Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Grzywa

Bardzo niskie ciśnienie w ciąży-POMOCY

Polecane posty

Gość greenangel007
Witam jestem w23 tc i w sumie czuje sie dobrze no lepiej niz na poczatku ciazy z pierwszym malenstwem nie bylo mi tak zle tylko tyle ze jak ide powiesic pranie na zewnatrz to mi sie kreci w glowie a poza tym mam bole dos czeste nglowy ysle ze to tez przez zatoki bo mam z nimi problem od kad pamietam no i zmierzylam cisnienie i mam 110/64 to raczej nie jest ciekawe i jak myslicze te zawroty i bole glowy zapewne od cisnienia co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
cześć dziewczyny, dawno tu nikt nie zaglądał:( ciągnąc wątek, powiem, że jestemw 5 m-cu ciąży i mam ten sam problem:( z tym ,że przed ciążą brałam tabletki na obniżenie ciśnienia... lekarz kazał mi odstawić je zaraz na początku ciąży. Teraz od jakoś 3 tygodni mam niedociśnienie 90/50, 105/55, troszke jestem zdziwiona tym faktem, bo miałam nadciśnienie a teraz... niedociśn. Kawy staram sie unikać, dwa razy w tygodniu po 1 płaskiej łyżeczce rozp. to max, czy któraś z was miała taką sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak gin mi mierzyl to mialm dwa razy 100/60, tylko ze na wizycie bylam ok 19, ponadto wydaje mi sie ze i tak bylo podwyzszone bo czulam jak serce mi kolatalo i bylam niespokojna,. balam sie czy z maluskiem bedzie wszystko dobrze, najpierw mierzy cisnienie potem robi usg i stad ten strach o malucha. Pije codziennie kawe bo strasznie glowa mnie boli, a o tego ciagle jest mi zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
od paru tygodni mierzę ciśnienie regularnie, dwa razy na dzień i za każdym razem jest ono niskie 100/50, 105/55... zawsze w takich granicach, wcześniej miewałam 135/85, nieraz nawet 150/100 i brałam leki obniżające. Teraz odkąd jest takie niskie często boli mnie głowa i jestem senna- najgorzej jest wytrzymać w pracy :( Mam tylko nadzieję, że po porodzie znowu mi nie skoczy za wysoko ;) lilia nad stawem ja mam też zawsze podwyższone ciśnienie u lekarza, to pewnie ze strachu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. I ja zaliczam sie do Waszego grona nisko-cisnieniowek ;) Jestem w 12tym tc i tez mi to dokucza. Przed chwila zmierzylam sobie cisnienie i mam 100/52. Duzo mi pomogly Wasze wypowiedzi, bo sama nie wiem co robic. Pije kawe slaba ale zwsze rano, a teraz jest u mnie 17:41 i nie mam czerwonego wina a poza tym jakos sceptycznie jestem do niego nastawiona z racjii ciazy i ogolnie nie przepadam. Generalnie jakos bardzo mi to nie przeszkadza ale w pierwszej ciazy mialam idealne cisnienie. Gdyby nie to, ze jestem senna i miewam paskudne bole glowy, wcale bym nie narzekala:) Pozdrawiam wszystkie z klanu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANAE29
witajcie dziś dopadło mnie w sklepie.. skok, a raczej spadek ciśnienia, czułam najpierw mdłosci, potem takie rozkojarzenie i złe widzenie, jakby w mózgu coś nie tak bylo... potem uderzenie gorąca do mózgu i twarzy... musiałam kucnąć... i po 3-5 min. przeszło.. wystraszyłam się że to może wysokie ciśnienie i zatrucie ciążowe... ale wróciłam do domu... i zmierzyłam... 105-46, potem 100 na 46... masakra... puls 92. jestem w 21 tyg. czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna K-K
Witam! Ja jestem w ósmym miesiącu ciąży.Od samego początku moja Pani Ginekolog sie ze mnie śmiała " Jak ja w ogóle zyje?" :D Moje ciśnienie w ciązy to 90/60 i tak non stop. Lekarka stwierdziła,że woli pacjentki bez ciśnienia niz z nadciśnieniem. Raz miałam 90/55 to powiedziała ze wstyd wpisac do karty ciąży. nie masz sie czym martwić. Najlepszym sposobem na podwyzszenie cisnienia jest tabliczka czekolady. osobiście wole pomoc męża,daje głowe miedzy nogi,maz delikatnie pcha ja dol a ja wypieram w gore. Dziala cuda. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anae29
