś coś do tego? Ale faaajnie, że już coś zrobiłaś. Robisz jakies okłady na oczy? wspomagasz je jakoś? Dziś strasznie późno wstałam, nikt mnie nie obudził.Ale wcale nie jestem z tego zadowolona, bo znowu mi się całkiem poprzestawia. I dalej jestem lekko nieprzytomna. Byłam ostatnio na zakupach z koleżanką, ale nic nie kupiłyśmy, ona szukała torebki, a ja... wszystkiego.:D Mierzyłam prześliczną spódnicę, ale jak załozyłam to coś było nie tak. Za długa i spłaszczała tyłek. Miała prześliczne kolory, szarosrebrne z bielą - takie ostatnio za mną chodzą. Fizz, a co Twoja koleżanka, która miała problem z fioletem, mówi teraz na żółty?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whisky---ja wiem,ze Twoj przepis na kaczke to tylko z jablkami:-)Ja chcialam tylko polaczyc dwa przepisy-i jablka i watrobki w srodku:-D Ostatnio na zakupach kupilam M taki ladny sweterek w serek:-)W kolorze ciemnego fioletu.No i M po dwoch dniach zapytal,czemu wybralam Mu taki kolor?Przeciez On nie jest sfrustrowany seksualnie:-D:-D:-DNo myslalam,ze padne bo czekalam kiedy mnie o to zapyta.Zna moja\"opinie\"o tym kolorze:-D Whisky a moze to zle lustro bylo,ze mialas plaski tylek:-)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie fiolet odpada, to ostatni kolor, który mogę nosić. Ostatnio kupiłam sobie w P. 2 materiały, jeden kratka /cienkie/ w kolorach szarości, czerni, beżu i biala nitka calośc lekko opalizująca i drugi cały szary i też opalizujący, jakby brudny srebrny .. Podobał mi materiał, mam pomysł co z tym zrobić, ale muszę do tego dorobić biżuterią ;) ale chyba cos mocno kontrastowego, czerwień , żółty i np.żółte lakierki /?????/ Myślałam na te chrzciny. Ale bo ja wiem. Może jednak kamień noc kairu /przepiekny kamień, czarno granatowy jakby z drobinkami światla/i opleść go srebrnym cieniutkim drucikiem... Naszyjnik jest całkowicie skończony, robiłam na barzdo cieniutkiej tęczowej żyłce wędkarskiej, tak przekładałam, zapięcia kupowałam i te wszystkie zaciski.... Chce dokupić jeszcze małe kuleczki unakitu na bransoletkę , jak z trzech przeplatanych rządków. Fotki może zrobię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra wysłałam, kamień trochę za mało wyrazisty na fotce, wszystkie elementy srebrne, no i żyłki teczowej prawie nie widać, a daje dużo uroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim Dziś słonecznie i może będzie ciepło. Foletko, jak córcia ??? Mam nadzieję, że lepiej. ❤️ Czy udała się kaczka? Monia, zupełnie nie wiem, co się dzieje????? Błagam, daj znać !! I proszę, żeby inne dziewczyny tez się odezwały, albo choć machnęły. Ja jadę w świat i dobrze, bo mimo ładnej pogody zjadają mnie różne smuteczki. Ale niedługo maj... Do miłego popisania 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ no to macham:) wprawdzie ja mam czas, ale myślę, że jak się chce to zawsze znajdzie się chwilę. :p Fizz, dzięki za fotki, dziecię takie już duże! A biżu skomplikowane, no no:) masz nowy fach w ręku. Foletka jak córcia? Monia nie daj się już prosić i odezwij się. Ja wiem, że czasem człowiekowi się nie chce pisać, ale machnąć można. Jakoś takie amerykańskie staramy się być i nie narzekać, ale po to jesteśmy żeby sobie pomagać i wspierać się w ciężkich chwilach też. I w życiu nie zawsze jest kolorowo. Piszmy więc o wszystkim i w różnych momentach życiowych. Albo napiszmy, ze nie chce nam się odzywać na razie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Fizziaku slonko :-) zyje, zyje jeszcze... Mialam kolowrot z ta \"przeprowadzka\" moich chlopakow, dodatkowo zachcialo mi sie jakis zmian w domu - wczoraj wyciagnelam rodzine do sklepow meblowych.....co wygladalo nastepujaco :O dziki tlum w sklepie, Maly lazacy gdzie chce i wciaz ginacy nam z oczu, Mlody z mina \"a robta co chceta tylko kupcie