hej ja też mam niskie ciśnienie.. i w sumie lepiej mieć niskie niż za wysokie. A jak przechodzicie ciążę? chodzi mi o takie sprawy jak podtrzymanie, skracanie szyjki, choroby, i inne dolegliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 521
hej, no ja się dziwię komuś kto się martwi, że ma ciśnienie 100/60 - bo to jest akurat dobre ciśnienie w normie Ja miałam takie przed ciążą i na początku i czułam się dobrze dzisiaj rano w gabinecie u położnej miałam rekordowo niskie 60/40, ale jakoś żyję i też kazali się nie przejmować tylko kawę wypić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój rekord to 82/46 :D musisz jeść coś co podnosi ciśnienie-czekolada,ja nie przepadam za kawą,więc piłam yerba mate. Niebezpieczne w ciąży jest wysokie ciśnienie,więc nie martw się na zapas, no i nie śpij na plecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti22
Witam !!! dawno nikt tu nie zaglądał, ale poczytałam sobie wasze wypowiedzi i uspokoiły mnie. Też mam niskie ciśnienie (100 na 55) ale widzę, że może być jeszcze niższe więc już się nie martwię. Przestraszyłam się bo jeste w 9tc i biorę leki na podtrzymanie , to jest moja trzecia ciąża , w obu poprzednich miałam idealne ciśnienie i żadnych komplikacji . Ale jestem dobrej myśli. Pozdrawiam przyszłe mamy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia-t
Mam podobny problem i koleżanka znalazła dla mnie pewien link z radami dla niskociśnieniowców: http://www.lifemojo.com/lifestyle/niskie-ci%C5%9Bnienie-krwi-niedoci%C5%9Bnienie-przyczyny-objawy-i-cure-4092659/pl. tłumaczenie jest kiepskie, ale podają parę rad, które można wykorzystać w ciąży: pić dużo wody (zwiększamy objętość krwi), SOK Z CZERWONYCH BURAKÓW - szklanka 2xdziennie (np. Barszcz Krakusa w kartoniku), zwiększenie ilości soli w diecie. I jeszcze jeden link: http://dziecisawazne.pl/niskie-cisnienie-krwi-w-ciazy/ Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikipedia27
Ja jestem w 20 tygodniu. Mam 100/60 , i to po szybkim marszu ;-), ale czuję się jakbym nawet miała podwyższone ;-), tyle energii, o kawie nie ma mowy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 1
ja jestem w 31 tygodniu i cały czas mam niskie ciśnienie, a z tego powodu bóle głowy. Zawsze rano mierzę sobie ciśnienie i gdy jest niskie wypijam słabą kawę. Tak zalecił mi lekarz, mimo że wcześniej kawy nie piłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidzia :)
i ja jestem nieco pocieszona. zazwyczaj mam ciśnienie utrzymujące się w granicach 93/55, dziś natomiast spadło do 93/47. czytałam że w ciąży normalne ciśnienie to do 90/60 i jeśli nie spada poniżej tego to jest ok. u mnie nigdy to drugie nie osiąga wartości 60 i tym się martwiłam. jestem w 7dmym tygodniu ciąży i za tydzień mam wizytę u lekarza. pewnie i mi poradzi, żebym wypijała kawę (przestałam palić i pić kawę, a byłam strasznym nałogowcem, więc to też ma pewnie na moje samopoczucie wpływ). już przed ciążą bywało, że źle się czułam jeśli nie wypiłam kawy. nie chciałam truć dzidzi, ale chyba trzeba będzie wypijać przynajmniej tę jedną słabą kawę na poprawę samopoczucia (po kawie z 93/47 skoczyło do 104/55) i żeby nie zemdleć. przy tak niskim ciśnieniu ciężko jest normalnie funkcjonować (u mnie też wzmagają się nudności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidzia :)
i ja jestem nieco pocieszona. zazwyczaj mam ciśnienie utrzymujące się w granicach 93/55, dziś natomiast spadło do 93/47. czytałam że w ciąży normalne ciśnienie to do 90/60 i jeśli nie spada poniżej tego to jest ok. u mnie nigdy to drugie nie osiąga wartości 60 i tym się martwiłam. jestem w 7dmym tygodniu ciąży i za tydzień mam wizytę u lekarza. pewnie i mi poradzi, żebym wypijała kawę (przestałam palić i pić kawę, a byłam strasznym nałogowcem, więc to też ma pewnie na moje samopoczucie wpływ). już przed ciążą bywało, że źle się czułam jeśli nie wypiłam kawy. nie chciałam truć dzidzi, ale chyba trzeba będzie wypijać przynajmniej tę jedną słabą kawę na poprawę samopoczucia (po kawie z 93/47 skoczyło do 104/55) i żeby nie zemdleć. przy tak niskim ciśnieniu ciężko jest normalnie funkcjonować (u mnie też wzmagają się nudności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidzia :)
i ja jestem nieco pocieszona. zazwyczaj mam ciśnienie utrzymujące się w granicach 93/55, dziś natomiast spadło do 93/47. czytałam że w ciąży normalne ciśnienie to do 90/60 i jeśli nie spada poniżej tego to jest ok. u mnie nigdy to drugie nie osiąga wartości 60 i tym się martwiłam. jestem w 7dmym tygodniu ciąży i za tydzień mam wizytę u lekarza. pewnie i mi poradzi, żebym wypijała kawę (przestałam palić i pić kawę, a byłam strasznym nałogowcem, więc to też ma pewnie na moje samopoczucie wpływ). już przed ciążą bywało, że źle się czułam jeśli nie wypiłam kawy. nie chciałam truć dzidzi, ale chyba trzeba będzie wypijać przynajmniej tę jedną słabą kawę na poprawę samopoczucia (po kawie z 93/47 skoczyło do 104/55) i żeby nie zemdleć. przy tak niskim ciśnieniu ciężko jest normalnie funkcjonować (u mnie też wzmagają się nudności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość-nowa
witam.ok.ja tez mam niskie cisnienie. pytanie...to co z kobietą...ja pracuje...kocham swoją pracę..chce póki się da pracowac..mam to szczescie ze moja praca to moje hobby.....ale wymaga czasem sporo wysiłku....a znam się i doskonale wiem,ze jeslibym miała nie pracowac....byłoby ze mną b zle a i dla otoczenia... oigólnie mam niskie cisnienie a ostatnio,,to juz w ogóle.... w odpowiedzi słyszy się tylko ze to dobrze ze to dobre dla ciązy... ok...ale co z noszącą tę ciąze...przeciez to naprawdę duzo czasu....ma wpaść w hibernację i przeczekac ciązę? Moze faktycznie lepiej dla ciązy ze cisnienie jest niskie-wiadomo,,ale to podejscie...tak jakby tu kobieta wcale sie juz nie liczyła tylko ze ma byc dobrze dla ciązy....a przeciez ciąza to nie larwa-zombi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam niskie ciśnienie w ciąży.90/50-lekarz zwalił to na pogodę hehe.I ja zresztą nie odczuwałam tego niskiego ciśnienia.Dobrze się czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbnhdslvgabv12322345
ja jak byłam w ciąży to też miałam ten problem,nie raz nie umiałam wstać z łóżka i do tej pory tak mam. ginekolog też mówił,że lepiej za niskie niż za wysokie ale nie dawno byłam u internisty i powiedział,że kawa przyśpiesza tylko bicie serca co jest błędnym kołem bo ciśnienia nie podnosi ale za to kazał mi na śniadanie (choć ich nie jadam) jeść chleb z masłem i solą!!! lub cokolwiek innego ale słonego i powiem wam,że pomaga bo za każdym razem gdy czuję się zle,ciężko mi i wiem,że moje ciśnienie jest na dnie jem coś słonego... sól szkodzi wiem o tym ale spróbować możecie:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość-nowa
nie nie.Sprawdzone-kawa podnosi cisnienie-absolutnie podnosi,choc nie kazdemu po równo idzie w górę. Ja osobiscie nawet nie w ciązy po soli puchnę(nerki mam zdrowe),a teraz częsciej mam wrazenie cięzkich nóg i jakby opuchniętych,więc sniadanie takie nie wchodzi w grę. Pomaga troche yerba mate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zafasolkowana