mi to co ja chce\", maz rozwalajacy sie na kazdej sklepowej kanapie (bo trzeba wyprobowac jak juz mi sie nowej kanapy zachcialo) a po powrocie do domu obrazony \"znajomek\" bo jak smielismy pojechac bez niego - nudzil sie pol niedzieli..... Ja sie normalnie w koncu zrobie wielka swinia - po przebojach z panna i ze \"znajomkami\"...nic mnie nie bedzie obchodzilo czy ktos ma dach nad glowa czy nie... :-( Jak slowo daje - do tego \"niczyjego\" pokoju kupie stol do...ping - ponga :D i nie bedzie juz miejsca na dodatkowe spanie :D :D W dodatku mam na lbie jeszcze jedna sprawe (z kuzynem MM) i nie wiem co zrobic... Chetnie bym mu pomogla tylko nie wiem czy nie bedzie jakis komplikacji - nie wazne!!! Lekarza mam w przyszlym tygodniu - bo po co za wczesnie leciec?? :D Mlody ma dzisiaj test w szkole....z jezyka polskiego!!!! Jak slowo daje!!! Dostal przykladowe testy z zeszlych lat - to chyba robione jest dla dzieci pochodzacych z polskich rodzina ale uczeszczajacych od \"malego\" :-) do szkol angielskich.... Bo Mlody padal ze smiechu i pytal czy on sie przypadkiem w przedszkolu nie znajduje - test jest na \"rozumienie\" jezyka polskiego, trywialny i...glupi! W kazdym razie polskie dzieci sa dzis zabierane ze szkol, dowozone na ten test i odwozone z powrotem :-) No to chyba na ten tydzien wyczerpalam limit pisania ;-) bo co ja moge Wam ciekawego napisac? Ze nalesniki bede robic? :D Z serem, heh! Ze bede po bankach i roznych instytucjach wydzwaniac? :D Ze grabie mi sie zlamaly :D (to chyba tylko ja potrafie!) i musze kupic nowe? :D Ze ... eee...za duzo by bylo :D Milego dnia!!! Dla wszystich - bez wyjatku!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ A u mnie w domu epidemia:-(to rota wirus.Najpierw jedna blizniaczka a dzis druga i do tego ja:-(Nie wiem jak sobie poradzimy do wieczora bo M w pracy.Dobrze,zemoja najstarsza moze juz mi pomoc i to ona kolo nas chodzi. Ja zmykam bo ledwo siedze:-( Pa,i trzymta sie:-D:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foletka---wspolczuje :-( O rany - trzymajta sie tam!!!! Uwazaj na dzieci - niech duzo pija!!! Pamietacie jak mi Mlody wyladowal w szpitalu (to jeszcze w Poznaniu bylo) .... odwodnil sie od tych biegunek i...no gorna strona tez.... To jest paskudztwo!!! Ten rota wirus!!! O rany Foletka.....gdybym blizej byla...to juz bym byla :-) Nie mam lustra w lazience :-( \"Znajomek\" se wzial do pokoju :O I badz tu czlowieku normalny i spokojny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Foletko, bardzo Wam współczuję. To paskudztwo i może odwodnić dzieci. Mam nadzieję, że lekarz zaradzi. Taka choroba nie trwa chyba długo, ale wymęczy. No i to przecież dzieci. Bardzo Was utulam ❤️ No Moniał wreszcie jesteś. naprawdę się martwimy. Rozumiem, że masz samopoczucie trochę lepsze i bardzo się cieszę. A tak w ogóle to my często piszemy, co która gotuje.... i takie tam różne rzeczy. A Ty Whisky chyba nie leniuchujesz /na pewno wygwiazdkują :D/ Byłaś w ogrodzie? Coś robisz, sadzisz? U mnie w ogrodzie puszcza i się zieleń też puszcza ;) Na razie jest okropnie. I ogólnie jest mi średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co się dzieje Fizz? A przecież powiało ostatnio optymizmem i powinnaś tak trzymać. Foletka z doświadczeń wiemy, że jak szybko przyszło tak szybko pójdzie sobie to wstrętne choróbsko. I to jest jedyna dobra strona. Trzymajcie się. 