witajcie :) jestem w 8tc i od kilku dni czuję się koszmarnie :( nie chodzi o mgłości czy nudności (tu mam póki co spokój :D). chodzi natomiast o niskie cisnienie. dziś 90/59 i samopoczucie kiepskawe, oj kiepskawe :( przejawia się tym, że chce mi się spac, mam uczucie ociężałości (również na żołądku), o kawce nie mam mowy - mo na samą myśl mogłabym leciec do toalety :( słodycze również absolutnie mnie nie kręcą :( ogólnie jak to cisnienie jest takie niskie - to nie mam ochoty na nic... staram sie to przeleżec, ale nie pomaga... macie moze jakias cudowną rade? chetnie wypróbuję ;) dziękuje slicznie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola252
hej :) ja jestem w 32/31 tygodniu ciąży i na dwóch wizytach miałam za wysokie i kazano mi codziennie rano i wieczorem mierzyc cisnienie.. jakie było moje zdziwienie kiedy kolejne pomiary wykazują niedociśnienie :) u lekarki troche sie stresuje i podnosi mi sie wtedy cisnienie do 140/80(90) a w domu potrafie mieć i 90/50 nie wiem czy na to ma wpływ sen ale spie na raty w nocy i rano jestem ledwo zywa spie do 10 bo przysypiam o 7,30 bo np nie spałam od 5 w nocy to samo... pije duzo wody bo na portalach piszą żeby pić, kawę też piję ale jedną i to różnie raz fusiastą raz rozpuszczalna z mlekiem ale sa to takie słabe ze niewiele mi dają :/ Pozdrawiam... aa i dodam ze na poczatku ciazy mialam 120/75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia216
ja mam niski cisnienie :) ostatnio jak mi polozna zmierzyla to mialam 90/60.Az sie zdziwila,bo zazwyczaj w ciazy nawet niskocisnieniowca dzwiga sie troche do gory cisnienie.Przy pierwszej mi troche poszlo do gory wiec mialam jak w ksiazce:) a tym razem zostalo niskie.Polozna mowi ,ze to nic strasznego a na odwrot cieszyc sie trzeba bo o wiele gorzej jak masz wysokie.Jak masz wysokie to juz nie bezpieczne jest czasem trzeba leki brac i moja znajoma ze wzgledu na wysokie cisnienie musia miec cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia216
mozna wypic szklaneczke coli lub slaba kawke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka, Zawsze mialam niskie ciśnienie, w ciąży sie to nie zmieniło.W pierwszej miałam 90/60,100/65, lekarz określał go wróbelkowym:) Jestem w drugiej ciązy i jest jeszcze lepiej mam 75/55,80/60:) Szczerze przelażałam na patologii ciązy 2 tygodnie, dużo kobiet się przewineło, uwierzecie i nie narzekajcie lepsze niskie niż wysokie. Faszerują Was tabletkami, latataj, mierzą i nie puszczają do domu bo to zagrożenie dla płodu!!! Z niski można wypić kawe, chociaż nie przepadam, pospać. Może i jest sie apatycznym ale nie ma zagrożenia przedwszczesnym porodem albo cesarka. Spac, odpoczywac, duzo przebywac na świeżym powietrzu bo przy drugim dziecku moze juz nie być okazji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
90/60 - marzenie.... Dziś mam 83/47, jestem w 27 tygodniu i nie wyrabiam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zmierzyłam przed chwilą i mam91/59 a puls 88 i też się przestraszyłam raz mam wysokie i puls do 130 p*****lca dostanę a do końca jeszcze 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a jak krew...może anemia.Ja miałam tak podczas pierwszej ciąży, niskie ciśnienie, słabe wyniki krwi, omdlenia i zawroty głowy.Pod koniec ciąży wszystko wróciło do normy, a dzidziuś urodził się zdrowiutki.Teraz druga ciąża i powtórka z rozrywki, dodatkowo biorę progesteron, który wzmaga całe to niedociśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w 9 tyg ciazy a moje cisnienie to 90/40. Na sama mysl o kawie jest mi niedobrze poniewaz mam ciagle mdlosci i bardzo mnie odrzucilo. Dla lekarzy to normalne mimo ze czuje ze glowa mi zaraz peknie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×