🌻 Monia, no proszę ile masz ciekawych rzeczy do napisania. A się migasz. Jak byśmy wszystkie tak robiły, ze nie piszemy, bo nie ma o czym, to nie byłoby po co i gdzie zaglądać. Taka jest prawda. No ale w końcu nie napisałaś co z tą kanapą i czego sobie zażyczył Młody. A znajomków to myślałam, ze już się pozbyłaś. I kobieto nie lituj sie nad nikim, bo widzisz jak jest później. Nikt tego nie doceni, a jeszcze Cię obgadają i masz wrogów. Jak ktoś jedzie do Anglii to zdaje sobie sprawę z wydatków, i musi być na to przygotowany. Mój syn płaci od pierwszego dnia za pokój, mimo, ze u rodziny. Bo niby dlaczego nie - oni tez nie mają nic za darmo! Zaraz dokończę, ale wyślę to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizz w ogródku nawet byłam. Tez popuszczało, a ile zielska! Trawa już do koszenia, ale kto i kiedy ma to zrobic! Przycięłam klematis, bo zostały suche badyle zeszłoroczne. Nic nie robiłam do tej pory, mam do uprządkowania teren po psiej budzie. Muszę złapać jakiś odpowiedni moment żeby spalić trochę spróchniałych desek i suchych badyli. I nie chodzi tu o deszcz, ale o sąsiadkę. Dziś próbowałam wykopać karpę hortensji ogrodowej - wielkiego krzewu, niewiele zdziałałam a cała mokra byłam. Słabizna się ze mnie zrobiła po tych środkach przeciwbólowych. Muszę sobie rozkładać takie prace na kilka razy. Trochę słoneczka i od razu zachciało się żyć. Zdecydowanie w cieplejszym klimacie powinnam żyć. :) Monia powiedz na jaką kanapę Ci się zebrało - kolor i fason. Za mną chodziła prosta nowoczesna, lekki narożnik, najlepiej jasny - to było ostatnio moje marzenie. Ale u mnie szybko się zmienia.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to będzie troche roboty w ogrodzie. Ja mam róże do posadzenia, mają być w piatek.. A zła jestem, bo MM oczywiście nie mógł mi ramy przywieźć i targałam /75x85 cm/, myślałam, że ducha wyzionę. Ciekawe czy przywiezie lustro, bo przeciez takiego nie przytargam.. A chcę wykorzystać jego nieobecność, na razie żadnych innych planów, wiec może to lustro zrobię i projekt obrazu szmacianego dla Malej, mam juz odpowiednie gałganki. Widzialam dziś ładne lakierki czarne bez piety na małym obcasie firmy Sagan /lubię/, ponadczasowe...przydałoby się kupic... Eh... Ale Foletka to ma klopot. Zeby inne dzieci nie złapały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No przydałyby Ci się takie lakierki - kup koniecznie! Tez miałam/mam? coś tej firmy i lubię. No i te srebrne szarosci naszły nas tak jakoś jednocześnie:D Może to ten wiek:p Zapomniałam, że masz jeszcze te prezenty do zrobienia! Ale patchwork to chyba pracochłonny i dużo czasu wymaga?:o No i nie dźwigaj już więcej kobieto! A lakierki to teraz chyba baaardzo modne. Córka kupiła sobie takie szpile strasznie szpilaste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Foletko, jak dziewczynki ? Myślałam o Was i się martwię. To paskudny wirus. Trzymajcie się. 👄 Moniał, czy naprawdę sądzisz, że wyczerpałaś limit pisania na ten tydzień? Dla nas nigdy ! Pamiętaj Też jestem ciekawa, jakie meble... I też przydałaby mi sie nowa kanapa, ale ... potrzebna kasa na inne sprawy, ale zwierzęta i póki co nie myślę o tym. Choć czasami coś mi zaświta. Chciałabym mić typu szezląg, bo teraz stara stoi po skosie. Lakierki b.modne, tez chciałam na wysokim obcasie, ale przyjęcie chrzcinowe ogrodowe, więc nie na szpilki. Poza tym mam klapki na obcasiku właśnie Sagan/a/ białe lakierki z czarna klamerką. Całe wesele w nich przetańczyłam, takie wygodne. Ale czarne by się przydały \"na zawsze\" :D No ale znowu kasa... Myślę, że taki patchwork zrobie w miare szybko, nie ma dużo elementów, i jednolite granatowe tło,/ mam flanelkę/ wtedy łatwiej. A na biżu do kiecki zamawiam serduszka Swarovskiego jedno na zawieszkę, dwa małe na wiszące klipsy. No to sie rozpisałam. Nadeńko, co u Ciebie, tak rzadko się odzywasz :( 🌻 Anuś, Ty chyba przygotowujesz sie intensywnie do matury :)🌻 Emmi, dobry duszku, jak Ty znajdujesz na wszystko czas, dwoje dzieci, wiem, że masz inne topikowe towarzysto. Ja ciagle zaglądam tylko tu , bo ciągle nie mam czasu... Napisz coś wiecej, jak działa na Ciebie wiosna.🌻 MALIBU 🌻 napisz coś... Ja po wczorajszym dźwiganiu mam kregosłup w rozsypce, wczoraj tylko zmęczony, dziś ledwo się ruszam. No to do miłego popisania...a maj tuż tuż! /ale dziś wściekły wiatr:(/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) No właśnie Foletko, ja ostatnio siadam do kompa raz na dwa dni :( Nie mam tych 5 minut i szlak mnie trafia :O To jest jakiś koszmar Siąście do kompa to jak jakiś niesamowity dla mnie luksus 😭 łatwiej mi sięgnąć po czasopismo czy pogapić się w tv, bo w każdej chwili mogę się oderwać i wrócić do tego, a z kompem tak niestety nie ma. Mój junior już od razu jest i jego wszędobylskie paluszki :D Kadego dnia obiecuję sobie, że jak zaśnie, to wtedy na spokojnie sobie usiądę, pcozytam, popiszę... ale zawsze jest coś jeszcze do zrobienia, albo jestem już zmęczona :( whisky🌻 foletka//:) 👄 buziaczki dla córci :) fizz//:) aż Ci zazdroszczę tego talentu, albo zapału, nie wiem co ważniejsze :) foletko//:) Musiałam się chwilę zastanowić nad tymi zakupami... bo ogólnie to ja lubię wypuszczać się sama, może to wpływ męża, ale jak pójdę sama, to mi nikt ,,nie przynudza,, :P Ale znów lubię wychodzić z synem, tym starszym, właśnie, dlatego, że można o czymś ciekawym pogadać... więc nie wiem, jak to jest ze mną? :O moniał//:) Mnie to akurat ratuje brak czasu, ale jak bym miała czas, to też nie miałabym o czym pisać, bo o czym? Moim marazmie, ilości pieluszek, co junior zjadł a co wypluł? :O Musimy coś wymyślić, i jakiś temat sobie znaleść na pisanie, bo jak każda z nas, będzie tylko czytać... to :P Foletka nas skrzyczy :D Już krzyczy! :P foletka ❤️ :D o jej... Foletko! ale się porobiło... życzę szybkiego powrotu do zdrowia ❤️ fizz//:) no właśnie, czasu brak... teraz też zajrzałam niby poczytać, ale przeleciałam tylkow wzrokiem, bo już pieluszka ble-fuj :O Nie mam jak wczytać się w posty, w te wszystkie tematy... pozdrawiam wszystkich :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dziewczyny. Ja jestem juz dzis na jakim takim chodzie.Wczoraj to byla masakra.Normalnie slanialam sie na nogach.Blizniaczka dalej chora ale juz lepiej niz wczoraj.Teraz zaczyna rozbierac synusia:-(Mam nadzieje,ze do 3 maja wszyscy sie wychoruja i wydobrzeja. Monia a co z ta kanapa?Kupilas jakas?Pochwal sie.Widze,ze nie tylko mnie sie marza nowe meble do salonu:-)No ale ja w moim\"salonie\"to mam tylko kanape,dwa fotele,stolik pod TV,biurko do kompa i malutka lawe:-(Marzy mi sie jakis kredens,taki narozny,podswietlany.W kuchni nie miesci mi sie juz szklo:-) Emmi---to chyba dobrze,ze masz a raczej nie masz czasu.Nie myslisz wtedy tyle o swoich problemach Fizz---chcesz w lep?Powinnas oberwac za ta rame.M laski nie robi,ze zalatwi takie rzeczy.Tymbardziej,ze to nie bylo nic pilnego i mogl to zrobic za dzien-dwa!Ty to jak taka Zosia-Samosia!!!!!Ja do mojego ogrodu tez sie wybieram ale jakos nie moge dotrzec,chyba mam za daleko:-D:-D Whyski---lakierki sa teraz bardzo modne.Ja tez kupilam sobie czarne szpile na komunie w Polsce.Maja wyciecia na palce i po bokach(z jednej i drugiej strony),na piecie na pasku.Musialam sie pochwalic:-P Ja narazie spadam,bo burdel w domu na kolkach.Dobrze,ze choc gary mam pomyte:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J a tak szybciutko Zwierzeta wciąż chorują a ja mam dzisiaj test z ang. i nie mam czasu się pouczyć. Fizzialku mogę też dostać zdjęcia🌻? Foletko,bardzo wspołczuję-oby szybko minęło🌻 Monialku-weż tych znajomych kopnij w 4 litery,niech Ci zdrowia nie psują. Whiskuś🌻ładna musiała byś ta spodnica-szkoda,że nie pasowała. Emmi🌻ale fajnie,że tak się dogadujesz ze starszym synusiem:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cześć Dziewczynki:) ale tu dziś tłoczno:) aż miło - tak trzymajcie! Foletka to już jesteście na dobrej drodze. 🌻 Na pewno wszyscy wydobrzejecie do wyjazdu. Fizz powinnaś dostać za coś takiego, Foletka ma rację, ze to nie było pilne, ale... Szezlong to też moje marzenie, podobają mi się i te staroświeckie i bardzo nowoczesne. Tylko nie miałabym gdzie postawić. Pisałam Wam chyba jak to załatwiłam koleżance w sklepie taki ogrodowy, ale świetny też do domu, np. jak ktos ma ogród zimowy, czy taras, za pół ceny, bo był ostatni! Chlip chlip też bym taki chciała, ale ja umiem tak dobrze załatwiać tylko komuś.:o No ale wszystko przede mną:) w ogródku by się zmieścił, w domu nie bardzo. Foletka to pewnie masz podobne lakierki do mojej córci, aż muszę zmierzyć ile cm ma szpila. Ostatnio spadł jej jeden na schodach ruchomych do metra, i podawali jej ludzie z dołu. Emmi, siałaś coś w ogrodzie? Kupiłam nasionka, ale nie wiem czy coś z tego będzie, bo zwykle nic mi nie wychodzi z takich malutkich sadzonek. W dodatku widzę, że znowu szykuje sie inwazja ślimaków. U mnie dziś cudowna pogoda. Idę wieszać pranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foletko, jak mi bardzo przykro, ale będzie dobrze. Tylko też uważaj na siebie Plissssss... Nadd, trzymam kciuki, a miałam dzwonić właśnie dzisiaj ;), może wieczorkiem... Będzie dobrze !!! Słup od kręgów mnie boli, a ramę musialam odebrać. MM wraca teraz późno z pracy /????/ i nie wiem, kiedy by łaskawie mógł. Za to jutro powinien jeść obiad w domu, to nie bedzie jadł, albo nam sam zrobi. Bo ja siły nie mam, trzeba stać, schylać się itp. I to wcale nie złośliwość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whisky 🖐️ nie widzialam Twojego wpisu :) Mnie dawno temu na pierwszych ruchomych schodach w Łodzi wpadła szpilka i zostalam bez obcasa. Nie było ostrzeżenia. dziś można by skarżyć /schody :D/... Ale wtedy to mnie sie dostalo i strata pięknych butów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam jechac z Malym na badania do szpitala a on mi zaczal - za przeproszniem - rzygac! Same chcialyscie \"rewalcji\" z mojej strony - no to macie :D Leb mnie boli.... Plecy mnie bola.... I ogolnie mi zle - bo co? Bo mam prawo aby mi zle bylo :-) Foletka---jak u Ciebie? Wczoraj przez telefon to \"zdechlak\" bylas :O Fizz 🌻 Whiskus 🌻 Nadd[ kwiat] Emmi 🌻 Ania 🌻 Malibu 🌻 Spadam do mojego \"zdechlaka\" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniałku, a co się dzieje z Małym? Może to stres? No i dalej nic nie wiemy o Twoim meblu.... Widzisz, cały czas są tematy do pisania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :D Na razie tyle co zajrzałam i macham :) moniał//:) 👄 dla dzieciątka 🌻 miłego dnia wszystkim życzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️dziewczyny. Minela kolejna,koszmarna nocka z \"orzygancami\".Dwoje odstawilam do szkoly a druga dwojke kuruje dalej w domu. Monia,mam nadzieje,ze u Ciebie to byla tylko chwilowa niedyspozycja. A wiecie,ze ja zawsze balam sie ruchomych schodow?I to wlasnie z takich powodow jak opisalyscie.Moje dzieciaki wrecz uwielbiaja i windy:-) Pol nocy nie spalam i tak sobie o nas wszystkich myslalam.Jestesmy takie grzeczne,mile.Wzorowo prowadzimy domy,zajmujemy sie naszymi bliskimi i tylko czasami dopada nas szalenstwo np.na kafe gdy piszemy na pomaranczowo na naszym topiku.I tak sobie pomyslalam jak by wygladalo nasze spotkanie(nas wszystkich)w jakims nocnym klubie dla pan w W-wie z meskim striptizem:-D:-D:-DNo i normalnie w srodku nocy zaczelam sie smiac:-D:-D A co Wy o tym myslicie?W koncy jestesmy te \"ryczace 40 i nie tylko\"czy nie????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a tak wracajac do ploteczeko gwiazdach to mam pytanie:czy Krzysztof Ibisz zrobil sobie operacje plastyczna?Juz od jakiegos czasu mu sie przygladam i tak sie zastanawiam.Nie wydaje mi sie by jego wyglad to byl tylko makijaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×